Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2024 - Krawaty, marynarki i spodnie kobiet  (Przeczytany 241 razy)

Offline Roszada

2024 - Krawaty, marynarki i spodnie kobiet
« dnia: 04 Kwiecień, 2024, 13:46 »
15 marca 2024 roku ogłoszono w audycji telewizyjnej dla Świadków Jehowy, że nie muszą oni już obowiązkowo nosić marynarek i krawatów. Natomiast kobiety mogą zakładać spodnie do ‘służby’ i na zebrania. List poniższy podaje też pewne wyjątki:

„DLA ZBORÓW
1. Sprawozdanie Ciała Kierowniczego nr 2/2024. W filmowym Sprawozdaniu Ciała Kierowniczego nr 2/2024, które ukazało się w serwisie jw.org 15 marca 2024 roku, podano następujące ogłoszenie: »Ciało Kierownicze postanowiło, że siostry mogą podjąć decyzję o tym, żeby w trakcie służby kaznodziejskiej, na chrześcijańskich zebraniach, zgromadzeniach i kongresach nosić spodnie. Jeśli siostra podejmie taką decyzję, to noszone spodnie powinny być godne, skromne i stosowne, nie w stylu casualowym. Gdy siostra ma udział w programie, powinna nosić spódnicę lub sukienkę, jeśli w danym kraju jest to zwyczajowy ubiór. Oczywiście siostry mogą też postanowić założyć spódnicę lub sukienkę również wtedy, gdy nie mają udziału w programie.
2. »Ponadto bracia mogą postanowić, że biorąc udział w służbie kaznodziejskiej lub na chrześcijańskich zebraniach, zgromadzeniach i kongresach, nie będą zakładać krawata lub marynarki. Jeśli brat podejmie taką decyzję, to wciąż powinien ubierać się w sposób stosowny, skromny i godny – a nie w stylu casualowym. Gdy brat ma udział w programie, powinien mieć krawat i marynarkę, jeśli w danym kraju jest to zwyczajowy ubiór. Oczywiście bracia mogą też postanowić mieć krawat lub marynarkę również wtedy, gdy nie biorą udziału w programie.
3. »Podczas wizyt w Betel stosownym ubiorem dla braci jest krawat i marynarka, a dla sióstr spódnica lub sukienka, jeśli taki jest przyjęty ubiór w danym kraju«.” (Ogłoszenie 15 marca 2024).
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/ogloszenie-15-marca-2024/msg256593/#msg256593

Od 18 minuty
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/StudioFeatured/docid-1112024005_1_VIDEO


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 2024 - Krawaty, marynarki i spodnie kobiet
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwiecień, 2024, 20:37 »
(mtg): Już niedługo nadejdzie nowe światło (Ww) - kobiecy ubiór będzie subtelnie powiem ''obowiązkowy'' na zebraniach: spodnie, krawat i biała bluzka -czyli ''szkolny mundurek'', ale  pisanki w tej sekcie. (FFF)
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2024, 20:46 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Roszada

Odp: 2024 - Krawaty, marynarki i spodnie kobiet
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwiecień, 2024, 12:17 »
Ciekawostką jest fakt, że Świadkowie Jehowy mieli kiedyś ‘specjalne’ marynarki z licznymi kieszeniami na literaturę:

W czerwcu 1940 roku, niecałe trzy miesiące po tym, jak spotkałem Świadka w domu mego brata, usymbolizowałem swe oddanie Jehowie i zostałem ochrzczony. Kilka miesięcy później, w październiku tego samego roku, rozpocząłem służbę pełnoczasową jako pionier. Otrzymałem wtedy tak zwaną marynarkę pionierską. Miała mnóstwo kieszeni na książki i broszury i nadawała się do noszenia pod płaszczem” (Strażnica Nr 1, 1998 s. 26).
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2024, 12:20 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: 2024 - Krawaty, marynarki i spodnie kobiet
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwiecień, 2024, 12:57 »
Eee ta niby "marynarka" w innej publikacji nazwana jest "kamizelką":

„Zaprojektował nawet męską kamizelkę z wewnętrznymi dużymi kieszeniami na literaturę biblijną. Jedną z takich kamizelek w dalszym ciągu ma moja 94-letnia ciocia Naomi Howell. Dziadek zaprojektował również damską torbę na książki” (Strażnica Nr 19, 2000 s. 27-28).