Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Młody starszy.  (Przeczytany 325 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Młody starszy.
« dnia: 01 Kwiecień, 2024, 21:27 »
Pytanie do PIMO, czy znacie jakieś zamianowania młodych?

Jak widać Strażnica wyraźnie zachęca:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/stra%C5%BCnica-do-studium-czerwiec-2024/Niech-Jehowa-b%C4%99dzie-twoj%C4%85-Ska%C5%82%C4%85/
ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 26

CEL DLA MŁODYCH BRACI

Jeśli jesteś młody, to czy mógłbyś już teraz zacząć brać przykład z Jehowy jako Skały? Dzięki temu rozwiniesz przymioty, które będą ci potrzebne do usługiwania jako starszy. Możesz zostać zamianowany na starszego nawet niedługo po ukończeniu 20 roku życia.

    Troszcz się o braci i siostry. Serdecznie witaj innych na zebraniach i z nimi rozmawiaj. Interesuj się osobami starszymi.

    Bądź niezawodny. Chętnie pomagaj w Sali Królestwa. Kiedy otrzymasz jakieś zadanie, stosuj się do wskazówek.

    Bądź niewzruszony. Codziennie czytaj Biblię i nad nią rozmyślaj. Ucz się podejmować decyzje na podstawie zasad biblijnych.



Online Siedemtwarzy

Odp: Młody starszy.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwiecień, 2024, 21:51 »
Są zamianowania młodych. Może nie 20 lat, ale 25 to już jak najbardziej... zawsze się znajdzie jakiś mlody co to na lep jw.orga się nabierze. Osobiście znam 2 takie młode osoby... poprostu wierzą w orga, w zborze starszyzna im makaron na uszy nawijała, no i od noszenia mikrofonów, poprzez niestrudzenie rozdawanie literatury głosicielom, pieli się w hierarchii orga aż do zostania strasznym...


Offline donadams

Odp: Młody starszy.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwiecień, 2024, 21:56 »
Najlepiej, jak w swoim rodzinnym zborze. Idzie taki "udzielić wyważonej rady" starszej siostrze, a ona patrzy na niego i mówi: "Pamiętam jak lałeś w majtki, a teraz myślisz, że znasz życie lepiej niż ja?"  ;)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Nikt

Odp: Młody starszy.
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwiecień, 2024, 22:34 »
Ja znam takich co dostali przywilej bycia starszym i nie potrafią sobie z tym poradzić bo tak dużo jest do zrobienia , taka łapanka weźmy młodych i zajedzmy ich bo nam się już nie chce tak jak kiedyś a ludzi do uslugiwania brak.
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Roszada

Odp: Młody starszy.
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwiecień, 2024, 22:40 »
Teoria o sługach pomocniczych, pionierach i starszych:

„Młodzi bracia – stawajcie się dojrzałymi chrześcijanami (...) Młodzi bracia mogą zostać sługami pomocniczymi nawet wtedy, gdy mają 17-19 lat. A wykwalifikowany sługa pomocniczy może zostać zamianowany na starszego niedługo po ukończeniu 20 roku życia” (Strażnica grudzień 2023 s. 28).

List:
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/ogloszenia-styczen-2022/msg239270/#msg239270

"W wyjątkowych przypadkach nawet stosunkowo młodzi słudzy pomocniczy mogą zostać uznani za dojrzałych duchowo starszych mężczyzn i nadawać się na starszych w zborze, mając niespełna 25 lat lub nawet mniej"


Offline Estera

Odp: Młody starszy.
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwiecień, 2024, 22:55 »
„Młodzi bracia – stawajcie się dojrzałymi chrześcijanami (...) Młodzi bracia mogą zostać sługami pomocniczymi nawet wtedy, gdy mają 17-19 lat.
A wykwalifikowany sługa pomocniczy może zostać zamianowany na starszego niedługo po ukończeniu 20 roku życia
(Strażnica grudzień 2023 s. 28).
   Można odnieść wrażenie, że już na starszych to łapią kogo popadnie.
   W moim zborze starszym został człowiek, nie młody już, ale nigdy zbyt przykładnym ani człowiekiem ani bratem nie był i gorliwością też nigdy nie świecił.
   Ani on sam, ani jego rodzina.
   Taki trochę kołek od płota, ani to mądre ani to inteligentne.
   Prowadził czarne, lewe interesy, płacenia podaków unikał jak ognia w okolicy ma opinię oszusta i krętacza.
   Pokorą również nigdy nie grzeszył, taki zadufany w sobie paw z wydmuchanym ego do nieba.
   Niektórzy to aż oczy w kole stawiają jak słyszą, że ten ktoś został zamianowany na starszego.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Młody starszy.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwiecień, 2024, 22:56 »
(mtg): Na niedzielnym studium strażnicy był temat o MAŁŻEŃSTWIE, maluch sześć  -siedem lat (dziewczynka) braterstwa, udzielano jej głosu  trzy albo cztery razy przez prowadzącego - byłem w szoku, gdzie dzieciak odpowiadał na intymne sprawy małżeńskie.
Rodzice mało nie wylecieli w kosmos z zachwytu, starsze niewiasty przysłuchując się tym właśnie odpowiedzią po zakończeniu - chwaliły, rodziców a w pierwszej kolejności ''PRZEDSZKOLAKA'' - za budujące odpowiedzi.
Co taki małolat, może wiedzieć o małżeństwie o problemach i trudnościach (rozwód), zdrada ... itp w związku pomiędzy kobietą i mężczyzną.
Choć byłem betonem, wstrząsnęło mnie wewnętrznie, ze prowadzący prawie 1/4 zebrania udzielał głosu temu małemu dziecku.
To jest ''popiermandolone'' co dzieje się w tym ugrupowaniu religijnym (Ww) 
Z perspektywy czasu dziwię się, że przed kąpielą małolata nie studiowano książki w temacie małżeństwa.(FFF)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2024, 22:58 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 229
  • Polubień: 549
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Młody starszy.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwiecień, 2024, 23:35 »
Osobiście w wieku 18-19 lat zostałem sługą pomocniczym a w wieku 24 lat po KU starszym. Nie było łatwo. Starsze ciocie dziwnie się patrzyły jak młody udziela rad... 


Offline Gostek

Odp: Młody starszy.
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Kwiecień, 2024, 00:28 »
Oni podobnie jak Hitler,kiedy już widział,że wszystkie jego koncepcje zawiodły i że wojny i tak nie wygra,to jeszcze próbował się ratować i dzieciaki na front do walk  wysyłał.Tacy młodzi są najbardziej oddani.Putin i państwo islamskie też szkoli młodych pod broń i w razie czegobez wachania się nimi wysłużą. Korporacja Świadków Jehowy czyni podobnie.Wszystkie struktury ,gdzie czyma się krótko ludzi za mordę mają ten sam schemat działania .


Offline donadams

Odp: Młody starszy.
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwiecień, 2024, 06:59 »
Hitler to duże słowo, ale w zasadzie w porządku, z tym że oni od zawsze to robili. Już Rutherford robił przemówienia do młodych wiedząc, że też musi o nich myśleć, bo jeszcze kilka lat i albo pójdą w świat albo zostaną w szeregach.

Więc zamiast Hitlera dałbym tutaj zwykłego Prezydenta jakiegoś dużego miasta, który wie, że na jakiejś ulicy musi usunąć jakiś znak, na innej postawić próg zwalniający, gdzieś tam odmalować trybunę na stadionie miejskim, dać sobie zrobić zdjęcie w komunikacji miejskiej, a potem jeszcze stać z puszką i zbierać na szczytny cel w niedzielę. Każde z tych działań jest pod inną grupę, ale wie, że musi to robić, bo nie ma jakiegoś jednego uniwersalnego działania, które przychyli mu wszystkich. W orgu i innych organizacjach jest podobnie. Młodzi są jednym z ich targetów, więc muszą uwzględniać ich w swoich planach - choćby mieli brać ich do odpowiedzi tylko po to, żeby mówiły "Jezus".
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline cichybob

Odp: Młody starszy.
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwiecień, 2024, 07:54 »
A co na to Biblia?

Wyjścia 30:14 Spis ludności od 20 lat wzwyż (tych, co mogą iść do wojska)
Liczba 1:3 Izraelita musiał mieć 20 lat, aby iść do wojska
Liczb 4:3 Lewita miał od 30 do 50 lat
Liczb 8:24 prawdopodobnie jakieś lżejsze prace były dla lewitów od 25 roku życia
Liczb 8:25, 26 Lewici byli zwalniani z obowiązkowej służby w wieku 50 lat

Więc niech wywalą wszystkich starszych powyżej pięćdziesiątki, będą sami młodsi :D
Na serio to jest dla mnie ODRAŻAJĄCE. Sam byłem sługą w wieku 23 lat i po kilku latach zasuwania powiedziałem "dość", a jakbym dalej tak cisnął to raz dwa by mnie postarzyli... Organizacji absolutnie nie zależy na konkretnych jednostkach. Potrzeba im mięsa armatniego, które wykona dane zadania i tyle. Każdy jest zastępowalny. Każdy jest tylko trybikiem w wielkiej maszynie. Najbardziej mnie bolą teksty "ten świat cię wypluje, wykorzysta jak plastikowy kubeczek", podczas gdy właśnie tak działa "boża organizacja" :D


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Młody starszy.
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwiecień, 2024, 09:51 »
na starszego niedługo po ukończeniu 20 roku życia[/b]” (Strażnica grudzień 2023 s. 28).

List:
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/ogloszenia-styczen-2022/msg239270/#msg239270

"W wyjątkowych przypadkach nawet stosunkowo młodzi słudzy pomocniczy mogą zostać uznani za dojrzałych duchowo starszych mężczyzn i nadawać się na starszych w zborze, mając niespełna 25 lat lub nawet mniej"

I tu przekaz jest lekko rozbieżny, no ale sam stosowałem podobne zabiegi.
Pytając kierownika o możliwość wcześniejszego wyjścia z pracy, nie mówiłem czy mogę wyjść po 12-stej tylko czy mogę wyjść przed 1-szą. ;)