Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Najważniejsza historia biblijna  (Przeczytany 1570 razy)

Offline Storczyk

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Kwiecień, 2024, 09:41 »
Ta nauka pojawia się też w Ewangelii - kuszenie Jezusa .
Wiara,to wiara logikom tłumaczyć jej się nie da.

Trochę śmiać mi się chce jak tu tak bronię zaciekle swojej wiary( szczerze obiecałam sobie unikać tych tematów  ;)

Tak po za tematem to  teściówka uważa mnie za ateistkę ;D bo nie ciągnę męża do kościoła i syn nieochrzczony (  "Storczyk nie jesteś ani Jehową ani katoliczką- To kim ?Ateistką" .Po tych słowach  tak jakby wyprosiła mnie z  mieszkania  ???W sumie jestem, ofiarą  ostracyzmu ze strony świadków i katolickiej fanatycznej rodziny męża.
Także tego.  :);) ???









 

« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2024, 09:43 wysłana przez Storczyk »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Kwiecień, 2024, 22:22 »
Ta nauka pojawia się też w Ewangelii - kuszenie Jezusa .
Wiara,to wiara logikom tłumaczyć jej się nie da.

Trochę śmiać mi się chce jak tu tak bronię zaciekle swojej wiary( szczerze obiecałam sobie unikać tych tematów  ;)

Tak po za tematem to  teściówka uważa mnie za ateistkę ;D bo nie ciągnę męża do kościoła i syn nieochrzczony (  "Storczyk nie jesteś ani Jehową ani katoliczką- To kim ?Ateistką" .Po tych słowach  tak jakby wyprosiła mnie z  mieszkania  ???W sumie jestem, ofiarą  ostracyzmu ze strony świadków i katolickiej fanatycznej rodziny męża.
Także tego.  :);) ???

Wspomniałem, że biorę pod uwagę w tych rozważaniach tylko Stary Testament. Nowy Testament, to według Żydów, nielegalny dodatek do Biblii.
Obruszają się na niego jak chrześcijanie na mormoński dodatek do Biblii, Księgę Mormona.


Co do wiary to ja pojmuję ją inaczej. Kiedy mówię, że wierzę w danego człowieka, to wynika to z moich wcześniejszych doświadczeń
z tą osobą. Wierzę również w wyjaśnienia zjawisk fizycznych ponieważ one układają się w logiczną całość. Nie wierzę natomiast w
coś tylko dlatego, że wszyscy mnie do czegoś przekonują a mnie wydaje się to nie logiczne.