Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Najlepsze miejskie legendy z waszych okolic  (Przeczytany 784 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Najlepsze miejskie legendy z waszych okolic
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Kwiecień, 2024, 19:56 »

A Świadkowie powtarzali legendy tego typu także o JPII. W moich rodzinnych stronach była też grupa, która uwielbiała dywagować na temat tego, w jakim stopniu to CIA posadziło go w Watykanie i jak to Kościół znów nie był marionetką w rękach rządów lub odwrotnie.

To akurat raczej nie legenda. Dawno temu oglądałem jakiś film dokumentalny w tym temacie.
Poza tym wątek z wyborem JP II przy wsparciu USA ma kilka uwiarygodniających poszlak.


Offline donadams

Odp: Najlepsze miejskie legendy z waszych okolic
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Kwiecień, 2024, 20:54 »
Akurat zdanie o legendach odnosiło się do tego, co napisałem wcześniej, natomiast później dodałem, że była też inna grupa i uwzględniłem, że nie "czy w ogóle" ale "w jakim stopniu". Zgadzam się z tobą, że ta historia nie jest bezpodstawna, ale możesz sobie wyobrazić, z jakim podnieceniem opowiadali o tym w tym zborze, a także do jakich rozmiarów był rozdmuchany spisek.

To stawianie wszystkiego na jedną kartę. Jeśli jest poszlaka, że JPII i CIA, to lecimy na całego. Jeśli natomiast jest wielogodzinny materiał z przesłuchań w Australii, to na pewno jakiś fake. Głównie dlatego wrzucam tę historię pomiędzy miejskie legendy, bo w przypadku tak dużej dysproporcji poznawczej jak w organizacji nie uważam, żeby można było traktować to w ich głowach poważniej.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.