Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czyżby koniec nazwy "komitet sądowniczy"?  (Przeczytany 764 razy)

Offline Roszada

Czyżby koniec nazwy "komitet sądowniczy"?
« dnia: 18 Marzec, 2024, 11:59 »
Czyżby likwidacja określenia „Komitet Sądowniczy”?

Ktoś zauważył, że w tym piśmie CK i przemówieniu Sandersona ani razu nie pada określenie „komitet sądowniczy”, chociaż słowo komitet występuje 26 razy.
Czyżby to kolejne ocieplanie wizerunku starszych zboru i organizacji?

Przypominam, że do 1961 r. nazywało się ten komitet „zborowym komitetem”:

 „Nadzorcy nie potrzebują czekać, aż dokonany zostanie jawny czyn, aby dopiero potem porozmawiać z daną osobą bądź zawezwać ją przed komitet zboru [ang. congregation’s committee] i ustalić warunki próby albo pozbawić społeczności” (Strażnica Nr 14, 1959 s. 11 [ang. 15.06 1959 s. 371]).

 Dopiero w roku 1961 pojawia się po raz pierwszy w czasopiśmie Strażnica (ang.) określenie „zborowy komitet sądowniczy” (congregation’s judicial committee – ang. Strażnica 01.02 1961 s. 96). W polskim odpowiedniku tej Strażnicy użyto starego określenia „komitet zboru” (Strażnica Nr 15, 1963 s. 12).
 W polskiej Strażnicy nazwa „zborowy komitet sądowniczy” pojawia się po raz pierwszy dopiero w roku 1968 (Strażnica Nr 17, 1968 s. 6).


Offline Sebastian

Odp: Czyżby koniec nazwy "komitet sądowniczy"?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec, 2024, 15:47 »
nowa nazwa nie będzie wzbudzać aż tak wielkiego sprzeciwu władzy państwowej...
a jeśli z czasem zmienią nazwę na np. "komisję dyscyplinarną" to nawet prawnik będzie miał kłopot do czego przyczepić się...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czyżby koniec nazwy "komitet sądowniczy"?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec, 2024, 17:56 »
W rządach o zapędach totalitarnych (zob. Wiki) nowomowa ma na celu ogłupienie ludności przez zawężanie myślenia, zastępując sztucznymi ekwiwalentami. Zatem, określenie komitet sądowniczy przykładowo mogą zastępować n p; zadanie specjalne, środek oczyszczający, selekcja doktrynalna itp. pomysły. Jest widoczne też w innych sferach nazewnictwa, która to narracja ma fałszować rzeczywistość.


Offline Estera

Odp: Czyżby koniec nazwy "komitet sądowniczy"?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marzec, 2024, 20:14 »
W polskiej Strażnicy nazwa „zborowy komitet sądowniczy” pojawia się po raz pierwszy dopiero w roku 1968 (Strażnica Nr 17, 1968 s. 6).
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline donadams

Odp: Czyżby koniec nazwy "komitet sądowniczy"?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Marzec, 2024, 20:51 »
W rządach o zapędach totalitarnych (zob. Wiki) nowomowa ma na celu ogłupienie ludności przez zawężanie myślenia, zastępując sztucznymi ekwiwalentami.

Spoza organizacji znamy to ze "specjalnej operacji wojskowej" Putina, która co do zasady jest regularnym aktem agresji zbrojnej.

W organizacji "komitet sądowniczy" jest prawdopodobnie jednym z ostatnich określeń, które dość dobrze oddają rzeczywistość. Nie można tego powiedzieć o np. "radach" czy "wskazówkach", które w praktyce są zwykłymi poleceniami czy nakazami. To zresztą są niemalże niuanse, gdy wskazać na ukute pojęcie "prawdy", "bycia w prawdzie", czy "poznania prawdy", które - gdyby dodane do Orwellowskich wizji świata - nie wzbudziłoby w czytelniku żadnych zastrzeżeń.
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2024, 20:54 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Legion

Odp: Czyżby koniec nazwy "komitet sądowniczy"?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Marzec, 2024, 02:44 »
Ktoś zauważył, że w tym piśmie CK i przemówieniu Sandersona ani razu nie pada określenie „komitet sądowniczy”
Taaak! to ja. Ktoś poszedł za tym co napisałem! Teraz jestem prawdziwym odstępcą, a nie jakąś tam papierdółką.


Offline Sebastian

Odp: Czyżby koniec nazwy "komitet sądowniczy"?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Marzec, 2024, 07:36 »
Taaak! to ja. Ktoś poszedł za tym co napisałem! Teraz jestem prawdziwym odstępcą, a nie jakąś tam papierdółką.
brawo Ty!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Czyżby koniec nazwy "komitet sądowniczy"?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marzec, 2024, 21:08 »
W polskiej Strażnicy nazwa „zborowy komitet sądowniczy” pojawia się po raz pierwszy dopiero w roku 1968 (Strażnica Nr 17, 1968 s. 6).
   Jest jeszcze lepsza obrazkowa wersja komitetu sądowniczego.
   Odzwierciedlająca prawdziwe intencje tej żałosnej instytucji w tej sekcie.
   Myślą, że jak zrobią jakieś tam kosmetyczne zabiegi w tej swojej żałosnej nowomowie, to to coś zmieni !!!
   No oczywiście, na takich zabetonowanych doktryną jworgowską tytanów, to będzie działało, ale nie na tych, co są cokolwiek świadomi.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czyżby koniec nazwy "komitet sądowniczy"?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Marzec, 2024, 21:53 »
(mtg): Nie cieszmy się tak owacyjnie- Nazwa zostanie może zmieniona a restrykcje nadal będą niezmienne, kogo mają ''wypiermandolić'',, ta zrobią