Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zmiany w sposobie zajmowania się poważnymi grzechami w zborze S-395  (Przeczytany 1188 razy)

Offline Światus

    I już mamy po polsku najnowsze światła ws. zborowych grzeszników. Miłej lektury.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Vilgefortz

Odp: Zmiany w sposobie zajmowania się poważnymi grzechami w zborze S-395
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec, 2024, 18:30 »
Ahoj Norwegia!

18. Kiedy ktoś zostaje usunięty ze zboru, 'przestajemy utrzymywać kontakty' z taką
osobą, ‘nawet z nią nie jadamy' (1 Kor. 5:11).

V.


Online donadams

Odp: Zmiany w sposobie zajmowania się poważnymi grzechami w zborze S-395
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marzec, 2024, 13:04 »
Ależ to jest "Ahoj Norwegia!".

Istotną częścią zarzutów Norwegii przeciwko JW jest wykluczanie małoletnich oraz wpływ tego procederu na zdrowie paychiczn nastolatków i dzieci. W liście wprost wskazano, że wydłużono drogę do wykluczenia dla tej grupy, co jest proceduralną drogą na odzyskanie norweskich dotacji. Pokażą list, że wprowadzili zmianę, i liczą na to, że będzie można to przepchnąć za dotację.

Tyle mogli zrobić na szybko. Ciężko byłoby przestać wykluczać nieletnich w ogóle i utrzymywać, że ich chrzest jest ważny. Jeśli bowiem jest ważny, to powinni ponosić odpowiedzialność za swoje działania tak jak dorośli. Ale jak widać jakąś zmianę zrobili próbując łączyć "przyjemne" (wykluczanie) z "pożytecznym" (dotacje). Można też zamienić stronami pożyteczne z przyjemnym i chyba też będzie pasować w ich przypadku.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline janeczek

Odp: Zmiany w sposobie zajmowania się poważnymi grzechami w zborze S-395
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marzec, 2024, 13:31 »
Przed zebrankiem wiedza powszechna spodnie tyle czasu minęło nam to już po nic nam osoba 80+, ale wiesz imię się ucieszyła bo spodnie wygodniejsze a rowerem dojeżdża na salę.
Męska reakcja znowu łajzy na zebranie będą przychodzić, jak przed poznaniem prawdy tak było przed jehowizmem miał 1 może 2 garnitury wiadome urząd ślub pogrzeb.
A po poznaniu prawdy szafa graniaków wygolony nawet na budowie robocie, ogólnie słabo przyjęte męskie stroje.
Odczytał dzisiaj to do zborów ogłoszenie tylko ubiory, ale w modlitwie miał starszy z lat 90 wykład przed pamiątkowy można powiedzieć pojechał.
Nie dziękuje niewolnikowi CK za pokarm duchowy, obecnie tak od stycznia zaprzestali wszyscy a końcowe modlitwy wybierają ze zboru młodych żeby posłużyli modlitwą.
Nie ma żadnego pomocniczego ostatnich 2 zamianowali na starszych, jest tego 7 są tacy co czekali 12 lat i chyba ultimatum postawili bo jest ich za dużo.
Za to pomimo kawalerów tak z 9 maże więcej młodych żonatych licząc, zero pomocniczych starających się o przywilej, czytanie to max zaangażowanie mikrofony narybek nosi takie 12 do 16 lat po chrzcie.
Ten z wykładu powiedział modlitwa że nie tylko nieczynni ale i bracia co zbłądzili zapraszamy na pamiątkę jak jehowa okazuje miłosierdzie, o liście mówił i zakończył jak dawniej modlitwę, a o to wszystko prosimy w imię Jezusa Chrystusa Pana naszego i Króla.
Ostania pełną wersje NO wygłosił jak pandemia był i jakoś mu się powiedziało czuły na to jestem, na takie zwroty obecnie zwrot, nasze prosiłby składamy w imię Jezusa 
Jeden młody poszedł też tą drogą ale mu nie wyszło pełne zakończenie, zwyczajnie zanikło pełna wersja, a może dzisiaj ją pokazał młodszym no może sobie pozwolicie, nigdy go org nie skundlił zawsze unikał komitetów ja głoszę wy młodsi lepiej zrobita nie lubili go za to, ale na jego jeszcze przed 80 wyszło zmiany.

No jednak kasy nie chcą z Norwegii wykluczają dzieci, tylko publicznie knur Sanderson nie powiedział gnida się boi że znowu w sądzie pokażą jak traktują dzieci.
 11. Jeśli mimo pomocy ze strony dwóch starszych i chrześcijańskiego(-ch) rodzica(-
ów) lub opiekuna(-ów) prawnego(-ych) małoletni dalej będzie źle postępował, to
z małoletnim i jego chrześcijańskim(i) rodzicem(-ami) lub opiekunem(-ami)
prawnym(i) spotka się komitet. Jeżeli małoletni nie okaże skruchy, zostanie usunięty
ze zboru.

No poszli na kompromis nie zostanie słowa wykluczony, mało zabawne ale z czegoś mus się śmiać.
Taki żarcik zmienili studiowanie Biblii na kurs biblijny, i rozmowa 2 psiapsiółek no wiesz kurs mam z Anią a to nareszcie prawo jazdy zrobicie i będzie miał kto na teren podwiesić.
Nie zrobiła prawka bo się boi prowadzić tak mówi, ale że bogata rodzina samochodów dużo mogła by za bezpłatną podwózkę robić naciskają ją ale tak żyjąc ma spokój.

Zasłonę jakąś robią nic właściwie nie zmienili poza 1% szacunku dla wykluczonych łaska że ludzką kulturę utrzymujesz witasz się z tymi których znasz.
A co nie mamy takiego obowiązku będąc wierzącymi, List do Rzymian 12'  18 Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi! 19 Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]! Napisano bowiem5: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go.

Jeden już rozwścieczony sługa ORGA, wypalił mi w twarz mówisz jakbyś prawdy nie znał to nie dotyczy światków jehowy my posługujemy się też światłem przekazywanym przez CK.
Skończyłem wtedy drążeniem bo by mi padł chory nerwowo jest , widok 2 wydania Tysiąclatki doprowadził go do szału jego ojciec w latach 80 je organizował dla zboru wtedy to było coś mieć taką teraz 500zł i jest z allegro.

Jedyne otwierające furtkę że nie zmuszamy do przemocy emocjonalnej a tak określane jest odrzucenie całkowite.
Jest punkt 19 to chyba twarda zmiana trudno wykluczyć jeżeli powiemy zapraszaliśmy na zebranie wykluczonego.
Niejasne krótkie , czuje prawniczy bełkot tak ale jednak inaczej można zrozumieć słowa interpretowalne jak chcemy wygodnie nam.
19. Chrześcijanin może też postanowić, że osobę wykluczoną — na przykład
krewnego, kogoś, z kim kiedyś studiował Biblię, lub dawnego przyjaciela — zaprosi
na zebranie.
 
Ogólnie jest zamieszanie i jeszcze słowo każualowe taka wymowa jak to u nas odpowiedź padła co znaczy nie murzyńskie .
Komunikatory są jeszcze ale osobiste i trudno pokazać bo żale ile to się w spódnicy namęczyła, a wiedziała że niebiblijne było zawsze, ale krótkie żeby temat zaznaczyć.
 
Dlaczego są wprowadzane takie zmiany

Dlaczego tyle lat było tak, a teraz jest inaczej

 I jak zwykle memy się porobiły

Wprowadzano zakazy które nie miały oparcia w biblii. Są kraje gdzie SJ nie mają krawatów i od dziesiątek lat chodzą na zebrania w tradycyjnych strojach

Ściślej mówiąc i u nas większość braci nawet o tym nie wiedząc, nie ma garnituru, tylko marynarkę ze spodniami. Prawdziwy garnitur musi spełniać pewne wymogi, a niestety często to co się kupuje to tylko z nazwy jest garniturem.

Chyba to celowe przed pamiątką bo szum mniejszy wiadome rodziny częściowo przyjadą, taka to tradycja i czytają Biblię przed pamiątka dzisiaj podkreślał że mamy od wtorku, tradycja święta rzecz.
Malutko tego jak się wyciśnie ORGOWĄ paplaninę Sandersona, milczą o Norwegii no wiem krawat ale to mało jak na nich.
Ja popieram i że od dawna wiedziałem będą kolejne, w sumie nic nie wiedziałem i nie wiem ale po brodzie zmusza do myślenia a to w ORGU wirus straszny.   



             
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2024, 13:34 wysłana przez janeczek »
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Zmiany w sposobie zajmowania się poważnymi grzechami w zborze S-395
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marzec, 2024, 13:40 »
Zmiany idą w szybkim tempie. Jak CK upewni się na podstawie kosmetycznych zmian w wykluczeniu ubraniach itp o tym co od dawna jako Forumowicze wiemy ,,Dla 90% członków zboru co by się nie odmieniło to to zaakceptują bo religia jest ich oazą stylem życia i wygodnym pakietem zastępującym mozolne odnajdywanie trudnych odpowiedzi na wiele pytań,,
Wtedy dopiero zobaczymy jak Rydwan nie tyle pędzi ale jeszcze driftuje i strzela z tłumika,,

Pójdzie gładko nawet doktryna o krwi.
Korporacja jak narkoman nie oprze się pokusie, zobaczą zyski z poluzowywania smyczy to odpuszczą 80% zasad zakazów i nakazów.
Odpalą wielkie studio nagraniowe i będą jak Netflix i się będą monetyzować,  a żeby ogarnąć 100 milionów odbiorców na świecie trzeba mordę wypudrować Krwawej Besti JW.ORG


Offline Gostek

Odp: Zmiany w sposobie zajmowania się poważnymi grzechami w zborze S-395
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marzec, 2024, 14:00 »
Doszły mnie wieści ,że w niektórych zborach już dzisiaj zaraz po zebraniu ,starsi zaproponowali ,by wspólnie na sali obejrzeć najnowszy Brudcasting a w innych zborach ma być wspólne oglądanie Brudcastingu na zebraniu szkoły i służby w tygodniu .👀


Offline cichybob

Odp: Zmiany w sposobie zajmowania się poważnymi grzechami w zborze S-395
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Marzec, 2024, 09:09 »
To jest kpina, co się teraz dzieje :D Odstępcy są wrogami nr 1, cała reszta może sobie wrócić jak chce po 3 miesiącach. JW.org tonie. Szuka już każdego sposobu na zwiększenie liczby ludzi. I gdzie oni się "niby trzymają wzniosłych norm, podczas gdy świat cały czas swoje obniża" (cytat z niejednego wykładu)? Brody, luźne koszule i jeszcze usilna walka o każdego członka zboru (bo z nich jest hajs). Brzydzę się Ciałem Kierowniczym.


Offline Sebastian

Odp: Zmiany w sposobie zajmowania się poważnymi grzechami w zborze S-395
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Marzec, 2024, 11:37 »
cała reszta może sobie wrócić jak chce po 3 miesiącach
Już po trzech miesiącach? POWAŻNIE?
Czy to prawda? A jeśli tak, to czy istnieje PISEMNE potwierdzenie takich rewelacji, np. w wytycznych dla starszyzny?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline cichybob

Odp: Zmiany w sposobie zajmowania się poważnymi grzechami w zborze S-395
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Marzec, 2024, 12:24 »
Już po trzech miesiącach? POWAŻNIE?
Czy to prawda? A jeśli tak, to czy istnieje PISEMNE potwierdzenie takich rewelacji, np. w wytycznych dla starszyzny?

Czytając akapit 15 pada fragment:
"Jeżeli dana osoba nie jest odstępcą ani nie propaguje czynnie złego postępowania, to dodatkowo ją poinformują, że chcieliby znowu się z nią spotkać za trzy miesiące, by ustalić, czy zmieniła nastawienie.
W niektórych wypadkach, ale nie we wszystkich, komitet może stwierdzić, że jest podstawa, by w tym czasie przyłączyć daną osobę."

Zakładam - może mylnie - że z czasem zakodują po prostu w głowach hasło "trzy miesiące". Nikt nie będzie pamiętał czy to takiej zbrodni czy innej. Pyk po 3 miesiącach jak ktoś okazuje skruchę, wróci do matki organizacji :)


Offline Sebastian

Odp: Zmiany w sposobie zajmowania się poważnymi grzechami w zborze S-395
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Marzec, 2024, 12:33 »
ok, dzięki. Czyli mamy "rozwojowy wyjątek od reguły" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)