DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

Samodiagnoza na podstawie strażnicy

<< < (3/3)

Światus:
Pisanie takich artykułów powinno być karalne.
Wymyślonej siostrze pomogło, to i mi pomoże.
Przypominają mi się rozmowy "babek" z poczekalni w przychodni.
- Mam wysokie ciśnienie.
- A co pani bierze?
- Leki X, Y, Z.
- Moja znajoma jadła pokrzywy i popijała naparem z chrzanu i przeszło jej jak ręką odjął. Niech pani spróbuje, to naprawdę działa, nie to, co ta chemia!

donadams:

--- Cytat: Mahershalalhashbaz w 31 Grudzień, 2023, 19:56 ---Jesteś pewien? IIRC Paście mówi że przyjęcie transfuzji = samoodłączenie z wynikiem natychmiastowym. Nie ma rozmowy, komitetu, nic. Potem grzesznik może się ubiegać o ponowne przyłączenie ale starsi wcale nie muszą go przyjąć, mogą go trzymać latami w stanie oczekiwania na łaskę ponownego przyjęcia do organizacji.

--- Koniec cytatu ---

Tak, jestem pewien, że jest tak jak napisałem wcześniej. Poniżej wklejam wycinek z Paście z Października 2023. Masz rację, że jest to pod hasłem Odłączenie się, ale samo "wykroczenie" jest tutaj bardzo zmiękczone i co do zasady podany sposób postępowania zakłada pozostanie w zborze, jeśli "świadomie przyjęłaś krew", ale jednocześnie "żałujesz".

Co ciekawe, zbiera się wtedy komitet, ale nie sadowniczy, i nie zawsze jest konieczność odebrania wszystkich przywilejów! Jeśli więc masz dużo szczęścia, to możesz wybrnąć z minimalnymi stratami w jw.org.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej