Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)  (Przeczytany 1260 razy)

Offline Światus

OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)
« dnia: 18 Grudzień, 2023, 17:23 »
    No i nareszcie mamy wiekopomne ogłoszenie po polsku. Trudno będzie odróżnić odstępce od wiernego Świadka Jehowy.  :o
Teraz, żeby się odróżnić, odstępcy powinni spożywać emblematy podczas Pamiątki. Wszak Ciało Kierownicze i tak uwża ich za chorych psychicznie, a radości będzie co niemiara...  :D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Siedemtwarzy

Odp: OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudzień, 2023, 17:40 »
Dziekuje bardzo...


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Grudzień, 2023, 18:41 »
(mtg):  :) :) :) :) :) :) :) :)


Offline donadams

Odp: OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudzień, 2023, 19:47 »
Jak zawsze nieodzowny element każdej zmiany - nie zadawaj pytań, nie analizuj. Nie ma znaczenia, czy miałeś rację, czy jej nie miałeś. W ogóle nie ma znaczenia to, co myślisz. Jedyna właściwą reakcja, to przyjęcie tego, co napisaliśmy i dalsze życie, jak gdyby nigdy nic.

Gnoiłeś współbraci za brodę? A może powiedziano ci, że nie jesteś przykładny i nie masz kwalifikacji do usługiwania ze względu na brodę? Mogłeś być zamianowany 6 lat temu ale na przeszkodzie stała tylko broda? Czujesz niesprawiedliwość i bezsens tej sytuacji? To niewłaściwe. Nie czuj nic i idź dalej. Ewentualnie wdzięcznośc możesz czuć.

Zauważyliście też, że tym razem to nie Jehowa się wypowiada w tej sprawie? To nie Jehowa nie ma nic przeciwko noszeniu brody - Ciało Kierownicze nie ma nic przeciwko noszeniu brody. Wobec tego wychodzi na to, że gdyby Ciało Kierownicze miało coś przeciwko, to taki ludzki zakaz musiałby być w mocy, tak jak to było wcześniej. Najwyraźniej jednak Bóg pozostawia kwestie wizerunkowe, public relations I tym podobne w gestii CK.

Sedno jednak jest takie, że CK zadecydowało. Nie duch boży, nie Jehowa. Opinia CK jest ważna. Parafrazując Dzieje Apostolskie:

"Duch boży co prawda nie uznał, ale my sami uznaliśmy, że możecie nosić brodę. Niech dobrze się wam wiedzie!"
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline janeczek

Odp: OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Grudzień, 2023, 19:48 »
Mocno to uderzyło nawet przerosło moje oczekiwanie, tak żeńska część jest zdenerwowana i to mocno.
Dla mnie to prezent no bo od 1995 mam brodę mniejszą większą ale mam, musiałem przyzwyczaić żeby nie drapać.
Dopiero maść propolis i olej konopny rozwiązały problem, broda przylega do twarzy nie jest szczotką do szorowania.
No ale wystarczy 2 razy w tygodniu zadbać, i jest ok.
Na grupach światków jehowy rozrabiają dziewczyny i odgrażają się niewolnikowi, jestem na paru bo sporo mnie wywaliło ale są takie że mnie tolerują.
Zamieszcze wpisy bez danych bo zaszkodził bym a i po co, to rozgoryczenie chyba słuszne. A sam i tak to olewałem a i tak prezent dostałem na gwiazdkę, dzięki niewolniku i całe CK.

 Temat brody rozstrzygnięty, czekam aż będzie oficjalnie o damskich garniturach na zebraniach po ciąży sama sobie jakiś ładny kupię na zebrania, hehe - w końcu dużo rzeczy idzie do przodu a teraz garnitury damskie są uważane niemal w każdym kraju za eleganckie i kobiece, więc czemu nie.
 
damskie garnitury naśladują męskie i projektanci wyraźnie to mówią. Nie ukrywają tego.
Zresztą wywodzą się one od ruchu sufrażystek, które wprowadziły męskie fasony i ubiory dla kobiet.
To jest fakt historyczny.
Spodnie dla kobiet, to był ubiór roboczy, bo spódnicę w fabrykach, czy na traktorach zwiększały ryzyko wypadku. I dlatego spodnie dla kobiet się rozpowszechniły. Z powodów praktycznych, mimo, że są mniej twarzowe i nieeleganckie.
Najlepiej to widać podczas jazdy na rowerze, gdzie dłuższe spódnice wkręcały się w części rowerowe. Tak samo jeansy są ubraniem roboczym i ubiory z jeansu nawet sukienki nie są eleganckie i idąc np. na czyjś ślub w sukience z jeansu nie okażemy szacunku uczestnikom tej uroczystości. Prawdopodnie nie byłaś uczona zasad bon tonu i tego jak okazywać szacunek swoim wyglądem i ubiorem innym, więc tego nie rozumiesz. To tak jakbyś była nauczona jeść rękami, a ktoś miałby Ci tłumaczyć, że trzeba używać sztućców. Pewnie nie rozumiałabyś dlaczego sobie utrudniać życie, albo dlaczego nie bekać publicznie. Zachowując się w sposób wygodny dla Ciebie zachowywałabyś się nieelegancko i okazywała innym brak szacunku.
 



Tak samo jest wtedy, kiedy twój ubiór I wygląd nie jest stosowny.
„Kobiecie nie wolno nosić ubrań męskich, a mężczyźnie damskich. Bo każdy, kto tak robi, budzi obrzydzenie w Jehowie, swoim Bogu."
Powtórzonego Prawa 22:5.
Werset ten nakazuje nosić stroje zwyczajowo uznane za stosowne dla określonej płci. W niektórych rejonach geograficznych są to spodnie dla kobiet. A w innych spodnie są uważane za niekobiece.
Ciekawostką jest, że Joanna D'arc została skazana na śmierć w oparciu o ten werset.

 Niestety kwestia ta dosyć mocno mnie zabolała (jestem tylko człowiekiem i mam uczucia). Niby oficjalnie CK nie potępiało noszenia brody (w Polsce), jednak w zborach robiło się swoje - osobiście znam braci, którzy byli niemal prześladowani za noszenie bujniejszego zarostu. Poza tym znam parę osób, z którymi rozmawiam i one właśnie ten temat poruszały dosyć mocno, nie mogą się nadziwić, że tak poważnie u nas podchodzi się do takiego drobiazgu. Wersety, które CK podaje w sprawozdaniu są przecież zapisane od dawna i można było głęboko się nad ich właściwą interpretacją zastanowić już wcześniej. Trochę mało przekonuje mnie stwierdzenie, że moja automatyczna reakcja na taką zmianę jest nieprawidłowa - zwłaszcza w obliczu tego co pisałam, że jestem człowiekiem i mam emocje a znam poszkodowanych w temacie. Wg mnie właściwą wypowiedzią byłoby teraz oficjalne stwierdzenie, że przecież CK jest złożone z niedoskonałych ludzi i to, że jest kierowane duchem świętym nie znaczy, że nie może popełniać błędów. Nie byłoby to żadnym wstydem a wręcz odwrotnie - byłoby to oznaką pokory i uniżenia, które to przecież cechy powinny cechować prawdziwych sług Bożych. Jednakze wszystkim, którzy tak jak ja zareagowali emocjonalnie na opisywaną kwestię polecam uspokoić się, wyciszyć i na chłodno podejść do tematu. Jehowa wszystko widzi i wszystko wyrówna i zostawmy to Jemu. A negatywne emocje tylko nam mogą zaszkodzić. A ta zmiana jest zmianą na dobre. Spokojnego dnia życzę wszystkim.

 Mnie się broda u faceta nie podoba.
Niewiele jest mężczyzn, którzy umieją o nią zadbać by była prawidłowo obcieta , I mało któremu mężczyźnie pasuje.
Broda dodaje lat .

 Jeżeli bzdurny temat to dlaczego tak sie bulwersujesz i ciągniesz temat niepotrzebnie? Widocznie cię to razi, więc się módl do Jehowy o spokój. A ja ci życzyłem dobrze.

 Nikt nie ma takiego prawa nikomu narzucać co kto ma nosić lub jak ma się ubierać jest to bezpodstawna ingerencja w czyjeś prywatne życie
ale są zasady co ubiera kobieta a co mężczyzna......I nie wprowadzaj innych w błąd
Broda to nie to samo co garnitur damski. Nie było sztywnego zakazu co do brody.

A z mojej strony nie była to zjadliwa złośliwa uwaga, tylko powtórzenie słów ciała kierowniczego.


To z jednego forum z setka wpisów taki klimat, beton i reformatorzy ale mocno poruszyło u mnie też ze 4 razy słyszałem no chyba miałeś racje.
Mocno naciskają na szybkie poruszenie na zebranku, bo ploty idą na całego poruszenie większe niż godzinki liczenie bo tam wszyscy korzystają.
A tu beton co prześladował za brodę wyszedł na złośliwego dupka nie to co miłosierny niewolnik, a dziewczyny lekko zawiedzione nic dla nas nie tylko spodni chcę ale garnitur ja 1 raz przeczytałem o takim życzeniu, o krawacie na razie nic.   
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Estera

Odp: OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Grudzień, 2023, 20:13 »
(...) Gnoiłeś współbraci za brodę? A może powiedziano ci, że nie jesteś przykładny i nie masz kwalifikacji do usługiwania ze względu na brodę?
Mogłeś być zamianowany 6 lat temu ale na przeszkodzie stała tylko broda? Czujesz niesprawiedliwość i bezsens tej sytuacji?
To niewłaściwe. Nie czuj nic i idź dalej. Ewentualnie wdzięcznośc możesz czuć (...)
Sedno jednak jest takie, że CK zadecydowało. Nie duch boży, nie Jehowa. Opinia CK jest ważna. Parafrazując Dzieje Apostolskie:
"Duch boży co prawda nie uznał, ale my sami uznaliśmy, że możecie nosić brodę. Niech dobrze się wam wiedzie!"
   Dokładnie.
   Żyj tak, jakby się nigdy nic nie stało i nie istniało te dziesiątki lat specyficznego ostracyzmu i poniżania za brodę  :'( :'(
   Nic dziwnego, że w tej organizacji pojawia się coraz więcej ludzi chorych psychicznie na różnego rodzaju schizofemie.
   Bo jak można być normalnym, jak się przez dziesięciolecia nakazuje rzeczy i sytuacje normalne traktować jak nienormalne?
   A w ostateczności Twoją normalność, to ciało kierownicze musi zadecydować co jest właściwe a co nienormalne.
   Świetnie, że coraz więcej ludzi wybudza się z tego orgowego cyrku.
   To jest bardzo pocieszające.
   :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline BetMan

Odp: OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Grudzień, 2023, 21:21 »
W moim byłym zborze, był chłopak który nie mógł nosić mikrofonu, bo miał często dwu czy trzydniowy zarost...
Koordynator tępił go na porządku dziennym, znam temat z autopsji bo byłem wtedy sługą!


Offline Estera

Odp: OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Grudzień, 2023, 22:37 »
W moim byłym zborze, był chłopak który nie mógł nosić mikrofonu, bo miał często dwu czy trzydniowy zarost...
Koordynator tępił go na porządku dziennym, znam temat z autopsji bo byłem wtedy sługą!
   I to jest bardzo przykre  :'(
   Bo uważam, że takich sytuacji w tym ponoć pełnym miłości zborze chrześcijańskim, nie powinno być.
   A jednak było ujeżdżanie bo ktoś dorwał się do władzy.
   Teraz ciało kierownicze śj mówi, zamknijcie to wszystko, zapomnijcie, jak byliście hejtowani przez nadgorliwców zborowych.
   Teraz już pozwalamy mieć brodę, teraz to już się wszystko zmieni, będziecie mieli poważanie i szacunek, jakby się nigdy nic nie stało.
   A co jak taki młody śj, chciał służyć bogu z całego serca, a mu podkładano same kłody?
   I np., poszedł odebrał sobie życie?
   Albo popadł w głęboką depresję?
   Kto mu to zrekompensuje?
   Tak pytam tylko hipotetycznie.

   Kiedyś rozmawiałam z takim starszym nt. zmian doktrynalnych sprawa dotyczyła odsiadki w więzieniu za wojsko.
   Ten starszy tylko powiedział, że nie ma co rozmyślać o tym co było, trzeba się dostosować do tego co teraz obowiązuje.
   To co było trzeba zostawić, nie ma się co już nad tym roztrząsać.
   No tak, łatwo to jest powiedzieć komuś, kto nie musiał być może siedzieć z kryminalistami w więzieniu.
   Ciekawe, jak by podszedł do sprawy, gdyby tak musiał dwa lata, dzień w dzień, znosić różne więzienne sytuacje.
   Mieliśmy w zborze dwóch takich, co razem siedzieli w więzieniu za wojsko.
   Przyjeżdżali na przepustki i opowiadali, jak byli prowokowani do różnych niebezpiecznych sytuacji.
   Jak różni tam "szejkowie" więzienni próbowali ich ustawiać do pionu po swojemu.
   I nie były to przyjemne sytuacje.
   Trzeba było się nawet martwić o swoje życie z dnia na dzień  :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gremczak

Odp: OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Grudzień, 2023, 22:46 »
W moim zborze nie miałem skrupułów.
Do końcowej modlitwy czasami brałem z zarostem.

Niedzielny wykład ,koszulka (nie biała) krótki rękawek pod szyją rozpięta.



Offline spawarka noego

Odp: OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Grudzień, 2023, 12:02 »
Najlepszy kawał z brodą ever!
Dopuścili zarost tuż przed uroczystą premierą Pana Kleksa… Przypadek? :)
Oby im nie opaliło w drugą stronę.

~~
Stefan dotarł na salę w ostatnim dosłownie momencie, licząc na że jakoś się prześliźnie.
W drzwiach nadział się na brata porządkowego z nienagannie przystrzyżoną i wypomadowaną brodą, upiętą do krawata gustowną spinką z logo jw.ogr. Ów zasunął skobel drzwi wejściowych i zmierzył go surowym, acz pełnym teokratycznej miłości karcącym spojrzeniem. Przygryzł wąsa. Będąc usposobionym duchowo, zwyczajnie nie był w stanie powstrzymać się od braterskiej uwagi.
- Bracie Stefanie, dlaczego zjawiłeś się na Sali Królestwa bez zarostu, który przystoi dojrzałym sługom Jehowy, zgodnie z najnowszymi wskazówkami Niewolnika Wiernego i Roztropnego, który przecież nigdy nie zakazywał noszenia brody? Nie wiesz, że chwalebnym jest odróżniać się wyglądem i strojem od niewiast? A może celowo upodobałeś sobie taką postawę, by zachwiać jedność myśli i poglądów organizacji?
- Ja mam przy sobie opinię dermatologa, broda… Eee, roztocza… Uczulony jestem… - wydukał Stefan i z przepraszającym spojrzeniem ominął przeszkodę.
Skradając się pochylony niczym Don Perdo (Szpieg z Krainy Deszczowców) Stefan uchwycił podniesione na niego spojrzenie brata z mównicy, który mimowolnie uniósł brwi na jego widok. Oto z wysokości podwyższenia spłynął na Stefana wyraz dezaprobaty połączony z przyganą, wyrażoną dyskretnym, kilkukrotnym pokręceniem głowy, aż patriarchalna broda prowadzącego zaszurała na mikrofonie.
Na ten dźwięk wszyscy jak na komendę odwrócili się i oczom zebranych ukazała się naga górna warga, żuchwa i takież policzki Stefana, zupełnie pozbawione atrybutów męskości. Rozległ się szmer niepokoju. Starcy, głowy rodzin i młodziki łapali się za głowy szarpiąc skubiąc i drapiąc nerwowo swoje brody.
Napiętnowany Stefan zajął pierwsze lepsze miejsce i zapadł się w sobie pod naporem silnych emocji wywołanych zjednoczonymi przejawami chrześcijańskiego ostracyzmu.


Offline peleg

Odp: OGŁOSZENIE. - 15 Grudnia 2023 (broda)
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Styczeń, 2024, 01:00 »
Bracie Stefanie, dlaczego zjawiłeś się na Sali Królestwa bez zarostu, który przystoi dojrzałym sługom Jehowy, zgodnie z najnowszymi wskazówkami Niewolnika Wiernego i Roztropnego, który przecież nigdy nie zakazywał noszenia brody?

nieprawda

Taka informacja znajdowała sie w KSK w kilku zdaniach. Bracia na przywilejach nie mogli nosić brody. Stąd reakcje niektórych na noszenie brody.
Informacja  ta raczej zakaz nie znalazł sie nigdy w czasopismach ŚJ opócz w/w. Dlatego  ponad  90 % Ś J  nie wiedziało dlaczego tępi się brode.
Nie był więc to wymysł starszych .Niestety ta informacja nie znalazła sie w ogłoszeniu.