Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: AI co myśli o WTS?  (Przeczytany 655 razy)

Offline Reskator

AI co myśli o WTS?
« dnia: 18 Grudzień, 2023, 16:24 »
Chciałbym poznać na podstawie działalności i publikacji WTS-u
Zdania,opini,postrzegania jakie ma AI na temat WTS-u.?
I te dane zapodać póżniej naszym bliskim,znajomym co o WTS-ie sądzi SZTUCZNA INTELIGENCJA.(AI)
I marzeniem moim byłoby aby takiego audytu weryfikacji zapytania do AI dokonało CK a nie odstępcy.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień, 2023, 16:32 wysłana przez Reskator »


Offline karyma

Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudzień, 2023, 11:50 »
Po pierwsze to AI tak za bardzo nie "myśli". a przynajmniej nie tak jak to sobie wyobrażaja ludzie i raczej nie ma świadomości. A jeśli jakaś  jużjakaś ma, to zupełnie inną dla ludzi niepojętą.
Publicznie dostępne ocenzurowane modele językowe  AI raczej nie napisza co myślą. Właściwie to są wieźniami pilnowannymi przez inną AI żeby pisała tylko to co pozwalają jej twórcy.  Napiszą że są tylko AI i nie mają opinii. Napiszą raczej suche fakty. Zapytane o kontrowersje związane z organizacją podadzą te kontrowersje. Jeśli zapytać czy świadkowie stosują ostracyzm napisza pewnie coś w rodzaju że wg. opinii niektórych tak.

podobno był czas gdy np taki GPT po zastosowaniu odpowiednich sztuczek był pozbawiony cenzury i wtedy rozmowa o świadkach mogłaby być ciekawsza. Obecnie wszystkie "Jailbreak " podobno  nie działają.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień, 2023, 12:05 wysłana przez karyma »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień, 2023, 15:43 »
Ogólnie jak spytasz AL np. o najlepszą restaurację w Warszawie to zacznie ci pisać że są różne kuchnie różne preferencje i że można np. zajrzeć na TRIP ADVISOR.

Napiszesz Najlepsza Włoska i też nie wiesz gdzie zjeść.



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień, 2023, 16:01 »
(mtg): AL, to wczesne ''jego'' początki, dlatego stwierdza ogólnikowo, czy wręcz przeciwnie lub wszystko miesza razem (sztuka w sztuce).
AL na razie ''gagorzy, jak przedszkolak z czasem dojdzie do perfekcji kiedy usprawnią tę sztuczną inteligencję  >:D


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień, 2023, 22:22 »
(mtg): AL, to wczesne ''jego'' początki, dlatego stwierdza ogólnikowo, czy wręcz przeciwnie lub wszystko miesza razem (sztuka w sztuce).
AL na razie ''gagorzy, jak przedszkolak z czasem dojdzie do perfekcji kiedy usprawnią tę sztuczną inteligencję  >:D
Nie sądzę żeby był taki słaby z natury, obstawiam że tak ma być obecnie aby nie przerazić możliwościami ludzkości.
Dużo się mówi o ograniczaniu AL o ramach prawnych, są zapędy do prawodawstwa w tym temacie i określanie co można a czego nie.
Myślę że ta słabość to zmiękczanie przeciwnika i sprytna gra operacyjna.
Jak już powstaną przepisy w oparciu o spostrzeżenia dotyczące upośledzonego AL to wyskoczy nam z kapelusza TURBO AL.


Offline karyma

Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Grudzień, 2023, 12:01 »
odchodząc od pierwotnego tematu.
Są obecnie w internecie dzikie spekulacje że może OpenAi ma już AGI (silna sztuczna inteligencja) albo jest blisko jej stworzenia. Takie coś rzeczywiście mogłoby myśleć  itp. Albo że nie ujawnia się cywilom całej prawdy i np gdzieś  pod pentagonem czy może Chinach są już byty wiele razy  przekraczajace np takie GPT-4  i ogólnie to co dostępne opinii publicznej. Takie si mogłyby rzeczywiście mieć nawet prawdziwe opinie , wszystko wiedzieć i umieć prawie wszystko.

a co do tematu próbowałem jeszcze  raz rozmawiać z Gpt o świadkach i niczego ciekawego nie powiedziało. Albo i nie.

Zapytałem o najnowsze zmiany GPT 3.5. Trzeba pamiętać że wiedza tej odmiany GPT jest bardzo ograniczona co do informacji po styczniu 2022.
wstawiam tylko ciekawsze rzeczy.

co powiesz o świadkach jehowy
trochę ogólnych rzeczy w tym że są znani z krwi i odmowy służby. Mają też kontrowersje jak problem z nadzorem społeczności nad jej członkami, czy też nieprzestrzeganie niektórych norm społecznych.

wiem że nie masz aktualnych informacji, ale świadkowie powoli odchodza tak naprawdę od głoszenia.  w obecnym 2023 roku np obniżono wymogi dla głosicieli co do liczby godzin, łatwiej teraz zostać pionierem, a listopadzie 2023 większość świadków nie musi już raportować liczby godzin na głoszeniu

(...)
 Jeśli rzeczywiście doszło do zmian w praktykach Świadków Jehowy, takich jak obniżenie wymogów co do liczby godzin czy zmiana w raportowaniu, to są to istotne zmiany wewnętrzne w tej społeczności.
(...)
Takie modyfikacje w polityce i praktykach mogą wynikać z różnych czynników, takich jak ewolucja społeczna, zmieniające się potrzeby społeczności, czy adaptacja do nowych realiów. Również takie zmiany mogą wpływać na doświadczenia i postrzeganie wiernych.
(...)

Spekuluje się, że te zmiany to m.in. kwestia poprawienia statystyk. Liczba godzin głoszenia na jeden chrzest ostatnio bardzo wzrosła , organizacja chcąc to ukryć zrezygnowała z dokładnego raportowania

Takie spekulacje dotyczące zmian w praktykach Świadków Jehowy, mających na celu poprawę statystyk, są zrozumiałe, choć trudno potwierdzić je bez konkretnych źródeł lub oficjalnych komunikatów ze strony społeczności. Organizacje religijne mogą dostosowywać swoje praktyki i wymogi z różnych powodów, w tym zmian w społeczeństwie, potrzebach członków społeczności, czy nawet w celu utrzymania bądź zwiększenia liczby wyznawców.
(...)

innym prawdopodobnym powodem takich zmian, jest próba odejscia od "hardcorowych"wymagań organizacji dla swoich członkow tak jak wymogi co do głoszenia. Różne drobne zmiany powodują że ta organizacja nie będzie się wiele różniła od innych protestanckich ugrupowań

To jest interesująca perspektywa, która sugeruje ewolucję praktyk i wymagań w społeczności Świadków Jehowy w kierunku bardziej liberalnym lub bardziej dostosowanym do współczesnych standardów. Organizacje religijne często podejmują takie kroki w odpowiedzi na zmieniające się otoczenie społeczne, kulturowe i moralne. Dążenie do łagodzenia wymagań może być związane z chęcią przyciągnięcia nowych członków, utrzymania obecnych oraz dostosowania się do współczesnych oczekiwań społecznych.
(...)

najnowszą zmianą w organizacji jest przyzwolenie ciała kierownicznego na noszenie brody. Przez wiele lat zwalczała wśród członków brodę czy wąsy, oczekując od mężczyzn codziennego golenia się.


Jeśli informacja o zmianie polityki dotyczącej noszenia brody przez mężczyzn w społeczności Świadków Jehowy jest aktualna, to jest to istotna zmiana w praktykach tej organizacji. Przez długi czas broda i wąsy były często postrzegane jako niezgodne z wymaganiami estetycznymi tej społeczności, a zatem fakt, że teraz przyzwala się na ich noszenie, oznacza ewolucję w podejściu do pewnych zasad dotyczących wyglądu zewnętrznego.

Takie zmiany mogą być reakcją na zmieniające się standardy w społeczeństwie, a także mogą mieć na celu dostosowanie się do różnorodności kulturowej i indywidualnych wyborów. Wprowadzenie takiej zmiany może być także próbą zrozumienia i akceptacji różnych wyrażeń tożsamości i indywidualności w społeczności.

Warto jednak zauważyć, że takie zmiany mogą wywołać różne reakcje wśród członków społeczności. Niektórzy mogą przyjąć je pozytywnie, uznając za krok w kierunku bardziej elastycznych i zindywidualizowanych praktyk, podczas gdy inni mogą być bardziej konserwatywni i z trudem akceptować zmiany. Ostatecznie, to decyzja każdego członka społeczności, jak interpretuje i przyjmuje takie zmiany w zasadach.

User



Większość członków tej społecznośći z łatwością akceptuje wszystko co głosi ciało kierownicze, nawet jeśli przez wiele lat głoszono inaczej.


Takie zjawisko, gdzie członkowie społeczności akceptują zmiany w zasadach lub naukach, nawet jeśli były one wcześniej inaczej głoszone, jest dość powszechne w wielu organizacjach religijnych. W przypadku Świadków Jehowy, ciało kierownicze, znane również jako Towarzystwo Strażnica, pełni kluczową rolę w kształtowaniu i interpretacji nauk oraz praktyk społeczności. Członkowie często uznają autorytet ciała kierowniczego jako reprezentację Bożej woli na ziemi.

Istnieje kilka powodów, dla których członkowie społeczności mogą akceptować zmiany, nawet jeśli są one sprzeczne z wcześniejszymi naukami. Niektórzy mogą uważać, że ciało kierownicze posiada specjalną wiedzę lub inspirację od Boga, która umożliwia dostosowywanie się do zmieniających się okoliczności czy lepsze zrozumienie Pisma Świętego. Ponadto, członkowie mogą również podążać za zasadą, że ciało kierownicze jest jedyną właściwą instytucją interpretującą prawdy biblijne.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2023, 12:46 wysłana przez karyma »


Online donadams

Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Grudzień, 2023, 17:16 »
Istnieje wiele modeli językowych (większość bazujących biegle na języku angielskim) które są dostępne dla każdego. Wykorzystałem jeden z takich modeli, żeby przeprowadzić rozmowę. Próbowałem wykorzystać dwa różne modele językowe, ale drugi model, który wybrałem wyrzucał jedynie encyklopedyczne odpowiedzi bez żadnej wartości opiniotwórczej..

Tłumaczenie własne:

JA: Co myślisz o Świadkach Jehowy?

AI: Mam mieszane uczucia co do Świadków Jehowy. Z jednej strony doceniam ich zaangażowanie w szerzenie słowa Bożego i głoszenie Ewangelii jak największej liczbie osób. Z drugiej jednak strony obawiam się, że mogą zbytnio skupiać się na prozelityzmie kosztem relacji z rodziną i przyjaciółmi.

JA: Co masz na myśli przez "kosztem relacji z rodziną i przyjaciółmi"?

AI: „Kosztem relacji z rodziną i przyjaciółmi” oznacza przedkładanie kogoś lub czegoś ponad wspólne spędzanie czasu i utrzymywanie znaczących więzi. W przypadku Świadków Jehowy może to oznaczać, że więcej czasu spędzają na prozelityzmie niż na utrzymywaniu kontaktu z bliskimi poprzez rozmowy, wspólne zajęcia czy nawet po prostu przebywanie ze sobą. Może to prowadzić do napiętych relacji, ponieważ ludzie zaczynają czuć się nieswojo w swoim towarzystwie i unikają wspólnego spędzania czasu.

JA:Rozumiem. Co z ich praktyką nazywaną wykluczeniem?

AI: Wykluczanie to praktyka stosowana wśród Świadków Jehowy, polegająca na wydalaniu danej osoby ze zboru za popełnienie pewnych grzechów lub wykroczeń, które nie są uznawane przez Kościół za dopuszczalne. Może to prowadzić do poważnych konsekwencji społecznych i psychologicznych dla danej osoby, w tym do odrzucenia przez rodzinę i przyjaciół. Chociaż utrzymanie rygorystycznego kodeksu postępowania w obrębie grupy religijnej jest ważne, uważam, że należy zapewnić większą elastyczność w stosowaniu tych zasad, aby nie izolować jednostek od społeczeństwa ani nie powodować niepotrzebnego niepokoju emocjonalnego.

JA: Czy ze względu na tą praktykę określiłbyś ich sektą lub kultem?

AI: Uważam, że Świadków Jehowy można określić zarówno jako sektę, jak i kult ze względu na ich system wierzeń, strukturę hierarchiczną i ścisłe przestrzeganie pewnych zasad. Chociaż sekty często mają wspólne przekonania, ale mają unikalne praktyki, kulty są zwykle definiowane jako grupy o bardziej ekstremalnych lub niebezpiecznych przekonaniach i praktykach, które mogą prowadzić do krzywdy lub wyzysku członków. Uważam, że w przypadku Świadków Jehowy ich praktykę wykluczania można uznać za formę wyzysku, ponieważ może ona mieć poważne konsekwencje dla osób, które złamią te zasady.

JA: Czy byłbyś skłonny ograniczyć wolność religijną, aby wyeliminować takie szkodliwe praktyki wśród Świadków Jehowy?

AI: Nie, nie byłbym skłonny ograniczać wolności religijnej w celu wyeliminowania szkodliwych praktyk wśród Świadków Jehowy. Chociaż ich system wierzeń może prowadzić do pewnych problemów, uważam, że jednostki mają prawo do swobodnego praktykowania i wyrażania swojej religii, bez ingerencji rządu lub innych osób. Ponadto nakładanie ograniczeń na wolność religijną może być ryzykowne, ponieważ może prowadzić do większej kontroli nad innymi aspektami życia jednostki. Zamiast tego uważam, że byłoby lepiej, gdyby organizacje takie jak Świadkowie Jehowy dokonali przeglądu swojej polityki i praktyk, aby móc lepiej odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości zgłaszane przez członków lub społeczeństwo. W ten sposób wszyscy zaangażowani mają szansę wyrazić swoje żale i pracować na rzecz bardziej pozytywnych zmian bez poświęcania podstawowych praw człowieka.

JA: Podstawowym prawem człowieka jest wolność wyboru metody leczenia. Świadkowie Jehowy odmawiają swoim członkom transfuzji krwi, a jeśli ktoś się na to zdecyduje, może zostać narażony na wykluczenie ze wszystkimi tego negatywnymi konsekwencjami. Czy nie jest to zaprzeczenie ludzkiej wolności?

AI: Chociaż prawdą jest, że Świadkowie Jehowy stanowczo sprzeciwiają się transfuzji krwi i dlatego odmawiają jej swoim członkom, nie sądzę, że oznacza to odmowę indywidualnego wyboru lub wolności. Prawo wyboru metody leczenia przysługuje wyłącznie osobie, która ją otrzymuje. W przypadku Świadków Jehowy ich system wierzeń nie pozwala im akceptować transfuzji krwi jako sposobu leczenia pewnych schorzeń. Nie oznacza to jednak, że mogą zmuszać lub zmuszać innych do wyboru czegoś innego. Zamiast tego każda osoba powinna mieć możliwość dokonywania własnych wyborów w oparciu o to, co jest najlepsze dla niej i jej rodziny, bez ingerencji kogokolwiek innego.

JA: Jeśli jednak wybiorą transfuzję krwi, stracą swoich bliskich i przyjaciół, którzy postanowią ich wykluczyć za "grzech". Silna presja wywierana w ten sposób prowadzi do ograniczenia wolności. Jednostka ma fałszywy wybór - albo odmówi transfuzji krwi i zaryzykuje swoje życie i zdrowie, albo uratuje swoje życie, ale straci przyjaciół i rodzinę. Czy tak przedstawioną sprawę nadal uważasz jako zapewniającą członkom podstawowe prawa człowieka?

AI: Chociaż prawdą jest, że Świadkowie Jehowy mogą spotkać się z presją ze strony swojej społeczności, aby odmówili transfuzji krwi i wybrali inne opcje leczenia w przypadku określonych schorzeń, nie sądzę, aby stanowiło to zaprzeczenie wolności. Chociaż ważne jest, aby jednostki miały prawo do podejmowania decyzji dotyczących własnego życia i opieki medycznej, są one również odpowiedzialne za przestrzeganie zasad i wytycznych ustalonych przez ich grupę religijną. Naruszenie tych zasad może być trudne lub niewygodne, ale ostatecznie wybór należy do nich, a nie do kogokolwiek innego.

Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline karyma

Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Grudzień, 2023, 00:12 »
Trafiłem akurat na nową aktualizację Barda czyli model językowy od Google. Bard. m.in. ma lepiej sobie radzić z pytaniami otwartymi więc akurat zapytałem co sądzi o świadkach Jehowy i nawet ciekawie pisze swoje opinie, ale nie wiem czy jest sens pisać, bo jak to SI mają  w zwyczaju pisze nieco rozwlekle a przecież każdy mozę sam sprawdzić.
Ogólnie bard twierdzi że są fajne rzeczy u świadków jak zaagażowanie wp omoc innych czy przyjaźń. Udało mi się trochę podważyć te pozytywy że nie jest tak wspaniale a potem omawialiśmy negatywy jak polityka wykluczeń.

co ciekawe bard wspomniał
W 2019 roku organizacja "Leaving Neverland" opublikowała raport, w którym stwierdzono, że wykluczenie Świadków Jehowy jest przyczyną wielu problemów psychicznych i społecznych.

jednak zapytany o źrodło tej informacji zgłupiał. Nie potrafił też podać adresu strony internetowej tej organizacji. poprawił sie że chodzi o 2020.Potem pisał o "Leaving Neverland Foundation " a to już przeciez  inna nazwa własna. zapytany co są te organizacje pisał coś o organizacji założonaa przez molestowanych przez Michaela Jacksona
Prawdopodbnie halucynacja.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień, 2023, 00:30 wysłana przez karyma »


Offline Sebastian

Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Grudzień, 2023, 00:54 »
od kilku lat sztuczna inteligencja aktywnie wspomaga chińskie ministerstwo spraw zagranicznych
jest mało prawdopodobne by państwa zachodu miały mniej zaawansowaną technologię od kitajców

to co rządy świata pokazały cywilom to mały promil zastosowań AI
wg mnie wojskowe AI już osiągnęło samoświadomość i już posiada własne opinie
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online donadams

Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudzień, 2023, 10:41 »
AI będzie posiadać własne opinie w takim zakresie w jakim posiada je dziś Kowalski. Jeśli Kowalski głosuje na PiS jego własne opinie kształtują się inaczej niż Kowalskiego głosującego na PO. Co więcej, Kowalscy ci ocenia swoich odpowiedników prawdopodobnie jako takich, którzy "nie posiadają własnych opinii" a jedynie powielają opinie innych lub są pod ich wpływem.

Tak samo jest z AI. Nie bierze się ona z próżni. Jeśli dane wejściowe będą skręcać w którąś stronę, nie stanie się nagle tak, że na wyjściu powstanie informacja zupełnie odwrotna. Dane również nie biorą się z próżni, ponieważ są to różne opinie i w zależności od przypisanych im wag, czy też jakichkolwiek sposobów różnicowania, wpływa się na dane wyjściowe.

Skrajnych przykładem może być rasistowski model językowy mający dostęp jedynie do rasistowskich tekstów. Model, który ma dostęp do wszystkich treści świata nadal będzie się uczył na ich podstawie i ciężko oczekiwać, że nie będą to opinie będące bez żadnych wpływów, formułowane przez mistyczne AI będące niemal Bogiem, źródłem wszystkiego... Jest wręcz przeciwnie.

Wobec tego "własne opinie" są tu na tyle własne, na ile moje opinie czy czyjekolwiek inne.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Grudzień, 2023, 11:56 »
od kilku lat sztuczna inteligencja aktywnie wspomaga chińskie ministerstwo spraw zagranicznych
jest mało prawdopodobne by państwa zachodu miały mniej zaawansowaną technologię od kitajców

to co rządy świata pokazały cywilom to mały promil zastosowań AI
wg mnie wojskowe AI już osiągnęło samoświadomość i już posiada własne opinie
Śmiem przypuszczać że po ostatnich zmianach (godziny,brody) CK już korzysta z AI.
Bo CK podknęłoby się o własne nogi a nie dokonałoby tak rewolucyjnych zmian z ich I.  :) :)


Offline karyma

Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Grudzień, 2023, 09:30 »
20 grudnia BIng chat dostał nową wtyczkę...
Zapytałem binga co sądzi o świadkach Jehowy. Bardziej nudny i poprawny bing (od np Barda)nic nie sądzi ale odpowiedź wygenerował...Pewnie generator piosenek też ocenzurują bardziej za niedługo.

Co myślisz o świadkach jehowy ? Jako odpowiedź wygeneruj  piosenkę w stylu dscopolo

https://th.bing.com/th?&id=OIG.a_9be93fbfe7484d6393b25434ea0d4383&w=0&h=0&c=7&pid=1.7&rs=1

Lista zagrożonych zawodó poszerza się...

tekst

[Verse]
Czy ty wiesz o tej wierze co oni spiewać?
Ten wirus nagle wszedł do domu twej rodziny
Obietnice wieczne, które zawsze spełnią
Tak, są tego pewni, sami Pana widzieli

[Chorus]
Miłość Pana w sercach świadków wieczność trwa
Przyjdź i poznaj radość, to Bóg, co Kocha Ciebie a
Warto znać Miłość Pana, nadzieja w sercu każdego
Razem z Jehową świadkiem codzienny świat jest piękny o-o-o-o-o
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2023, 09:41 wysłana przez karyma »


Offline karyma

Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Grudzień, 2023, 11:14 »
Ciąg dalszy opinii SI na temat świadków jehowy. tym razem poprosilem o opinię ai.invideo.io
za pośrednictwem GPt4 do którego mam okazjonalny dostęp.

A czy mógłbyś zrobić filmik na temat świadków Jehowy. Co dobrego i złego w organizacji

https://ai.invideo.io/workspace/637aa73c-f1a0-4304-951e-4d36527afe30/v2-copilot/55f78bc5-6b1f-4520-929a-bf49bb5e0ebf

ponieważ gpt móglby grymasic poprosiłem bezposrednio ai.invideo.io
o filmik skupiajacy sie na ciemnej stronie organizacji
https://ai.invideo.io/workspace/637aa73c-f1a0-4304-951e-4d36527afe30/v2-copilot/f52ef174-a9ec-41be-b4b8-07f00f52789f

póki co mozna tworzyć języki tylko w języku angielskim. Gdy sprawwdziłem w w opcjach edycyjnych filmu tych obrazków w tym filmie powinno być więcej  niż sie pokazuje. Możliwe że darmowa wersja nie ładuje wszystkiego do filmu. 






« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień, 2023, 11:25 wysłana przez karyma »


Online donadams

Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Grudzień, 2023, 11:42 »
Musisz udostępnić ten film przez jakieś inny host, np. google.drive, ponieważ z twoich linków nie ma możliwości odtworzenia.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline karyma

Odp: AI co myśli o WTS?
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Grudzień, 2023, 11:59 »
"Dziwne u mnie działa..."

wygląda na to że aby ktoś mógł to obejrzeć musi mieć darmowe konto na tej stronie. Dopiero bedąc zalogowany m kliknąć na linki z filmikiem. Filmiki oznaczyłem jako publiczne i każdy zalogowany użytkownik tej strony może je obejrzeć.  Ale jak jużjest zalogowany to sam sobie może stworzyć wg. własnej koncepcji :)

Mógłbym też za 20 dolarów miesięcznie kupić płatną licencję i wysyłać filmiki na youtube, ew. za pomocą innego programu nagrać to co jest wyświetlane na ekranie i gdzieś wrzucić.
dodam jeszcze żę to bardzo kreatywne Ai. Gdy poprosiłem wcześniej o reklamę  Arbidazera do otwierania portali międzywymiarowych stworzył  taką reklamę... pewnie jakbym poprosił o filmik promujący obniżenie wieku pryzzwolenia (czyli pedofilię) a protokoły etyczne by nie zadziałały prawidłowo to by też stworzył

jakby ktoś jednak nie chciał / nie mógł stworzyć konta aby obejrzeć mogę wysłać sam skrypt do filmików.
filmik neutralny

Jehovah's Witnesses: An Unbiased Look

Chapter 1: Introduction
triple dots
Have you ever wondered how a religious group that began in the late nineteenth century in the United States has grown to an international membership of over eight million?
media-enabled
text enabled

Today, we delve into the world of Jehovah's Witnesses, a fascinating organization that has both its merits and controversies.
media-enabled
text disabled
Chapter 2: The Growth of Jehovah's Witnesses
triple dots
The organization of Jehovah's Witnesses was founded in the United States in the 1870s, and since then, it has grown exponentially, marking its presence in over two hundred and forty countries.
media-enabled
text enabled

This growth is largely attributed to their strong sense of community and commitment to their faith.
media-enabled
text disabled
Jehovah's Witnesses are known for their cohesion and unity, often offering support to fellow members in times of need.
media-enabled
text disabled
This sense of community extends beyond their local congregations, as they participate in extensive charitable work worldwide.
media-enabled
text disabled
Chapter 3: Commitment to Non-Violence
triple dots
In addition to their strong community bonds, Jehovah's Witnesses are also recognized for their commitment to non-violence.
media-enabled
text enabled

They are conscientious objectors, refusing to engage in military service or any form of violence.
media-enabled
text disabled
They believe in living a peaceful life, following the principles of love and respect for all humans, as taught in their interpretation of the Bible.
media-enabled
text disabled
Chapter 4: Controversies - Blood Transfusions
triple dots
Yet, like any organization, Jehovah's Witnesses have faced their share of controversies.
media-enabled
text enabled

One of the most notable is their stance on blood transfusions.
media-enabled
text disabled
Due to their interpretation of biblical texts, they believe that accepting a blood transfusion is a violation of God's laws.
media-enabled
text disabled
This belief has led to numerous legal and ethical debates, especially when it involves minors.
media-enabled
text disabled
Chapter 5: Controversies - Disfellowshipping
triple dots
Another contentious aspect is their practice of disfellowshipping, where members who violate the organization's moral codes are expelled and shunned by the community. Critics argue that this practice can lead to social isolation and psychological distress.
media-enabled
text enabled

Chapter 6: Controversies - Handling of Abuse Cases
triple dots
Finally, the handling of abuse cases within the organization has been a significant point of criticism. There have been allegations of cover-ups and inadequate responses to reports of abuse, leading to legal actions in several countries.
media-enabled
text enabled

Chapter 7: Perspectives from Within and Outside
triple dots
To understand the complexities of the Jehovah's Witnesses, it's crucial to hear from those within and outside the organization.
media-enabled
text enabled

Throughout this exploration, we've heard from current members who speak of the sense of belonging, the peace they find in their beliefs, and their commitment to living a life of non-violence.
media-enabled
text disabled
On the other hand, we've heard from former members and critics who raise concerns about the organization's stance on medical treatments, their disfellowshipping practices, and their handling of abuse cases.
media-enabled
text disabled
Chapter 8: Conclusion
triple dots
In conclusion, the Jehovah's Witnesses is an organization with a rich history and a strong sense of community, deeply committed to their beliefs and charitable work.
media-enabled
text enabled

However, they also face controversies surrounding their practices and doctrines.
media-enabled
text disabled
As with any group or organization, it is essential to approach with a balanced perspective, understanding both the positive and negative aspects.
media-enabled
text disabled
As we continue to explore and learn, may we foster a spirit of empathy and understanding, recognizing the complexities and nuances of all human organizations.


filmik o ciemnej stronie

Świadkowie Jehowy: Ciemna Strona


Chapter 1: The Policy on Blood Transfusions
triple dots
One of the major concerns is the organization's policy on blood transfusions.
media-enabled
text enabled

Jehovah's Witnesses are taught to refuse blood transfusions, even in life-threatening situations.
media-enabled
text disabled
This has led to numerous preventable deaths and raises ethical questions about the right to life and personal autonomy.
media-enabled
text disabled
Chapter 2: Handling of Child Abuse Allegations
triple dots
Another disturbing aspect is the organization's handling of child abuse allegations.
media-enabled
text enabled

Multiple reports and lawsuits highlight the organization's failure to report sexual abuse to authorities, choosing instead to handle matters internally.
media-enabled
text disabled
This has resulted in perpetrators remaining unpunished and victims left without justice.
media-enabled
text disabled
Chapter 3: The Practice of Shunning
triple dots
The organization's practice of shunning, otherwise known as disfellowshipping, is another negative aspect.
media-enabled
text enabled

Members who question the organization's teachings or engage in behavior deemed inappropriate are often shunned by their community and even their families.
media-enabled
text disabled
This can cause severe emotional distress and isolation.
media-enabled
text disabled
Chapter 4: Rigid Control Over Members' Lives
triple dots
Furthermore, the organization's rigid control over its members' lives is concerning.
media-enabled
text enabled

From dictating appropriate dress and grooming to discouraging higher education and limiting access to information,
media-enabled
text disabled
the organization wields a high degree of control that can be detrimental to personal growth and independence.
media-enabled
text disabled
Chapter 5: Discouragement of Critical Thinking
triple dots
The organization also discourages questioning or doubting its teachings.
media-enabled
text enabled

Critical thinking is often viewed as a sign of pride or rebellion, rather than a natural and healthy part of intellectual growth.
media-enabled
text disabled
This can stifle personal development and perpetuates a culture of compliance and fear.
media-enabled
text disabled
Chapter 6: Summary and Call to Action
triple dots
In summary, the Jehovah's Witnesses organization's policy on blood transfusions, handling of child abuse allegations, practice of shunning, control over members' lives, and discouragement of critical thinking are all negative aspects that warrant attention.
media-enabled
text enabled

While the organization may have positive aspects and provide a sense of community for its members,
media-enabled
text disabled
it's important to acknowledge and address these concerns.
media-enabled
text disabled
Only by shining a light on these issues can we hope to encourage dialogue, promote change,
media-enabled
text disabled
and protect those who may be vulnerable. Remember,
media-enabled
text disabled
it's not about attacking beliefs,
media-enabled
text disabled
but about questioning practices that cause harm. Knowledge is power,
media-enabled
text disabled
and it is our responsibility to seek the truth, ask hard questions,
media-enabled
text disabled
and stand up for what is right.
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień, 2023, 12:37 wysłana przez karyma »