Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023  (Przeczytany 1206 razy)

Offline Światus

JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« dnia: 07 Listopad, 2023, 09:38 »
    Wczoraj około godz. 23 na JWORG wstawiono Zgromadzenie Statutowe cz. 1 z roku 2023.
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-jwb-108_1_VIDEO

Najważniejsze punkty:
1. Losch mówił o "godzinach" w kontekście dziesięciny. Wspomniał, że nie było osoby wyznaczonej, czy to na pewno 10%, czy może mniej. Temu, kto dawał więcej, Jehowa błogosławił bardziej...
2. Pionierzy, betelczycy itp. to nowi nazirejczycy.
3. Werset, który poruszył sumienie niewolnika do nieliczenia godzin to:

2 Kor 8:12
"Bo jeśli ktoś daje chętnie, to dawanie jest szczególnie cenne — oczywiście dawanie stosownie do tego, co się ma, a nie czego się nie ma."

4. Jest już broszura Kochaj ludzi — pozyskuj uczniów.
https://www.jw.org/pl/biblioteka/książki/
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad, 2023, 09:40 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Gremczak

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad, 2023, 10:23 »
Jak zwykle ŚJ wprowadzają w błąd.
Manipulują określaniem dziesięcina.

Co oznaczała w tamtych czasach dziesięcina?
Na co była przeznaczana?
Czy na cele religijne?
Kto był biorcą tej dziesięciny?


Offline cichybob

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad, 2023, 14:11 »
Ciekawe czemu najpierw nie dali Windera i Jacksona - jak było naprawdę ;)

Samo wprowadzenie - buńczuczne w wykonaniu grubego Cooka:
Cytuj
02:30: Jesteście gotowi? Nie możecie się już doczekać?

Urzekły mnie ściemy od nowego Gagatka:
Cytuj
08:33 Jehowa kocha nas całym sercem, duszą, umysłem i siłą.
10:22 Czujemy wręcz, że Jehowa kocha nas z całego serca
13:18 Można więc powiedzieć, że kocha nas całą swoją siłą.
15:46 Bo Jehowa kocha nas całą swoją duszą, całym sobą.
Cytuj
18:22 W Jeremiasza 29:11 Jehowa mówi:

„Bo dobrze wiem,
co zamierzam dla was zrobić (...).
Zamierzam zapewnić wam pokój,
a nie nieszczęście.
Chcę wam dać przyszłość i nadzieję”.

Można więc powiedzieć,
że Jehowa kocha nas całym umysłem.

No ja się uczyłem, że myśli Boga przewyższają myśli człowieka.  I jego drogi są nie do prześledzenia. Oni jednak wiedzą co on czuje. MOŻNA WIĘC POWIEDZIEĆ, że musiał ich wybrać :D
Ogólnie granie na emocjach. Pal licho co wiesz. Liczy się co czujesz. Normalnie "idź za głosem serca" hehe.

Punkt Gerrita jak zawsze nudny, ale są i perełki:

Cytuj
35:04 Chętnie poświęcamy Jehowie swój czas
i swoje środki, ponieważ Go kochamy,

a nie dlatego, że ktoś nas kontroluje
i odnotowuje, co robimy.
Czyli zakłamywanie rzeczywistości, że przez minione dziesiątki lat było inaczej :D

Punkt Herda - wywiady, że ludzie zaciskali zęby by wyrobić godziny, a teraz już nie trzeba... Fajnie jednak posłuchać jak dobre jest Ciało Kierownicze! Już Jehowa nie jest tak modny.

To ONI dostrzegają zastosowanie zasady:
Cytuj
00:51:55
Ciało Kierownicze dostrzega,
że ta sama zasada

może mieć zastosowanie do
raportowania czasu spędzonego w służbie.

To ONI są przekonani o dalszym dobrym postępowaniu.
Cytuj
00:54:08
Ciało Kierownicze jest przekonane,
że nadal będziecie
z całej duszy służyć Jehowie
i robić wszystko, co możecie,
żeby opowiadać o Nim ludziom.

To ONI zmniejszyli cel godzinowy, nie Jehowa!
Cytuj
00:55:35
Jak pamiętamy, Ciało Kierownicze
niedawno zmniejszyło cel godzinowy
dla pionierów pomocniczych,
stałych i specjalnych,
misjonarzy terenowych,
nadzorców obwodów i ich żon.


I tak najlepsze było przemówienie grubaska:
Dalsze chwalenie CK:

Cytuj
01:04:18
Ciało Kierownicze zachęciło nas,

żebyśmy jeszcze bardziej
skupili się na rozmawianiu z ludźmi.

znowu, CK podejmuje decyzje a nie Jehowa czy Jezus:

Cytuj
01:17:41
Ucieszyła nas też informacja,
że Ciało Kierownicze postanowiło,
że będziemy omawiać tę broszurę
na zebraniach w tygodniu
już od stycznia.

A potem PEREŁKA!

Cytuj
01:21:09
Przyznamy, że każde nowe
postanowienie organizacji

to zmiana z dobrego
na jeszcze lepsze.


Offline donadams

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad, 2023, 18:15 »
Jak zwykle ŚJ wprowadzają w błąd.
Manipulują określaniem dziesięcina.

Co oznaczała w tamtych czasach dziesięcina?
Na co była przeznaczana?
Czy na cele religijne?
Kto był biorcą tej dziesięciny?

Akurat w tym przypadku nie manipulowali. Pojęcie dziesięciny pojawiło się wyłącznie w kontekście wskazania pewnej ogólnej zasady, mianowicie że w Izraelu, chociaż była wymagana, nic nie wskazuje na to, żeby ktoś rozliczał konkretne osoby z tego, czy faktycznie złożyli dziesięcinę czy może mniej. Padło nawet sformułowanie w rodzaju, że była to sprawa pomiędzy danym Izraelitą a Bogiem.

Następnie przenieśli to na grunt raportowania godzin, że analogia co do kontroli jest taka sama, nikt nie sprawdza, czy faktycznie głosiłeś i ile, jest to deklaratywne tak jak była dziesięcina. Nie chodziło tutaj o jakieś ścisłe doktrynalne GŁOSZENIE=DZIESIĘCINA. Tego nie powiedzieli i nawet nie sugerowali moim zdaniem.

Podejście wyrażone w stosunku do raportowania czasu jest rozsądne. Oczywiście jest to odwrócenie kota ogonem, ale tak jak poprzednie rozwiązanie było z kosmosu tak, tak aktualne jest bliższe ideałowi. Wcześniej brakowało jeszcze tylko zdania w literaturze że w I wieku "Paweł zapewne regularnie wysyłał współczesnemu ciału kierowniczemu informację o tym, jak dużo głosił i ile papirusów przewinął".

Także głosiciele będą mieli teraz ucieszone mordy. A że wcześniej każdy udawał, że liczenie godzin jest wspaniałym postanowieniem, oczywistym wymaganiem, rozsądnym I jeszcze innym cudownym, to już inna sprawa. Pozwolili im klaskać, to klaszczą, wiadomo.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gremczak

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad, 2023, 20:07 »
Raportowanie godzin -czas poświęcony; na co?
Na głoszenie?
To była taka zamiana dziesięciny materialnej na godziny przepracowane, na wytworzenie dóbr materialnych.


Offline Światus

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Styczeń, 2024, 10:18 »
    Wczoraj wstawiono 2 część Zgromadzenia Statutowego. Wyjaśnianiem nowych świateł zajął się specjalista ds. trudnych — David Splane. Proponuję obejrzeć też początek programu, czyli biblijną gimnastykę nt. "Skąd się biorą nowe światła".
    W trakcie padają słynne słowa o tym, że CK nie jest natchnione, ale za to jest omylne i może popełniać błędy doktrynalne.
    Moim zdaniem zmieniają to, co najbardziej przeszkadzało głosicielom (broda, moi bliscy zginą), i to, z czego nabijali się odstępcy (ilość zmian nauk o Sodomie i Gomorze). Być może następne światło będzie dotyczyć wykluczonych. Ale ja też nie jestem natchniony...  ;D

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/StudioFeatured/pub-jwb-108_8_VIDEO

PS. Chciałbym zwrócić waszą uwagę na Letta, a konkretnie na jego rękę. Czy to skaleczenie, a może coś innego?
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2024, 10:19 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Storczyk

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Styczeń, 2024, 11:26 »
PS. Chciałbym zwrócić waszą uwagę na Letta, a konkretnie na jego rękę. Czy to skaleczenie, a może coś innego?

Tak jakby zaklejony pierścień, nawet widać, że tam jest kawałek tej obrączki.


Offline Światus

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Styczeń, 2024, 11:54 »
Tak jakby zaklejony pierścień, nawet widać, że tam jest kawałek tej obrączki.

Nie te palce, nie ta ręka.
W innym miejscu widać sygnet na lewej ręce.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Storczyk

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Styczeń, 2024, 12:29 »
Matko z córką, przewijając do Letta ( na lewej widzę obrączkę, na prawej jakby zaklejony sygnet)chwilę słuchałam tych bredni( ta tv przyczyniła się do mojego wybudzenia  ;)
"Ciało kierownicze zatwierdziło" ;D ;D
Prezesi od siedmiu, nie, teraz od dziewięciu boleści  8-)


Offline donadams

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Styczeń, 2024, 21:47 »
Jest mnóstwo możliwości, co dzieje się z Lettem, to jedynie zgadywanki.

Ja zgaduję, że skoro wciąż jest aktywny, to prawdopodobnie nic poważnego. Różne choroby leczy się glikokortykosteroidami, a częstym efektem ubocznym jest zwiększenie masy ciała czy zmiany w wyglądzie twarzy. Może więc przyjmować prednizon.

Jak wiadomo prednizon ma bardzo szerokie zastosowanie. Plaster na dłoni mógłby sugerować zmiany skórne, na przykład egzemę, która może przyjmować bardzo "brzydkie" postaci, stąd też mogli zakleić widoczny wyprysk. Egzema może być na tle alergicznym ale może być też skutkiem innej choroby, co zdarza się rzadziej, ale bywa i tak.

A to tylko zgadywanka, bo co niby można powiedzieć po opuchniętej twarzy i plastrze na dłoni...
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline janekkowalski

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Styczeń, 2024, 22:32 »
Dobra, trwa to ponad 1:45. Czy ktos bedzie tak dobry i mi (i być może innym) w skrócie opisze o co tu kaman? Jakie nowe światła dotarły? Oglądałem urywek i trafiłem na taką słabą scenę, że gość słabo zażartował a (chyba podłożona widownia) śmiała się do tego.

A ten gość jeden, robi takie dziwne miny. Tyle się kiedyś mówiło, o mimice twarzy, gestykulacji, a on się zachowuje tak, że niezaufał by mu.


Offline cichybob

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Styczeń, 2024, 08:58 »
Nie mam za bardzo czasu na takie omówienie jak wcześniej, ale wrzucam pliki tekstowe z CAŁYM tekstem tego broadcastingu (wyciągnięta ścieżka napisów z pliku).
Jeden plik zawiera znaczniki czasowe (kiedy co zostało powiedziane) a drugi nie. Miłej lektury :)
Mój ulubiony cytat zaczyna się od 6:32 oraz 11:53.


Offline foks

Odp: JW Broadcasting: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Styczeń, 2024, 13:58 »
Przecież tu jak na dłoni widać że świadki idą drogą największej religijnej korpo, czyli kościoła katolickiego.
Stopniowe zmniejszanie wymagań wobec szaraczków - rezygnacja z obowiązku składania sprawozdań.
Już istnieje grupa najważniejszych 9 kardynałów, którzy maja do dyspozycji potężny majątek w nieruchomosciach, kasę i władzę żeby właściwie dowolnie nią zarządzać. Reszta w hierarchii ma stopniowo mniejszą władzę i mniejsze pieniądze. Nadzorcy obwodów to tacy biskupi utrzymywani przez doły. Dalej opłacani misjonarze i pionierzy specjalni. Niedługo pewnie dojdzie kolejna klasa opłacanych duchownych - starsi i pionierzy. Oni będą cały rozliczani z wyników swojej pracy więc na zniesienie raportów nie maja co liczyć. Co do tych szaraków już sprawozdań nie muszą składać. I aby nie szerzyli odstępstwa maja zając sie pracą żeby wszystkich w górę piramidki utrzymywać.
Alleluja i do przodu!