Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Koniec grup na oddaleniu  (Przeczytany 857 razy)

Offline Blue

Koniec grup na oddaleniu
« dnia: 05 Listopad, 2023, 08:06 »
Nie jest to informacja z oficjalnego źródła, ale od znajomego z Australii, którego sprawa osobiście dotyczy.

Otóż Ciało Kierownicze postanowiło o rozwiązaniu wszystkich grup na oddaleniu na całym świecie. I tak grupa, która spotykała się w sali w swoim mieście A teraz będzie mogła dojeżdzać do najbliższej sali w dużym mieście B, oddalonym jedynie o 3,5h drogi autem albo korzystać z Zooma. Oczywiście sala z małego miasta A zostaje wystawiona na sprzedaż. Sprawa dotyczy grupy liczącej ok 30 osób.

Taki obrót sprawy dotyczy wszystkich grup na oddaleniu na całym świecie. Albo się przeprowadzą, albo mają tylko zoom do dyspozycji.

Znajomy jest PIMI, więc tłumaczył sobie to tak, że i tak w tym małym mieście nie ma odpowiedniej gleby dla owieczek, bo żyją tam tylko materialiści, który przyjechali do okolicznego miejsca zatrudnienia, gdzie można dobrze zarobić.

Przepraszam za ogólniki, ale to ze względu na dyskrecję. 


Online donadams

Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad, 2023, 08:35 »
Prawdę mówiąc myślałem, że grupy na oddaleniu zostały zamknięte jako pierwsze jeszcze przed tą wielką reorganizacją i łączeniem zborów, które miały miejsce jeszcze przed covidem. Jeśli wtedy nie zostały zamknięte, to ma to sens, że zostały zamknięte teraz, kiedy jest już zoom, a jednak w przypadku tak niewielkich grup organizacja nie widzi zapewne swojego interesu.

Wytłumaczenie tego człowieka z materializmem w tle jest trochę naciągane, ponieważ są grupy na oddaleniu w parkach narodowych, rezerwatach I innych miejscach, w których niewiele ma to wspólnego z pieniędzmi. Może poza tym że w takich miejscach ktoś może prowadzić biznes, ale statystyka jest jaka jest i większość i tak pracuje na zwykłych etatach.

Poza tym kultura życia Amerykanów i narodów im bliskich mentalnie jest taka, że jeśli praca jest po drugiej stronie kraju, to oni mogą tam lecieć i nie stanowi to problemu. W Polsce i okolicznych krajach jesteśmy bardziej związani ze swoimi domami, chociaż to się zmienia, a tam od dekad wygląda to inaczej. Jeśli więc jesteś CK możesz rozumować w następujący sposób: "Jeśli bracia są gotowi przeprowadzić się za pracą, tym bardziej powinni być gotowi przeprowadzić się za Prawdą!"
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline debata

Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad, 2023, 10:17 »
Wylęgarnie odstępstwa trzeba w zarodkach likwidować  ;D


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad, 2023, 11:53 »
Kiedyś zabroniono wspólnego przygotowywania się do strażnicy. Czy teraz zakażą wspólnego spotykania się aby oglądać zooma?
A może jakiś skomplikowany wzór do obliczeń kiedy wolno razem się spotkać?  Np. ktoś mieszka w chatce bez prądu i dobrego łącza internetowego to może ale tylko u zdrowego duchowo brata, i uwaga jeśli brat jest stanu wolnego to siostra może tam się udać tylko w towarzystwie innej siostry lub dziecka powyżej lat 12-tu.

Tak sobie piszę powyżej co mi akurat się nawinie pod klawiaturę, mniej więcej jednak tak to się skończy.

Regulacje, regulacje i jeszcze raz regulacje.

A ponoć Jezus powiedział ,,Gdzie dwóch lub trzech... tam i ja jestem".


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopad, 2023, 11:57 »
Moim zdaniem, jeżeli rzeczywiście likwidują grupy nam oddaleniu, to tylko z jednego powodu, dotarło do nich (na górze) że grupy nie będą już większe (wzrost się skończył definitywnie), więc traci sens utrzymywanie ich. Organizacja też zauważyła (w końcu), że przeszła do etapu kurczenia się.


Online donadams

Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad, 2023, 12:24 »
A ponoć Jezus powiedział ,,Gdzie dwóch lub trzech... tam i ja jestem".

Ale wyobraź sobie, że pośród wszystkich wyrwanych z kontekstu "zasad biblijnych", akurat ta zasada nie może być zasadą dla świadków, bo otwiera zbyt wiele drzwi. Dlatego oni decydują, kiedy jest stosowne ją stosować, tym samym oni decydują kiedy Jezus jest a kiedy go nie ma.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopad, 2023, 14:35 »

A ponoć Jezus powiedział ,,Gdzie dwóch lub trzech... tam i ja jestem".

Miał na myśli: Gdzie dwóch lub trzech dojrzałych duchowo braci.
Przecież nie powiedział, gdzie dwie lub dwoje, sugerując że mogą to być kobiety lub osoby różnych płci.
Skoro nie jest to zbór a grupa na oddaleniu to widocznie brakuje tam takich braci i zgodnie z myślą Chrystusa
należy takie spotkania zakończyć.  ;)


Offline janeczek

Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Listopad, 2023, 08:42 »
Mieli jeszcze niedawno ogłaszać wyrok przed armagedonem, chowanie się po piwnicach czy konik z nieba ze strzałami.
Jak na mój gust to się im sypie finansowo doktrynalnie, po naszemu słoma wyłazi z butów i onuca też jako nowość nie pasuje.
Te grupy to był symbol inicjatywy nadzieja na zwycięstwo, że dajemy radę zawsze do przodu kto jak nie my damy radę.
A tu liczenie godzinek odpadło wygląda że to względy prawne, wolontariat filmik ja trochę za słaby żeby to wyjaśnić.
Morisek wywalony i tłumaczenie przez kogo pomazaniec jehowa, miał być drogą życia 2 nikomu nie znanych dupków na CK że niby jehowa aż tak niema wyboru.
Dowiedziałem się że, zlikwidowali zbór w Opatów w świętokrzyskim to był ostoja jehowych z lat 90 tam jak okiem sięgnąć wiochy do pracy,
To nie moje klimaty nie znałem za bardzo, ale rozżalenie jak przyjechali do nas na wszystkich świętych miejscowi wściekli jak mogli.
Kurcze zwijają się pandemia i ten luz ich dobił, wczoraj na strażnicy koleś dwoił się że jehowa kierując CK żeby nie liczyć godzin kieruje naszą uwagę na widoczny czas konica powiedział milczenie.
Jest przygnębienie te godziny zwrócono mi uwagę że dzieci, zostając głosicielami stawiały sobie cel służba dla jehowy 5 godzin i jak teraz motywować.
Oby tak dalej.

« Ostatnia zmiana: 06 Listopad, 2023, 08:47 wysłana przez janeczek »
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Gostek

Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Listopad, 2023, 18:17 »
Mieli jeszcze niedawno ogłaszać wyrok przed armagedonem, chowanie się po piwnicach czy konik z nieba ze strzałami.
Jak na mój gust to się im sypie finansowo doktrynalnie, po naszemu słoma wyłazi z butów i onuca też jako nowość nie pasuje.
Te grupy to był symbol inicjatywy nadzieja na zwycięstwo, że dajemy radę zawsze do przodu kto jak nie my damy radę.
A tu liczenie godzinek odpadło wygląda że to względy prawne, wolontariat filmik ja trochę za słaby żeby to wyjaśnić.
Morisek wywalony i tłumaczenie przez kogo pomazaniec jehowa, miał być drogą życia 2 nikomu nie znanych dupków na CK że niby jehowa aż tak niema wyboru.
Dowiedziałem się że, zlikwidowali zbór w Opatów w świętokrzyskim to był ostoja jehowych z lat 90 tam jak okiem sięgnąć wiochy do pracy,
To nie moje klimaty nie znałem za bardzo, ale rozżalenie jak przyjechali do nas na wszystkich świętych miejscowi wściekli jak mogli.
Kurcze zwijają się pandemia i ten luz ich dobił, wczoraj na strażnicy koleś dwoił się że jehowa kierując CK żeby nie liczyć godzin kieruje naszą uwagę na widoczny czas konica powiedział milczenie.
Jest przygnębienie te godziny zwrócono mi uwagę że dzieci, zostając głosicielami stawiały sobie cel służba dla jehowy 5 godzin i jak teraz motywować.
Oby tak dalej.



Można śmiało stwierdzić, że poszli wszystkim świadkom na rękę, za wyjątkiem pionierów. 😁


Offline Gremczak

Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Listopad, 2023, 18:46 »

Można śmiało stwierdzić, że poszli wszystkim świadkom na rękę, za wyjątkiem pionierów. 😁
Widocznie aby załapać się na jakiś przywilej trzeba będzie być pionierem.
Inni nie będą brani pod uwagę.
Chcesz awansować, bądź pionierem.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopad, 2023, 21:18 »
Widocznie aby załapać się na jakiś przywilej trzeba będzie być pionierem.
Inni nie będą brani pod uwagę.
Chcesz awansować, bądź pionierem.

Ta, to skąd starszaków będą brali  ???


Offline Gremczak

Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Listopad, 2023, 22:08 »
Może będą zatrudniać na etacie.(tak jak jest w KRP)
Będzie jeden starszy. taki nadzorujący.
Wszystkie zebrania będą oglądać na monitorach.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad, 2023, 22:14 wysłana przez Gremczak »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Listopad, 2023, 22:14 »
To pojawi się kolejny problem do rozwiązania


Offline Gremczak

Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Listopad, 2023, 22:18 »
Pewnie wymyślą coś podstępnie.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Koniec grup na oddaleniu
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Listopad, 2023, 22:28 »
Pewnie wymyślą coś podstępnie.
(mtg):Już wymyślili: stojakowi czy wózkowi ( trzy wózki koło siebie), ale robią sobie przed ludźmi ''pisanki''  >:D