Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co się dzieje w USA?  (Przeczytany 676 razy)

Offline Aliki

Co się dzieje w USA?
« dnia: 31 Październik, 2023, 09:53 »
Jak się czuje G. Jackson widząc takie tłumy na zgromadzeniu? Bo ja świetnie  >:D


Offline cichybob

Odp: Co się dzieje w USA?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik, 2023, 10:11 »
Ciekawe jak będzie u nas, bo 2 grudnia ma przyjechać z wizytą. Pewnie liczby słabiutkie, skoro druga wizyta szychy z USA w Polsce.


Offline donadams

Odp: Co się dzieje w USA?
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik, 2023, 10:31 »
Przydałby się też jakiś kontekst. Jeśli zdjęcie nie jest tendencyjnie zrobione, to może faktycznie frekwencja zawiodła, tylko pytanie z jakiego powodu. Już lata temu na zgromadzeniach bywało, że na sali na której jest 1100 miejsc było 700 osób, bo obwód był mniejszy, część zawsze nie dojedzie i można zrobić takie zdjęcie z kilku miejsc sali.

Dodatkowo to zdjęcie zostało zrobione na Sali Zgromadzeń Daytona Beach, której pojemność wynosi 2500 miejsc. Jeśli więc było 2000 osób, to nadal da się zrobić takie zdjęcie, a jednak to nie jest mała frekwencja.

Brakuje szerszego kontekstu. Może nic się tam nie dzieje i wszystko jest w porządku.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Aliki

Odp: Co się dzieje w USA?
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Październik, 2023, 10:40 »
Donadams całkowicie się z tobą zgadzam, tam się absolutnie nic złego nie dzieje. Wprost przeciwnie!


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Co się dzieje w USA?
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Październik, 2023, 11:06 »
Oj tam, zaraz mała frekwencja, może po prostu przyszło sporo osób niskorosłych  ;)


Offline donadams

Odp: Co się dzieje w USA?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Październik, 2023, 11:53 »
Donadams całkowicie się z tobą zgadzam, tam się absolutnie nic złego nie dzieje. Wprost przeciwnie!

Wkleiłaś zdjęcie z innego czasu, z innego miejsca, z innym mówcą. Czego ma ono dowodzić? Jak dla mnie nadal brakuje kontekstu. Powyższe zdjęcie może dotyczyć kongresu jakiejś niewielki ej grupy językowej. Jak wiemy świadkowie szczycą się tym, że robią zgromadzenia nawet dla niewielkich grup i bywa, że jest na nich zaledwie kilkaset osób.

Jestem daleki od tego, żeby życzyć im dobrze ale nie uważam też za rozsądne wyciąganie pochopnych wniosków po kilku niezwiązanych ze sobą zdjęciach bez szerszego kontekstu. Jeśli coś naprawdę będzie się działo, to nie będzie trzeba szukać tego jako sensacji, tylko będzie to oczywiste.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: Co się dzieje w USA?
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Październik, 2023, 12:06 »
Ciekawe jak będzie u nas, bo 2 grudnia ma przyjechać z wizytą. Pewnie liczby słabiutkie, skoro druga wizyta szychy z USA w Polsce.
Jak oni to ogarnają te chyba z 230 państw.?
Jeżdżą tam gdzie jest dobrze czy tam gdzie jest żle?
Pamiętam tylko jedną wizytę z Poznania stadion Warty- członka CK Jaracza
Z racji chyba otwarcia Stęszewa.


Offline cichybob

Odp: Co się dzieje w USA?
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Październik, 2023, 13:13 »
Jak oni to ogarnają te chyba z 230 państw.?
Jeżdżą tam gdzie jest dobrze czy tam gdzie jest żle?
Pamiętam tylko jedną wizytę z Poznania stadion Warty- członka CK Jaracza
Z racji chyba otwarcia Stęszewa.

Mają słupki czarno na białym. Polska jest relatywnie sporym krajem europejskim z dość dużą liczbą ŚJ (ponad 110 tys według statystyk) z corocznym spadkiem (rzędu 1 tys+ na czysto na minusie). Poza tym to tylko oni liczą, że mają 230 krajów na świecie :D
9 w CK, z 30 przydupasów. 40 typa. Do tego ten, co ostatnio u nas był to nawet nie był z tego zacnego grona. Mają ludzi aż za dużo. To oni utrzymują to korpo przy życiu ;)


Offline donadams

Odp: Co się dzieje w USA?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopad, 2023, 21:45 »
Wkleiłaś zdjęcie z innego czasu, z innego miejsca, z innym mówcą. Czego ma ono dowodzić? Jak dla mnie nadal brakuje kontekstu. Powyższe zdjęcie może dotyczyć kongresu jakiejś niewielki ej grupy językowej. Jak wiemy świadkowie szczycą się tym, że robią zgromadzenia nawet dla niewielkich grup i bywa, że jest na nich zaledwie kilkaset osób.

Przeglądałem nowości w jw.org i trafiłem na artykuł, który podsumowuje to, co pisałem powyżej o tych zdjęciach. Można go przeczytać pod poniższym linkiem, a jeden z akapitów rzecze:

https://www.jw.org/pl/wiadomosci/region/swiat/Pierwsze-kongresy-w-j%C4%99zykach-kreolskim-Jamajka-i-niemieckim-Pensylwania/

"Językiem niemieckim (Pensylwania) posługuje się jakieś 400 000 osób w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Używa się go zwłaszcza w wiejskich społecznościach Amiszów i Mennonitów. Żeby wziąć udział w kongresie, bracia i siostry należący do pięciu niemieckojęzycznych zborów i jednej grupy przybyli z kilku różnych stanów. Z programu, który odbył się w dniach od 7 do 9 lipca 2023 roku w Sali Zgromadzeń w Coraopolis (Pittsburgh, Pensylwania, USA), skorzystało ponad 200 osób."

Potwierdza to tylko to, co pisałem wcześniej. W USA najwyraźniej nic się nie dzieje, a wstawione zdjęcia są tendencyjne, nastawione na wywołanie sensacji, gdy w rzeczywistości nawet na jw.org piszą, że organizują kongresy na 200 osób. Załączyłem zdjęcie z tej sali sprzed 4 miesięcy. Nie wygląda na opustoszałą. A teraz wyobraź sobie, że ktoś o konkretnych intencjach wrzuca zdjęcie jak na sali dla 2000 osób siedzi 200 osób. Też pewnie byś to wrzuciła tutaj i bez chwili zastanowienia cieszyła się, że masz kolejne potwierdzenie swojej tezy. A że zupełnie fałszywe, to kogo by to interesowało.

Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline falafel

Odp: Co się dzieje w USA?
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Listopad, 2023, 17:41 »
Jak oni to ogarnają te chyba z 230 państw.?
Jeżdżą tam gdzie jest dobrze czy tam gdzie jest żle?
Pamiętam tylko jedną wizytę z Poznania stadion Warty- członka CK Jaracza
Z racji chyba otwarcia Stęszewa.
Gdzie Rzym, a gdzie Krym...


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Co się dzieje w USA?
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Listopad, 2023, 11:46 »
Na Florydzie swój Disney Land w stylu Warwick mają Scjentolodzy, to może mieć jakiś wpływ na dostrzeżenie podobieństw jednego z drugim. Zaznaczam może a nie musi.

Ja doszedłem do wniosku że ci co już wiedzą że to ściema a siedzą w środku się zaadaptowali, ci co mają beton w głowie też czują się świetnie. Afery co się miały przetoczyć się przetoczyły, zatem nie spodziewam się pikowania w dół i wielkiego przebudzenia.
Teraz jeszcze ukłon dla wybudzonych umęczonych, wystarczy deklarować aktywność, zero pytań o godziny itp.

Luksus, taka folklorystyczna religia, taki lepszy Rydz niż nic dla Tik Tokowej populacji.