Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Liczba chrześcijan w Polsce drastycznie maleje  (Przeczytany 469 razy)

Offline Gostek

Liczba chrześcijan w Polsce drastycznie maleje
« dnia: 28 Wrzesień, 2023, 18:01 »
Już tylko nieco ponad 71 procent Polaków deklaruje przynależność do KK.

Podobnie jest z liczbą Świadków Jehowy. Wg. deklaracji podczas spisu powszechnego niecałe 110 tyś określa się jako Świadkowie Jehowy.

Nie są to jednak dane precyzyjne, bo pytanie o przynależność do którejś z religii było pytaniem dobrowolnym.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-coraz-mniej-katolikow-w-polsce-wiecej-niewierzacych-poznalis,nId,7054915


Online Nikt

Odp: Liczba chrześcijan w Polsce drastycznie maleje
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień, 2023, 19:57 »
Biorąc pod uwagę to, że to dawanie świadectwa o swojej wierze to coś czuję że trochę osób się nie identyfikuje będąc w środku  >:D >:D >:D
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Do

Odp: Liczba chrześcijan w Polsce drastycznie maleje
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień, 2023, 21:19 »
Biorąc pod uwagę to, że to dawanie świadectwa o swojej wierze to coś czuję że trochę osób się nie identyfikuje będąc w środku  >:D >:D >:D

Ja jestem czynnym ŚJ (na papierze) ale się nie identyfikuję.


Offline PoProstuJa

Odp: Liczba chrześcijan w Polsce drastycznie maleje
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień, 2023, 21:26 »
Ja jestem czynnym ŚJ (na papierze) ale się nie identyfikuję.

Aż dopytam czy ten papier widziałeś kiedyś na oczy?!  ;D


Offline Sebastian

Odp: Liczba chrześcijan w Polsce drastycznie maleje
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Wrzesień, 2023, 22:02 »
aby odpowiedzi miały sens i aby cokolwiek z nich wynikało, należałoby zadawać dwa odrębne pytania:

- czy wg dokumentów jesteś członkiem jakiegoś kościoła? jakiego?
- z jakim światopoglądem identyfikujesz się wewnętrznie?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: Liczba chrześcijan w Polsce drastycznie maleje
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrzesień, 2023, 22:16 »
aby odpowiedzi miały sens i aby cokolwiek z nich wynikało, należałoby zadawać dwa odrębne pytania:

- czy wg dokumentów jesteś członkiem jakiegoś kościoła? jakiego?
- z jakim światopoglądem identyfikujesz się wewnętrznie?

Według dokumentów jest tych wierzących zdecydowanie więcej. Pewnie większość Świadków Jehowy wg.  dokumentów figuruje nadal na listach KK.

A na drugie Twoje pytanie właśnie pytający w spisie powszechnym, subiektywnie się wypowiedzieli 😉


Offline Turbulent_Business

Odp: Liczba chrześcijan w Polsce drastycznie maleje
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Wrzesień, 2023, 07:55 »
Swiadki w spisie powszechnym to akurat odmawiali odpowiedzi o wyznawana religie hurtowo. Wynikalo to z ich paranoi i strachu.

Ile to ja sie nasluchalem: "Nie podawaj reiligii, zaznacz, ze nie chcesz odpowiedziec, w wielkim ucisku po Ciebie przyjda, to wszystko robi szatan po to, zeby jego system mogl nas latwiej tepic"...

Tak wiec akurat spis powszechny w kwesti swiadkow nie ma dla mnie zadnej wartosci.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Do

Odp: Liczba chrześcijan w Polsce drastycznie maleje
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Wrzesień, 2023, 08:18 »
Aż dopytam czy ten papier widziałeś kiedyś na oczy?!  ;D

Nie, chodziło mi o to że co miesiąc raportuję godzinkę auto-smsem. Na zebraniu nie byłem 2 lata a głosiłem ostatnio z 5 lat temu


Offline Gostek

Odp: Liczba chrześcijan w Polsce drastycznie maleje
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Wrzesień, 2023, 08:22 »
Swiadki w spisie powszechnym to akurat odmawiali odpowiedzi o wyznawana religie hurtowo. Wynikalo to z ich paranoi i strachu.

Ile to ja sie nasluchalem: "Nie podawaj reiligii, zaznacz, ze nie chcesz odpowiedziec, w wielkim ucisku po Ciebie przyjda, to wszystko robi szatan po to, zeby jego system mogl nas latwiej tepic"...

Tak wiec akurat spis powszechny w kwesti swiadkow nie ma dla mnie zadnej wartosci.


Czyli sugerujesz, że jest ich dużo, dużo więcej niż te zadeklarowane 108tysięcy z hakiem.? 🤔
A może, tak jak zwykle oni i w tym wypadku, co innego mówili a co innego zrobili. 🙃