Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Była świadkiem Jehowy  (Przeczytany 850 razy)


Offline BetMan

Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień, 2023, 09:51 »
Też jestem po lekturze tego artykułu, kolejny przykład na obnażenie działań organizacji jak najbardziej wiarygodny i potrzebny! 


Offline Gostek

Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień, 2023, 10:16 »
Czy to czasem nie jest osoba prowadząca kanał "życie duchowe"?


Offline cichybob

Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień, 2023, 11:09 »
Dzięki za linka. Zostawiłem komentarz ;)


Offline Gostek

Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Wrzesień, 2023, 11:20 »
Czy to czasem nie jest osoba prowadząca kanał "zdrowie duchowe"?

Sorry, ale nie wiedziałam, że cytuję samego siebie 😇 a chciałam poprawić tytuł kanału życie duchowe na zdrowie duchowe. Skasować swojego wpisu nie mogę, więc wyszło jak wyszło.. 🙉
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień, 2023, 11:28 wysłana przez Gostek »


Offline cichybob

Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrzesień, 2023, 13:06 »
Rozgorzała tam nieco wojenka. Pewnie PIMI sobie ten czas raportują :D


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Wrzesień, 2023, 10:03 »
Wykryłem wiecznego sympatyka w komentarzach  ;D

Andrzej - wczoraj (21:46)

Podejrzewam że ta pani ma problemy emocjonalne a może nawet psychiczne. To nie jest żadna sekta skoro nie chrzczą na siłę dzieci tak jak w innych religiach. Można wystąpić w każdej chwili. Ta kobieta w wieku 16 lat przyłączyła się oficjalnie do tej religii więc była całkowicie świadoma. Nikt jej nie zmuszał. Znam Świadków Jehowy i odmowa transfuzji krwi czy brak udziału z głosowaniu wynika z Ich przekonań. Naprawdę podziwiam Ich za wytrwałość i że ta religia na całym świecie jest zjednoczona. Nie są podzielenii. Przecież można głosować korespondencyjnie czy przez internet w wielu krajach. Tak samo z krwią, lekarze nikomu by nie powiedzieli. Mimo to Ci ludzie żyją zgodnie ze swoimi wierzeniami. Co. Do przestępstw na tle seksualnym to jest to tajemnica spowiedzi przecież i nie wiem jak jest to uregulowane prawnie. Ksiądz też nie wyjawia tego co mu zostało wyznane. Osobiście uważam że każdy kto miał wiedzę a nie zgłosił nawet anonimowo władzom to pozwolił by taki zwyrodnialec był bezkarny a może nawet skrzywdził inne dziecko.


Offline Lidia

Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Wrzesień, 2023, 15:15 »
     Dopisałam kilka zdań do ww strony.


Offline Reskator

Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Wrzesień, 2023, 18:26 »
Wykryłem wiecznego sympatyka w komentarzach  ;D

Andrzej - wczoraj (21:46)

Podejrzewam że ta pani ma problemy emocjonalne a może nawet psychiczne. To nie jest żadna sekta skoro nie chrzczą na siłę dzieci tak jak w innych religiach. Można wystąpić w każdej chwili. Ta kobieta w wieku 16 lat przyłączyła się oficjalnie do tej religii więc była całkowicie świadoma. Nikt jej nie zmuszał. Znam Świadków Jehowy i odmowa transfuzji krwi czy brak udziału z głosowaniu wynika z Ich przekonań. Naprawdę podziwiam Ich za wytrwałość i że ta religia na całym świecie jest zjednoczona. Nie są podzielenii. Przecież można głosować korespondencyjnie czy przez internet w wielu krajach. Tak samo z krwią, lekarze nikomu by nie powiedzieli. Mimo to Ci ludzie żyją zgodnie ze swoimi wierzeniami. Co. Do przestępstw na tle seksualnym to jest to tajemnica spowiedzi przecież i nie wiem jak jest to uregulowane prawnie. Ksiądz też nie wyjawia tego co mu zostało wyznane. Osobiście uważam że każdy kto miał wiedzę a nie zgłosił nawet anonimowo władzom to pozwolił by taki zwyrodnialec był bezkarny a może nawet skrzywdził inne dziecko.

Do sympatyka Andrzeja:
Niezły z Ciebie adwokat ŚJ-widać jesteś na początku poznawania prawdy o "prawdzie"
W ramach praktyki adwokackiej zobacz na YT jak adwokat Stewart z Komisji Królewskiej w Australii dyskutuje z członkiem Ciała Kierowniczego Gofreyem Jaksonem w sprawie przestępstw seksualnych u śj w Australii.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2023, 18:28 wysłana przez Reskator »


Online Gremczak

Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Wrzesień, 2023, 19:01 »
Wykryłem wiecznego sympatyka w komentarzach  ;D

 Ksiądz też nie wyjawia tego co mu zostało wyznane. 
Ot ksiądz wzór do naśladowania dla śj.
Dla ŚJ ksiądz to sługa diabła.
Przykład z księdzem całkiem nietrafiony.
Przecież śj nie chcą mieć nic wspólnego z takimi.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Wrzesień, 2023, 12:51 »

Niezły z Ciebie adwokat ŚJ-widać jesteś na początku poznawania prawdy o "prawdzie"

Napisałem "wieczny", czyli taki który nigdy się w to bardziej nie zagłębi.
Być może ja też tak długo byłem ŚJ bo nigdy wyżej szeregowego głosiciela nie skoczyłem.
Jak to mówią bliższe poznanie, większe rozczarowanie.


Offline Storczyk

Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Wrzesień, 2023, 22:10 »
Ostatnio słuchałam ciekawego podkastu psychologicznego mówili tam, że nie ma nic gorszego dla człowieka niż wykluczenie go z grupy. Dla mózgu to równa się ze śmiercią, gdyż człowiek sam nie przeżyje, budzą się instynkty pierwotne, przetrwania.
Mamy taką naturę potrzebujemy jakieś organizacji do czegoś należeć i się jednoczyć aby przetrwać.
Bazują na ludzkich odruchach i manipulują nieświadomością ludzi.
Wykluczenie to okrucieństwo najgorsze w stosunku do drugiego człowieka.
A oni powiedzą, że to z miłości.
Jezus nikogo nie wykluczył.
Na kim więc się wzorują?





Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Październik, 2023, 08:03 »
"Jezus nikogo nie wykluczył." - czyżby. Wiem że i tak będę zignorowany (albo nawet wykluczony z towarzystwa :-) ) ale, chęć dokopania SJ (skądinąd słuszna) prowadzi do takich 'kwiatków', albo przeinaczania prawdy, a to jest tym samym co robią SJ. Tak powiedział do faryzeuszy: "Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza. Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone." Mat 12:30,31, BT


Offline Storczyk

Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Październik, 2023, 09:36 »
Przeczytaj cały kontekst.
Śródtytuł mówi  "Jezus odpowiada na zarzuty współpracy z Szatanem"

Ten werset jak mantra jest cytowany przez świadków do manipulowania, i siania nienawiści na "światusów"
Teraz to kto nie jest z Jehową...


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Była świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Październik, 2023, 10:25 »
Ładnie napisany artykuł. Przystępnie opisuje Sektę do której mnie wpychano kilkadziesiąt lat.

Fajnie jest też poczytać komentarze, również ten kwik obrońców sekty  ;)