Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani  (Przeczytany 700 razy)

Offline Światus

    Taki optymistyczny artykuł ukazał się na avoidjw.

    "LONDYN, WIELKA BRYTANIA: Brytyjskie Towarzystwo Strażnica Świadków Jehowy wykazało w sprawozdaniu finansowym za sierpień 2022 roku deficyt w wysokości 11 milionów funtów. Było to częściowo spowodowane stratą netto na inwestycjach w wysokości 18 milionów funtów.

    To, jak twierdzi Towarzystwo, wynikało z połączenia niższych darowizn otrzymanych od innych podmiotów o podobnych celach i założeniach oraz wzrostu aktywności wspieranej przez Towarzystwo.

    Deficyt został dodatkowo zwiększony z powodu straty netto na inwestycjach w wysokości 18 milionów funtów. Spowodowane to było wzrostem stóp procentowych, który obniżył wartość posiadanych przez Towarzystwo lokat, głównie obligacji. Powiernicy Towarzystwa dokonali jednak przeglądu sprawy i podjęli decyzję o przeklasyfikowaniu majątku z krótkoterminowego na długoterminowy, mając nadzieję, że niezrealizowane straty dotkniętego majątku nie zrealizują się w przyszłych latach.

    Towarzystwo ma dwa źródła finansowania. Jednym z nich jest budowa nowych obiektów lub miejsc kultu, która jest fakturowana po kosztach na inne podmioty należącym do Świadków Jehowy. Drugi to dobrowolne datki wykorzystywane do wspierania jego pracy. Jest to stały strumień dochodów poprzez otrzymywane regularne darowizny i zapisy. 

    Aby wesprzeć datki przekazywane na działalność zagraniczną, Towarzystwo zawarło porozumienia z innymi globalnymi podmiotami należącymi do Świadków Jehowy w celu przyjmowania datków. Środki te pojawiają się, gdy takie podmioty zaspokoiły swoje własne potrzeby. Pozwala to Towarzystwu na łączenie funduszy w instytucjach bankowych w Wielkiej Brytanii."

Źródło z tłumaczeniem: https://avoidjw-org.translate.goog/news/watch-tower-britain-loses-18-million-in-investments/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc
Źródło oryginał: https://avoidjw.org/news/watch-tower-britain-loses-18-million-in-investments/

    A tutaj roczny raport z Wielkiej Brytanii:
https://files.accessjw.org/s/HgwYPrTpXbEZNdF
**********
    Armagedonu szybko nie będzie. Papiery krótkoterminowe zamienili na długo...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline BetMan

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień, 2023, 21:34 »
A dziś u nas była rezolucja przekazywania co miesiąc kwoty 1.000 zł do Nadarzyna a jak wiadomo oni dalej transferują kasę do "braci króla" w Warwick, a ci żyją sobie jak pączki w maśle, strzygąc owieczki aż miło!
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2023, 21:39 wysłana przez BetMan »


Offline donadams

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień, 2023, 21:40 »
Szybkie przejrzenie tego sprawozdania wskazuje na to, że to nie jest realna strata, ponieważ nie wycofali się z inwestycji, wobec tego to może być strata, ale znając życie jeśli zdecydowali się zatrzymać środki w tych inwestycjach na dłużej, to jest realna szansa na podniesienie się. To były trudne czasy jeśli chodzi o papiery wartościowe, ale oni pewnie nie są głupi i się z tego podniosą.

Dodatkowo strata jest tylko częściowo spowodowana powyższym zjawiskiem, ponieważ wliczają w nią wszystkie wydatki, a więc też blisko 60 mln funtów przekazanych na rzecz innych oddziałów, wobec tego to, co jest stratą tego oddziału, jest przychodem innych oddziałów. Pieniądze zostają w tej samej organizacji.

Co ciekawe, wskazano że te blisko 60 mln funtów zostało przekazanych do wielu oddziałów, z których większość yo oddziały afrykańskie. Tym samym można odnieść wrażenie, że większość środków poszła do Afryki, ale oni tego nie napisali. Napisali, że większość oddziałów, którym przekazali środki, są afrykańskie. Wobec tego gdyby przekazali 59 mln funtów do Warwick i 1 mln funtów do 10 afrykańskich oddziałów, to zdanie nadal byłoby prawdą. Myślę, że tak nie zrobili, ale takim nieczytelnym przekazem rozmywają rzeczywistość.

A tak poza tym, to na koniec roku oddział UK posiadał wolne fundusze w kwocie 246 mln funtów, co wskazuje na to, że mają się bardzo dobrze, bo to ich standardowa nadwyżka z ostatnich kilku lat.

Podsumowując, "strata" jest wynikiem takiej a nie innej księgowości ale wygląda na to, że nie ma przełożenia na funkcjonowanie oddziału.

A dziś u nas była rezolucja przekazywania co miesiąc kwoty 1.000 zł do Nadarzyna a jak wiadomo oni dalej transferują kasę do "braci króla" w Warwick, a ci żyją sobie jak pączki w maśle, strzygąc owieczki aż miło!

Skąd wiadomo, że przekazują środki do Warwick? Sprawozdanie finansowe polskiego oddziału chyba nie jest dostępne, a historie w rodzaju "Mietek powiedział, a on ma siostrzeńca, którego kolega był w Betel i tak mówił" to chyba powinniśmy sobie dawno darować...

Pewnie coś przekazują, ale ile w kwotach bezwzględnych i jaki to jest udział w całości polskich datków, tego nie wiemy. A to mogą być dowolne liczby.

No i kto żyje jak pączki w maśle? CK, które jak wyjdzie do sklepu, to ludzie ich kręcą jak kupują whisky? W tyłek się nie mogą podrapać bez zwrócenia uwagi wszystkich wokół. W dodatku najnowsze historie pokazują, że dziś jesteś w CK, a jutro już nie. Wow, pączki w maśle.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2023, 21:49 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline NNN

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sierpień, 2023, 22:24 »
No chyba widać po wyglądzie Ciała Kłamliwego, że źle tam nie mają. Przynajmniej dobrze ich karmią, a oni za to tylko gadają i gadają. Poza tym, jak by było im źle, toby stamtąd spieprzali, czyli uciekali gdzie pieprz rośnie. Dobrze jedzą, ubierają się, są opierani, ludzie wierzą w nich jak w Boga, nie dają nic złego na nich powiedzieć, to co trzeba więcej?
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Reskator

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpień, 2023, 03:42 »
[quote author=donadams link=topic=11904.msg252771#msg252771 date=169178283
No i kto żyje jak pączki w maśle? CK, które jak wyjdzie do sklepu, to ludzie ich kręcą jak kupują whisky?
[/quote

Donadams nic nie mam do tego że kupuje whisky tylko czy to aby nie z datków na dzieło Królestwa.
No chyba że na pół etatu pracuje nocą w piekarni nadziewając pączki smarzy je w oleju.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2023, 04:46 wysłana przez Reskator »


Offline donadams

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sierpień, 2023, 07:42 »
No jasne, że kupuje je z datków no i co z tego? Ludzie na całym świecie dają datki między innymi na betelczykow. Betelczycy dostają kieszonkowe od Biura Oddziału i mogą te pieniądze wydać dowolnie. Niektórzy dostają jeszcze pieniądze od rodziny. Są też betelczycy, którzy mają kamienice w Trójmieście ze spasku po babci i co miesiąc dostają na konto pieniądze z najmu i nie zgadniecie - też mogą wydać na co chcą.

Rzucanie wszystkiego na jedną kartę, że to złodzieje i nie wiem kto jeszcze jest słabe. Wszystko może odbywać się zgodnie z zasadami tej organizacji i nie musi być tam żadnego szwindlu.

Jeśli jest alkoholikiem, to jest realny problem. Jeśli kupuje alkohol, to nie jest problem. Nawet jeśli robi to w takich ilościach. Powody mogą być różne. Kiedyś kupowaliśmy z jw kolegą piwo w Biedronce, wzięliśmy sobie czteropak. Przy kasie spotkała nas pionierka. Kolega miał pecha, bo akurat on trzymał piwo. Na kolejnym zebraniu podeszła do niego na osobności i powiedziała, że jeśli ma problem, to może jej powiedzieć... Widzenie problemów wszędzie jest chore.

A do komentarza NNN nie chce mi się odnosić, bo już tyle razy komentowałem tego typu teksty, że już naprawdę uważam, że nie ma to sensu. Jeśli chcecie budować w sobie taki obraz, no to budujcie. Moim zdaniem wąskie i krótkowzroczne spojrzenie, ale niektórzy tak już mają, że na wszystko patrzą tylko przez swój pryzmat.

Rozumiem, że gdyby tobie ktoś dał dach nad głową, jedzenie, ubrania, robił ci pranie i traktowal z nabożnym szacunkiem, to osiągnąłbyś szczyt swojego jestestwa? W takim razie powinienem zacząć ci współczuć.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2023, 08:03 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Sierpień, 2023, 08:30 »
Ale oratorium.!!!
Napisałem że nic mi do tego że kupuje sobie butelki a nawet nie rozważam czy się delektuje czy coś więcej.
Okey jeśli ma spadek itp,ale jeśli to z datków choćby  dzieci które odmawiają sobie lody.słodyczy to nie fer.
Takiego adwokata nie powstydziłby się nawet Goffrey poniewierany przez Komisje Królewską w Australii.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2023, 09:04 wysłana przez Reskator »


Offline donadams

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Sierpień, 2023, 09:19 »
Chyba pozostaje mi podziękować za komplement :)

W przypadku Australii w oczywisty sposób dokumenty świadczą przeciwko nim. Zarówno dostępna literatura jak i wewnętrzne dokumenty wskazywały na proceder tuszowania pedofilii. Moim zdaniem nie ma czego bronić.

Natomiast w przypadku takiego wykorzystania środków, chociażby z datków, już jest. Czy alkoholu nie wolno kupować? Nie wolno pić? A w jakich ilościach wolno? A czy on to pije sam? A czy kupuje za swoje pieniądze czy za cudze? Datki idą także na utrzymanie betelczyków, o czym mówi się wprost. Literatura mówi też wprost o "skromnym kieszonkowym", które dostają, wobec tego darczyńcy wiedzą, że część ich środków może zostać wykorzystana w taki sposób. Nie rozumiem wobec tego, co w tym złego.

Temat jest też do obrony na gruncie biblijnym, bo apostoł Paweł co prawda postanowił sam się utrzymywać, ale przyjmował też dary od innych i w zasadzie wprost wskazał, że mają prawo być nawet utrzymywani przez chrześcijan. On najwyraźniej wybrał inną drogę, ale dowodził słuszności tej samej tezy.

Nie ma bezpośrednich dowodów, które wskazywałyby na to, że sprzeniewierzają ofiarowane środki. Nie wiadomo nawet, za jakie pieniądze to kupował. Wobec tego warto dopuścić zarówno to, że to nie był uczciwy zakup, jak i to, że to był uczciwy zakup. W cywilizowanym społeczeństwie wypracowaliśmy nawet zasadę domniemania niewinności. Wobec tego nie wiem, jak było, ale mogę sobie wyobrazić różne scenariusze i każdy mi się zgadza. A konkretnych dowodów brak.

Film piorący mózgi dzieciom jest chory, to jest zupełnie inna kwestia. Przekroczyli nim wszelkie granice. Ciężko natomiast się spodziewać, że będą teraz poruszać się cały czas w sposób adekwatny to tych treści, wobec tego zasadniczym błędem było wypuszczanie tego chorego filmu.

Z drugiej strony, jeśli betelczyk dostaje "skromne kieszonkowe", to może je wykorzystać jak chce czy nie? To są już jego środki czy nie? Może powinien znów wrzucić je do skrzynki i dostawać je w nieskończoność i ponownie wrzucać, bo tylko taka jest wola darczyńców? A jak już odejdziemy od tego absurdu, to może sobie kupić piwo czy nie? Czy piwo jest niezbędne do życia? No nie jest. Może więc nie powinni kupować piwa? A jeśli piwo mogą, to wódkę też? Absurdy tego typu można mnożyć. To, że ktoś składa "śluby ubóstwa", nie znaczy, że wyrzeka się wędzonego łososia (chyba, że też sobie nie mogą kupić paczki łososia w Biedronce jak mają ochotę). Oznacza to zasadniczo, że nie będą gromadzić osobistego majątku, z różnymi konsekwencjami, ale nie oznacza to wyrzeczenia się wszystkiego. Jeśli natomiast uważacie, że tak powinni żyć, no to nie wiem... Na pewno nie jest to ani biblijne, ani zdroworozsądkowe podejście. Przez takie filmy jak ten z lodem org powoduje, że ciężko jest takie podejście mieć, ale ciągła krytyka też nie ma sensu. Wobec tego film jest zły, a alko za datki można kupować. Tak uważam.

Powtórzę się - jeśli jest alkoholikiem, to jest realny problem. Nie ma to jednak znaczenia, czy jest alkoholikiem z datków czy z innych środków.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Sierpień, 2023, 11:47 »
Moim zdaniem dodamusie to walka z wiatrakami, żeby wypunktować to co naprawdę złe, a nie czepiać się wszystkiego potrzeba odrobinę rozsądku.


Offline donadams

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Sierpień, 2023, 12:04 »
Jest dokładnie tak, jak mówisz. Wróciłem na forum po dłuższej przerwie i niedługo pewnie znów sobie taką zrobię, bo inaczej tego nie widzę. Może jednak te moje posty przekonają kogoś do nieco innego punktu widzenia - szczególnie, że bycie krytycznym w granicach rozsądku ułatwia życie, w przeciwieństwie do notorycznego ujadania na każdy ruch.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline BetMan

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Sierpień, 2023, 12:33 »
To teraz proszę policzyć ile wyjdzie miesięcznie te 1.000 zł na 60 aktywnych głosicieli i czy kiedy z mównicy pada konkretna kwota, która ma być przekazywana to nie są to już dobrowolne datki...
Niby wychodzi niecałe 20 zł na osobę, ale osobno trzeba jeszcze salę utrzymać!
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2023, 12:35 wysłana przez BetMan »


Offline Światus

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Sierpień, 2023, 13:00 »
    No cóż, zakończmy temat datków stwierdzeniem:
Kup sobie Whisky i nie przekazuj żadnych datków. To niedobrze rozpijać innych.  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline donadams

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Sierpień, 2023, 15:49 »
To teraz proszę policzyć ile wyjdzie miesięcznie te 1.000 zł na 60 aktywnych głosicieli i czy kiedy z mównicy pada konkretna kwota, która ma być przekazywana to nie są to już dobrowolne datki...
Niby wychodzi niecałe 20 zł na osobę, ale osobno trzeba jeszcze salę utrzymać!

Po to robi się rezolucje, żeby były "dobrowolne". Możesz się nie zgodzić i nie dawać. Kiedyś było tak, że zbierano anonimowe kartki z deklaracjami miesięcznych datków żeby ustalić wysokość wpływów.

20 zł to może nie jest mało, ale zawsze jest ktoś kto da 100, więc jeśli 3 inne osoby nie dadzą, to nadal będzie na plus. Jeśli w zborze jest jeszcze jakiś przedsiębiorca, który wrzuca kafla co miesiąc "ze swojego nadmiaru", to pieniądze też się zgadzają. W zborze, który działa tutaj obok mnie, jest to bodajże 400 zł, co w przeliczeniu na aktywnego głosiciela daje niecałe 10 zł na osobę. Także są różne zbory.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Sierpień, 2023, 16:37 »
Jest dokładnie tak, jak mówisz. Wróciłem na forum po dłuższej przerwie i niedługo pewnie znów sobie taką zrobię, bo inaczej tego nie widzę. Może jednak te moje posty przekonają kogoś do nieco innego punktu widzenia - szczególnie, że bycie krytycznym w granicach rozsądku ułatwia życie, w przeciwieństwie do notorycznego ujadania na każdy ruch.
Nadawałbyś się na rzecznika nie mówiąc adwokata WTS -u.
Krytyka WTS-u za wszystko co napisze czy działa jest nierozsądna.
Świadczy o betonowaniu umysłu w drugą stronę.
Niemniej więcej jest minusów niż plusów w WTS
Moje obecne postrzeganie,proporcje WTS-u to 80/20 u Ciebie chyba odwrotnie. :) :D ;D

« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2023, 16:57 wysłana przez Reskator »


Offline donadams

Odp: Strażnica traci 18 mln funtów w 2022 r. na inwestycjach w Wielkiej Brytani
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Sierpień, 2023, 17:18 »
Tak, więcej jest minusów niż plusów. Uważam, że jeśli temat dotyczy takich rzeczy jak krew, wykluczenia, pedofilia i mnóstwo innych rzeczy, to nie ma sensu, żebym pisał w takich postach "Zgadzam się z wami!". Nie wniosłoby to zupełnie nic do dyskusji.

Natomiast w kwestiach takich jak pieniądze czy domniemane intencje CK moim zdaniem jest więcej niuansów, zazwyczaj nie mam podstaw żeby patrzeć na te kwestie tak krytycznie jak reszta, więc udzielam się w dyskusji mając odmienne zdanie.

Tym samym ulegasz złudzeniu, że jestem nad wyraz pobłażliwy dla WTS. Na szczęście twoja ocena tej sytuacji nie wpływa na stan faktyczny. Tak czy siak, po naszej wymianie opinii możemy żyć dalej ;)

Aaa, jeszcze jedno. Piszesz, że nadawałbym się na adwokata WTS-u... Nie muszę zgadzać się z jakimś człowiekiem lub organizacją, żeby widzieć w pewnych decyzjach logikę lub jej brak. Krytykując za jedno, mogę bronić za drugie. Przekonanie, że świat jest czarno-biały, to idea, którą próbują wykorzystać właśnie takie organizacje. Ja jednak nie uważam, że świat taki jest. Natomiast czy miałbym chęci bronić organizacji? To zależy za co. Organizacji jako całość - nigdy. Ale skoro na forum dyskutujemy różne jej aspekty, to może warto spojrzeć na nie szerzej. A jeśli poczujesz się z tym lepiej, to moja ogólna ocena tej organizacji jest gorzej niż zła i w moim idealnym świecie nie byłoby dla niej miejsca.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2023, 17:26 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.