Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy  (Przeczytany 925 razy)

Offline Gostek

Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« dnia: 09 Sierpień, 2023, 16:36 »
Jest pewna grupa Świadków Jehowy w Ukrainie, która nie uznaje Ciała Kierowniczego nad sobą. Link poniżej :

https://teokrat.org/?fbclid=IwAR0LyS57TopNH1hG6b4F87SGQIDJ7Eg--QTe6PfjlPmiSnNS4qCU4QVa6NY


Offline Światus

Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień, 2023, 17:29 »
Mają ciekawe formy głoszenia, niedopuszczane przez CK, a które można by wykorzystać w "odstępczym świecie".

▪️ Dystrybucja ulotek, broszur i gazet w często odwiedzanych miejscach
▪️ Wrzucanie ulotek i broszur do skrzynek pocztowych
▪️ Umieszczanie ulotek A4, A5 i Euro na tablicach ogłoszeń
▪️ Radio uliczne
▪️ Monitory LED
▪️ Billboardy
▪️ Słupy oświetleniowe
▪️ Banery na stronach z kamerami internetowymi
▪️ Umieszczenie "świadectw" na stronach informacyjnych
▪️ Strona internetowa teokrat.org
▪️ Strona na Facebooku (Świadkowie Jehowy)
▪️ Kanał telegramu (Teokrata)
▪️ Kanały na YouTube (Świadkowie Jehowy teokraci, muzyka teokratyczna)
▪️ Listy
▪️ Głoszenie i prowadzenie studiów z zainteresowanymi przez telefon
▪️ Plakaty na płatnych tablicach ogłoszeń
▪️ Elektroniczne billboardy w języku rosyjskim, angielskim i arabskim na Facebooku
▪️ Umieszczanie świadectwa o Królestwie w gazetach
▪️ Umieszczanie świadectwa o Królestwie na autobusach (banery A4)
▪️ Umieszczanie wiadomości ze świadectwem o Królestwie na internetowych tablicach ogłoszeń, grupach publicznych i innych zasobach internetowych
▪️ Oznakowanie transportu ulicznego
▪️ Wizytówka internetowa teokrat.com
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Reskator

Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpień, 2023, 17:30 »
,
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień, 2023, 17:31 wysłana przez Reskator »


Offline NNN

Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpień, 2023, 18:14 »
Najprawdopodobniej są to świadkowie Jehowy wiary prawdziwej odłam rumuński. Istnieją lub istnieli w kilku krajach, między innymi w Ukrainie, w  Niemczech. Zajmowałem się tym zjawiskiem parę lat temu i mam trochę wydruków z internetu. Musiał bym także odświeżyć sobie pamięć. W sieci jest trochę stron z ich działalności. Oni nie uznają literatury Brooklynu powyżej roku, w którym wyszli z komuny i zorientowali się, że CK zmieniło większość doktryn. Dlatego na ich stronach jest tylko stara literatura. Zauważyłem tam na przykład książkę Bogactwo z 1936 roku,  Dzieci z czasów Rutherforda. Światło, które już dawno straciło blask.

 Ale młodsi i nowi niech kopią i szukają, bo to ciekawa historia. Na stronach podanego linku jest jeszcze kilka linków do odpowiednich stron. Chyba ten wątek można połączyć z tym poniżej. Z poniższego wątku wynika, że tym tematem zajmował się Roszada i Fakirek w latach 2015 i 2020.


 https://sjwp.pl/historia-swiadkow-jehowy/drudzy-swiadkowie-jehowy-w-rumunii/msg218173/#msg218173


To fragment z podanego linku:

W roku 1989 doszło do obalenia dyktatury Nicolae Ceaușescu. Literatura Towarzystwa zawierająca zmienione nauki i poglądy zaczęła docierać do Rumunii budząc zdumienie, szok i bunt wielu Świadków Jehowy, którzy zatrzymali się na studiowaniu literatury sprzed wielu lat. W dniu 2 maja 1992 roku w rumuńskiej miejscowości Kluż-Napoka zorganizowana została Międzynarodowa Konwencja pod hasłem: „Przepasz się i mów prawdę” (Księga Jeremiasza 1, 17-19 – przyp. mój). Mówca powitał zebranych słowami: „Witamy na Pierwszej Konwencji Świadków Jehowy Wiary Prawdziwej w Rumunii – w wolności!” Dały one początek rozłamowi w łonie ruchu Świadków Jehowy powołując do życia, niezwykle ciekawy ze względu na swoją genezę, ruch heterodoksyjny. W konwencji uczestniczyli świadkowie z Ukrainy, Rosji, Mołdawii, Czechosłowacji, Węgier i Rumunii, którzy jako zamieszkujący blok wschodni mieli podobne problemy. W uchwalonej na zgromadzeniu rezolucji przyjęli nazwę: Credinţei Adevărate Martorii Lui Iehova (ang. The True Faith Jehovah’s Witnesses) zadeklarowali się jako ruch będący kontynuacją tych Świadków Jehowy, którzy zostali zdelegalizowani w Rumunii z końcem lat czterdziestych XX wieku[8]. Kolejna Międzynarodowa Konwencja Teokratyczna Świadków Jehowy Wiary Prawdziwej odbyła się 25 lipca 1993 roku w rumuńskiej miejscowości Târgu Mureş pod hasłem: „Bądźcie trzeźwi i czujni”. W wydanej rezolucji jasno wyartykułowano, że reprezentowany na Konwencji ruch odrzuca błędy popełnione przez Towarzystwo Strażnica w Stanach Zjednoczonych i nie zgadza się na żadne kompromisy w sprawach prawdziwej wiary. Rumuńscy Świadkowie Jehowy Wiary Prawdziwej są znakomitą ilustracją ogromnego znaczenia centralizacji w tym ruchu.
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień, 2023, 18:49 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpień, 2023, 22:37 »
Czyli dla cielca kierowniczego to odstępcy.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Sierpień, 2023, 08:42 »
Czyli dla cielca kierowniczego to odstępcy.

Lata temu w Rumunii też była taka sama sytuacja. Ale tam cielcowi udało się dołączyć odstępców do prawdziwej wiary  8-)


Offline Reskator

Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sierpień, 2023, 08:43 »
Czyli dla cielca kierowniczego to odstępcy.
I odwrotnie.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sierpień, 2023, 09:57 »
Ciekawe co ich tak zbulwersowało? Przecież zmiany po 1945 były raczej drugorzędne.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Sebastian

Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sierpień, 2023, 12:28 »
Lata temu w Rumunii też była taka sama sytuacja. Ale tam cielcowi udało się dołączyć odstępców do prawdziwej wiary  8-)
tak mówiła propaganda strażnicy, ale NIE podano _ilu_ członków odstępczego odłamu powróciło pod skrzydła niewolnika.

faktem obiektywnym jest że w Rumunii istnieja dwie organizacje świadków Jehowy i że ten odłam rumuński ma swoich wyznawców także na Ukrainie, a wskutek wojny i migracji ludności: także w Polsce.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Sierpień, 2023, 17:26 »
Co ich tak zbulwersowało? To proste, Kiedy Strażnica zmieniła naukę o "władzach zwierzchnich" ci w "obozie" komunistycznym uznali, ż ew Brooklynie zagnieździł się "człowiek bezprawia". Wszystko jest na głównej stronie rumuńskiej (jednak istnieje nadal):https://www.acami.ro/despre. Trzeba pamiętać że organizacja SJ w krajach komunistycznych (i kto wie gdzie jeszcze) była zinfiltrowana przez komunistyczne służby państw, i to aż do samej góry. Nie dziw że doły były nieufne.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2023, 17:28 wysłana przez Szwejk (dawniej Gorolik) »


Offline smaigol

Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sierpień, 2023, 20:07 »
Ciekawe co ich tak zbulwersowało? Przecież zmiany po 1945 były raczej drugorzędne.
Na przykład kwestia krwi


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Sierpień, 2023, 12:05 »
Rydwan J. wjechał na wyboje i oni widocznie wypadli gdy trzęsło ;)
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline NNN

Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Sierpień, 2023, 21:07 »
Rydwan J. wjechał na wyboje i oni widocznie wypadli gdy trzęsło ;)

Dosłownie tak było. Tymi "wybojami" od dawna był "pokarm na czas słuszny", później "nowe, jaśniejsze światło", a ostatnio: "Jezus posługuje się niewolnikiem... Ustanowił tego niewolnika żeby zapewnić swoim  prawdziwym naśladowcom - pomazańcom oraz drugim owcom - stały dopływ aktualnego pokarmu duchowego przez cały okres dni ostatnich (podkreślenie moje; Strażnica z 15 lipca 2013 s.25 ak. 20).

W tej Strażnicy niewolnik przecież zapowiada ni mniej ni więcej, że nadal, (a w okresie końca ciągle, stale, bez przerwy) będzie "uaktualniał", czyli co trochę będzie zmieniał wykładnię Pisma Świętego. I ciekawe, że jest on cały czas ślepy na to, co się zawsze wtedy, gdy takie zmiany ustanawia, złego dzieje z jego owcami. Że po drodze gubi swoje owce, które są wyrzucane poza "burtę" na tych "wielkich wybojach". To właśnie na tych "wybojach" od dawna rydwan trzęsie, zarzuca, a nawet się wywraca i po drodze zostawia  za sobą "na glebie" coraz to więcej swoich pasażerów. Klasycznym przykładem tego zjawiska jest właśnie Rumunia, która potknęła się swego czasu na wybojach zwanych "władze zwierzchnie", zostawiając za sobą  "na glebie" tysiące wiernych.

   A było tak:
 Rutherfordowi w 1929 roku zabłysnęło od Jehowy dosłownie "jasne światło", które mu powiedziało, iż "władzami zwierzchnimi" z Rzymian 13:1 od tej pory będzie Jehowa i Jezus Chrystus, bo poprzedni niewolnik, jeszcze Russellowy, mylił się. Te "wyboje" leżały na drodze rydwanu aż do  roku 1962, więc aż 33 lata, ale bracia Rumuńscy  mocno wierzyli światłu z roku 1929, aż do czasu, jak komuna zaczęła luzować, i poczęły do nich docierać fragmenty nowego światła z 1962 roku. To był dla nich szok, niedowierzanie i doprowadziło to wręcz do buntu ich sumień. Bo jakże to tak! Komuna (jako władza zwierzchnia) ich gnębiła strasznie, wsadzała do ciężkich więzień, torturowała, a tutaj teraz mają ją uznać jako władzę zwierzchnią nad sobą i się jej podporządkować? Tyle lat wytrzymali, a teraz mają się jej poddać? Nigdy przenigdy! No i wtedy rydwan szarpnął, zarzucił, zaczął się trząść, aż się wygrzmocił, wyrzucając na bruk tysiące świadków Jehowy, którzy nie przyjęli nowej nauki i pozwolili, aby odtąd rydwan odjechał bez nich. I tych próbował później zbierać z Rumuńskich ulic Ted Jaracz, ale jak widać to dzisiaj, z marnym skutkiem.   
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2023, 21:14 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Sierpień, 2023, 11:08 »
Czyli wszędzie gotowano żabę, a tę zabłąkaną w Rumuni wrzucili do gorącej wody.
Rzecz jasna że wyskoczyła.


Offline NNN

Odp: Inni Świadkowie Jehowy z Ukrainy
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Sierpień, 2023, 21:59 »
Jak sam Jehowa podsunął Rutherfordowi w 1929 roku fałszywe, "nowe jaśniejsze światło" co do "władz zwierzchnich", powodując tym samym po ponad 33 latach wykolejenie swojego rydwanu w Rumunii.

Książka "Prawda was wyswobodzi" wydana w j. polskim w 1946 (ang. 1943), pośmiertne dzieło Rutherforda, strona 292 i 293:

 W roku 1918 po Chr., ci duchowi Izraelici ulegli przeszkodzie i mieszaniu się światowej polityki do ich chrześcijańskiej działalności. Oni wycofali się z swej publicznej pracy kształcącej, szczególnie na skutek religijnej nauki, jaka dotąd przeważa, mianowicie, że polityczni urzędnicy widzialnej organizacji Szatana, są "wyższemi władzami" , którym wszystkie chrześcijańskie dusze powinny być poddane, jako nakazano u Rzymian 13:1. Przez takie przekręcanie Pisma świętego, będąca u steru religijna hierarchia mogła działać jako "duchowni doradcy" politycznych władz... Takie niewłaściwe religijne stosowanie Pisma, odnośnie "wyższych władz", od dawna było przyczyną podpadnięcia nieświadomie w niewolę mianujących się chrześcijan pod wpływ światowych urzędników, kosztem spraw dzieła Bożego i prawdziwej wolności.
   Po przyjściu Pana do świątyni i uwolnieniu wiernego ostatka duchowych Izraelitów, z niewoli nowoczesnego Babilonu, on stopniowo rozpoczął otwierać ich oczy na prawdę. W roku 1929 zabłysnęło jasne światło. Roku tego Strażnica podała objaśnienie z Pisma świętego, rozdziału 13 do Rzymian. Ona wykazała, że Jehowa Bóg i Chrystus Jezus, a nie światowi władcy i rządcy są "Wyższemi Władzami", że chrześcijańskie dusze muszą więcej "słuchać Boga, niż ludzi. (...) To objawienie tej żywotnej prawdy, uwolniło ducha poświęconego ludu Bożego, jak nigdy przedtem. Ta prawda umożliwiła im pozostać jako "wolnym ludem w Panu"... Uzbrojeni w taką  prawdę... Ta prawda zmusiła ich... (...). Wódz ich, Chrystus Jezus rzekł "... i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi". Przez trwanie w jego słowie i przez wykonywanie tegoż jako jego uczniowie, oni z łaski Bożej przyszli do znajomości prawdy."    (Podkreślenie moje).

A czy dzisiaj ten "lód Boży" ( ;) ) ma lepsze prawdy od tamtych? Lepsze "nowe jaśniejsze światło"? Gdyby tak było, to nie zmieniało by się ono jak w dyskotece. Przez to i na Ukrainie mamy lepszych i gorszych Świadków Jehowy.   
 
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2023, 22:39 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.