Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z prochu powstałeś?  (Przeczytany 234 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Z prochu powstałeś?
« dnia: 08 Lipiec, 2023, 13:49 »
Ja dowiadujemy się z Biblii, drugiego rozdziału księgi Rodzaju, Bóg po raz drugi uczynił człowieka w 7 lub nawet po siódmym dniu
i uczynił go wtedy z prochu ziemi
Do niedawna jeszcze wierzyłem w prawdziwość stwierdzenia, że człowiek jest niejako z prochu ziemi.
Nawet w tym aspekcie autor był w błędzie. Wiadomo człowiek w 70% procentach składa się z wody (Ciało dzieci do 2 lat składa się w około 78 procentach z wody. U dorosłych woda stanowi 65 procent ciała. U osób starszych woda to już zaledwie 45 procent ciała.)
18,5% masy człowieka to węgiel, zatem można by rzec to właśnie ten proch ziemi, no niestety nie. Węgiel w nas przyswajamy z roślin
lub zwierząt, które finalnie też czerpią go z roślin. A skąd rośliny biorą węgiel? Z powierza, a ściślej z dwutlenku węgla.

Konkludując, gdyby autor Biblii znał prawdę to zamieścił by tam prawdziwą informację - "i uczynił Bóg człowieka z wody i powietrza"

https://www.fizykwyjasnia.pl/zawsze-aktualne/z-ktorych-pierwiastkow-sklada-sie-czlowiek/
Proporcje masowe:

    tlen – 65%
    węgiel – 18.5%
    wodór – 9.5%
    azot – 3.2%
    wapń – 1.5%
    fosfor – 1%
    potas – 0.4%
    siarka – 0.3%
    sód – 0.2%
    chlor – 0.2%
    magnez – 0.1%
    pozostałe: bor, chrom, kobalt, miedź, fluor, jod, żelazo, mangan, molibden, selen, krzem, cyna, wanad i cynk – mniej niż 1%


Offline Światus

Odp: Z prochu powstałeś?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipiec, 2023, 18:19 »
Gdyby Sobieski znał prawdę, to nie jechałby do Wiednia z odsieczą.
Wtedy Austria (po prawie 89 latach) nie wzięłaby udziału w rozbiorach Polski.  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Storczyk

Odp: Z prochu powstałeś?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lipiec, 2023, 21:49 »
Ja dowiadujemy się z Biblii, drugiego rozdziału księgi Rodzaju, Bóg po raz drugi uczynił człowieka w 7 lub nawet po siódmym dniu
i uczynił go wtedy z prochu ziemi
Do niedawna jeszcze wierzyłem w prawdziwość stwierdzenia, że człowiek jest niejako z prochu ziemi.
Nawet w tym aspekcie autor był w błędzie.
Nie do końca w błędzie, po kremacji zostaje z dorosłego człowieka 2 ,3 litry prochu.