Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antony Moriss  (Przeczytany 1556 razy)

Offline Reskator

Antony Moriss
« dnia: 17 Czerwiec, 2023, 19:08 »
Czytam dziś w wikipedii o CK że Antony zrezygnował z bycia w CK w 2023 roku.
Czy zna ktoś przyczyny tej rezygnacji?
Czy można zrezygnować z CK bez wykluczenia z ORGANIZACJI?
To byłby chyba 1 przypadek.
Ratzinger zrezygnował to czemu nie Moriss.
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec, 2023, 19:28 wysłana przez Reskator »


Offline Gremczak

Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Czerwiec, 2023, 19:58 »
Moriss zrezygnował bo jehowa przestał szeptać mu do ucha jakie nowe światła ma objawiać.


Offline Reskator

Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec, 2023, 20:23 »
Moriss zrezygnował bo jehowa przestał szeptać mu do ucha jakie nowe światła ma objawiać.
Bracie Gremczak operujesz "starym światłem" nie mówi się już nowe światło a nowe zrozumienie. ;)
Moriss może zrozumiał że już nic nie rozumie z nauk CK a to początek mądrości jak mawiał Sokrates,
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec, 2023, 20:32 wysłana przez Reskator »


Offline Sebastian

Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec, 2023, 20:35 »
jeśli chodzi o rezygnację to jest to (zależnie od sposobu liczenia) 4-ta lub 5-ta rezygnacja członka CK, w tym: albo 1-sza albo 2-ga (zależnie od sposobu liczenia) rezygnacja praktykującego alkoholika.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec, 2023, 21:14 »
Bracie Gremczak operujesz "starym światłem" nie mówi się już nowe światło a nowe zrozumienie. ;)
Moriss może zrozumiał że już nic nie rozumie z nauk CK a to początek mądrości jak mawiał Sokrates,
Może i nowe zrozumienie.

Jahowa mu przestał szeptać do ucha.
Próbował szukać natchnienia w spirit(za mocno go rozcieńczył) do 40%.
Może dlatego nie było efektów.


Offline Technolog

Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec, 2023, 08:41 »
Czytam dziś w wikipedii o CK że Antony zrezygnował z bycia w CK w 2023 roku.
Oficjalnie nie zrezygnował. Przestał być członkiem CK i nie wiadomo dlaczego.


Offline Reskator

Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Czerwiec, 2023, 13:38 »
jeśli chodzi o rezygnację to jest to (zależnie od sposobu liczenia) 4-ta lub 5-ta rezygnacja członka CK, w tym: albo 1-sza albo 2-ga (zależnie od sposobu liczenia) rezygnacja praktykującego alkoholika.
Gdy byłem ministrantem to codziennie nalewałem do ampułki alkohol i jakoś księdza nie nazywano praktykującym alkoholikiem a roraty zaczynaliśmy już od 6 rano dzień w dzień. :)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Czerwiec, 2023, 13:44 »
Oficjalnie nie zrezygnował. Przestał być członkiem CK i nie wiadomo dlaczego.
Precyzyjnie komunikat brzmiał:

"Announcement
On Wednesday, February 22, 2023, it was announced at World Headquarters that Brother Anthony Morris III is no longer serving as a member of the Governing Body of Jehovah’s Witnesses." (zaznaczenie "Brother" moje - SzB)


Jedyne, co mnie zaskakuje, to zbiezność w czasie. 18 stycznia 2023 dwóch nowych dołącza do CK.
22 lutego 2023 Anthony Morris III przestaje byc członkiem CK.


« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec, 2023, 13:50 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Czerwiec, 2023, 14:25 »
Mnie natomiast zaskakuje, że od tamtego dnia nikt nie widział Morrisa. I nikt nie zgłasza zaginięcia.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Czerwiec, 2023, 14:37 »
Mnie natomiast zaskakuje, że od tamtego dnia nikt nie widział Morrisa. I nikt nie zgłasza zaginięcia.
Czytałem gdzieś, że on wyjechał na południe USA i jest w jakimś zborze ŚJ, bodaj jako pionier specjalny czy jakoś tak.


EDIT: "Mount Pleasant congregation near Charleston in South Carolina," https://www.theworldnewsmedia.org/topic/90517-morris-is-stepping-down-from-the-gb-or-was-he-fired/


https://www.google.pl/maps/search/Jehowah+Witness+Mount+Pleasant+congregation+near+Charleston+in+South+Carolina/@32.8587417,-80.0749956,11z?entry=ttu
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec, 2023, 14:47 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Czerwiec, 2023, 14:54 »
Wszystkie wiadomości o nim polegają na tym. Ktoś coś słyszał od kogoś. A to była taka rozpoznawalna osoba, i żaden ex-jw, a nawet PiMO, a ci są niemal w każdym zborze SJ w Ameryce, a nawet w samej centrali.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Czerwiec, 2023, 15:27 »
Wszystkie wiadomości o nim polegają na tym. Ktoś coś słyszał od kogoś. A to była taka rozpoznawalna osoba, i żaden ex-jw, a nawet PiMO, a ci są niemal w każdym zborze SJ w Ameryce, a nawet w samej centrali.
Masz rację. Jeśli byłby w jakimś zborze, to ktoś by go zlokalizował. Tego nie dałoby sie ukryć. Tak jak tych paczek z niespodzianką ;)

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Czerwiec, 2023, 15:58 »
W sumie ciekawe, czy pokaże się na jakims kongresie latem?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Reskator

Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Czerwiec, 2023, 16:44 »
W sumie ciekawe, czy pokaże się na jakims kongresie latem?
Moim zdaniem nie pokaże się!
Ten zakup 12 szt drogiej whisky było reakcją na poznaniu prawdy o prawdzie.
Internet zrobił zapewne swoje tak jak w moim przypadku.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec, 2023, 17:23 wysłana przez Reskator »


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Antony Moriss
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwiec, 2023, 17:52 »
Oczywiście że się nie pokaże, skoro cała Ameryka go nie widziała od czterech miesięcy, nikt nawet nie widział jak się wyprowadza z Warwick, nikt też go nie widział w samym Warwick. Wyjątkowo tajemnicza historia, z pewnością CK ukrywa jakiś sekret, oby nie kryminalny. Dodam jednak ostatnie, nieopublikowane przemówienie Morissa:

(tłumaczenie przemówienie które nie ukazało się na jworg)
przetłumaczył Matthias

Uh dziś rano pomyślałem, że porozmawiamy o temacie uh uważaj na pokusę szatana, aby skłonić cię do palenia. Niektórzy mogą myśleć o papierosach, cygarach, fajkach. Nie, mówimy o sposobie, w jaki sam Szatan palił wiele lat temu. Teraz pozwól mi wyjaśnić, znaleźć werset, który został zacytowany w komentarzach w pierwszym rozdziale trzeciego Tymoteusza. Podaje on te kwalifikacje dla człowieka, który ma zostać nadzorcą, dotyczące bycia gościnnym i innych wymagań.

A potem dochodzimy do wersetu szóstego: nie do nowo nawróconego człowieka. Co więc jakie obawy budzi nowo nawrócony człowiek? Tak więc dbanie o interes tej osoby, jak i zboru, istnieje obawa, że może nadymać się pychą i wpaść po osąd wydany na diabła. Teraz, dosłownie w grece, nadęty pychą jest oznacza zmuszenie do dymienia.

Chodzi więc o to, że jeśli, jeśli jesteś zmuszony do dymienia, jesteś spowity dymem. Gdybym siedział tutaj spowity dymem, nie mógłbym widzieć siebie wyraźnie, a ty nie mógłbyś widzieć wyraźnie innych, ponieważ jesteś spowity dymem.

Powiedzmy, że bycie spowitym dymem, nadętym dumą jest obraźliwe dla Jehowy Boga.

I jedno z odniesień poczyniło tę interesującą obserwację: taki człowiek jest ślepy z powodu pychy lub zarozumiałości, jest zaćmiony i głupi w, przepraszam, w zaćmionym i głupim stanie umysłu w wyniku pychy.

Teraz, jeśli wrócisz do pierwszego Tymoteusza, 3:6 i skupisz się na tym, co sprawia, że ten werset jest tak wzbudzający strach, jest to, że ty lub ja możemy wpaść pod osąd wydany na diabła, jeśli ulegniemy jego pokusie, aby robić dym i zastanowić się nad tym, mając na uwadze to przysłowie.

Przysłów rozdział 16 i dobrze znany werset, ale pomyśl o tym, co się tutaj wydarzyło i jakie ostrzeżenie werset 18 z Przysłów 16, pycha jest przed katastrofą, a wyniosły duch przed potknięciem. Tak więc pycha jest przed katastrofą. Szatan rozbił się z powodu swojej pychy.

Został doprowadzony do gwałtownego dymienia, po prostu owinął się dymem, a Jehowa wydał na niego wyrok wiecznej śmierci. Będzie w otchłani przez 1000 lat, a potem wyrok wiecznej śmierci.

I musi sobie z tym radzić każdego dnia i nie zmieni kogoś takiego jak on, ponieważ jest owinięty dymem. Pozwolił, by pochłonęła go ambicja. Tak, zyskujemy wgląd w to, co sprawiło, że diabeł dymił i chciałby, aby reszta z nas też dymiła. Arogancki.

Przeciwstawił się wszechmogącemu Jehowie Bogu, mówiąc, że pragnie uwielbienia i wiemy, że pragnie uwielbienia. Zauważmy, że w czwartym rozdziale Ewangelii Mateusza, który jest dobrze znany, diabeł kusi Jezusa.

Dochodzi tutaj do ostatniego i możesz zobaczyć, dlaczego szuka tutaj uwielbienia. Jest to bardzo oczywiste w czwartym rozdziale Ewangelii Mateusza. Przeczytamy wersety od ósmego do dziesiątego.

Ponownie, diabeł zabrał go na niezwykle wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata i ich chwałę. I powiedział mu: Dam ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon.

Jezus szybko mu odpowiedział: Idź precz. Szatanie, ponieważ jest napisane, że to Jehowie, twojemu Bogu, musisz oddawać cześć i tylko jemu musisz oddawać świętą służbę.

Więc oto sprawozdanie, mamy tylko przebłysk tego, co faktycznie się wydarzyło, uh najwyraźniej pokazał mu coś w rodzaju wizji, wszystkie królestwa świata, całą chwałę.

Uh I to było bardzo prawdziwe doświadczenie, ale to dotyczy jego mocy i nie musimy się w to zagłębiać. Ale zauważ jego arogancję, wszystkie te rzeczy w Królestwach. Dam ci je, po prostu oddaj cześć.

Nie powiedział ciągłego uwielbienia. Jeden akt, powiedz jeden akt, a dam ci to wszystko, powiedz teraz, że widzisz, że jest spowity dymem, kiedy mamy całą tę pozostałą wiedzę z Pisma Świętego.

Uh Wiesz, gdybyś był synem Bożym... tworzy te testy. On wie, że Chrystus Jezus był pierworodnym wszelkiego stworzenia. Jesteś tak pochłonięty ambicją. Wyrzuć to ze swojego umysłu.

Jeśli jesteś synem Bożym, to jesteś jednorodzonym Synem Bożym. A ty będziesz próbował go skusić, by oddał ci cześć. Mówimy o arogancji, nadętej dumie.

Naprawdę najwyraźniej myślał, że może pokusa zadziała, więc nie mógł wyraźnie zobaczyć siebie ani Jezusa z powodu swojego zaćmionego i głupiego stanu umysłu. Wiem, że nie doceni mojego porannego uwielbienia.

Ciało kierownicze jest już celem tego niegodziwca, jak nigdy dotąd. Tak to już jest. Stoimy po stronie Jehowy i uznajemy, że wielbimy Jehowę, prawdziwego Boga, kropka.

Tak więc wszyscy, łącznie z naszymi siostrami, musimy być świadomi tego, że diabeł próbuje zmusić nas do dymienia lub być spowitym dumą. Uh Nie chcemy pozwolić, aby osobista duma zaprowadziła nas na ścieżkę, którą obrał Szatan i nie myśl, że może się to zdarzyć.

Uh Możesz zostać spowity dymem, uh pychą. Podsumowując, pomyślałem, że docenisz przypomnienia i ich przemyślenia opublikowane w drugim tomie książki wnikliwe na temat pychy, dobre rady. Chcemy wziąć to sobie do serca i oto, co zostało powiedziane.

A nagłówek brzmi: Pycha jest zwodnicza i destrukcyjna. Dumna osoba może nie rozpoznać, że jest dumna i przypisać swoje działania innym przyczynom. Aby uniknąć konfrontacji z faktem swojej dumy.

Każda osoba powinna dokładnie zbadać siebie i swoje motywy, aby ustalić, czy posiada tę złą cechę. Jest to więc osobiste badanie, módl się o to. Jehowo, proszę, pomóż mi tego uniknąć.

Następnie stwierdza się, że duma powinna zostać wykorzeniona z osobowości dla własnej korzyści. Co ważniejsze, należy to zrobić. Jeśli ktoś ma nadzieję podobać się Bogu, musi nawet zacząć jej nienawidzić.

Słowo Boże mówi w cytacie z Księgi Przysłów 8:13, że bojaźń Jehowy oznacza nienawidzenie złego wywyższania się i pychy w zły sposób w przewrotnych ustach. Znienawidziłem. Tak więc nienawidząc wywyższania się i pychy, nie zostaniemy zmuszeni do dymienia.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec, 2023, 18:02 wysłana przez Szwejk (dawniej Gorolik) »