Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Morris znika z JW.ORG  (Przeczytany 2614 razy)

Offline Światus

Morris znika z JW.ORG
« dnia: 05 Maj, 2023, 13:40 »
... i nie tylko on.

Na stronie avoidjw.org pojawiła się informacja o znikających z serwisu jw org filmach.
Sprawdziłem "Poranne wielbienie" i "Budowy".
W "Porannym" wskazano na 3 filmiki z Morrisem. I rzeczywiście ich nie ma. Żadnego innego z nim też, o ile występował jeszcze w jakichś.

Wymieniono też 2 Broadcastingi, ale one są nadal na jw.
A tu linki do avoidjw i angielskiej wersji jw.org.

https://avoidjw.org/videos/videos-removed-from-jw-org/
https://www.jw.org/en/library/videos/#en/categories/VODPgmEvtMorningWorship
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Do

Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj, 2023, 17:03 »
Był i nie ma. Stare metody


Offline debata

Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj, 2023, 17:17 »
Amba fatima.
Był a ni ma


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj, 2023, 17:44 »
Ale dlaczego, to już filmy z nim nie nadają się do nauczania, cokolwiek z tego co powiedział straciło na ważności?


Offline debata

Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj, 2023, 18:04 »
Ale dlaczego, to już filmy z nim nie nadają się do nauczania, cokolwiek z tego co powiedział straciło na ważności?
Za dużo whisky chla


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj, 2023, 18:29 »
Za dużo whisky chla

Ale wykluczyli go czy nie?

Nie ma wykluczenia, nie powinno być wymazywania. Zwłaszcza, że poprzez wypowiedzi Ciała Kierowniczego Jehowa naucza. Zdezaktualizowało się to co mówił poprzez Morisa?


Offline debata

Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj, 2023, 19:33 »
Z chlaniem to oczywiście tylko podejrzewam. Bo to jest najbardziej prawdopodobne po występach Antka w markecie.
Za coś go z CK wywalili. Czy wykluczyli? Tego nie wiemy.
Z usuwaniem filmów z jego udziałem, to raczej wnioski są oczywiste. Wpadki idą dość szybko w niepamięć, gdy się o nich nie przypomina.
Utrzymywanie filmów z jego udziałem ciągle by przypominało o czarnej owcy a raczej czarnym pasterzu.


Offline Sinéad

Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj, 2023, 06:24 »
Zupełnie jak u Orwella w „1984”
Ewaporacja…
2018 - p.i.m.o.


Offline Turbulent_Business

Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maj, 2023, 07:48 »
Moze czeka mnie "klawiaturo-bicie","ale musze zostawic swoja opinie. 99% ludzi ma Antka za alkoholika, bo kupowal alkohol... I co, ze duzo - moze raz na rok wyrwal sie z bunkra zeby zrobic zakupy na na nastepny rok dla siebie i kolegow. Dla czlowieka zamknietego w klatce takie cos to wydarzenie...

Moze bylo tak, może siak.

Moze...moze...moze

Ja go nie bronie, bo jego wypowiedzi to katastrofa, ale zwracam uwage, zeby nie robic tego samego, co robi CK z Biblia i nie spekulowac...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maj, 2023, 11:28 »
Nadal wisi tam mnóstwo filmików z Antonim w roli głównej. Wystarczy wpisać "Morris" w wyszukiwarkę.
Może będą je kasować po jednym-kilka na raz żeby nikt nie zauważył że nagle znikły wszystkie?
nihilista


Offline PoProstuJa

Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Maj, 2023, 21:03 »
I oto jest pytanie... do hipotetycznej sytuacji...

Załóżmy, że jakiś brat zgorszył się tym co mówił Morris w jakimś filmiku i powiedział o tym innym braciom ze zboru. Oni z kolei donieśli na niego do starszych zboru i owemu bratu zrobiono komitet na którym miał "odszczekać" to co powiedział o Morrisie i jego naukach. A że ów brat nie chciał tego zrobić, to wykluczono go za odstępstwo. A teraz się okazuje, że ORG sam się z Morrisa wycofał...
....No to na jakiej podstawie był ten komitet i to wykluczenie?

A może Świadkowie wprowadzą u siebie instytucję "nieważności komitetu i nieważności wykluczenia" tak jak w kk jest "nieważność małżeństwa"?!

Zagwozdka jest, bo Morrisa kasują, ale krzywd wyrządzonych braciom w zborach na całym świecie nie da się wykasować!

---
P.S. Mogliby w końcu ujawnić w tej Ameryce za co wywalili Morrisa! Może on ich rąbnął za kasę...?!, bo za pijaństwo grubych ryb w zborach nie wykluczają!


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Maj, 2023, 21:30 »
(mtg): Pisałem na Forum o ''Flaszeczce'' co spowodowało jego wypad w kosmos, czyli krótko -  został ''wypiermandolony'' (masz czas czytelniku to przeszukaj na Forum)  >:D


Offline spawarka noego

Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Maj, 2023, 22:35 »
A co z panią Morrisową? Nikt nie zainteresuje się jej losem?
Została w kwaterze? Może na wzór pierwszej pary, razem zostali pogonieni z duchowego raju? Czy też odbyło się jak należy, z rozbiciem rodziny?
Nurtuje mnie to autentycznie, bardziej nawet niż sama przyczyna (mam prywatną teorię, że jak księgowi sklasyfikowali sumaryczne wydatki i przekonwertowali na galony spirytusu, to przypisali mu uporczywe przyjmowanie transfuzji alkoholu do krwi).
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2023, 22:50 wysłana przez spawarka noego »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Maj, 2023, 01:45 »
A co z panią Morrisową?

Przecież Antony był ze 144 tys., co nie? Czy jego zniesienie ze stanowiska nie oznacza, że po armagedonie zostaje na ziemi, a co za tym idzie, uratowali jego małżeństwo? :P


Offline Gostek

Odp: Morris znika z JW.ORG
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maj, 2023, 09:42 »
A mnie dwóch braci, moich dobrych znajomych zablokowali, tylko za to, że przesłałem im informacje o tym że pojawiło się krótkie ogłoszenie o tym, że Morris nie jest już członkiem Ciała Kierowniczego. Oni to sprawdzili na stronie Jw.org z opóźnieniem, kiedy to już tej informacji nie było. Ja im przesłałem Screenshota a uni na to, że rozsiewam materiały od odstępców. Dodam, że wcześniej z nimi na żaden temat odnośnie uwag co do działalności organizacji ani nie rozmawiałem ani też nie pisałem. Wystarczyło, że mnie od dwóch lat nie widzieli ani na zebraniach ani na Zoomie.!  żeby uznać, że rozpowszechniam nieprawdziwe informacje.... 🙄 Jeden z nich napisał mi tylko, że gdyby to była prawda, to czy nie uważam, że bracia by tego nie ogłosili innym braciom na zebraniu. A więc wg nich był to odstępczy Fake News. 😑
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2023, 09:45 wysłana przez Gostek »