Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?  (Przeczytany 848 razy)

Offline Estera

... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« dnia: 10 Kwiecień, 2023, 14:15 »


   Dawid, wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?


   Oczywiście, wiemy jaka jest wersja śj.
   Osobiście zawsze miałam jakieś wewnętrzne rozterki, jak to jest z tą słynną linią rodową Jezusa wliczającą w nią Dawida, króla.
   I z tą niby sprawiedliwością Bożą, z którą jakoś zawsze mi się było w tym przypadku trudno pogodzić.
   Gdzie dla przykładu człowiek, który zbierał drwa w sabat poniósł śmierć.
   Czy ktoś kto dotknął świętej arki.
   Czy Ananiasz i Safira, którzy natychmiast ponieśli śmierć za kłamstwo.
   A Dawid został jakby postawiony ponad wszelkim obowiązującym prawem.
   Gdzie jako król powinien pierwszy świecić przykładem w przestrzeganiu go.
   A jednak został wybielony do wszelkich możliwych granic.
   Wybielony i usprawiedliwiony.
   Gdzie moim zdaniem według prawa powinien ponieść śmierć, a jednak według doktryny świadkowskiej doznał wszelkiego ułaskawienia.
   I pozostał przez życiu i jeszcze wyniesiony do jak wielkiej chwały.
   I bardzo dumnie się go przedstawia jako człowieka z linii rodowej Jezusa, czyli Mesjasza.
   Człowieka, który okazał się zwykłym mordercą i cudzołożnikiem.


   Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?
   Podzielcie się swoimi wnioskami.
   :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline debata

Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień, 2023, 14:25 »
Wola nieba z nią się zgodzić trzeba  :)


Offline Sebastian

Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwiecień, 2023, 14:54 »
każdy naród idealizuje swoich przywódców i pomniejsza ich winy
nasz polski bohater Józef Piłsudski ma na koncie takie grzechy jak
https://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_pod_Bezdanami
https://www.tvp.info/35024507/wszystkie-kobiety-jozefa-pilsudskiego-burzliwe-zycie-marszalka
https://ksiazki.wp.pl/s/wielkahistoria-pl/jozef-pilsudski-oficjalnie-wyrzekl-sie-wiary-katolickiej-dlaczego-wystapil-z-kosciola-i-zmienil-wyznanie-6722031663414240a

ale z uwagi na dokonania (niepodległość Polski) nawet najgorliwsi katolicy są w stanie niemalże wszystko wybaczyć Józefowi Piłsudskiemu
podobnie trzeba wg mnie popatrzeć na żydowskiego króla Dawida: biseksualista, cudzołożnik, morderca, itd - ale król i to się dla Żydów liczyło
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2023, 14:56 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwiecień, 2023, 15:27 »
każdy naród idealizuje swoich przywódców i pomniejsza ich winy (...)
ale z uwagi na dokonania (niepodległość Polski) nawet najgorliwsi katolicy są w stanie niemalże wszystko wybaczyć Józefowi Piłsudskiemu
podobnie trzeba wg mnie popatrzeć na żydowskiego króla Dawida: biseksualista, cudzołożnik, morderca, itd - ale król i to się dla Żydów liczyło
   Sebastianie :)
   To idąc Twoim tokiem myślenia, to podobnie jak dziś z papieżem Janem Pawłem II.
   Nie powinno być żadnej dyskusji o tym czy wiedział czy nie wiedział o przypadkach pedofilii w KK?!
   Zasługi i wyidealizowany obraz tego człowieka, łącznie z zasługami dla Polski i świata, jakie by one nie były.
   Powinien spowodować taką postawę:
   Zapominamy o wszystkim co złe z danym człowiekiem, a pamiętajmy tylko o tym co dobre, a co tam.
   To dokładnie nie mniej, nie więcej jak w sekcie.
   A gdzie sprawiedliwość? ::)

   U świadków się mówi, że ilość wypracowanych godzin w służbie i w ogóle większe zaangażowanie, nie zmywa grzechów.
   A gdyby trzymać się Twojej reguły, no to róbmy więcej dla Jehowy i czujmy się usprawiedliwieni ze wszystkiego.
   I tylko dlatego, że czyjeś zasługi są większe niż grzechy.
   Albo zajmowanie odpowiednio wysokiego stanowiska.
   Usprawiedliwia mnie ze wszystkich podłości, jakich się dopuściłem.
   Jakoś trudna jest mi do zaakceptowania taka teza :o
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwiecień, 2023, 19:41 »
  Jakoś trudna jest mi do zaakceptowania taka teza :o
mnie też trudno zaakceptować taki schemat myślowy

podkreślam: napisałem, że taki schemat istnieje, ale nie napisałem że zgadzam się z tym schematem

moim zdaniem _wszyscy_ ludzie podlegają ocenie: nie tylko Dawid z Betlejem, Józef Piłsudski, Władymir Putin i Karol Wojtyła, ale także Mahomet i Jezus z Nazaretu...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Kwiecień, 2023, 19:52 »
Sebastianie skąd przeświadczenie, że Dawid był biseksualny???
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwiecień, 2023, 20:00 »
Sebastianie skąd przeświadczenie, że Dawid był biseksualny???
treść pieśni żałobnej ułożonej przez Dawida po śmierci Jonatana mówi "ceniłem Twą miłość bardziej niż miłość kobiet a wcześniej Saul nerwowo reagował na zażyłość między Jonatanem a Dawidem, a słowa które narrator biblijny wkłada Saulowi w usta wskazują, że Saul uważał ten rodzaj zażyłości za haniebny, niegodny, wstydliwy
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwiecień, 2023, 20:15 »
treść pieśni żałobnej ułożonej przez Dawida po śmierci Jonatana mówi "ceniłem Twą miłość bardziej niż miłość kobiet a wcześniej Saul nerwowo reagował na zażyłość między Jonatanem a Dawidem, a słowa które narrator biblijny wkłada Saulowi w usta wskazują, że Saul uważał ten rodzaj zażyłości za haniebny, niegodny, wstydliwy
[/size]
Kłóci mi się to z wyborem Dawida na wiernego sługę JHWH, z zapisami ST o homoseksualizmie. Czy Dawid byłby opisany jako prawy władca, wybrany przez jedynego, przy jednoczesnym rażącym łamaniu Prawa Mojżeszowego???
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Kwiecień, 2023, 20:17 »

   Dawid, wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?
   

Wspaniały król, a przy tym morderca i cudzołożnik.

Jak pewnie z 70% monarchów, którzy nie żyli w czasach pokoju i prowadzili wojny.


Offline Sebastian

Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Kwiecień, 2023, 22:00 »
Kłóci mi się to z wyborem Dawida na wiernego sługę JHWH, z zapisami ST o homoseksualizmie.
kłóci się to tylko wtedy jeśli wierzysz w boskie natchnienie Biblii.

jeśli potraktujesz ST jako _mitologię_ żydowską, wszystko gra

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Kwiecień, 2023, 13:09 »
W pytaniu zawarta jest prawidłowa odpowiedź.

Tak ten człowiek był mordercą i cudzołożnikiem, nie jest natomiast pewne czy był wspaniałym królem.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Kwiecień, 2023, 18:44 »
kłóci się to tylko wtedy jeśli wierzysz w boskie natchnienie Biblii.

jeśli potraktujesz ST jako _mitologię_ żydowską, wszystko gra
[/b][/size]
Mitologia czy nie, nie ma w tym logiki i konsekwencji. Z jednej strony mamy sprawozdanie o Pinechasie, który zabił Midianitkę z jej kochankiem(Liczb 25: 6,7), a z drugiej strony homoseksualizm Dawida. To jakby nie współgra.

Jakby kogoś interesowało to zamieszczam dość prostą analizę tekstów ST mających niby poświadczyć o homoseksualizmie Jonatana i Dawida. Autor analizuje teksty i porównuje je z innymi relacjami PŚ.
http://biblializator.blogspot.com/2016/01/1sdz-20-czy-dawid-by-gejem.html

A tutaj bardziej poważna analiza zachowania Dawida i Jonatana autorstwa DARIUSZ DZIADOSZA - Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

https://repozytorium.kul.pl/bitstream/20.500.12153/2685/1/Dziadosz_Dariusz_Braterstwo_Dawida_i_Jonatana_Obraz_meskiej_przyjazni_w_1_Sm_18%CB%972_Sm_1.pdf
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2023, 18:46 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gostek

Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Sierpień, 2023, 00:28 »
Kiedykolwiek, o nim była mowa na zebraniu to zawsze kojarzył mi się bardziej jako morderca-cudzołożnik aniżeli wspaniały król Izraela. Trudno było mi to zrozumieć, że takiej osobie nieraz poświęcone było pół artykułu ze strażnicy i przeważnie przytaczano głównie te elementy z jego życia, które wpasowywały się w retorykę strażnicy.


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sierpień, 2023, 10:05 »
Kiedykolwiek, o nim była mowa na zebraniu to zawsze kojarzył mi się bardziej jako morderca-cudzołożnik aniżeli wspaniały król Izraela. Trudno było mi to zrozumieć, że takiej osobie nieraz poświęcone było pół artykułu ze strażnicy i przeważnie przytaczano głównie te elementy z jego życia, które wpasowywały się w retorykę strażnicy.

Jak Boga do tego dołożysz to zawsze będzie pasowało. Nawet cały artykuł da się zrobić  8-)


Offline Światus

Odp: ... DAWID ... wspaniały KRÓL czy MORDERCA i cudzołożnik?
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Sierpień, 2023, 10:35 »
Z innej beczki. Czy można równocześnie być wspaniałym ojcem i marnym mężem?
Można.

Zatem już sam tytuł wątku jest do bani.
Powinien brzmieć: Dawid — wspaniały król i morderca i cudzołożnik.
Facet miał głowę do rządzenia, ale stracił ją (2 razy) dla kobiety.

Gostek napisał:
"przytaczano głównie te elementy z jego życia, które wpasowywały się w retorykę strażnicy".

To znaczy, że jednak robił w życiu dobre rzeczy.  :)
Gorzej gdyby robił tylko złe.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2023, 10:37 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?