Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?  (Przeczytany 734 razy)

Offline Kyuubi

Ostatnio tak sobie myślałem jak by to było gdyby Ewangelie spisywali dzisiejsi świadkowie jehowy jak by wyglądała ich treść.
I tak sobie pomyślałem by różne wątki z ewangelii przedstawić na wesoło z humorem jak by to świadkowie jehowy ją spisywali: czytaj Ciało Kierownicze

Wątek nie ma na celu wyśmiania Ewangelii i Osoby Chrystusa ani szyderstwa z Świadków Jehowy.

Moze ja zaczne?
Jest to ewangelia z Mateusza 5:43-48 gdzie Jezus mówi o Miłości do nie przyjaciół.

Ewangelia wg David Splane

Jezus do ludu zaczął mówić: Słyszeliście ze powiedziano, Będziesz miłował Bliźniego I brata Swego ale ja wam mówię: Unikajcie wykluczonych abyście sami nie zbłądzili i nie zostali wkluczeni. Nie mówcie mu nawet dzień dobry ani nie podawajcie ręki ponieważ ten jest gorszy niż człowiek ze świata. Bo człowieka ze świata można uratować lecz odstępca szemra w sercu i powiada kłamliwe rzeczy. Oni nie są synami ojca, on sprawi ze zginą w Armagedonie.  Miłujcie tylko tych co was miłują, pomagajcie swym współwyznawcą to wy zostaniecie nagrodzeni na rajskiej ziemi, Pozdrawiajcie swych Bliskich ale jesli masz w rodzinie odstępcę i ten odwrócił sie od Jehowy wyprowadźcie i unikajcie go!. Na siłe go nie nawracajcie poczekajcie a sam sie zwróci do was a jak okażę skruchę to go przyjmijcie


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marzec, 2023, 22:24 »
Polecaną pozycją seksualną byłoby na stojaka :P


Offline Sebastian

Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec, 2023, 22:55 »
"idźcie i nawracajcie ludzi ze wszystkich narodów chrzcząc ich w imię Jehowy i archanioła Michała i bezosobowego prądu elektrycznego"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec, 2023, 23:58 »
(4): A sam Jan miał odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany wokół bioder swoich, a za pokarm miał szarańczę i miód leśny.
(5): Wtedy wychodziła do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nadjordańska.
(6): A ten studiował z nimi pisma aby niektórzy mogli zostać chrzczeni przezeń w rzece Jordanie, wyznając grzechy swoje. [Biblia Warszawska, Mt 3]


Offline PoProstuJa

Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Marzec, 2023, 00:11 »
W Ewangelii Świadków Jezus urodziłby się w Ameryce i osobiście by namaścił swoich 8 - 10 braci (liczba członków zależna od postanowień organizacyjnych w danym momencie) na członków Ciała Kierowniczego. Zamieszkiwałby razem z Mojżeszem, Dawidem i dwunastoma apostołami w willi Beth Sarim, a później przeniósłby się do Warwick, aby regularnie nagrywać nowe Broadcastingi.
Ponieważ jednak nosiłby brodę - mimo nowego światła w organizacji - oraz wskazywał, że Biblia jest jednak ważniejsza od Strażnicy, miałby komitet sądowniczy i zostałby szybko wykluczony za odstępstwo. Apostołowie i Mojżesz przestaliby się do niego odzywać!

Po tym, gdy jako wykluczony pojawiłby się na Sali Królestwa na Pamiątce i ośmielił się spożyć chleb i wino, zostałby uznany za chorego psychicznie i wyrzucony za drzwi.
A Świadkowie podając sobie talerzyk z ręki do ręki, nadal w napięciu wyczekiwaliby Armagedonu - tego co miał być w 1914, ale nieco się opóźnił...

W sumie dość krótka byłaby ta Ewangelia...
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2023, 00:12 wysłana przez PoProstuJa »


Offline Kyuubi

Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Marzec, 2023, 08:57 »
"idźcie i nawracajcie ludzi ze wszystkich narodów chrzcząc ich w imię Jehowy i archanioła Michała i bezosobowego prądu elektrycznego"

Uśmiałem sie ;D


Offline spawarka noego

Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Marzec, 2023, 10:09 »
Ew. Mateusza 24 rozdział i Marka 13 uzyskały by ostateczne i ujednolicone brzmienie:

"A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. Zaprawdę, powiadam wam: nie przeminą zazębiające się pokolenia dwóch lub więcej grup pomazańców z pierwszym pokoleniem, pamiętającym wydarzenia z mojego powtórnego przyjścia lub urodzonym w roku mojego drugiego przyjścia, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. Lecz o dniu owym i godzinie i zazębiającym się pokoleniu nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec oraz natchnione Ciało Kierownicze w miarę jaśniejącego w dniu owym światła poznania"
 


Offline Sebastian

Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marzec, 2023, 12:22 »
grzech przeciwko Warwickowi Korporacyjnemu

Mateusza 12:31-32 "Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Ciału Kierowniczemu nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Ciału Kierowniczemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym".
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Marzec, 2023, 16:12 »
grzech przeciwko Warwickowi Korporacyjnemu

Mateusza 12:31-32 "Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Ciału Kierowniczemu nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Ciału Kierowniczemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym".

To podobnie jak w Islamie. Bo na Allacha można bluzgać, jednak jeśli ktoś odważyłby się coś złego na Mohammeda powiedzieć, to nie będzie mu wybaczone. I to zarówno w tym jak i w przyszłym świecie.! 👍🤓


Offline spawarka noego

Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Marzec, 2023, 16:49 »
Wreszcie Ewangelia Jana:
„Po tym wszyscy poznają, że jesteście świadkami mojego ojca, jeśli będziecie się wzajemnie wykluczali”

***
- Jadwinia, co właściwie robisz w łazience z głową przytkniętą do pralki? - dziwił się Stefan.
- Natycham się biblijnie - odrzekła ponurym basem Jadwinia, gdyż wnęka drzwiczek apokaliptycznie uwydatniła jej głos.
- A na czym to polega? - zaciekawił się autentycznie poruszony Stefan.
- Końcówka prania wygląda zupełnie jak wielki ucisk w dniach ostatnich: armagedon, potop armagedon...


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Marzec, 2023, 20:34 »
(13): Wtedy Jezus z Galilei zgoliwszy brodę swą, przyszedł  nad Jordan, do Jana, aby się dać ochrzcić przez niego.
(14): Ale Jan odmawiał mu, mówiąc: Ja potrzebuję chrztu od ciebie, a ty przychodzisz do mnie?
(15): A Jezus, odpowiadając, rzekł do niego: Ustąp teraz, albowiem godzi się nam wypełnić wszelką sprawiedliwość. Tedy mu ustąpił.
(16): A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim. [Biblia Warszawska, Mt 3]


Offline Sebastian

Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marzec, 2023, 21:28 »
"Ojcze nasz Jehowo, święć się imię twoje Jehowa, przyjdź królestwo twoje Jehowo, bądź wola twoja Jehowo.."
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Marzec, 2023, 22:27 »
Ewangelia Jana 8:1-11

Jezus natomiast udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?» Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi, spisując procedury obowiązujące na komitecie sądowniczym. Następnie Jezus rzekł do niech: «O, nierozumni, zamiast rzucać na nią kamieniami, możecie zmasakrować jej psychikę słowami pełnymi miłosierdzia». Następnie Jezus nauczył faryzeuszy jak prowadzić komitet sądowniczy. Faryzeusze osądzili cudzołożnicę. Po tym komitecie cudzołożnica powiesiła się z rozpaczy. A wtedy faryzeusze oddali Jezusowi pokłon i podziękowali mu, że sprawę udało się załatwić "bez brudzenia sobie rąk" kamieniami.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Kyuubi

Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Marzec, 2023, 11:37 »
Przypowieść o Niewolniku wiernym i roztropnym!
Pan Powiedział: Kto jest tym niewolnikiem wiernym i roztropnym? Pan ustanowił Ciało Kierownicze gdy przyszedł nie widzialnie by to niewolnik rozdawał pokarm duchowy we właściwym czasie!, Szczęśliwy niewolnik którego pan zastanie przy tej czynności. Naprawdę mówie wam Jesteście moimi braćmi którzy będą panować ze mną w niebie bo macie Nadzieje niebiańską!. Ale jeśli ten sługa pomyśli: Mój pan sie opóźnia, daty przyjścia sie nie zgadzały. To zmieńcie zazębiające sie pokolenia wtedy to Pan nadejdzie wtedy kiedy sie nie spodziewacie. Ale jeśli ten niewolnik będzie mówił ze pan sie opóźnia  i będzie kupował drogi alkohol to nie wykluczajcie go tylko usuńcie ze stanowiska.


Online donadams

Odp: Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Wrzesień, 2023, 11:50 »
(13): Wtedy Jezus z Galilei zgoliwszy brodę swą, przyszedł  nad Jordan, do Jana, aby się dać ochrzcić przez niego.
(14): Ale Jan odmawiał mu, mówiąc: Ja potrzebuję chrztu od ciebie, a ty przychodzisz do mnie?
(15): A Jezus, odpowiadając, rzekł do niego: Ustąp teraz, albowiem godzi się nam wypełnić wszelką sprawiedliwość. Tedy mu ustąpił.
(16): A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim. [Biblia Warszawska, Mt 3]

Myślę, że zbyt niewyraźnie, ale trop dobry!

(13): Wtedy Jezus z Galilei zgoliwszy brodę swą, przyszedł  nad Jordan, do Jana, aby się dać ochrzcić przez niego.
(14): Ale Jan odmawiał mu, mówiąc: Jednodniowy masz zarost i przychodzisz do mnie?
(15): A Jezus, odpowiadając, rzekł do niego: Ogol mnie, albowiem godzi się nam wypełnić wszelką sprawiedliwość. Tedy go ogolił.
(16): A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim.
(17): I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój ogolony, którego sobie upodobałem.[Biblia Warszawska, Mt 3]
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.