Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: RODO - czy GŁOSICIELE są Świadkami Jehowy?  (Przeczytany 797 razy)

Offline Światus

RODO - czy GŁOSICIELE są Świadkami Jehowy?
« dnia: 25 Styczeń, 2023, 22:00 »
Na JW.ORG, w informacji o wykorzystywaniu danych osobowych, można znaleźć zastanawiające informacje dotyczące głosicieli.

   "Angażując się w inne aspekty aktywności religijnej, głosiciele mogą udostępniać Świadkom Jehowy dodatkowe dane osobowe. Dane osobowe mogą obejmować imię i nazwisko, datę urodzenia, płeć, datę chrztu, dane kontaktowe, informacje związane ze stanem duchowym, aktywnością w służbie kaznodziejskiej lub innymi rolami pełnionymi w społeczności Świadków Jehowy".

https://www.jw.org/pl/polityka-prywatnosci/wykorzystywanie-danych-osobowych/wykorzystywanie-danych-osobowych-polska/

Można pomyśleć, że chodzi o nieochrzczonych głosicieli. Jednak, jak widać w drugim zdaniu, chodzi także o udostępnianie danych dot. daty chrztu.
Jeżeli głosiciele są Świadkami Jehowy, to by znaczyło, że każdy ŚJ może mieć dostęp do tych danych...

Poza tym "informacje związane ze stanem duchowym" to już chyba kompletna wiedza o osobie.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Estera

Odp: RODO - czy GŁOSICIELE są Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń, 2023, 20:00 »
głosiciele mogą udostępniać Świadkom Jehowy dodatkowe dane osobowe.
   Bardzo ciekawe.
   Biorąc pod uwagę, że osoby które się chrzczą według zadawanych pytań przed chrztem   ... tylko utożsamiają się!!! ...   ze świadkami Jehowy.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gremczak

Odp: RODO - czy GŁOSICIELE są Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń, 2023, 20:46 »
   Bardzo ciekawe.
   Biorąc pod uwagę, że osoby które się chrzczą według zadawanych pytań przed chrztem   ... tylko utożsamiają się!!! ...   ze świadkami Jehowy.
To ja starszaka spytałem  jak był u mnie na wizycie.
Czy trzeba być ŚJ czy wystarczy się z nimi utożsamiać.
On ni 'be' ni 'me'.
To ja do niego.
To masz zadanie domowe.
Jak będziesz wiedział to możesz mnie odwiedzić.
Gdybyś nie wiedział to nie masz po co do mnie przychodzić.
Nie przyszedł.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: RODO - czy GŁOSICIELE są Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń, 2023, 22:20 »
Już kiedyś był statut ŚJ, gdzie tylko pewna reprezentatywna grupa zaliczała się do miana ŚJ, a reszta już nie. Przy czym obydwie te grupy przynależały do zborów ŚJ.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline LEOLDOTT

Odp: RODO - czy GŁOSICIELE są Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń, 2023, 10:39 »
W linku ze strony Jw  który przęsłał światus  znalazłem informacje o różnych współdziałających organizacjach .Są informacje jakie to są  organizacje  wewnątrz Jw ?

W sytuacjach gdy jest to konieczne i właściwe, dane osobowe mogą być przesyłane do jakichkolwiek współdziałających organizacji Świadków Jehowy. Głosiciele rozumieją, że niektóre współdziałające organizacje


Offline janeczek

Odp: RODO - czy GŁOSICIELE są Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń, 2023, 17:37 »
W linku ze strony Jw  który przęsłał światus  znalazłem informacje o różnych współdziałających organizacjach .Są informacje jakie to są  organizacje  wewnątrz Jw ?

W sytuacjach gdy jest to konieczne i właściwe, dane osobowe mogą być przesyłane do jakichkolwiek współdziałających organizacji Świadków Jehowy. Głosiciele rozumieją, że niektóre współdziałające organizacje

Słusznie zauważyłeś że mówią żeby nie powiedzieć, całej prawdy po co im to.
Przekazują dane osobowe do krajów gdzie nie ma RODO lub podobnych obostrzeń.
Żeby nie usuwać danych jak odejdziesz od nich i zażądasz usunięcia.

 W sytuacjach gdy jest to konieczne i właściwe, dane osobowe mogą być przesyłane do jakichkolwiek współdziałających organizacji Świadków Jehowy. Głosiciele rozumieją, że niektóre współdziałające organizacje Świadków Jehowy mogą mieć siedzibę w krajach, których prawo zapewnia inny poziom ochrony danych, nie zawsze odpowiadający poziomowi ochrony danych w państwie, z którego dane są wysyłane. Niemniej głosiciele rozumieją, że wszyscy odbiorcy danych osobowych, do których mogą zaliczać się współdziałające organizacje w Biurze Głównym Świadków Jehowy w Stanach Zjednoczonych, będą wykorzystywać dane wyłącznie zgodnie z „Globalną polityką Świadków Jehowy dotyczącą ochrony danych”.

 
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: RODO - czy GŁOSICIELE są Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Styczeń, 2023, 19:42 »
A tu jeszcze jeden kwiatek:

Głosiciele mogą w każdym momencie odwołać swoją zgodę dotyczącą określonych przyszłych wypadków wykorzystania ich danych osobowych. Jeśli głosiciel wycofa zgodę na wykorzystywanie danych osobowych, Świadkowie Jehowy mogą być uprawnieni do dalszego wykorzystywania niektórych danych osobowych bez takiej zgody, na podstawie prawnie uzasadnionych celów religijnych polegających na utrzymywaniu informacji o międzynarodowym członkostwie w organizacji Świadków Jehowy oraz administrowaniu nimi lub na innej zgodnej z prawem podstawie wskazanej w Prawie Ochrony Danych.


Offline Estera

Odp: RODO - czy GŁOSICIELE są Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Styczeń, 2023, 22:08 »
   
   Tu jest wątek, w którym są wzory pism do BO i do macierzystego zboru.
   Jeśli ktoś chce skutecznie wystąpić ze związku wyznaniowego śj w Polsce.
   I otrzymać swój dokument druk S-77.
   Osoby, które wyszły stamtąd przed majem 2014 roku lub zostały wykluczone, nie podlegają nowemu statutowi śj.
   I nie muszą skutecznie wystąpić ze związku wyznaniowego ŚJ, bo nigdy nie nabyły członkostwa.
   Zgodnie ze starym statutem w tym związku.
   Zgodnie z nowym statutem takie członkostwo nabywają.
   Art. 73. Członkiem Związku jest każdy prawidłowo ochrzczony Świadek Jehowy, który należy do jednego ze zborów na terenie RP.


   Ciekawa lektura, zainteresowanych zachęcam do przeczytania wątku.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=1438.msg12653#msg12653


Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.