Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023  (Przeczytany 1365 razy)

Offline Światus

OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« dnia: 23 Styczeń, 2023, 11:11 »
Witajcie Kochani!
Jak tam żyjecie?
Jakbyście nie żyli, dobrze, czy źle, znaczy to tylko jedno - nie korzystaliście z "pomocy" Komitetu Łączności ze Szpitalami   :))
O tym w przeważającej części jest ten list.
Dodatkowo zapowiedź nowego "Paście". Być może wydanie będzie z kwietnia, ale dostępne dopiero w maju. No cóż, tłumaczenie "Kodeksu Karnego Świadków Jehowy" na tyle języków musi potrwać.

Przyjemnej lektury.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Online Do

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń, 2023, 13:39 »
Dzięki wielkie Światus za info.
Paście to najczęściej aktualizowana książka na świecie.
2 lata temu przeczytałem od dechy do dechy a teraz pewnie większość to stare światełka.


Offline janeczek

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń, 2023, 00:48 »
Poszaleli czy co żarty sobie robią z Paście, tego nie idzie ogarnąć orłów nie ma w organizacji a ci myślący próbują przeżyć dosłownie.
Mamy prace rodzinne starsi też, tak częste zmiany uniemożliwiają sprawne działanie olewają to na górze.
Ja ledwie mogę to gówno Paście czytać, tam nawet cienia ewangelii nie ma korporacyjne dyrektywy jak tłuszczą zarządzać.
Lette w jednym brokastingu bredził że jak potrzebujesz pomocy duchowej czy co to odstępcy nie udzielą tylko starsi, no nie rozumie już tego UJKA odpłynąłem tak dawno że nie kumam obecnego języka orga.
Że nie rozumiesz że mogą cię zgnoić ilu w orgu tego nie wie, jak im powiesz co narozrabiałeś, są byli uczciwi starsi mają jakieś cele pomysły znałem takich i znam, bez ochrony nikt sam nie przetrwa jedni pomagali bo uczciwi inni żeby nie oberwać.
Takie życie ręka rękę myje przysługa rodzi przysługę osobistą.
Zamęczaj i jeszcze krew czym jest ta nowa dyrektywa z KŁS no cóż przy leukemii u nas po Polsku białaczka, bez krwi to trup jesteś i tyle.
Starszych potrafi to wybudzić jak dzwonią i opisują a ci z KŁS wiedzą że i tak umrze, a to jeszcze młoda osoba to nie przypuszczenia spotkałem się z tym.
Badanie pism i co wychodzi że żydzi durni a jakiś masonek Knor pomazaniec wokalizacji jehowa jedyny prawdziwy.
Nie piszę o tym ale co z tym z martwych wzbudzaniem, dlaczego dzieci Hioba nie zmartwychwstały no dlaczego, może tego się nie da zrobić bez ciała po rozkładzie.
Po co potop nie dało zabić się wszystkich nieprawych, a w armagedonie się do czy aby na pewno.
Gadki przy piwku takie jak trzeba będzie po armegodonie katolików dobijać jak przeżyją, my jehowi będziemy już nieśmiertelni i dobijać tych no wiecie.
Dlatego skracają drogę do KŁS żeby starszyzna nie słyszała za dużo cierpienia, naprawdę za to cierpienie zatłukł bym tych co to czynią na górze.
Modlę się i wspominam żeby zdechli w cierpieniach i do piekła trafili, za to co robią.
Wiem nie wierzą w piekło ale ja wierzę bo dla takich stworzone.       
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Siedemtwarzy

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Styczeń, 2023, 07:10 »
Dziekuję...


Online Turbulent_Business

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Styczeń, 2023, 08:13 »
Modlę się i wspominam żeby zdechli w cierpieniach i do piekła trafili, za to co robią.   

Gdyby oni trafili do piekla to siedzieli by na tronie a Belzebub gralby im na skrzypcach i podawal winogrona.

Dla nich pieklo to za malo Janeczku...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Estera

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń, 2023, 20:05 »
   Ciekawy jest pkt 2 w tym liście.
   Zwracający uwagę na ocenę stanu duchowego głosiciela i jego rodziny.
   Czyli co?
   Jak to rozumieć?
   Jeśli trafi się dla przykładu głosiciel nieczynny, to takiej pomocy nie uzyska?
   Albo głosiciel, który rzadko pojawia się na zebraniach albo wcale nie chodzi?
   Nie przychodzi na zbiórki, nie wychodzi do służby?

   To zapytanie, moim zdaniem sugeruje, że jeśli twój stan duchowy jest opłakany.
   To raczej na pomoc KŁS liczyć nie będziesz mógł.
   Bo miarą wartości człowieka w tej organizacji jest głębokie zaangażowanie się w wypełnianie ich wszystkich "rozkazów".
   Zwanych zachętami  :'( :'( :'(
   I całkowite poświęcenie swojego życia dla tej organizacji.
   I całkowite, bezmyślne podporządkowanie się jej.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Aliki

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń, 2023, 22:12 »
A czy to źle, że ktoś pozornie słaby duchowo nie będzie w szpitalu pod nadzorem strażnicowych pastuchów? Może to właśnie uratuje mu życie?
Ciekawe, że jest w tym liście pytanie, czy sprawą zajmuje się niewierząca (w Dżehowę należałoby doprecyzować) rodzina...
Otóż 4 lata temu była taka sytuacja w okolicy Bydgoszczy, że jedna sis była bardzo chora na białaczkę. Jej córka, która była wykluczona, zorganizowała zbiórkę internetową, żeby pomóc pokryć koszty leczenia. Jeszcze wtedy byłam PIMO i usłyszałam od koleżanki z tamtych okolic, że w zborach postanowiono NIE przekazywać żadnych środków na tę zbiórkę, bo byłoby to wspieranie osoby wykluczonej. Tfu... Miłość świadkowska...
Dopiero po interwencji u tamtejszych starszych zbory łaskawie zebrały tysiąc zł. Potrzebnych było 5 tysięcy. Ile jest zborów w Bydgoszczy? Ile każda rodzina musiałaby wyskrobać? 5 zł?
Ale tu ważne było czy niewierząca rodzina ma jakiś związek ze sprawą...
Dla mnie to był kolejny gwóźdź do trumny strażnicy.


Offline Estera

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń, 2023, 22:30 »
A czy to źle, że ktoś pozornie słaby duchowo nie będzie w szpitalu pod nadzorem strażnicowych pastuchów?
Może to właśnie uratuje mu życie?
   Aliki.
   Oczywiście, że masz rację.
   To z punktu widzenia naszego, osób wybudzonych.
   Tylko zobacz jaki przekaz od nich idzie do wszystkich zborów.
   Od razu są szufladki na tych co zasługują na taką pomoc :)  i na tych co na nią nie zasługują :'( :'(
   Opisany przez Ciebie przykład też jasno to ukazuje.
   Dla nich nawet martwy świadek jest lepszy, tylko żeby była okazja z niego zrobić potem bohatera dla ich ideologii.

   W moim zborze był przypadek, że człowiek "po cichu" przyjął jednak transfuzję krwi.
   Chorował również na białaczkę.
   Jak wieść dotarła do zboru, starszaki automatycznie go wykluczyli.
   Trzy miesiące później umarł i co niektórzy tak to podsumowali:
  "No i co pożył tylko trzy miesiące, a w zamian stracił życie wieczne tak się kończy łamanie praw Jehowy!"
   Sędziowie! Życia i śmierci!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Niebieski_czajnik

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Styczeń, 2023, 23:08 »
Teraz według nowego światła możesz grzeszyć i robić co chcesz bo śmierć i tak wymaże winy i zmartwychwstaniesz. Więc tłumaczenie, że odebrał sobie życie wieczne stało się nieaktualne.


Offline Estera

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń, 2023, 23:38 »
Teraz według nowego światła możesz grzeszyć i robić co chcesz bo śmierć i tak wymaże winy i zmartwychwstaniesz.
Więc tłumaczenie, że odebrał sobie życie wieczne stało się nieaktualne.

   Niebieski Czajniku.
   Mylisz się nie masz racji, że to jest nieaktualne.
   Jeśli ktoś popełnił ciężki grzech przeciwko duchowi świętemu, to nie ma ani wybaczenia, ani zmartwychwstania tak jak Judasz.
   Sam się przeznaczył na wieczną zagładę.
   To się nigdy nie zmieniło.
   Złamanie zasady o nie przyjmowaniu transfuzji jest traktowane tak jak grzech przeciwko tfu, duchowi świętemu.
   Bo przecież ciało kierownicze, to omylne i nienatchnione podejmuje doktrynalne decyzje pod natchnieniem tfu, ducha świętego.
   A niiiiieeeeeee, przepraszam. 
   >:D >:D >:D
 

   Zapomniałam, może to robią pod natchnieniem ducha whisky Ballantine'sa.
   Albo jakiegoś innego Johnnie Walker'a.
   Na frakcje krwi już dali pozwolenie
   ;D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Profesor Tutka

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Styczeń, 2023, 05:53 »

   Złamanie zasady o nie przyjmowaniu transfuzji jest traktowane tak jak grzech przeciwko tfu, duchowi świętemu.
   
Droga Estero,mocno mnie zaciekawił Twój wpis o tym "grzechu przeciw duchowi świętemu .Pisząc to zapewne zechcesz teraz podać żródło,bo trudno mi sobie to przypomnieć.
Co do tych KŁS-zobacz jak to jest 'pięknie'wymyślone-najpierw punkt na zebraniu,w domu wypełniasz Oświadczenie,potem jest Ci przypominane by je nosić(dotyczy sytuacji nagłych).Ktos taki jest"urabiany"cały rok.I jeżeli zabieg jest planowany to naturalnym jest by wypełnił dyspozycje dotyczące sposobu leczenia.
KŁS w szpitalu pojawi sie tylko na prośbę chorego.Chory ich poprosi to przyjdą ,a jak nie poprosi to nie przyjdą.
Chyba ta zmiana o dawaniu numerów telefonu do KŁS jest dobra,bo lepiej się dogadać bezpośrednio niż przez niekumatego starszego.
Pytanie o stan duchowy chorego jest zasadne bo KŁS nie będzie go przekonywał by zachował lojalność albo uwierzył w świętośc krwi.To nie ten moment.
Niewierzący krewni-nikt z KŁS nie chciałby z nimi się "szczypać"
Nie ma przymusu wzywać KŁS by"pomogli".Ktoś chce to ok. nie chce to nikt Cię nie będzie kontrolował bo i jak?
Pewnie zdarzy się jakiś starszy-cymbał co będzie chciał byś super święty ale to będzie tylko cymbał.Ten list raczej ma usprawnić kontakt chorego z KŁS.
Polityka CK co do krwi jest wyjątkowo słaba ale ten list nie jest o tym.




Offline Światus

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Styczeń, 2023, 10:35 »
Teraz według nowego światła możesz grzeszyć i robić co chcesz bo śmierć i tak wymaże winy i zmartwychwstaniesz. Więc tłumaczenie, że odebrał sobie życie wieczne stało się nieaktualne.

Cytat na potwierdzenie:

   "W omawianej wizji apostoł Jan zobaczył, że „otwarto zwoje” i „umarli byli sądzeni z tego, co napisano w zwojach, według swych uczynków”. Czy zwoje te mają zawierać opis dawnego postępowania tych ludzi? Nie, nie będą oni sądzeni za to, co czynili przed śmiercią. Skąd o tym wiemy? Biblia wyjaśnia: „Kto umarł, został uwolniony od swego grzechu” (Rzymian 6:7). Po zmartwychwstaniu będzie miał niejako czyste konto. Wspomniane zwoje muszą więc wyobrażać nowe przykazania Boże. Chcąc żyć wiecznie, wskrzeszeni z martwych oraz ocaleni z Armagedonu będą musieli przestrzegać Bożych przykazań — również tych, które Jehowa może podać w trakcie owego tysiąca lat. A zatem podstawą osądzania ludzi będzie ich postępowanie podczas Dnia Sądu." (Czego naprawdę uczy Biblia s. 214)

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102005158#h=8
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Estera

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Styczeń 2023
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Styczeń, 2023, 17:03 »
Droga Estero,mocno mnie zaciekawił Twój wpis o tym "grzechu przeciw duchowi świętemu.
Pisząc to zapewne zechcesz teraz podać żródło,bo trudno mi sobie to przypomnieć.
   Profesorze Tutka.
   Mój drogi cieniu na tym forum  ;D
   Wiesz doskonale jak działa organizacja pod logo   ... jw.org. ...
   Niby nic nie nakazuje, ale jednak wywiera naciski i presję, później zasłaniając się tym, że to była decyzja danej konkretnej osoby.
   A oni to tylko dali wspaniałe, niezawodne wskazówki.
   Coś w rodzaju jak ze szczepieniami, każdy niby sam mógł podejmować decyzję, ale "szczepmy się" jeśli to tylko jest możliwe.
   A niektóre przywileje to tylko dla zaszczepionych :o ::)
      https://www.youtube.com/watch?v=C_iJtTdAlkA

   Podobnie to działa w kwestii z transfuzją krwi.
   Nie podam Ci źródła, sam je sobie znajdź w tej masie nakazów, zakazów i rozkazów.
   Bo wszystko co mówi i nakazuje CK jest traktowane jak z natchnienia ducha świętego.
   A im mniej myśląca owca, tym głębszy fanatyzm w tej kwestii.
   Czy Ty tego nie wiesz?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.