Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Artykuły 47 i 48 - służmy Jehowie i Je...go organizacji  (Przeczytany 526 razy)

Offline cichybob

Artykuły 47 i 48 - służmy Jehowie i Je...go organizacji
« dnia: 17 Styczeń, 2023, 13:47 »
Najbliższe dwa artykuły to wzniesienie hipokryzji na wyższy poziom.
"Niech nic nie oddzieli cię od Jehowy" - "organizacja" lub jej odmiany pada 26 razy. Dla porównania "Jezus" raz. Cytują werset... tak to by go wycięli, bo miesza szyki.
"Zachowuj trzeźwość umysłu, kiedy przechodzisz próby" - "organizacja" lub jej odmiany pada 30 razy. "Zmiany organizacyjne" lub jej odmiany to 10 razy. Jezus 2 razy. Nieszczęsny 7 akapit...

Pierwszy artykuł:
Narracja jest prosta: nie możesz mieć więzi z Bogiem, jeśli nie popierasz jego organizacji. Szatan chce osłabić twoją więź z Bogiem i jego organizacją. Lojalność wobec Jehowy = lojalność wobec organizacji.
Rzymian 8:35-39 w 17 akapicie, ale ... niestety nikt nie zwróci uwagi, że Mowa o "miłości Chrystusa"... i w 39, żę ona jest w Jezusie (ogólnie jedyna udana Biblia organizacji to Kingdom Interlinear i w niej to widać jak na dłoni).

Drugi artykuł:
Szatan robi wszystko, abyśmy nie byli lojalni wobec Boga i jego organizacji. Potem starannie wyrwane z kontekstu wersety - Józef nie miał żadnej styczności z jakąkolwiek organizacją, ale postawa godna naśladowania :D
Przykład brata z Afryki - starannie czytał Biblię, by odzyskać zaufanie do organizacji... no to chyba jest na odwrót. O ile się nie czyta PNŚ, gdzie wersety tracą lub zyskują nowe wyrazy (będzie o tym artykuł nr 1 ze Strażnicy styczeń/2023 i akapit 8 że kopie są staranne, ale oni jakoś mimo to zmieniali ich treść hehe). Potem cudowna manipulacja, że może Korach i jego ziomale zbuntowali się przez prawo Mojżeszowe :D
Ogólnie trzeba dawać się dymać organizacji i ślepo za nią podążać. Cytat z ostatniego akapitu: "Wtedy bez względu na to, co by się działo, Szatanowi nie uda się oddzielić cię od Jehowy ani Jego organizacji" i referencja do Jakuba 4:7.

Oczywiście szkoda, że Biblia nic nie mówi o żadnej organizacji. Widać, że sytuacja robi się coraz gęstsza, wymagania wiekowe czy godzinowe trzeba obniżać, bo nie ma komu. Internet też im nie pomaga, bo każdy może wejść na reddita, znaleźć info o NGO w ONZ czy takie przesłuchanie przed komisją w Australii. NIECH SIĘ GNOJE BOJĄ.

Takie moje przemyślenia. Idę po coś na mdłości, bo dawnego takiego gówna nie czytałem :)


Offline Estera

Odp: Artykuły 47 i 48 - służmy Jehowie i Je...go organizacji
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń, 2023, 16:08 »
Takie moje przemyślenia. Idę po coś na mdłości, bo dawnego takiego gówna nie czytałem :)
   Polecam ... metoklopramid ...  ;D
   To z medycznego punktu widzenia.
   I cichybobie też z medycznego punktu widzenia odradzam Ci studiowanie tych artykułów.
   Jak nie chcesz, żeby Ci psychika wysiadła  :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Artykuły 47 i 48 - służmy Jehowie i Je...go organizacji
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń, 2023, 21:28 »
Pięknie opisane. Brawo za wytrwałość. Ja kiedyś w końcu się zbiorę zeby odpowiedziec w takim akapicie w zgodzie z wersetem i wiedza ale nie do końca z akapitem 😉 takie moje małe marzenie.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Artykuły 47 i 48 - służmy Jehowie i Je...go organizacji
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń, 2023, 23:43 »

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-listopad-2022/Zachowuj-trze%C5%BAwo%C5%9B%C4%87-umys%C5%82u-kiedy-przechodzisz-pr%C3%B3by/
Vlado, 73-letni starszy ze Słowenii, zmagał się z negatywnymi uczuciami, kiedy jego zbór połączono z innym, a Salę Królestwa, do której chodził, zamknięto. Mówi: „Nie rozumiałem, dlaczego nie możemy już korzystać z tak  pięknej Sali Królestwa. Było mi przykro, bo dopiero co ją odnowiliśmy. Jestem stolarzem i zrobiłem do niej kilka mebli. Poza tym reorganizacja wymusiła wiele zmian, które nie były łatwe dla starszych wiekiem głosicieli”.

Chyba jakiś błąd w tłumaczeniu.
Winno być przetłumaczone "pogoniono do żyda"


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Artykuły 47 i 48 - służmy Jehowie i Je...go organizacji
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń, 2023, 07:13 »
Nie rozumiałem, dlaczego nie możemy już korzystać z tak  pięknej Sali Królestwa.

I nie zrozumie, bo zrozumienie tego podkopałoby jego wiarę. Okazałoby się, że służba bogu i społeczności nie jest priorytetem kierownictwa.

Każdy rozumie, że państwa mają ograniczone budżety i spinanie ich jest zawsze kosztem jakiejś grupy społecznej lub jakichś usług i że trwa na tym tle permanentna debata ( w krajach bardziej cywilizowanych) lub konflikt ( w krajach mniej cywilizowanych).

W organizacjach religijnych podobnie - priorytetem jest przetrwanie organizacji, a nie zadowolenie wiernych. Wiernych się zadowala na tyle na ile to absolutnie konieczne, bo to ich zadaniem ma być zadowolenie kierownictwa i realizacja jego interesów, nie na odwrót. A przekonanie o słuszności posunięć kierownictwa i wynikające z tego poczucie szczęścia to już mają sobie wierni zracjonalizować we własnym zakresie.

Swoją drogą, inne wyznania przynajmniej jeszcze udają, że są kościołami, bytami religijnymi. Organizacja nawet już tego nie udaje, mówi wprost czym jest. A mimo wszystko ludzie dalej się na to nabierają i uważają, że kieruje się innymi priorytetami niż cała reszta znanych im organizacji.