Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica nr 43: 19-25 grudnia - Hipokryzja Totalna...  (Przeczytany 749 razy)

Offline Kyuubi

Strażnica nr 43: 19-25 grudnia - Hipokryzja Totalna...
« dnia: 24 Grudzień, 2022, 20:49 »
Akapit 7 to przykład jak można byc hipokrytą i samego siebie zaorać:

7) „Niedoświadczeni” to inaczej naiwni, tacy, których łatwo oszukać  lub zmanipulowaća(Prz. 14:15, przypis). Często  spotykamy takie osoby w służbie kaznodziejskiej. Pomyśl na przykład o milionach ludzi, którzy są oszukiwani przez przywódców religijnych lub politycznychb. Niektórzy, kiedy się dowiadują, że byli oszukiwani, są w szoku. cAle ludzie wspomniani w Przysłów 1:22 chcą pozostać niedoświadczeni, bo im to odpowiada d(Jer. 5:31). Wolą postępować zgodnie z własnymi upodobaniami i nie chcą się dowiadywać, czego uczy Biblia, e ani stosować się do jej zasad e Wielu podziela zdanie pewnej bardzo religijnej kobiety z kanadyjskiej prowincji Quebec, która powiedziała do naszego brata: „Jeśli nasz ksiądz wprowadził nas w błąd, to będzie jego wina, a nie nasza!”. Na pewno nie chcemy naśladować tych, którzy świadomie wybierają niewiedzę.f(Prz. 1:32; 27:12).

a) - Czyżby mówili o sobie? skoro sami to stosują to dlaczego tak mówią ze takie osoby spotykają w służbie kaznodziejskie? raczej na odwrót my wiemy ze są zmanipulowani, bo jak ktoś chce wytknąć ich manipulacje to nie chcą słuchać i uciekają od rozmowy?
b) - Przykład ciało kierownicze
c) - Albo są wykluczani ze zboru ?
d) - Świadkowie tez nie chcą słuchać i unikają takich rozmów czy to nie hipokryzja i samo zaoranie?
e) - Tak samo świadkowie jehowy nie chcą sie dowiadywać i unikają rozmów ze sami są oszukiwani, a sami chcą innym to wmawiać.'
f) Przecież wy tak samo ich naśladujecie a nawet gorzej bo ufacie bez granicznie nawet jak coś jest nie logiczne...

Jak to słuchałem to jakoś smutno mi sie zrobiło.. a wy co o tym sądzicie czy nie jest to hipokryzja totalna i ignorancja?
Przecież sama biblia mówi: 1 Jana 4:1
Cytuj
Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na świat. Po tym poznacie Ducha Bożego: każdy duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga.

Nie osądzajcie bo sami będziecie osądzeni

To jak to sie ma ? zapraszam do dyskusji :)
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień, 2022, 20:51 wysłana przez Kyuubi »


Offline Estera

Odp: Strażnica nr 43: 19-25 grudnia - Hipokryzja Totalna...
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień, 2022, 22:21 »
   Ciekawe podejście do "szyderców" i przyrównanie do nich "odstępców", akapit 9 i 10


   9.)" „Szydercy” kierują się „swoimi niegodziwymi pragnieniami” (Judy 7, 17, 18).
   Sposób, w jaki opisuje ich Biblia, dobrze pasuje do odstępców i innych ludzi, którzy odrzucili Jehowę.

   10.) Co możemy zrobić, żeby nie przejąć nastawienia „szyderców”?
   Jednym ze sposobów jest unikanie kontaktów z tymi, którzy mają krytyczne nastawienie (odczytaj Psalm 1:1).
   Oznacza to, że nie będziemy słuchać ani czytać niczego, co pochodzi od odstępców.
   Rozumiemy, że gdybyśmy nie byli ostrożni, łatwo moglibyśmy rozwinąć w sobie krytyczne nastawienie,
   stracić zaufanie do Jehowy i zacząć wątpić w kierownictwo, które zapewnia nam przez swoją organizację."
                                                       (koniec cytatu)

   Przede wszystkim, trzeba by było zauważyć, że artykuły do strażnicy piszą ludzie.
  "Natchnieni" mniej natchnieni i nienatchnieni, omylni, tak jak sami o sobie napisali w jednym z wydań strażnicy.
   A może też redagują je pod wpływem alkoholu, tego nikt nie wie jak to się naprawdę odbywa.
   Konstruktywna krytyka jest bardzo przydatna w życiu i rozwija człowieka, który potrafi ją przyjąć.
   Sęk w tym, że jw.org., nie pozwala na zaglądanie, czytanie, wsłuchanie się w krytyczne materiały, które nie pochodzą od strażnicy.
   Żeby ludzie nie myśleli samodzielnie i nie wyciągali swoich niezależnych wniosków i o to strażnicy chodzi.
   A chcąc uczciwie poznać wszystkie szczegóły, należy wejrzeć również w materiały niezależne, o których strażnica przemilcza.
   Odstępcy a więc ci, którzy odkryli prawdę o niej, jej manipulacjach i odeszli z organizacji śj nie są szydercami.
   I zaraz tu przedstawię dowody na to.

     Jeśli któryś odstępca powiedział, że:

   - W Australii stwierdzono obecność pedofili w organizacji i to wśród ludzi na tzw., przywilejach!
   - Ludzie będący śj nie mają zielonego pojęcia że jakiś statut obowiązuje śj w Polsce!
   - Podobnie jak inne religie, korzystają z dotacji państwa, przelicznych statystycznie na jednego głosiciela!
   - Według statutu, jest ustanowiona tzw., "klasa duchownych" i spowiedź, jak w kościele katolickim!
   - Pionierzy specjalni przed wyruszeniem do służby w teren składają tzw., "śluby ubóstwa"!
   - Organizacja stosuje ostry ostracyzm wobec członków, którzy z niej odchodzą!
   - Ostracyzm stosowany w praktyce rozrywa więzi rodzinne, małżeńskie!
   - Wyrzuca się z domów pełnoletnie dzieci, które są wykluczane z organizacji!
   - Nie ma w niej takiej miłości braterskiej, o jakiej się głosi!
   - Są równi i równiejsi wobec zasad, które są stosowane, dzieciom starszych więcej można niż innym!
   - Są tajne listy, książki i inne dyrektywy do starszych zboru, o których szeregowy śj nie ma zielonego pojęcia!
   - Są chore procedury związane z komitetami sądowniczymi, które bardzo często są zwykłymi wyrokami w teczkach!
   - Skąd Russel wziął doktrynę o raju na ziemi i wiele innych, które się mu przypisuje!
   - Jak robił interesy sprzedając z wielkim zyskiem swoją cudowną pszenicę!
   - Jakich pokrętnych wywodów używa się w związku z ogłaszanymi końcami świata m.in w 1975 roku!
   - Jak pokrętna okazała się nauka o tym pokoleniu z 1914 roku, które miało nie przeminąć!
   - Jak została bezczelnie wprowadzona nauka o "zazębiających" się pokoleniach!
   - Co dzieje się z pieniędzmi za sprzedane sale królestwa i zgromadzeń!
   - Dlaczego zbór nie jest właścicielem sk, skoro ją remontuje, buduje, ponosi wszelkie koszty utrzymania!

     To czy to są kłamstwa i szyderstwa odstępców moi drodzy?
     Sami sprawdźcie, materiałów w tym zakresie jest fuul!


   I tych krętactw strażnicy znalazłoby się o więcej.
   To tylko kilka na szybko sformułowanych faktów głoszonych przez tzw., odstępców!
   Ale sami jesteście to w stanie sprawdzić, kłopot w tym, czy zechcecie to zrobić!
   Wybór oczywiście należy do Was, śj!
   
 
  "Czy mam zwyczaj doszukiwania  się wad u braci, którzy przewodzą?”.
                                                        (cytat)
   
   Jeśli starsi zboru podejmują debilne decyzje jedna po drugiej, to dlaczego nie można im o tym powiedzieć?
   Jeśli starszy co innego mówi, a co innego robi, łamie zasady, o których innych naucza z mównicy, dlaczego mu o tym nie powiedzieć?
   Paweł przyznał się, że postępuje hipokrytycznie w pewnej sytuacji.
   Czy jeśli siebie skrytykował, to znaczy że był kłamcą i szerzył szyderstwa?

   Tego typu teksty o doszukiwaniu się wad u braci przewodzących, przede wszystkim mają zasznurować buzię zwykłym śj.
   Chodzi o to, żeby bezwzględnie być posłusznym i bez szemrania wykonywać wszystko, o czym mówią starsi.
   Żeby utrzymywać surową dyscyplinę w zborze, żeby się komuś nawet myśl przez głowę nie przewinęła, by coś złego o nich pomyśleć.
   Strażnica wie, że jak dokopiesz się do prawdy o niej  >:D >:D >:D
   To nie tylko będziesz miał wątpliwości z tego tytułu, ale również podziękujesz jej za współpracę.
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień, 2022, 22:24 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Profesor Tutka

Odp: Strażnica nr 43: 19-25 grudnia - Hipokryzja Totalna...
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Grudzień, 2022, 08:32 »
Niezbyt mądrze na tym Forum bronić ŚJ. Ale chyba to zrobię.Estero ,na pewno przez pomyłkę która nie była spowodowana Twoją złą wolą,pomieszałaś fakty prawdziwe z faktami nieprawdziwymi(chyba oksymoron),a pytania które postawiłaś to nie są fakty.Generalnie masz rację,teraz powinienem napisać "ale',ale sama wiesz...


Offline Storczyk

Odp: Strażnica nr 43: 19-25 grudnia - Hipokryzja Totalna...
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Grudzień, 2022, 09:04 »
Czemu? broń Organizację (naszą matkę, która pozwala stać na kilkustopniowym mrozie swoim dzieciom, aby reklamować się) masz takie prawo.
Dziecko nawet już dorosłe, broni najgorszą toksyczną mamuśkę .
Dlaczego ?


Offline Kyuubi

Odp: Strażnica nr 43: 19-25 grudnia - Hipokryzja Totalna...
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień, 2022, 11:37 »
Cytuj
   Konstruktywna krytyka jest bardzo przydatna w życiu i rozwija człowieka, który potrafi ją przyjąć.
   Sęk w tym, że jw.org., nie pozwala na zaglądanie, czytanie, wsłuchanie się w krytyczne materiały, które nie pochodzą od strażnicy.
   Żeby ludzie nie myśleli samodzielnie i nie wyciągali swoich niezależnych wniosków i o to strażnicy chodzi.

Zgadza sie, ale zeby wysłuchiwać krytyczne materiały o innych kościołach to już robić można :/

Jeśli chodzi o katolików (jestem lektorem/ministrantem) to są mniej betonowi niz sami Świadkowie Jehowy
Każdy ma wolna wole i nikt nikogo nie kontroluje tak jak jest to w Zborze Świadków Jehowy .

I teez z tym jak starszy coś mówi nie logicznego
to fakt skrytykować nie można....


Offline janeczek

Odp: Strażnica nr 43: 19-25 grudnia - Hipokryzja Totalna...
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudzień, 2022, 12:36 »
Zgadza sie, ale zeby wysłuchiwać krytyczne materiały o innych kościołach to już robić można :/

Jeśli chodzi o katolików (jestem lektorem/ministrantem) to są mniej betonowi niz sami Świadkowie Jehowy
Każdy ma wolna wole i nikt nikogo nie kontroluje tak jak jest to w Zborze Świadków Jehowy .

I teez z tym jak starszy coś mówi nie logicznego
to fakt skrytykować nie można....

A widzisz nie rozumiesz sedna organizacji, zbory nie są zbiorem wiernych kultywujący wiarę w swoje dogmaty.
To są głosiciele inaczej werbownicy mający sprowadzać nowych, dlatego ograniczono rozwój grupy bo wtedy indoktrynacja dział lepiej skuteczniej.
To organizacyjny nawyk przykład, wojsko i piechota szeregowcy są szkoleni żeby wykonywać rozkaz za wszelką cenę.
Dlaczego bo są mało warci dla armii to mięso armatnie, ale siły specjalne żołnierze po 5 letnim przeszkoleniu ze sprzętem wartym miliony.
Tu szkolenie zakłada nie narażanie życia żołnierza jeżeli nie możemy zrealizować zadania, bo odzyskanie strat jest trudne drogie.
Jehowizm to szeregowcy mięso armatnie na podstawowym szczeblu, nawet nazwa drugie owce tak sekunda prawdy nic nie warci.
Do kiedy zrozumienie jak nas organizacja traktuje trwało długo trzymali pion, nawet wtopa na miarę 1975 nie spowodowała trwałego problemu.
Obecnie sieci ich niszczy wszystko zamiera, nie są w stanie na zebranka ściągnąć ludzi zoom ożył tu gdzie jestem do mnie zadzwonił no do mnie desperacja.
Co do KK to ja mam inne spostrzeżenie siermiężna nauka młodych na religii, koleś po maturze mówi mi w dyskusji Biblijnej Tytus a to teraz o komiksach pogadamy twoja młodość.
Nie miał pojęcia że imię tytus dotyczy Biblii, te pajace w sukienkach nie widzą co robią albo widzą i nic nie robią.
Nawet teraz beton zagnie katolika i sprawi że zacznie uciekać a tak nie powinno być, katecheci to niestety cieniasy co biskupa znają.
Przełamanie młodzieżowego języka wpakowanie kobiet zakonnic to chyba jedyne co można zrobić, słowa jaka lekcja a z dzieciojebcą godzinka żeby stare na dyskotekę puściły.
Reforma nauczanie żydzi Pan Jezus najpierw do nich przyszedł, następnie całe pismo po łepkach wiem ale żeby usłyszały imiona sęs tej księgi.
Po za tym zbór to rodzaj klubu grupy swoich, szczególnie dla takich jak ja gdzie moi rodzice urodzili się w organizacji nic tego nie zmieni puki istnieje.
Jestem tak daleko od jehowizmu jak można ale nadal w klubie i jest to akceptowane, wiem bo musi to ja wybrałem przegrywają ze swoim draństwem sami nie tego nauczyli, kłamie oszukuje i jestem w środku ostracyzm=0
Skaczę po tematach ale to też nawyk organizacji nie dać się przygiąć, manipulacje ta dawne i nowsze powoduje że stajemy się trudni w zrozumieniu, przez zwykłych słuchacz jak język subkultury bo zbory taki mają.           
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Kyuubi

Odp: Strażnica nr 43: 19-25 grudnia - Hipokryzja Totalna...
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień, 2022, 15:36 »
https://www.youtube.com/watch?v=mbO0brG-LWc - tutaj osoba omawia właśnie ten artykuł


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica nr 43: 19-25 grudnia - Hipokryzja Totalna...
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudzień, 2022, 23:16 »
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-pazdziernik-2022/Prawdziwa-m%C4%85dro%C5%9B%C4%87-g%C5%82o%C5%9Bno-wo%C5%82a/

W WIELU krajach często widzimy naszych braci i siostry, którzy z uśmiechem proponują przechodniom nasze publikacje. Czy kiedykolwiek brałeś udział w tej ciekawej formie służby? Jeśli tak, to być może pomyślałeś o pewnym obrazie słownym z Księgi Przysłów. Czytamy tam o mądrości, która w miejscu publicznym woła do przechodniów, żeby usłyszeli jej rady (odczytaj Przysłów 1:20, 21).

 Przysłów 1:20, 21
20  Prawdziwa mądrość głośno woła na ulicy. Podnosi swój głos na placach.
21  Nawołuje na rogu* ruchliwych ulic. W bramach miasta mówi:


I właśnie dlatego oni stoją milcząco ;D.
Konia z rzędem temu do którego coś wołali.
Przecież oni boją się teraz odezwać nawet jak ktoś sam podejdzie.