Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)  (Przeczytany 727 razy)

Offline Sebastian

pochwalę się jubileuszem :)

Wczoraj 16 grudnia minęło równo 20 lat od dnia gdy 16-12-2002 wręczyłem 2 starszym zboru moje wydrukowane oświadczenie, że odłączam się od świadków Jehowy.

Dzisiaj 17 grudnia mija równo 20 lat od dnia gdy 17-12-2002 ogłoszono w zborze Karpacz, że NIE JESTEM już świadkiem Jehowy.

no cóż, "brata Sebastiana opętał szatan" :)


Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Do

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień, 2022, 20:10 »
Gratulacje rocznicy. Wypije za to.
Pozdrawiam
Do


Offline Roszada

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień, 2022, 20:13 »
To masz rocznicę razem z urodzinami F1, który skończył dziś 86 lat. :)
Cytuj
że NIE JESTEM już świadkiem Jehowy

Oj wtedy chyba w formule było słowo wykluczony...


Offline janekkowalski

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudzień, 2022, 20:26 »
Popularne też było powiedzenie, że, odpłynąłeś….


Offline Sebastian

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień, 2022, 20:29 »
Oj wtedy chyba w formule było słowo wykluczony...
co konkretnie powiedzieli na zebraniu to nie wiem bo mnie tam nie było ale dostałem z nadarzyna list wg którego 17-12-2002 rzekomo powiedziano "Sebastian Andryszczak odłączył się od świadków Jehowy"

czy to rzeczywiste słowa czy tylko tak w liście napisano, tego nie wiem...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Grudzień, 2022, 20:38 »
Wcześniej:

„Jeśli okaże się to konieczne, grono starszych powoła komitet sądowniczy. Gdy dojdzie do wydalenia ze zboru, należy podać krótkie ogłoszenie: »... został wykluczony(a)«” (Strażnica Nr 2, 1996 s. 19).
   Patrz też Zorganizowani do pełnienia naszej służby 1990 s. 147.

Obecnie:

   „KOMUNIKAT O WYKLUCZENIU
Jeśli winowajca nie okazuje skruchy i trzeba go wykluczyć ze zboru, podaje się krótki komunikat: »[Imię i nazwisko] nie jest już Świadkiem Jehowy«. Ogłoszenie to skłoni wiernych chrześcijan do zerwania kontaktów z taką osobą (1 Kor. 5:11)” (Zorganizowani do spełniania woli Jehowy 2020 s. 151-152).


Offline Sebastian

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Grudzień, 2022, 20:55 »
mnie NIE WYKLUCZONO, ja odszedłem sam, bez komitetu sądowniczego...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline janekkowalski

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudzień, 2022, 20:59 »
Tak było, odłączył się to co innego niż został wykluczony.


Offline Roszada

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Grudzień, 2022, 21:01 »
„Inaczej jest z kimś, kto postanawia się odłączyć. W takiej sytuacji zbór powiadamia się o tym za pomocą krótkiego komunikatu: »[Imię i nazwisko] nie jest już Świadkiem Jehowy«. Taka osoba jest traktowana jak wykluczona.
PRZYŁĄCZENIE
Wykluczony albo ktoś, kto sam się odłączył, może powrócić do zboru, jeżeli daje wyraźne dowody skruchy oraz przez rozsądnie długi okres pokazuje, że zerwał z grzesznym postępowaniem i pragnie być w dobrych stosunkach z Jehową. Starsi muszą zachować ostrożność. Żeby taka osoba mogła dowieść, że jej skrucha jest szczera, musi upłynąć wystarczająco dużo czasu – szereg miesięcy, rok czy nawet więcej, zależnie od okoliczności” (Zorganizowani do spełniania woli Jehowy 2020 s. 152-153).


Offline Sebastian

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Grudzień, 2022, 21:07 »
dopuszczam opcję że albo treść listu z nadarzyna zawiera błąd  co do treści albo że starsi zboru wygłosili niewłaściwą treść komunikatu (i tę treść przytacza nadarzyn w liście) albo że było jeszcze inaczej...

w sumie to wszystko jedno co oni ogłosili, najważniejsze że od 20 lat (czyli od 17-12-2002) społeczność ŚJ w Karpaczu wie, że ja już do nich NIE należę...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Grudzień, 2022, 21:36 »
Gratuluję rocznicy 😀 20 lat to kawał czasu 😊


Offline DreamM@ster

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Grudzień, 2022, 15:04 »
Zapytam z ciekawości Sebastianie. Przez te 20 lat odzywał się do ciebie ktoś ze zboru??


Offline Sebastian

Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudzień, 2022, 15:37 »
nikt... bo jestem tzw. "aktywnym odstępcą"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: jubileusz 20 lat mojej "służby Szatanowi Diabłu" jako odstępca :)
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Grudzień, 2022, 23:38 »
nikt... bo jestem tzw. "aktywnym odstępcą"

Jak wszyscy wiemy czasu pozostało niewiele.
Sebastianie, zatem udzielam Ci gorących zachęt do  wzmożonego wysiłku abyś mógł zostać zamianowany na
Bardzo Aktywnego Odstępcę.