Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?  (Przeczytany 701 razy)

Offline Matylda

Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« dnia: 09 Grudzień, 2022, 00:14 »
Na Ukrainie okrutna wojna. Niemiecki minister prezydent, kompinuje jak tu się z Chińczykami dogadać, Makaroniarz usilnie pragnie z szeryfem od ruskich rozmawiać. Zresztą minister, prezydent auch.
Wzwionzku z tym nasze chłopaki będą wzywani do rezerwy na szkolenie, za wyjątkiem polityków i duchownych.
Ciekawe czy różni letni świadkowie lawinowo zostaną zamianowani na różnyego kalibru starszaków i sług pomocniczych, czy pójdą uczciwie do pierdla  jak to dawniej bywało?
Tak tak, chłopaki z mojego pokolenia musieli swoje odpękać w strasznym kryminale. To dopiero był duchowy brat i kandydat namenża🤗👀👍Ciekawe jak będzie teraz?
Jak obstawiacie?


Offline Sebastian

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień, 2022, 00:32 »
Obstawiam jakąś furtkę dot. bycia politykiem :)
np. będą kandydować na radnego w Pierdziszewie :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień, 2022, 02:52 »
Także w 2023 będzie miesięczne szkolenie rezerwistów by byli czynnymi rezerwistami obowiązuje to mężczyzn do 61 roku życia.
Także Jaśko czy Tomaszewski się już nie załapią choćby nawet chcieli >:( >:( :)
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2022, 02:54 wysłana przez Reskator »


Offline Gwałcidusza

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień, 2022, 06:37 »
Najczęściej to będą jednodniowe szkolenia. Lub kilkudniowe. I to też tylko wybranych. Teoretycznie nawet do 55 roku życia. A oficerów do 60. Tylko że w tym wieku to już choroby i niezdolność do służby są częstsze. Mężczyzn podlegających ewentualnemu szkoleniu jest jakieś 8 milionów. A ma być przeszkolonych 200 tysięcy. Czyli co 40 z nich. Chociaż chodzi głównie o lekarzy, pielęgniarki i inne strategiczne profesje. Będzie tak jak bywało przed covidem. I najważniejsze. Chodzi tylko o tych którzy już są w rezerwie. Czyli mają przyznaną kategorię zdrowia i książeczkę wojskową.

Natomiast w dobie zmieniającego się świata gdzie kobiety biją rekordy w sporcie. Gdzie równouprawnienie stawiane bywa na piedestale, a kobiety robią liczne kariery w służbach mundurowych, można się w każdej chwili spodziewać wprowadzenia tych samych obowiązków dla kobiet.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2022, 06:51 wysłana przez Gwałcidusza »


Offline blossom

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień, 2022, 08:22 »
Cytuj
można się w każdej chwili spodziewać wprowadzenia tych samych obowiązków dla kobiet.

Dokładnie! Ja jestem ciekawa jak wybrną z tego, kiedy zaczną im wzywać siostry do odbycia służby wojskowej  >:D


Offline Jaśniejący

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień, 2022, 09:52 »
Szkolenie, może to jakaś nadgorliwość z ich strony ale brat Straszny wczoraj do mnie, że jak będę potrzebował odmówić to on już czytał ale mogą dokument wystawić i to nie będzie z tym problemu ;p


Offline Gwałcidusza

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień, 2022, 10:23 »
Dokładnie! Ja jestem ciekawa jak wybrną z tego, kiedy zaczną im wzywać siostry do odbycia służby wojskowej  >:D
Masz rację, bo kobiet nie będą mogli podciągnąć pod duchownych.


Offline blossom

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Grudzień, 2022, 10:54 »
Masz rację, bo kobiet nie będą mogli podciągnąć pod duchownych.

Coś mi się kojarzy, że w filmie Światusów, gdzie analizowali statut ŚJ, była mowa o tym, że osoby w Betel są zdefiniowani jako osoby zakonne, więc to jedna opcja dla sióstr. Ale muszą być zamężne. Więc pewnie będą naciskać na szybki ślub i potem wysyłać do Betel lub dalej nakłaniać na ciążę. Ewentualnie mogliby zrobić jak u niektórych protestantów, gdzie żona pastora też ma status osoby duchownej i tutaj mogliby się postarać o to dla żon starszych.


Offline Gwałcidusza

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudzień, 2022, 13:18 »
Masz rację. Słuszna uwaga.


Offline Estera

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudzień, 2022, 15:00 »
Ja jestem ciekawa jak wybrną z tego, kiedy zaczną im wzywać siostry do odbycia służby wojskowej
   Jeśli już to na pierwszy rzut pójdą lekarki, pielęgniarki, opiekunowie medyczni itp zawody.
   Potrzebne na czas mobilizacji, gdyby taka była.
   A u świadków raczej za wiele takich nie ma.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2022, 15:02 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Grudzień, 2022, 15:13 »
   Jeśli już to na pierwszy rzut pójdą lekarki, pielęgniarki, opiekunowie medyczni itp zawody.
   Potrzebne na czas mobilizacji, gdyby taka była.
   A u świadków raczej za wiele takich nie ma.
nie ma za wiele, ale kiedyś na kongresach udzielały pomocy medycznej
nie ma za wiele ale jakieś są - więc problem wystąpi

natomiast nie wiadomo jak rygorystycznie władza państwowa potraktuje te szkolenia
dopóki nie ma regularnej wojny i dopóki szkoli się "co dwudziestego" Polaka
to można wezwać co dziesiątego Polaka i przeszkolić tych co stawili się - i już

z tak przeszkolonych osób władza ma większy pożytek bo wie, że to będą osoby
które w razie czego będą wykonywać rozkazy

zmuszanie do ćwiczeń, użeranie się z odmową, itd itp jest nieefektywne więc pragmatyczna władza może to sobie po prostu odpuścić (bo "szkoda prądu" i mundurów dla takich osób)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Matylda

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Grudzień, 2022, 18:44 »
A o dziewczynach nawet nie pomyślałam.
Dużo siostrzyczek wyjeżdża opiekować się staruszkami w Niemczech czy innej Austrii, czasem jak to się odbywa przez legalne agencje to i szkolenie z podstawowych zasad opieki nad chorymi. Takie osoby się świetnie nadają na sanitariuszki i broni do ręki nie trzeba brać.
W moich czasach było też sporo pielęgniarek. Znałam kilka nawet.


Offline Reskator

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudzień, 2022, 02:29 »
Dokładnie! Ja jestem ciekawa jak wybrną z tego, kiedy zaczną im wzywać siostry do odbycia służby wojskowej  >:D
Wzrośnie presja nie tylko na siostry ale i na cały niewieści stan i może wzrośnie tak pożądana dzietność by uniknąć kamaszy


Offline janeczek

Odp: Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Grudzień, 2022, 09:23 »
Trzeba trochę poczytać żeby zrozumieć o co kaman, tylną furtką wprowadzili powszechną służbę wojskową.
Nowa ustawa Pana Prezesa szefa wszystkich szefów, długopis bankstera kucharka.
Doszło do porozumienia konfederacji sld pis platfusy, żeby obejść powrót do obowiązkowej służby wojskowej kluczowa jest przysięga nawet po 2 dniach służby, a że było tam sld i Biedroń dziewuchy też do woja jak równouprawnienie to na serio.
Oczywiście nie dotyczy to swoich, władza duchowieństwo wszyscy przy kasie można się wykupić za wziątek stan zdrowia układy.
Jak wiemy nie ma zdrowych są tylko nie przebadani, lewizna w tym systemie przebija wszystko.
Wzmocni to organizacje przywróci jej możliwość wpływu na młodych.
Będą nowi słudzy pomocniczy pionierzy słusznie zauważył przedmówca ciąże , wiemy jak działa u nas system militarny jak każdy tradycja zwyczaje jak ktoś chce sobie odświeżyć film Kroll.
Zawodowa armia kosztuje wymaga kultury, tego czegoś czego jeszcze u nas brak kasy i kultury za to mięso armatnie jest tanie bo pochodzi z nizin społecznych, tych co nie potrafią dać lub nie maja kasy na wykup.

     
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się