Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: A co by było... gdyby oni mieli rację?  (Przeczytany 1006 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: A co by było... gdyby oni mieli rację?
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Grudzień, 2022, 18:09 »
PS. Mój ulubiony błąd logiczny: jeśli ci, co nie poznali Jehowy idą do raju, a dawanie im świadectwa sprawia, że "opowiadają się po stronie świata Szatana", idąc do służby zabieram ludziom szansę na raj :D Czyste złoto. Lepiej nie iść, wtedy będą mieli 1000 lat życia na wypasie  8-) tyle te ich "obietnice" są warte

Wydaje mi się, że do raju pójdą te światusy, które umarły przed Armagedonem.
Tak więc dla własnego dobra powinni zacząć wymierać... i to jak najszybciej!  ;D
Najlepiej, gdy umrą zanim jakiś Świadek zapuka do ich drzwi. Bo jeśli Świadek zapuka, a oni specjalnie nie otworzą, to sytuacja się komplikuje...  ;D


Offline Roszada

Odp: A co by było... gdyby oni mieli rację?
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Grudzień, 2022, 18:13 »
Ale w czym mogą mieć rację? :-\
W takiej nauce, którą za rok czy pięć zmienią?


Offline Marek Aureliusz

Odp: A co by było... gdyby oni mieli rację?
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Grudzień, 2022, 18:48 »
Właśnie na tym polega to zadanie filozoficzne.
Ich wersja Boga z nowymi światłami i kłamstwami jest prawdą.
Co wtedy zrobisz czytelniku, będziesz chciał być z nimi?


Offline Lovely

Odp: A co by było... gdyby oni mieli rację?
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Grudzień, 2022, 19:42 »
Nie chcę zabrzmieć depresyjnie, ale nie wiem czy chciałabym żyć w wiecznej udręce. Bez ludzi, których kocham wieczność to udręka.


Offline Roszada

Odp: A co by było... gdyby oni mieli rację?
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Grudzień, 2022, 19:44 »
Strażnica podała, że „na początku” w raju „życie nie będzie takie łatwe”:

„Nie wiemy, ile wysiłku będzie wymagało oczyszczenie ziemi i przekształcenie jej w raj. Prawdopodobnie na początku będzie do wykonania mnóstwo pracy i życie nie będzie takie łatwe. Czy ośmielimy się wtedy narzekać na to, co zapewni nam Jehowa?” (Strażnica luty 2022 s. 7);

„Ciało Kierownicze chce nam przypomnieć, że już teraz musimy się przygotować na trudne czasy, które są przed nami” (Strażnica styczeń 2022 s. 7).

A więc raj nie będzie przez dłuższy czas rajem...


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: A co by było... gdyby oni mieli rację?
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Grudzień, 2022, 19:58 »
Zaraz mi się przypomina "Pamiętnik ocalałego w armagedonie"  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: A co by było... gdyby oni mieli rację?
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Grudzień, 2022, 20:47 »
ABY świadkowie Jehowy mieli rację trzeba by poczynić założenie wstępne że Stwórca jest patologicznym kłamcą który dodatkowo w wielu sprawach kilkakrotnie zmienia zdanie jak kobieta.

Ale przy takim koszmarnym założeniu (Biblia natchniona przez _kłamliwego_ Boga) szybko stracilibyśmy jakąkolwiek orientację co jest prawdą a co jest kłamstwem

A zatem, jeśli świadkowie Jehowy mieliby rację, to wtedy jakiekolwiek rozważania o prawdzie i fałszu straciłyby sens
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: A co by było... gdyby oni mieli rację?
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Grudzień, 2022, 22:42 »
Czy chciałbyś żyć wiecznie z takim Jehową?

Jako człek bardziej pragmatyczny, rzekłbym -tak.
Umrzeć to sobie zawsze zdążę. Bo jak bym wybrał od razu śmierć to po śmierci już nie mogę wybrać życia.



I teraz można mnożyć kwestie do omówienia z Jehową, ale on idzie w zaparte i mówi, że to naprawi ale musisz uznać, że to wszystko było prawda, nie wszystko było zgodne z faktami, ale jako całość to jest prawda - w rozumieniu ŚJ.

Niech rzuci pierwszy kamieniem ten co nigdy nie skłamał.
Po za tym, skoro Jehowa czasem odchodzi od tego co wcześniej deklarował to może bym
się z nim dogadał na jakieś małe ustępstwa co do życia w tym raju. ;)
Życie w tym "zepsutym" świecie nie uwiera minie aż tak bardzo, to i w tym raju jakoś bym sobie poradził.


Offline JW

Odp: A co by było... gdyby oni mieli rację?
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Styczeń, 2023, 04:15 »
Akurat często o ttm myślałem. Czy chciałbym żyć w tak doskonałym świecie? Gdzie wszystko jest na pokaz..., sztuczne..., miłość często wymuszona...., w skrócie wszystko jest udawane. Wierzą w to, bo wierzą, że jest to prawda najbliżej prawdy. Sam tak miałem. Ale tera sam nie wiem w co wierzyć. W tak cudownym (sztucznym) raju nie chcę być.