Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.  (Przeczytany 1406 razy)

Offline Gwałcidusza

Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.
« dnia: 21 Październik, 2022, 17:11 »
Następny apel członka ciała kierowniczego o dobrowolne datki. Choć jak on zaznacza nie przeprowadzają zbiórki pieniędzy. A przecież uczono mnie, żeby nawet przy drzwiach wyciągnąć kopertę i wspomnieć rozmówcy, że może dać dobrowolny datek. Czy ta metoda zbiórki pieniędzy nadal jest prowadzona? Pytam bo nie wiem.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-jwb-090_13_VIDEO


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik, 2022, 01:05 »
Ohyda. 33 sekundy i nie dam rady słuchać tego dalej.

Na co im ta kasa? Kto wysysa ten hajs?  To jest pytanie.


Offline Gwałcidusza

Odp: Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik, 2022, 13:15 »
A ja powtórzę moje pytanie do forumowiczów, bo nie wiem co się dokładnie teraz naucza w zborach. Czy nadal głosiciele są zachęcani do proszenia przy drzwiach o dobrowolny datek do koperty? Czy nadal przeprowadza się w ten sposób zbiórkę pieniędzy?


Offline Storczyk

Odp: Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Październik, 2022, 13:29 »
A ja powtórzę moje pytanie do forumowiczów, bo nie wiem co się dokładnie teraz naucza w zborach. Czy nadal głosiciele są zachęcani do proszenia przy drzwiach o dobrowolny datek do koperty? Czy nadal przeprowadza się w ten sposób zbiórkę pieniędzy?
Też pamiętam takie koperty, i faktycznie dawali stali czytelnicy.
Dziś to mało prawdopodobne aby z kopertami raczej na konto  :P, zresztą śladowo chodzą po domach.
Teraz głoszą na świadectwo przy stojakach, może obok logo jw.org konto podadzą jak im tak brak tej kasy


Offline Gwałcidusza

Odp: Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik, 2022, 14:57 »
Też pamiętam takie koperty, i faktycznie dawali stali czytelnicy.
Pamiętam że uczyli w scenkach na sali jak prosić każdego w ten sposób. Wyciągnąć kopertę i zaproponować, że gdyby rozmówca miał ochotę i taką wolę, to może do tej koperty dać datek.


Offline janekkowalski

Odp: Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik, 2022, 19:51 »
Pamiętam że uczyli w scenkach na sali jak prosić każdego w ten sposób. Wyciągnąć kopertę i zaproponować, że gdyby rozmówca miał ochotę i taką wolę, to może do tej koperty dać datek.

Noooo było było  ;D :D Ale to …… z 10 lat temu? Może i dawniej. Ale czas zapier….. No wiadomo :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 999
  • Polubień: 8489
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Październik, 2022, 21:17 »
(mtg): Sam Pastor wyzyskiwał finansowo wiernych sprzedając ''cudowną'' pszenicę więc nie dziwmy się, że ósemka idzie jego śladem. Jabłko spada niedaleko jabłoni  >:D


Offline Gwałcidusza

Odp: Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik, 2022, 12:59 »
Noooo było było  ;D :D Ale to …… z 10 lat temu? Może i dawniej.
Pamiętam, iż wtedy też mówili że nie przeprowadzają zbiórek pieniędzy.


Offline PoProstuJa

Odp: Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Październik, 2022, 18:55 »
Pamiętam, iż wtedy też mówili że nie przeprowadzają zbiórek pieniędzy.

Widocznie zmienili zdanie w tym temacie po tym jak przeczytali sentencję: "pecunia non olet" (pieniądze nie śmierdzą)  ;D


Offline Roszada

Odp: Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Październik, 2022, 19:01 »
W tej wypowiedzi są przynajmniej szczerzy:

Dar dla Jehowy (...) INNE FORMY WSPARCIA FINANSOWEGO
Przekazanie niektórych środków na ogólnoświatową działalność wymaga planowania i/lub zasięgnięcia porady prawnej. Może chodzić o:

testamenty i powiernictwa
nieruchomości, akcje, obligacje i ubezpieczenia

Jeśli chciałbyś wesprzeć naszą działalność w taki sposób, skontaktuj się z miejscowym Biurem Oddziału, korzystając z danych kontaktowych umieszczonych na donate.jw.org” (Chrześcijańskie życie i służba – program zebrań listopad 2018 s. 7).


Offline janeczek

Odp: Organizacja potrzebuje wiecej pieniędzy.
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Październik, 2022, 00:26 »
Słabo musi być z nimi że takie coś pokazują, pamiętam te hasła roczne klejone w salach i szczytne cele.
I co z tego zostało dawaj kasę.
Gdyby się cofnąć w czasie do lat 80 początku 90, i pokazać te 2 hasła z foto uznane by to było za szatańskie postępowanie, bluźni nawet jak na nich. 
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się