Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Jak wyglądać będą wzrosty/spadki ochrzczonych i st.biblijnych w jw.org w 21/22r.

Wzrost studiów biblijnych i liczby ochrzczonych w 21/22
3 (10%)
Wzrost studiów biblijnych, spadek liczby ochrzczonych 21/22
7 (23.3%)
Spadek studiów biblijnych i liczby ochrzczonych 21/22
18 (60%)
Spadek studiów biblijnych, wzrost wśród ochrzczonych 21/22
1 (3.3%)
Nie mam zdania w tym temacie, nie interesuje mnie to.
1 (3.3%)

Głosów w sumie: 30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ANKIETA - Jak bedą wyglądać dane statystyczne śj za rok teokratyczny 21/22 r.?  (Przeczytany 1482 razy)

Offline Estera

   Oczekiwanie na statystyki tej organizacji zawsze rozpala jakąś tam ciekawość.
   Chociaż od lat przynajmniej w Europie obserwujemy tendencję do spadków w tej organizacji.
   Świadkowie mogą zupełnie zapomnieć o czasach, kiedy to tłumami ludzie się chrzcili.
   No oczywiście śj mają na to swoje tłumaczenie.

   Są czasy końca, coraz mniej ludzi będzie się łapało do tych sieci.
   Bo ewangelizacja już tak poszła do przodu, że już tylko nieliczni wchodzą do naszej arki.
   Którą Jehowa za chwilkę całkiem zamknie.
   No cóż, w cyferki możemy się pobawić.
   Profesorze Tutka, prawda.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=11456.msg246924#msg246924

   Moim zdaniem, będzie spadek i wśród głosicieli i wśród liczby ochrzczonych.
   I w Polsce i na świecie tym bardziej, że wśród wielu ochrzczonych to są przeważnie dzieci świadków Jehowy.
   Jakość głoszenia staje się coraz bardziej tandetna i archaiczna.
   Nie nadrobią tego tablety i filmiki jak dla pierwszoklasistów  :'( :'( :'(
   I jest zbyt dużo materiałów w internecie obnażających tę organizację.
   Więc, przynajmniej w Europie, ta organizacja na wzrost liczyć nie może.
   Miłej zabawy życzę na to niedzielne popołudnie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

   Bardzo ciekawa jestem, która z tych wymienionych opcji spełni się w rzeczywistości.
   W skali świata i w skali Polski.
    >:D >:D >:D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Vog

Może tak być. Wbrew sztucznemu entuzjazmowi towarzyszącemu powrotowi do głoszenia ze stojakami i od domu do domu, wielu wcale się z tego nie cieszy. Wygodnie było pisać sztuczne godzinki online, a tu trzeba faktycznie wyjść do ludzi i mierzyć się z niechętnymi spojrzeniami czy niewygodnymi pytaniami.


Offline Estera

Może tak być. Wbrew sztucznemu entuzjazmowi towarzyszącemu powrotowi do głoszenia ze stojakami
i od domu do domu, wielu wcale się z tego nie cieszy.
Wygodnie było pisać sztuczne godzinki online, a tu trzeba faktycznie wyjść do ludzi i mierzyć się z niechętnymi spojrzeniami czy niewygodnymi pytaniami.
   Jak widać z ankiety, nikt jak narazie nie stawia na wzrost.
   A najnowsze nagrania CK wyganiają chętnych wolontariuszy do służby do Afryki  :)) :)) :))
   No tak, tam najłatwiej być może jeszcze pozyskać kogokolwiek.
   Nie ma internetu na taką skalę jak u nas, żeby przestrzec tych ludzi w co się mogą zapakować :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gwałcidusza

Może tak być. Wbrew sztucznemu entuzjazmowi towarzyszącemu powrotowi do głoszenia ze stojakami i od domu do domu, wielu wcale się z tego nie cieszy. Wygodnie było pisać sztuczne godzinki online, a tu trzeba faktycznie wyjść do ludzi i mierzyć się z niechętnymi spojrzeniami czy niewygodnymi pytaniami.
Też tak myślę. Mieli tak spokojnie przez dwa lata, a tu wraca reżim i kierat. Jak dobrze że mnie już tam nie ma.


Offline Estera


   Zachęcam do głosowania.
   Koniec roku coraz bliżej i coraz bliżej ujawnienie sprawozdania jw.org., jeśli w ogóle coś podadzą do wiadomości.
   Pobawmy się w zgadywanie  >:D >:D >:D
   Zobaczmy, która opcja się spełni.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline cichybob

Czekam aż przestaną publikować te statystyki. Wtedy już będzie wiadomo, że ludzie się obudzili.
Przecież można to uzasadnić, że "nie mamy się porównywać z innymi" czy "pobudzać do współzawodnictwa" ;)


Offline Estera

   Mahershalalhashbaz  :) ...
   Możesz obstawić którąś opcję.
   W tym roku mogą się późno ukazać jakiekolwiek statystyki.
   Tu Roszada daje wykaz, że nawet dopiero 7 stycznia 2017 roku pokazali cokolwiek.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=1942.msg248581#msg248581
   
   Zapewne oprócz rekordu pamiątki na zoomie, inne statystyki pójdą mocno w dół.
   Wszystkie, tak obstawiam.
   A od marca 2023 roku przykręcają śrubę pionierom powrotem do wymaganego kwantum godzinowego.
   
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień, 2022, 23:47 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Skoro wcześniej się nie pochwalili żadnymi szczątkowymi danymi (jak w przeszłości), a audycji na jworgu pełno, to dla mnie oznaka, że nie ma się czym chwalić.
Teraz obmyślają wytłumaczenie. :)


Offline Turbulent_Business

Ah, tyle lat sie z borg silujemy a zapominamy o najwazniejszym. Oni moga powiedziec cokolwiek tylko chca a i tak tlumy beda lykac wszystko jak leci bez zastanowienia.

Jak liczby beda zle, to powiedza zwyczajnie, ze nowe zrozumienie karze nie chwalic sie liczbami tylko dzielnie glosic i tyle. 99,9% siwadkow nie zastanowi sie nawet sekundy dlaczego tak sie stalo...

Oczywiscie sa to tylko spekulacje, ale taki obrot sprawy bylby znakiem, ze jest na prwade zle (dla borg, bo dla nas wspaniale)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Gostek

Dokładnie, tak może niedługo się stać, że liczby nie będą przysparzały dumy organizacji.
Jednak oni już mają na to wytłumaczenie. Słyszałem niedawno od jednego brata, że tak miało właśnie być, że pod koniec dni ostatnich organizacja miała się zacząć oczyszczać i plewy i  wszelkiego rodzaju chwasty miały zostać odzielone od prawdziwych ziaren. A poza tym, to sąd miał się zacząć od domu Bożego...


Offline Turbulent_Business

Dokładnie, tak może niedługo się stać, że liczby nie będą przysparzały dumy organizacji.
Jednak oni już mają na to wytłumaczenie. Słyszałem niedawno od jednego brata, że tak miało właśnie być, że pod koniec dni ostatnich organizacja miała się zacząć oczyszczać i plewy i  wszelkiego rodzaju chwasty miały zostać odzielone od prawdziwych ziaren. A poza tym, to sąd miał się zacząć od domu Bożego...

A w przypadku gdy uda im sie jednego tygodnia przeprowadzic kilka rozmow, mowia, ze przed koncem wiele ludzi mialo okazac zainteresowanie prawda i lgnac do organizacji. Nawej szeregowcy nauczyli sie dostosowywac narracje do wydarzen i rozciagac ja jak gume od gaci...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Cytuj
Słyszałem niedawno od jednego brata, że tak miało właśnie być, że pod koniec dni ostatnich organizacja miała się zacząć oczyszczać i plewy i  wszelkiego rodzaju chwasty miały zostać odzielone od prawdziwych ziaren
Tę starą bajkę o odsiewaniu i plewach powtarza się od czasów Russella, jeszcze przed rokiem 1914, później w latach 1914-1915, po roku 1925, po 1975:

*** jv rozdz. 28 s. 618 Próby i odsiew wewnątrz organizacji ***
Próby i odsiew wewnątrz organizacji
W DZIEJACH nowożytnej organizacji Świadków Jehowy nie brakowało sytuacji wystawiających wiarę poszczególnych jej członków na poważną próbę. Jak młocka i odwiewanie pszenicy służy oddzieleniu jej od plew, tak tego rodzaju zdarzenia pozwalały ustalić, kto jest prawdziwym chrześcijaninem

Russell już w 1894 wydał Strażnicę nadzwyczajną:

*** dx86-20 Publikacje Towarzystwa Strażnica ***
1894: Zdemaskowanie spisku oraz Odsiew w czasie żniwa (w1894 25.4, wyd. nadzwyczajne) (po polsku brak):



Offline Estera

*** jv rozdz. 28 s. 618 Próby i odsiew wewnątrz organizacji ***
Próby i odsiew wewnątrz organizacji
   Kojarzę sobie, jak czytałam tę "encyklopedię" - "Świadkowie Jehowy Głosiciele Królestwa Bożego".
   Jako zabetonowany śj, byłam wręcz zachwycona, że tak otwarcie tu przyznają o próbach wewnątrz organizacji.
   Do głowy mi nie przyszło, żeby głębiej sprawdzać historię tej organizacji.
   Na dziś jak to oceniam z perspektywy czasu dochodzę do wniosku jak bardzo to było naiwne.

   I przyznać im trzeba, że potrafią bardzo zamydlić obraz rzeczywistości.
   Ale i tak im uciekłam i od jakiegoś czasu już im nie służę.
   Od sporych kilku lat dokładnie poznałam ich kłamstwa i manipulacje.
   I wiele osób to odkrywa, dlatego jesteśmy jako odstępcy taką solą w oku dla cekistów.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Liczenie godzin i osób

Było takie zdanie o liczeniu godzin:

„Oczywiście naszym głównym celem nie jest liczenie godzin – chodzi raczej o to, by dzięki naszej pracowitości każda godzina była dobrze wykorzystana” (Nasza Służba Królestwa Nr 6, 2011 s. 7).

Można je tak oto sparafrazować, odnosząc do OSÓB:

„Oczywiście naszym głównym celem nie jest liczenie OSÓB – chodzi raczej o to, by dzięki naszej pracowitości każda OSOBA była dobrze wykorzystana”.