Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?  (Przeczytany 1160 razy)

Offline Roszada

Dziwne dla mnie, że ogłaszają przed całym zborem, jak wykluczonego, gdy ktoś rezygnuje z bycia pionierem:

*** km 2/91 s. 5 Ogłoszenia ***
"Kiedy pionier stały przerywa swą służbę, należy powiadomić o tym cały zbór. W krótkim komunikacie można powiedzieć: „Informujemy, że [nazwisko] przestał(a) być pionierem stałym”.".

Jaki jest główny cel tego ogłoszenia? :-\
To może wyglądać jak napiętnowanie.
Oto rozleniwił się...
Nie chce mu się już głosić...
Podejrzany cel jego decyzji?


Offline Profesor Tutka

Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień, 2022, 20:19 »
Jak pamietam to było tak:jak zostawał pionierem ,to ogłaszali po to, by bracia i siostry umawiali się z taką osobą ,by byłoby mu łatwiej osiągnąć cel godzinowy,a jak już nie jest, to można już dać mu spokój.


Offline Roszada

Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień, 2022, 20:28 »
W ang. NSK dodali w 1996 r.

*** km 4/96 p. 7 Announcements ***
Also, when a pioneer discontinues such service or is deleted, a copy of the S-206 form should be filled out and submitted to the Society without delay.

tłum.
Również w przypadku, gdy pionier zaprzestaje świadczenia takiej usługi lub zostaje usunięty, należy niezwłocznie wypełnić kopię formularza S-206 i przekazać do Towarzystwa.


Offline Gwałcidusza

Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Wrzesień, 2022, 21:37 »
Jaki jest główny cel tego ogłoszenia? :-\
To może wyglądać jak napiętnowanie.
Oto rozleniwił się...
Nie chce mu się już głosić...
Podejrzany cel jego decyzji?
Zapewne tak. Psychomanipulacja poprzez publiczne dyskretne zawstydzenie.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień, 2022, 06:37 »
Jeszcze jak mowią, ze ktoś nie jest już pionierem, to do przeżycia. Gorszy tekst, jaki w moim zborze powiedzieli: siostra x nie jest juz pionierką. Ufamy, ze z pomocą Jehowy uda sie jej na nowo przezwyciężyć  trudności aby znów mogła brać udział w tej zaszczytnej słuzbie.
Kobiecina zrezygnowała, bo musiala sie zaopiekować rodzicami...


Offline janeczek

Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrzesień, 2022, 17:14 »
Ogłaszanie to niewątpliwie amerykanizm tam bez powiadomienia, można się poparzyć palnikiem i jak nie ma ostrzeżenia że gorące to odszkodowanie.
Doprowadzają do śmieszność ale i nękania, jest jeszcze tak na gorąco jak głosiciel nieochrzczony przestaje być głosicielem ogłoszenia.
Takie tłumaczenie jehowa jest Bogiem porządku, tu gdzie jestem 3 razy czytali ogłoszenie że każdy podejmuje od 1 października czy będzie używał masek na zebraniu i w służbie.
Mętlik namawianie mieszanie zarządzeń, spowodowały że dla spokoju przestali niektórzy chodzić na salę.
Tak naciskali na maseczki że męczyło ludzi ponad 2 godziny siedzenia w tym, i to tylko ze swoją grupą nie wolno było siadać gdzie kto chciał.
Jak byli nowi katolicy rozwadniało się wszystko, każdy się pilnował żeby nie być sobą przy katolikach nie wypada sam dawałem takie rady.
Obecnie każdy wie czego się spodziewać przynajmniej po swoich, od 2018 nikogo nie zwerbowali.
Nie wiem co odbiło czy to dyrektywa lekkie naciski ale nie pytają na strażnicy tych z zoma, i co poszli na zebranko skąd rozłączają się po wykładzie.
To mi wygląda jak przedszkole podstawówka zarządzanie przez obecnych braci króla, jakby nie chcieli przyjąć do wiadomość że danie dostępu do Internetu niesie większą wiedzę.
Młodzi tak się odsunęli w pandemii że na salę zgromadzeń porządki, musieli pojechać usługujący chętnych nie było a dawniej to atrakcja była wyrwać się z nadzoru wycieczka.     

PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Roszada

Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień, 2022, 17:49 »
Paście... 2021 rozdz. 9,4 podaje:

"Jeśli pionier nie spełnia wymagań lub musi przerwać służbę z powodów osobistych, w zborze należy podać następujące ogłoszenie: „Brat/Siostra [imię i nazwisko] nie jest już pionierem stałym”. O skreśleniu pioniera należy poinformować Biuro Oddziału przez serwis jw.org. Jeżeli pionier przerywa służbę na przykład z powodu słabego zdrowia, obowiązków rodzinnych czy pracy zawodowej, w serwisie jw.org należy wybrać opcję „Przyczyny osobiste”. Jeśli nie może pełnić tej służby, bo przestał być przykładny, ale nie trzeba podejmować działań sądowniczych, to należy wybrać opcję „Utrata kwalifikacji”. W wypadku przerwania służby z innych powodów należy wybrać odpowiednią opcję."


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Wrzesień, 2022, 19:06 »
Jak pamietam to było tak:jak zostawał pionierem ,to ogłaszali po to, by bracia i siostry umawiali się z taką osobą ,by byłoby mu łatwiej osiągnąć cel godzinowy,a jak już nie jest, to można już dać mu spokój.

Przekonujące tłumaczenie.


Online donadams

Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Wrzesień, 2022, 10:52 »
Może to wyglądać jak manipulacja przez lekkie napiętnowanie, być może taka była intencja kogoś w orgu, kto to wymyślił, ale moje doświadczenia są takie, że ilekroć takie ogłoszenie słyszałem, kończyło się ono dedykacją wersetu biblijnego, podziękowaniami za służbę a czasem nawet oklaskami. Więc chyba nie jest tak źle.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline DreamM@ster

Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopad, 2022, 17:30 »
Nigdy nie byłem nawet pionierem pomocniczym choćby przez miesiąc czasu....jednym słowem Organizacja nie miała wiele ze mnie pożytku ;)


Offline Roszada

Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopad, 2022, 17:32 »
A ja znałem głosiciela, co wyrabiał czasem więcej niż pionier pomocniczy. Nie chciał przyjmować jednak zobowiązania stałego. Raz miał więcej czasu i ochoty, raz mniej.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Listopad, 2022, 18:52 »
Czy pionier ma jakieś bonusy za bycie pionierem?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Gremczak

Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Listopad, 2022, 19:25 »
Czy pionier ma jakieś bonusy za bycie pionierem?
Podejrzewam,ze podobnej rangi co zakonnica w kk.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Listopad, 2022, 19:26 »
(mtg): Jakie bonusy? podpisał lojalkę więc ''zapiermandala''. Ja przez 10 latek  p.st.czyściłem klamki  >:D Ile zdarłem zelówek to sam wie Jehowa  >:D


Offline Storczyk

Odp: Dlaczego ogłaszają wszystkim, że nie jesteś już pionierem?
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Listopad, 2022, 19:39 »
Nie ma bonusów, są straty, fizyczne, psychiczne i finansowe.
Podpisują na wniosku gotowość do życia w ubóstwie .