Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 1411 razy)

Offline Ostatni Mohikanin

Witam
« dnia: 16 Wrzesień, 2022, 10:42 »
Witam. Dawno mnie nie było.  8-) Muszę się przyznać że w tym tygodniu zapoczątkowano ze mną "studium biblijne". Miałem już dwa spotkania. Spróbuję tego ŚJ nawrócić albo przynajmniej spowodować aby zaczął sam myśleć. Jak się nie uda to najwyżej wykorzystam te spotkania do rozmowy o Bogu. ŚJ trochę mnie zaskoczył mówiąc sam od siebie o fałszywych proroctwach Świadków. Powiedział że rok 1914 to wymysł Badaczy Pisma Świętego, tak samo rok 1925 a rok 1975 to już wymysł niektórych nadgorliwych świadków. :) Pozdrawiam.


Offline Do

Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 11:40 »
Powiedział że rok 1914 to wymysł ? Czy napewno rozmawiasz ze ŚJ?  Toż to fundamentalna doktryna broniona za wszelką cenę


Offline Turbulent_Business

Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 12:03 »
Jemu chodzilo chyba bardziej o to , ze to wymysl ze w 1914 mial byc jeden z wielu koncow.

Swiadki zmodyfikowali to na poczatek czasow konca.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline blossom

Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 14:14 »
A to studium tylko z jednym świadkiem? Gdyby tak było to próba "nawracania" jeszcze mogłaby mieć jakieś szanse, ale studium zawsze jest z dwiema osobami, a jak się pilnują nawzajem to lipa.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 14:19 »
... ale studium zawsze jest z dwiema osobami, ...
(mtg): w ''TRÓJKĄCIE'' najlepiej - jeszcze przy stole (może być ława), sama rozkosz  >:D

PS. z takiego studium nie dowiesz się prawdy - JEZUS był Polakiem '' ... i przemówił do nich z łodzi ...''
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2022, 14:35 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Sebastian

Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 14:26 »
słowo "wymysł" może być także użyte w znaczeniu że 1914 wymyślili Badacze, a dopiero 1975 wymyślili ŚJ :)

do tego ŚJ może autentycznie (wbrew faktom) wierzyć że oczekiwanie końca w 1975 było "tylko nadgorliwością" ze strony "niektórych" świadków Jehowy (nadgorliwych)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 15:25 »
Ja już byłem Świadkiem więc wiem jak wygląda studium. Z tym Świadkiem kontaktuje się telefonicznie.


Offline PoProstuJa

Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 16:49 »
Witam. Dawno mnie nie było.  8-) Muszę się przyznać że w tym tygodniu zapoczątkowano ze mną "studium biblijne". Miałem już dwa spotkania. Spróbuję tego ŚJ nawrócić albo przynajmniej spowodować aby zaczął sam myśleć. Jak się nie uda to najwyżej wykorzystam te spotkania do rozmowy o Bogu. ŚJ trochę mnie zaskoczył mówiąc sam od siebie o fałszywych proroctwach Świadków. Powiedział że rok 1914 to wymysł Badaczy Pisma Świętego, tak samo rok 1925 a rok 1975 to już wymysł niektórych nadgorliwych świadków. :) Pozdrawiam.

Ostatni Mohikaninie... a może to jest jakiś odstępca?!
Ty chcesz go "nawracać", ale może on chce Cię "nawrócić" na odstępstwo?!  ;D


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 17:46 »
Powiedział że rok 1914 to wymysł Badaczy Pisma Świętego, tak samo rok 1925 a rok 1975 to już wymysł niektórych nadgorliwych świadków. :) Pozdrawiam.
Każda Strażnica do rozpowszechniania od 1988 do dziś podaje, że to ŚJ wydają i nauczają od 1879:

Świadkowie Jehowy wydają »Strażnicę« od roku 1879. Pismo to jest całkowicie apolityczne i uznaje wyłącznie autorytet Biblii” (Strażnica Nr 13, 1988 s. 2).

Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od roku 1879. Jest ono całkowicie apolityczne i uznaje wyłącznie autorytet Biblii” (Strażnica Nr 1, 2022 s. 2).

Warto poprosić tego ŚJ by przeczytał na głos te słowa, a nie zasłaniał się badaczami.


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 17:58 »
Dziękuję Panie Włodku. Wykorzystam to w rozmowie.


Offline Turbulent_Business

Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 18:58 »
Powodzenie w rozmowach!

Jako podpowiedz z ktorej skorzystasz albo i nie, moge powiedziec, zeby jak ognia unikac frontalnego ataku na wierzenia drugiej osoby. To automatycznie uruchamia mur obronny ktory z kazdym kolejnym atakiem sie rozrasta. Tak wiele osob (ja razu pewnego tez) nie zastosowalo sie do tej zasady i do teraz z tego powodu ubolewa.

Jedyne co jest w stanie spowodowac ryse na betonie to odpowiednio zadawane pytania, prowokujace do myslenia.

Mam nadzieje ze studium bedzie "owocne";)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Witam
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 19:21 »
Dzięki za dobre słowo. Marzyłem o takiej sytuacji. Dzięki internetowi jest to możliwe. Postaram się nie splamić honoru odstępców. :)


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Wrzesień, 2022, 19:43 »
Dziwne, że Abel nie był badaczem Pisma Św., ale Świadkiem Jehowy: :)

*** jv rozdz. 1 s. 13 ***
W Liście do Hebrajczyków 11:4 Paweł utożsamia Abla z pierwszym świadkiem Jehowy: „Dzięki wierze Abel złożył Bogu wartościowszą ofiarę niż Kain, przez którą to wiarę dano mu świadectwo, że jest prawy, gdyż Bóg zaświadczył o jego darach; i przez nią, chociaż umarł, jeszcze mówi”. W jaki sposób Abel okazał się świadkiem na rzecz Jehowy?

A tu badaczy utożsamiają ze ŚJ w kwestii 1925 r.:

*** g95 8.7 s. 9 ***
Badacze Pisma Świętego, od 1931 roku znani jako Świadkowie Jehowy, czekali też na rok 1925, który ich zdaniem miał przynieść spełnienie cudownych proroctw biblijnych. Snuli przypuszczenia, iż rozpocznie się wtedy ziemskie zmartwychwstanie, w wyniku którego powrócą do życia wierni mężowie z dawnych czasów, tacy jak Abraham, Dawid i Daniel. Potem wielu Świadków mniemało, że wydarzenia związane z początkiem Tysiącletniego Panowania Chrystusa nastąpią w roku 1975. Ich oczekiwania wynikały ze zrozumienia, iż zacznie się wtedy siódme tysiąclecie w dziejach człowieka.


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Wrzesień, 2022, 10:43 »
a rok 1975 to już wymysł niektórych nadgorliwych świadków. :) Pozdrawiam.
A to jest kłamstwo tego ŚJ, bo samo CK napisało tak:

„Świadkowie Jehowy przez długi czas wierzyli, że Tysiącletnie Panowanie Chrystusa rozpocznie się po 6000 lat dziejów ludzkich” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 104).

Kiedy nastąpił moment "po 6000 lat dziejów ludzkich"?

„Niemniej chronologia biblijna wskazuje, iż Adam został stworzony jesienią roku 4026 p.n.e., co na rok 1975 n.e. wyznacza chwilę, w której upłynie 6000 lat dziejów ludzkich, po czym czeka nas 1000 lat panowania Królestwa Chrystusa. Dlatego bez względu na dokładną datę końca tego systemu rzeczy jest rzeczą jasną, że pozostało niewiele czasu, bo do końca 6000 lat historii człowieka brakuje jeszcze około pięciu lat” (Strażnica Nr 23, 1970 s. 10).
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1970323?q=%22Niemniej+chronologia+biblijna+wskazuje%22&p=par


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Witam
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Wrzesień, 2022, 21:14 »
Każda Strażnica do rozpowszechniania od 1988 do dziś podaje, że to ŚJ wydają i nauczają od 1879:

Świadkowie Jehowy wydają »Strażnicę« od roku 1879. Pismo to jest całkowicie apolityczne i uznaje wyłącznie autorytet Biblii” (Strażnica Nr 13, 1988 s. 2).

Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od roku 1879. Jest ono całkowicie apolityczne i uznaje wyłącznie autorytet Biblii” (Strażnica Nr 1, 2022 s. 2).

Warto poprosić tego ŚJ by przeczytał na głos te słowa, a nie zasłaniał się badaczami.

Jak mogli wydawać Strażnicę w 19 wieku skoro istnieją od lat 30 20 wieku?

PS.
Nie znalazłem tego w Strażnica Nr 1, 2022 s. 2). a w 2018
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2018015