Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Listy do CK o przemocy w ich filmach  (Przeczytany 671 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Listy do CK o przemocy w ich filmach
« dnia: 12 Wrzesień, 2022, 13:45 »
https://www.reddit.com/r/exjw/comments/xbzask/arent_these_blatant_lies_from_the_governing_body/

Tyle lat uczyli pacyfizmu i unikania zła pod każdą postacią, że teraz własne owce ślą listy skarżąc się na przemoc w ich produkcjach. Lata dowalania się o każdą pierdołę, każdą zabawkę, książkę by teraz paść ofiarą własnej propagandy.

Chociaż może ci pacyfiści to wcale nie wychowankowie CK, a współczesnej popkultury wychowującej coraz bardziej bezstresowo? Być może to nie konsekwencja nauk Ciała Kierowniczego lecz kolizja z alternatywnymi jeszcze bardziej bezkompromisowymi technikami wychowawczymi?


Offline on-on

Odp: Listy do CK o przemocy w ich filmach
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrzesień, 2022, 13:53 »
Autorzy listu chyba nie znają Starego Testamentu i nauk własnej religii.


Offline janeczek

Odp: Listy do CK o przemocy w ich filmach
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Wrzesień, 2022, 17:19 »
Były też kawałki w filmikach o kanibalizmie, ale tak jak przemoc nie zna granic z cyklu zabij wszystko. Kanibalizm występuje w Biblii i to wielokrotnie, nie ma co udawać że jest inaczej bo zakłamanie do niczego dobrego nie prowadzi.

Jeremiasza 19:9
I sprawię, że jeść będą ciała swoich synów i ciała swoich córek, i jeden jeść będzie ciało drugiego podczas oblężenia i ucisku, którymi gnębić ich będą ich wrogowie i czyhający na ich życie.
Ezechiela 5:10
Dlatego ojcowie jeść będą swoich synów pośród ciebie, a synowie jeść będą swoich ojców i wykonam na tobie wyroki, i rozproszę na wszystkie strony wszystko, co po tobie zostanie.
Kapłańska 26:29
Będziecie jedli ciało waszych synów, również ciało waszych córek jeść będziecie.
2 Królewska 6:28-29
[28] Król zapytał ją jeszcze: Co ci jest? A ona odpowiedziała: Ta oto kobieta rzekła do mnie: Daj twego syna i zjemy go dzisiaj, a mojego syna zjemy jutro![29] I tak ugotowałyśmy mojego syna i zjadłyśmy go; ale gdy następnego dnia rzekłam do niej: Daj ty twego syna, abyśmy go zjadły, ona ukryła swego syna.
Treny 4:10
Tkliwe zwykle kobiety własnymi rękami gotowały swoje dzieci; te służyły im za pokarm w czasie zagłady córki mojego ludu.
Treny 2:20
Spójrz, Panie, i patrz: Z kim tak postąpiłeś? Czy kobiety mają jeść owoc swojego łona, wypieszczone niemowlęta? Czy w świątyni Pana ma być zabijany kapłan i prorok?
Powtórz Prawa 28:53-57
[53] Będziesz jadł twoje własne potomstwo, ciała twoich synów i córek, które dał ci Pan, Bóg twój, w czasie oblężenia i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel.[54] Mężczyzna najbardziej między wami wybredny i wypieszczony będzie zazdrościł swemu bratu i umiłowanej swojej żonie, i swoim dzieciom, które jeszcze pozostały,[55] tak iż nie da żadnemu z nich ani kawałka z ciała swoich dzieci, które będzie zjadał, gdyż nic mu nie pozostało w oblężeniu i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel we wszystkich twoich miastach.[56] Kobieta najbardziej między wami wydelikacona i wypieszczona, która nigdy nie próbowała postawić stopy swojej nogi na ziemi, ponieważ była zbyt wypieszczona i wydelikacona, będzie zazdrościć umiłowanemu swemu mężowi i swemu synowi, i córce[57] nawet łożyska, które wychodzi spomiędzy jej nóg, i nawet swoich dzieci, które porodzi, gdyż sama potajemnie zjadać je będzie z braku czegokolwiek innego w czasie oblężenia i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel w twoich miastach.

 
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się