Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wierutne kłamstwa odstępców  (Przeczytany 3155 razy)

Offline Janek

Wierutne kłamstwa odstępców
« dnia: 06 Wrzesień, 2022, 00:06 »
Ukazała się wrześniowa audycja broadcasting a w niej temat główny: odstępcy kłamią. Lett zaprzecza, że chronią pedofilów, albo że dzięki datkom żyją w luksusie. Czy to nie jest aby tak że jak podkreślamy że czegoś nie robimy to właśnie to robimy? :)
Potem jest nowy odcinek z serii o Necie i Jade, jak mama powiedziała do Jade że jest mało wnikliwa co do swojej religii. Powinna wniknąć, ale jade nie chce tego robić i odważnie odrzuca artykuły od mamy. Potem jeszcze jest piosenka, której motyw brzmi: nie odchodź od organizacji, bo poza nie ma nic lepszego i nikt Ci nie pomoże. To tak na szybko kilka smaczków. Pewnie jest więcej ale nie oglądałem całości. Dajcie znać o swoich przemyśleniach.


Offline Turbulent_Business

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 05:36 »
Jak ogladac broadcasting o odstępcach to tylko z komentarzami odstępców;) Poczekam na Loyda, sam tego nie przetrwam.

Reddit az czerwony od postow, musi byc gruuuubo. Ale dobrze, niech o tym mówią. Niech o tym mówią jak najwiecej.

Bo o czym bedziesz myslał/myślała jak Ci powiem zebys nie myslal/myślała o zielonym sloniu?
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Marek Aureliusz

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 07:06 »
Naprawdę nie mogli wybrać kogoś innego do omówienia tego tematu tylko wybrali tego klauna?


Offline Turbulent_Business

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 07:58 »
Wlasnie ogladam najgrubszy wycinek przemowy tego kretyna.

Oni tym biednym ludziom pluja prosto w twarz.


"Odstepcy rozpowszechniaja klamstwa mowiace, ze cialo kierownicze przeslane pieniadze zuzywa na zycie w luksusie..."

Powiedzial czlowiek w zlotym zegarku i dwoma sygnetami na palcach k**** JEGO MAC! Mieszkajacy za darmo, majacy kucharza, praczy, sprzataczy i ch** wie co jeszcze. Brak mi slow...
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2022, 08:11 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Fantom

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 08:37 »
Podajcie minuty tego nagrania gdzie jest o tym mowa. Nie wszyscy są masochistami:).
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 08:51 »
Oj, mędrcy z Warwicka ,macie problem ? Owieczki rozglądają się za lepszym pastwiskiem ? Stąd krzyk rozpaczy Wielkiego Pastucha : Słuchajta Mnie,Słuchajta.
Czy myślicie ,że ludzie są tacy głupi jak WY ?


Offline Janek

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 09:20 »
Podajcie minuty tego nagrania gdzie jest o tym mowa. Nie wszyscy są masochistami:).
Od 8 minuty


Offline Turbulent_Business

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 09:22 »
Podajcie minuty tego nagrania gdzie jest o tym mowa. Nie wszyscy są masochistami:).

Nie jestem w stanie odpalic tego po polsku i szukac. Za bardzo boje sie napadu paniki.

Tutaj jest zrodlo, ktore odsluchalem raz i to raz za duzo. Moze ktos bedzie odwazniejszy i przejrzy polska wersje...

https://www.reddit.com/r/exjw/comments/x6ts9l/sickening_clip_from_the_broadcast_this_month_sep/
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 10:10 »
Naprawdę nie mogli wybrać kogoś innego do omówienia tego tematu tylko wybrali tego klauna?

Bardzo możliwe że nikt inny nie chciał: )
nihilista


brat_straszny

  • Gość
Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 13:45 »
W organizacji jest wiele osób które nie słyszały nawet o odstępcach, albo mają bardzo mgliste wyobrażenie kim jest odstępca. Ciało Kierownicze strzela sobie w kolano poświęcając tyle uwagi odstępcom, bo przeciętny głosiciel zacznie się zastanawiać: "Tyle teraz się mówi o tych odstępcach... kim oni do licha są? Czy naprawdę istnieją jacyś bracia którzy z własnej woli odeszli od organizacji? Którzy z własnej woli chcą dać się zniszczyć w Armagedonie? Przecież opuszczając Arkę Jehowy skazuja się dobrowolnie na śmierć... ci odstępcy muszą być bardzo głupi albo... bardzo odważni. No ale co oni takiego w ogóle głoszą? Co oni mają do zaoferowania? Hmm... kiedyś słyszałem że jest jakieś ich forum, ah niech mi Jehowa wybaczy że tylko zerknę przez sekundę na nagłówki tematów na tym forum <nerwowo się rozgląda spod pierzyny czy nikt w domu nie patrzy>. Ooo... INFORMACJE PROSTO Z KANAŁU ŁĄCZNOŚCI, ciekawy dział. A co w środku? Ooo... witamy szpiegów z... co??? z NADARZYNA? Ale jak to?... oooooooooOOooo...."

No i własnie dlatego korzystniej dla Ciała Kierowniczego było by przemilczeć ten temat i udać że odstępcy w ogóle nie istnieją. A skoro oni się przyznają że mają z odstępcami problem, to wielu głosicieli odbierze to tak jak napisałem powyżej.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 13:55 »
No i własnie dlatego korzystniej dla Ciała Kierowniczego było by przemilczeć ten temat i udać że odstępcy w ogóle nie istnieją. A skoro oni się przyznają że mają z odstępcami problem, to wielu głosicieli odbierze to tak jak napisałem powyżej.

Przecież oni swoją narracją nie są w stanie rozwiązywać żadnego problemu. Nawet wymyślanie abstrakcyjnych doktryn produkuje więcej problemów niż rozwiązań.

W ogóle słyszałeś o sytuacji by Ciało Kierownicze rozwiązało jakiś problem trapiący społeczność, jeszcze za pomocą wykładów i to problem którego sami w pierwszej kolejności nie stworzyli?

Uruchomieniem Zooma i rozwojem Jotwuorg zrobili tyle, że dostęp do treści jest łatwiejszy dla starych i chorych, ale zarazem podcięli gałąź na której sami siedzą, bo masa ludzi bywająca na sali na pokaz poczuła się zwolniona z tego obowiązku.

Rozwiązanie problemu odstępców w jakimś stopniu spowodowałaby wycofanie się z dotychczasowego ich traktowania. Znów naprawianie problemu który się samemu stworzyło, a gdzie jakaś wartość dodana?
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2022, 13:57 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Marek Aureliusz

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 15:02 »
I to są argumenty dla których nigdy nie zmienią nastawienia do wykluczonych bo spora część wykluczonych to ludzie wybudzeni.
Wyobrażasz sobie co by było gdybyś mógł bez przeszkód z każdym członkiem rodziny w ORGu rozmawiać swobodnie o wszystkich grzeszkach organizacji?
Przecież to w dwa lata by zmiotło tą organizację. Zostaliby tylko najbardziej zagorzali zabetonowani ludzie.

Ostatnio naszła mnie myśl, potrzebujesz produkować setki stron książek każdego roku i godziny materiału filmowego by utrzymać wiarę.
Z drugiej strony wystarczy stara książka Kryzys Sumienia by pozamiatać wszystkim co tam jest. To jest główny powód strachu przed odstępcami w zasadzie chyba jednym już nieżyjącym, podstawy w tej religii są po prostu słabe.

Mnie książka Franza bardzo poruszyła, gdyby w orgu było więcej materiałów tej treści, z tak szczerym podejściem to pewnie by nas tutaj nie było a siedzielibyśmy po zborach a teraz jarali się powrotem do głoszenia.
Przecież CK samo zaorało wiarę w siebie tym, że stworzyli z przypowieści proroctwo oraz, że niby Biblia przepowiedziała ich pojawienie się.
Teraz wyobraź sobie, że nie ma tak głupiej doktryny a zostaje po prostu zwykła władza, tak jak każdej religii - pyk nie masz z tym problemu.
Rok 1914 i oparty na oszustwie - pyk nie ma problemu - dni ostatnie są dniami ostatnimi bo jest źle a nie dlatego, że bawimy się w wyliczanki.

Itp
Można możyć doktryny które 100 lat temu trzeba było zaorać i dzisiaj nikt z nas by nie marudził. Tak sami się pogubili w swojej zajexxxxści, że tego logicznie nie da się uzasadnić.
Jeszcze niedługo dojdzie korekta na pokolenie i wio.


Offline Estera

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 16:39 »
Podajcie minuty tego nagrania gdzie jest o tym mowa. Nie wszyscy są masochistami:).
   Dokonałam na sobie aktu masochizmu i wysłuchałam tego jęczenia na temat odstępców.
   Krótko S.Lett przemawiał na ten temat, ale zawarł wszystko, co możliwe.
   Tutaj moje wnioski i dygresje >:D >:D
   https://sjwp.pl/index.php?topic=9163.msg246380#msg246380
   To krótko dla tych, co nie chcą kaleczyć swojego wzroku i swoich uszu ???
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2022, 16:41 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 19:17 »
Ten Broadcasting świetnie pokazuje "boleści dręczące" organizację.
1. Nauki i kłamstwa odstępców.
2. Słuchanie, oglądanie, czytanie przez ŚJ odstępczych treści.
3. Słuchanie, oglądanie, czytanie przez ŚJ negatywnych treści nt. organizacji w mediach "nieodstępczych" i dzielenie się nimi. (O tym pewnie w kolejnym odc.)
4. Uleganie wpływom bliskich osób niechętnych organizacji.
5. Coraz więcej rozwodów wśród ŚJ.
6. Materializm. - Tu można by powiedzieć, że przykład idzie z góry.

Dwie rzeczy na koniec.
   Jade - przykład typowego Świadka. Nie chce słyszeć żadnych negatywnych informacji nt orga i ŚJ.
   Nawet nowa piosenka jest "antyświatowa i antyodstępcza". Ludzie chcą okłamać i zwieść biednego Świadka.

PODSUMOWANIE:
   Z tej audycji wynika, że Świadkowie Jehowy mają unikać wszelkich informacji, które mogłyby zburzyć ich zaufanie do niewolnika.
Ale w Strażnicy z czerwca 2019 pisano coś wprost przeciwnego:

   "Jeśli nie szukamy odpowiedzi na pytania, które podważają nasze wierzenia, to w umyśle mogą nam się rozwinąć poważne wątpliwości. Z czasem mogą one wypaczyć nasz sposób myślenia i zburzyć wiarę".

Gdzie szukać takich pytań, jeśli nie w "wypaczonych naukach odstępców";)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Wierutne kłamstwa odstępców
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 20:03 »
Obejrzałem, zachęcony waszymi recenzjami. Bardzo podoba mi się ten broadcasting. Wróg w postaci odstępcow urósł  i jest poważnym problemem dla orga. Antidotum, wedlug CK, jest proste. Macie wierzyc tylko nam. To chyba jednak strategia słaba. Paradoksalnie CK mogłoby  zaorać trochę odstępcow stawiajac na przejrzystość. Pokazać wszystko takim, jakim jest, nawet jeśliby coś do końca, nie było chwalebne. Tylko tak nie zrobią i stosują kłamstwo i manipulację. Oby więcej takich broadcastingow...