Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hasło dla PIMO  (Przeczytany 731 razy)

Offline blossom

Hasło dla PIMO
« dnia: 02 Wrzesień, 2022, 13:50 »
Tak naszła mnie myśl... dlaczego PIMO nie stworzyli jeszcze jakiegoś tajnego hasła do rozpoznawania się w zborach?  ;D Chyba, że jest a nie wiem, to przepraszam, że zawracam głowy  ;)


Offline Turbulent_Business

Odp: Hasło dla PIMO
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 14:33 »
Tak naszła mnie myśl... dlaczego PIMO nie stworzyli jeszcze jakiegoś tajnego hasła do rozpoznawania się w zborach?  ;D Chyba, że jest a nie wiem, to przepraszam, że zawracam głowy  ;)

Bo starsi sa czujni jak psy i w przeciagu tygodnia by o tym widzieli. Potem krotka prowokacja i pyk komitecik.

To jest tak chore srodowisko, ze trzeba byc jak Tommy Lee Jones w Sciganym
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Estera

Odp: Hasło dla PIMO
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 15:45 »
Bo starsi sa czujni jak psy i w przeciagu tygodnia by o tym widzieli. Potem krotka prowokacja i pyk komitecik.
To jest tak chore srodowisko, ze trzeba byc jak Tommy Lee Jones w Sciganym
   Dobre porównanie.
   Tam jest taka akcja, jak do T.L.J. mówią: "ryby go zjadły!"
   A on do nich: "to złapcie te ryby które go zjadły!" ;D ;D ;D
   (tak mniej więcej)

   Turbulent_Business.
   Masz zupełną rację, hasełko szybko by dotarło do starszych, więc pozostaje rozpoznawanie na wyczucie z dużą dozą rozsądku.
   W swoim zborze w taki sposób odkryłam parę osób i nie pomyliłam się, jeśli chodzi "kwalifikację", do kogo uderzyć.
   Więc jeśli chodzi o pomysł bossom z tym tajnym hasłem ;)
   To może i pomysł nie jest wcale taki zły.
   Tylko jak to utrzymać w tajemnicy?
   W tak plotkarskim środowisku?
   W którym zawsze inni wiedzą więcej o życiu samych zainteresowanych, niż oni sami? >:D >:D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 259
  • Polubień: 2156
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Hasło dla PIMO
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrzesień, 2022, 13:29 »
Jedną z metod zwalczania opozycjonistów jest założenie tajnej opozycyjnej organizacji lub nie niszczenie już istniejącej.
Wtedy łatwiej kontrolować sytuację.
Znacznie trudniej walczyć z nieznaną liczbą niezidentyfikowanych przeciwników.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Hasło dla PIMO
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Wrzesień, 2022, 14:21 »
Hasła nie potrzeba. To się poprostu czuje, np w rozmowie. Ten ironiczny, ale jakże przykladny zawoalowany język odstepczy... To poprostu nie da sie nie zauważyć. Nie zapomnę jak jeszcze kilka lat temu, jak popierdzielało się na zebrania, na sali do grupki osób podchodzi starszy i pyta: Czy waszym zadniem dziejsze studium strażnicy uwypukliło wszystkie punkty??
I slyszysz tylko jedną odpowiedź młodego brata: a powinno?? I juz wiesz ze to swój:)


Offline Gostek

Odp: Hasło dla PIMO
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Wrzesień, 2022, 11:17 »
Przecież same użycia  słowa PIMO  jest w jakimś sensie "hasłem" znanym tylko nielicznej grupie świadków ..


Offline janekkowalski

Odp: Hasło dla PIMO
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Wrzesień, 2022, 12:48 »
A to jakiś skrót? Jest jakieś znaczenie tego PIMO?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 959
  • Polubień: 8444
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Hasło dla PIMO
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Wrzesień, 2022, 13:17 »
(mtg):
''Termin PIMO ma niedawne pochodzenie i został wymyślony przez Świadków Jehowy, którzy są zmuszeni do ukrywania swoich niezgodności z doktryną ŚJ i polityką Ciała Kierowniczego przed starszymi (i tymi, którzy o nich informowali) w celu uniknięcia unikania w celu zachować swoje relacje rodzinne. PIMO to akronim od „Physily In, Mentally Out”. Opisuje stan tych, którzy są zmuszani do uczęszczania na zebrania i udają, że stosują się do nakazów Ciała Kierowniczego, aby nie byli unikani, co oznacza traktowanie ich jak tych, którzy są duchowo martwi. ''
https://beroeans.net/pl/2022/06/28/pimonomore/


Offline Sinéad

Odp: Hasło dla PIMO
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Wrzesień, 2022, 14:00 »
Hej, fajny to temat.
Kiedyś chodziło mi to po głowie, że takie hasło byłoby spoko. No ale nie każdy pimo jest uczestnikiem tego forum a wiec nie miałby jak poznać hasła 🤷🏻‍♀️

Swoją drogą, w moich stronach albo nie ma ludzi pimo (choć wątpię) albo mój „radar” jakoś nie działa
Nie jestem w stanie nikogo rozpoznać, może ktoś ma jakieś patenty?
2018 - p.i.m.o.


Offline janekkowalski

Odp: Hasło dla PIMO
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Wrzesień, 2022, 15:08 »
A to hasło byłoby niestety zdradliwe. Pozostaje odpowiedni sposób prowadzenia rozmowy, coś podobnie do podrywu czy flirtu - wyczuwasz drugą stronę konwersacji na co możesz sobie pozwolić ;)


Offline janeczek

Odp: Hasło dla PIMO
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Wrzesień, 2022, 20:13 »
Manipulacja umysłem uzależnienie tym posługuje się org, dlatego trzeba być ostrożnym i przede wszystkim dbać o siebie.
To systemowe donosicielstwo wmawianie że zdrada przyjaciela , to dobro ratowanie mu życia.
Można powiedzieć po naszemu kapuś plus, będąc na początku warto szukać znajomość poza zborem tworzyć bufor.
Wiadome chcielibyśmy nie być sami w tym środowisku, ale to toksyczne miejsce i najpierw sami się poukładajmy, hasła wystawianie się na szarzał slaby pomysł.
Po angielsku ładnie brzmi PIMO, Physily In, Mentally Out, po naszemu Fizycznie w, psychicznie poza
Wiedziałem o co chodzi ale nie wiedziałem skąd się wzięło, dzięki Nadaszyniak że tak kompleksowo wytłumaczyłeś.
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się