Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - wrzesień 2022  (Przeczytany 1188 razy)

Offline Światus

OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - wrzesień 2022
« dnia: 02 Wrzesień, 2022, 10:06 »
Kolejny 'List do Polaków', który nie wejdzie do kanonu Biblii  ;)
A w nim: oszczędzanie literatury, Kurs Służby Królestwa, troska o potrzeby (czytelnicze) niewidomych i słabowidzących i lekcja inwentaryzacji, czyli, jak liczyć czasopisma, książki itp.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Siedemtwarzy

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - wrzesień 2022
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 10:37 »
Dzięki Światus...


brat_straszny

  • Gość
Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - wrzesień 2022
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 13:36 »
Taki przykładowy 'sługa literatury' nie musi być chyba starszym, może być sługą pomocniczym. Więc domyślam się, że taki młody facet z dostępem do internetu może zacząć zachodzić w głowę dlaczego musi pozbyć się wielu starszych wydań czasopism zgodnie z jakąś tabelką wysłaną z centrali. Czy żadnego sługi literatury nie zdziwiło to, że po jakimś czasie czasopisma należy niszczyć, usuwać? Pamiętam że 20 lat temu była taka mowa, że żadne publikacje nie są do wyrzucenia bo mogą przyjść trudne czasy i wtedy będziemy korzystać z tych starszych wydań. No i wujki robiły wielkie oprawne tomy strażnic sięgające lat 70 i 80, nie raz zajmowały one całe regały w domach.

Jeśli towarzystwo każe coś zlikwidować, to znaczy że potencjalnie jest to dla towarzystwa szkodliwe. Dziwne że słudzy literatury tak rzadko na to wpadają.


Offline Blue

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - wrzesień 2022
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 16:57 »
Ja byłem sługą literatury, nie będąc starszym. W końcu zacząłem się zastanawiać dlaczego mamy usuwać starsze publikacje. No ale jeszcze musiało dużo wody w Odrze zanim połączyłem kropki.


Offline janeczek

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - wrzesień 2022
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 17:48 »
Tego to nie rozumiem kompletnie, rozważnie proponować publikacje do studium także dzieciom.
Tak starsze osoby mają problemy z multimediami tablet komórka, ale młodzi to żart wszystko na komórce.
Zaczynają papier oszczędzać rozumiem ryza papieru ile kosztuje, ale warto nie pisać o czymś nierealnym.
To problemik dla orga młodzi z Internetem do celów nauki ich mądrość.
Zamilczenie o szczepieniach też mnie dziwi są kolejne przypominki, a oni tak kompletnie nic o czymś co w 12% jest obecnie skuteczne.
Wdepnęli z zaufaniem do ludzi i ich interesów, wyprodukowali coś co miliardy kosztowało i działało na pierwotnego wirusa, a jak już była szczepionka wirus był inny.
Wpadli w panikę że jak wyjdzie że młodym zdrowym szpryca może zaszkodzić, zakrzepica a wirus wywoła przeziębienie i tyle w 99%.
Wszedł org w to nie wierząc w swoją narrację, że to szatan wiedzą że kłamią i tak dobrze dla nas.
Widać że jak przyciśniesz to ustępuje, a jak grozisz że kasy pozbawisz to robią jak trzeba Australia i pieniądze na przeciwdziałanie pedofili.
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Gostek

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - wrzesień 2022
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 18:35 »
Ja,jakieś pięć lat temu spakowałem parę niepotrzebnych nowiusienkich książek w małą paczuszkę i udałem się do brata odpowiedzialnego za książki i literaturę, myśląc,że on je przyjmie. On się roześmiał i odrzekł ,że one są już nieaktualne  I najlepiej, żebym je zniszczył..!

Ja słysząc to postanowiłem, że już ode mnie żadnego ojra nie zobaczą..!

I jestem  W tym postanowieniu wierny do dnia dzisiejszego.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2022, 18:38 wysłana przez Gostek »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - wrzesień 2022
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 23:38 »
Ja,jakieś pięć lat temu spakowałem parę niepotrzebnych nowiusienkich książek w małą paczuszkę i udałem się do brata odpowiedzialnego za książki i literaturę, myśląc,że on je przyjmie. On się roześmiał i odrzekł ,że one są już nieaktualne  I najlepiej, żebym je zniszczył..!

Pomyśleć, że u katolików wciąż wydaje się reprinty starszych dzieł. Np. katechizmy przedsoborowe wciąż mają branie u tych którym nie po drodze ze współczesnym papiestwem. Żywoty świętych, poradniki życia chrześcijańskiego, modlitewniki. "O naśladowaniu Chrystusa" to już chyba nawet nie setki a tysiące wydań.

Jest moda na tradycjonalizm.

U świadków to by musieli na nowo Russela zacząć wydawać by była mowa o czymś podobnym.


Offline PoProstuJa

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - wrzesień 2022
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Wrzesień, 2022, 11:46 »
Ma ktoś ten formularz S-60 z tą listą publikacji do zniszczenia?

Jestem ciekawa co jest już nieaktualne! Nie zdziwię się jak "czarne" Biblie też już muszą iść do utylizacji skoro jest nowa "srebrzanka".
Ludzie płacili i nadal płacą grube pieniądze na produkowanie życiodajnej literatury, a oni ją do niszczarki!

Idąc tym tropem - zainteresowani też powinni dawać do niszczarki czasopisma, które dostają od Świadków! Ale zapewne to by się spotkało z oburzeniem Świadków jak to ci ludzie "ze świata" marnują pokarm duchowy od świętego Niewolnika (i za to zginą w Armagedonie oczywiście!).

Świadki to by nawet włożyli do niszczarki Biblię Gutenberga... bo też nie jest zgodna z ich "nowym światłem"!

W zasadzie starsi to powinni pracować w przetwórni makulatury - to jeszcze by zarobili na tym interesie :D


P.S.
Panie! Czego to się u nas nie miele...! W zeszłym tygodniu przyszło do nas omyłkowo 50 tysięcy dolarów... to też żeśmy zemleli!  ;D



Offline Estera

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - wrzesień 2022
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Wrzesień, 2022, 20:15 »
Ma ktoś ten formularz S-60 z tą listą publikacji do zniszczenia?
   PoProstuJa :)
   Tu masz całą listę i link do formularza.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=9163.msg226957#msg226957
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.