Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: OGŁOSZENIE - 9 Sierpnia  (Przeczytany 2037 razy)

Offline Roszada

Odp: OGŁOSZENIE - 9 Sierpnia
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sierpień, 2022, 22:28 »
Niedługo za jakichś dziwaków będą brać tych ŚJ przy stojakach.
Już widać, że czasem mają gdzie przycupnąć, jak ławka jest w pobliżu. :)
Czasem widziałem aż kilka metrów od stojaka.


Offline Siedemtwarzy

Odp: OGŁOSZENIE - 9 Sierpnia
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Sierpień, 2022, 09:01 »
Roszada, pewna siostra powiedziała: jeśli  nie mozesz stać, to zawsze można usiąść. Tylko, żeby to wszystko było godne..

Jak mozna usiąść  godnie lub niegodnie? Do dziś nie wiem...


Offline Sebastian

Odp: OGŁOSZENIE - 9 Sierpnia
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sierpień, 2022, 12:07 »
Jak mozna usiąść  godnie lub niegodnie? Do dziś nie wiem...
gdy 80-letnia babcia siądzie obok stojaka na ławce w miniówie i z papierosem w ręku, to wtedy (jak domyślam się) będzie to "niegodne" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Profesor Tutka

Odp: OGŁOSZENIE - 9 Sierpnia
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpień, 2022, 12:33 »
Godnie to znaczy "w sposób własciwy,odpowiedni".W necie jest "wszystko'.


Offline Sebastian

Odp: OGŁOSZENIE - 9 Sierpnia
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sierpień, 2022, 12:53 »
kilka lat temu (krótko przed epidemią, więc pewnie 2019? może 2018?) widziałem w Jeleniej Górze fajną scenkę.

Babcia na oko 70lat siedzi na ławce obok stojaka, popija wodę z butelki. Ubrana "teokratycznie", obserwuje stojak, na 99% "pełni służbę" przy tym stojaku.

Po czasie "teokratyczna" babcia gdzieś poszła (może np. skorzystać z WC? nie będę zmyślać).

W tym czasie zupełnie inna babcia siadła sobie na tej samej (chwilowo opuszczonej) ławeczce i zaczęła palić papierosa.

Niektórzy przechodnie mijali tę palącą papierosa ciut zdziwieni, bo dla nich wyglądało to jakby "świadek Jehowy palił papierosa podczas służby kaznodziejskiej".

Po chwili wróciła "teokratyczna" babcia, popatrzyła smutno że ławka zajęta i stanęła obok stojaka. Czekała grzecznie, aż ta druga "sobie pójdzie"

Po kilkunastu minutach paląca babcia wstała, a "teokratyczna" babcia usiadła.

Paląca babcia weszła do żabki, coś kupiła i wróciła w to samo miejsce. Tym razem ona zobaczyła "zajętą ławkę", więc stanęła sobie obok stojaka i spokojnie paliła papierosa.

Ja akurat na kogoś czekałem i obserwowałem tę scenę z odległości stu metrów przy dużej widoczności. Z boku wyglądało to dość komicznie.

Nie wiem ilu przypadkowych przechodniów wie, że świadkowie Jehowy "są znani z tego że nie palą tytoniu", ale dla postronnego obserwatora mogło to pozornie wyglądać tak, jakby gdyby przy tym samym stojaku "pełniły służbę" dwie emerytki, w tym jedna paląca.

Po około pół godzinie usłyszałem jak całą scenkę komentuje nastoletnia młodzież.
Myślałem że padnę z wrażenia :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: OGŁOSZENIE - 9 Sierpnia
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Sierpień, 2022, 13:28 »
Po około pół godzinie usłyszałem jak całą scenkę komentuje nastoletnia młodzież.
Młodzież (może klasa maturalna, moze rok młodsza) skomentowała:
- widzisz?! nawet jehowi wzięli się niedawno za nowoczesny makreting?
- tak, tylko zabrali się za tę nowoczesność w staroświecki sposób
(...)
- a jakbyś zrobił to na ich miejscu w nowocześniejszy sposób?
- po pierwsze: babcie niech idą do domu, postawiłbym jakąś modelkę, najlepiej taką z klasy maturalnej, ładny uśmiech, minispódniczka, itd.
(...)
- ale to przecież oferta dla seniorów?
- nie znasz się! Każda religia to oferta dla naiwnych, a więc i dla seniorów i dla części młodzieży. Nasz Belzebub z Torunia także zabiega i o młodzież i o emerytów. Moim zdaniem, nastoletnia modelka byłaby skuteczna...
(...)
- no dobra, modelka lat 19, uśmiech, co jeszcze?!
- mogłaby np. częstować kawą...
(...)
- błąd, przecież jehowi nie piją kawy ani herbaty!
- pomyliłeś jehowych z adwentystami, to adwentyści zabraniają używek
- ale przecież jehowi nie palą tytoniu? Myślałem że wszystkie używki złe...
- no to źle myślałeś... Poza tym, tamta babcia jak sam widzisz jednak pali...
(...)
- no tak, ale te obie babcie to chyba takie „słabe w wierze”, wygodnickie, siadły sobie, itd. itp., „czy się stoi czy się leży, miejsce w raju się należy”...
- a jak powinny wg ciebie zachowywać się takie mocne w wierze?
- no nie wiem, może śpiewać? Może różaniec odmawiać? Może wciskać coś przechodniom do ręki i mówić „przeczytaj”...
- eksperta zgrywasz, a nawet nie wiesz, że dla jehowych różaniec to grzech...
(...)
- jak spotkam kiedyś modelkę przy stojaku, to pogadam
- a ja zaproszę taką modelkę do kawiarni
- no tak, ale jehowi tak wolno uczą się marketingu, że zanim się obaj doczekamy na te nastoletnie modelki, to stuknie nam obu osiemdziesiątka...
- no to „wesołe jest życie staruszka” :) będziemy mieć 80 lat i będziemy sobie gadać z nastolatkami, pewnie nas to będzie wtedy rajcowało...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Odp: OGŁOSZENIE - 9 Sierpnia
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Sierpień, 2022, 21:22 »
W Gdańsku idą z duchem czasu, stoją  modelki  :)
Chłopaki się kręcili i coś je tam zagadywali :)