Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Książka Sary - Jak (prawie) bezboleśnie odejść od Świadków Jehowy?  (Przeczytany 866 razy)

Offline Roszada

Sara Andrychiewicz i jej książka

Jak (prawie) bezboleśnie odejść od Świadków Jehowy? – ebook

W linku fragment zamieszczono:

https://swiatusy.pl/produkt/jak-prawie-bezbolesnie-odejsc-od-swiadkow-jehowy-ebook/?source=191&fbclid=IwAR2yqRJC_wwUPeQnw2Frw4E1z2jthM_VhgwIHoTwzdSkNMDbvp6-12lTEes


Offline Roszada

Myślałem, że Sara mnie już niczym nie zaskoczy, bo i występy w mediach i kanał Światusy (razem z mężem) i czasem udział na naszym forum oraz blog. A tu jeszcze książka... To niespodzianka dla mnie. Gratulacje
za wielostronność w działaniach.😀

Trzeba powiedzieć, że temat nietypowy, jak na książki o ŚJ. Rodzaj samouczka. Nie przypominam sobie by istniał choć artykuł na ten temat. Owszem bywały, jak rozmawiać ze ŚJ, czy starszymi, ale "jak odejść" to najwyżej rady na forach bywały (może były jakieś filmy). Nikt tego nie zebrał w książeczce. Brawo Sara.


Offline NNN

Posiadam. Czytam. Jestem na pięćdziesiątej stronie. Książka pożyteczna, w formie poradnika lub samouczka, jak napisał wcześniej Roszada. Ma odwrotne działanie od stojaków.
Nie bardzo lubię czytać w wersji elektro., no i wzrok już nie ten, wobec tego wydrukowałem sobie w papierze na domowej drukarce i "na mieście" mi zbindowano. Będę mógł proponować stojakowym. Chciałbym zobaczyć ich miny.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Mahershalalhashbaz

Po kliknięciu w tego podanego linka niestety nie da się zobaczyć fragmentu tej książki, być może jest to możliwe po założeniu konta na portalu tzn przejścia kroków: wypełnij wymagane pola, podaj swoje dane, imię, nazwisko, adres, kod pocztowy, telefon, email, zaznacz zgodę na wykorzystywanie danych w celach marketingowych, wymyśl sobie nick i hasło z co najmniej 8 znakami (małe i duże litery, cyfra i znak specjalny), kliknij "zakładam konto", odbierz maila potwierdzającego, kliknij w link aktywacyjny w mailu. Nie, dziękuję, nie skorzystam.
nihilista


Offline Roszada

A to nie jest ten fragment?
Choć podają, że to Opis.

Cytuj
    Opis

DLACZEGO TAK TRUDNO ODEJŚĆ Z ORGANIZACJI ŚWIADKÓW JEHOWY?
Ktoś powiedział kiedyś: sektę od religii rozróżnisz po tym, z jaka reakcja spotkasz się, gdy spróbujesz odejść.
W momencie, w którym postanawiasz, że nie chcesz być członkiem organizacji świadków Jehowy, narażasz się na pewny ostracyzm. Jedna z podstawowych zasad tej grupy jest zrywanie kontaktów z byłymi członkami.
Część takich EXów zostaje wykluczona za postępowanie niezgodnie z zasadami organizacji np. seks przed ślubem czy palenie papierosów.
Część chce odejść, ponieważ odkrywa, w jaki sposób nimi manipulowano i zawiedli się na grupie, której ufali, a której poświęcili lata życia, siły oraz środki materialne.
Bez względu na powód, osoba, która przestaje być świadkiem Jehowy, praktycznie z dnia na dzień traci kontakt z rodziną, przyjaciółmi oraz znajomymi, którzy wciąż należą do tej organizacji. A skoro jest to środowisko hermetyczne, w którym pielęgnuję się silne podziały między nimi a ludźmi „ze świata”, często okazuje się, że człowiek zostaje sam.

O CZYM JEST KSIĄŻKA „JAK (PRAWIE) BEZBOLEŚNIE ODEJŚĆ OD ŚWIADKÓW JEHOWY”?
Przez ostatnie 3 lata odpisałam na niezliczoną ilość wiadomość lub rozmawiałam z osobami, które dopiero co zostały wykluczone lub właśnie odkryły, że nie chcą być świadkami Jehowy i nie wiedziały, co zrobić. Za którymś razem pomyślałam: powinnam zebrać to w całość!
Na podstawie naszych doświadczeń, zdobytej wiedzy, ale tez i błędów powstał poradnik „Jak (prawie) bezboleśnie odejść od świadków Jehowy?”.
Został napisany przede wszystkim z myślą o osobach, które myślą o odejściu lub są świeżo po wykluczeniu i szukają sposobów jak ogarnąć się po tym wydarzeniu, ale jednocześnie nie wiedzą jak to zrobić, aby ten proces był jak najmniej bolesny.

NIEOCHRZCZONE DZIECI ŚWIADKÓW JEHOWY
Druga część, skierowana jest do osób, które są najbliższe mojemu serduszku – czyli nieochrzczonych dzieci świadków Jehowy. Sami wychowywaliśmy się, w rodzinach świadków i szczególnie rozumiemy, z czym takie dzieci i młodzież musi się zmagać. W środku jest parę wskazówek, jak nie dać się zmusić do chrztu i nie ulec presji oraz co zrobić by stopniowo i niezauważenie schodzić z radaru organizacji i jej wpływów.

JAK ZREZYGNOWAĆ ZE STUDIUM ZE ŚWIADKAMI JEHOWY?
Wracając do początku i części pierwszej, zawarłam w niej rady dla osób, które dopiero studiują ze świadkami i chciałyby zrezygnować z takich spotkań, a jednocześnie nie chcą być niemili dla nowych „znajomych”.
Aby jednak wszystkim było łatwiej zrozumieć, dlaczego niektóre osoby, decydują się uwierzyć w nauki świadków, na początku krótko opisałam, jak wygląda proces rekrutacji oraz jakie osoby są najbardziej narażone na wejście do grupy destrukcyjnej.

JAK NIE DAĆ SIĘ WYKLUCZYĆ Z ORGANIZACJI ŚWIADKÓW JEHOWY?
Poznacie też mechanizmy organizacji oraz ukrywane procedury, co pozwoli wam jak najdłużej utrzymywać oficjalnego świadka Jehowy i nie dać się wykluczyć w sytuacji, gdy jeszcze nie możecie sobie pozwolić odejście lub jeszcze nie chcecie tego robić – np. ze względu na rodzinę lub powiązania zawodowe. Wskazówki i rady tam zawarte pozwolą wam przechytrzyć nieco przechytrzyć organizację. Te informacje znajdziecie w części 3.

JAK MOGĘ POMÓC, GDY NIE JESTEM ŚWIADKIEM JEHOWY?
Ta książka może okazać się bardzo pomocna, nawet jeśli nie jesteś świadkiem Jehowy. Cała jej treść opiera się na tym, aby nieść pomoc osobom zaangażowanym w organizacje, które chcą z niej odejść w jak najmniej bolesny sposób. Poznanie tego, na jakie wysiłki musi się zdobyć taka osoba da ci niesamowitą perspektywę oraz-taką mam nadzieję – wzbudzi w tobie ducha empatii. Dodatkowo w czwartej części, dowiesz się jednak, co ty możesz zrobić osobiście dla takiej nieco zagubionej osoby.

ZAMÓW WŁASNĄ KOPIĘ
Podobno czyta się to dobrze i lekko nawet osobom, które nie miały za wiele wspólnego ze świadkami. Gorąco zachęcam Cię do zamówienia własnego egzemplarza. Nawet jeśli nie jesteś molem książkowym, to będziesz w stanie przebrnąć przez treść tego poradnika w miarę sprawnie. Całość nie jest długa – a informacje starałam się zawrzeć bardzo rzeczowo, bez zbędnego lania wody, a sama książka ma mniej niż 100 stron co nie powinno Cię odstraszyć od czytania ?
Książka dostępna jest w sklepie internetowym swiatusy.pl w cenie 27 zł brutto. Po opłaceniu zamówienia-natychmiast otrzymasz własny egzemplarz.
Jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej i nie możesz sobie pozwolić na zamówienie własnego egzemplarza, a bardzo potrzebujesz pomocy – napisz do nas, udostępnimy ci bezpłatny egzemplarz.
Jeśli natomiast twoja sytuacja finansowa jest bardzo dobra – możesz dodać do koszyka więcej egzemplarzy – niejako kupując dodatkowe cegiełki do wspierania światusowej działalności.
Obecnie dostępne są 2 formaty – PDF oraz EPUB i proszę o odrobinę wyrozumiałości – bo to moje pierwsze podejście do składu oraz pracy z formatem epub.
W przyszłości planujemy nagrać audiobook, co do wersji papierowej – obecnie nie mamy takich planów