Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres 2022 - kącik frustracji  (Przeczytany 4073 razy)

Offline Turbulent_Business

Kongres 2022 - kącik frustracji
« dnia: 03 Lipiec, 2022, 17:57 »
Jako że część z nas będzie z różnych powodów wysłuchiwała tych bzdur, zakładam wątek zbiorczy w którym zachęcam do wylądowania emocji. 3 głupoty wychwycone przeze mnie:

1. Lett: wszystkie dzieci to wrogowie Boga. Było, ale jest to taki hit, że musi być w zestawieniu.

2. Zastosowanie Jer 29 do pokazania pokoju wśród obecnych slug YHWH, totalnie ignorując że były to słowa skierowanie do wygnancow i tylko do nich. Po co komu kontekst.

3. Te filmiki.... W 95% udało mi się wyłączyć mozg i nie słuchać, ale to już nawet nie jest poziom dna. To jest drugie dno.

Ogólnie jakiekolwiek rozważania czegoś głębszego niz glaskanie wilczka po jajkach w raju. Płytkość, powtarzalność, ciągłe granie na emocjach. Biblia ma charakter trzeciorzedny.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec, 2022, 18:05 »
1. Lett: wszystkie dzieci to wrogowie Boga. Było, ale jest to taki hit, że musi być w zestawieniu.
Żeby być uczciwym, to jest to zdanie, które nie raz słyszałem w fundamentalnych zborach protestanckich gdzie praktykuje się chrzest wierzących. Czasami nawet rodzice w żartach mówią o swoim dziecku "mały poganin" albo "mały niewierzący". Dlatego w moich uszach przyzwyczajonych do tego typu retoryki nie brzmi to zaskakująco.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipiec, 2022, 20:24 »
Słyszałem od innego członka zboru ze program genialny. Świetne przykłady itd. Tak więc można podsumować... program działa na tych co ma działać. Wrażeń sam nie posiadam bo udało mi się ominąć te budujące chwile.


Offline Turbulent_Business

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec, 2022, 20:40 »
Kolejny hit w debilnym filmiku anty - homoseksualnym.

Homofobia swoją drogą, brak mi słów na to, ale pada tam zdanie:

Jako Świadkowie Jehowy nikogo nie zmuszamy do swojej wiary....

Wszyscy PIMO/POMO na pewno się zgodzą;)

Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Sebastian

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lipiec, 2022, 21:06 »
Dziękuję Jehowie :) że już od 20 lat "służę szatanowi" i nie muszę słuchać tak "budujących duchowo" treści" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipiec, 2022, 21:33 »
Słyszałem od innego członka zboru ze program genialny.

Program zawsze jest genialny. Nie dlatego, że jest w nim coś wyjątkowego, ale dlatego, że to jedyna akceptowalna ocena. Słyszałeś kiedykolwiek jakieś zastrzeżenia względem programu? One są jak pielgrzymki JP2 do ojczyzny.


Offline Turbulent_Business

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lipiec, 2022, 21:53 »
Program zawsze jest genialny. Nie dlatego, że jest w nim coś wyjątkowego, ale dlatego, że to jedyna akceptowalna ocena. Słyszałeś kiedykolwiek jakieś zastrzeżenia względem programu? One są jak pielgrzymki JP2 do ojczyzny.

Ciężko to lepiej ująć. Tak się zastanawiam czy jest jakaś granica której przekroczenie otworzyło by komus oczy, ale ciężko mi ją sobie wyobrazić...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Online Gostek

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lipiec, 2022, 22:23 »
A jak długo będzie ten kongres w tym roku trwał, bo w zeszłym to go podzielili na części i trwał w sumie 4 albo nawet 6 tygodni. Już nawet nie pamiętam, bo od dobrych paru lat treść, zamiast mnie pokrzepiać, to wywoływała u mnie reakcje obronne, a szczególnie te filmiki instruktażowe...


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Lipiec, 2022, 23:27 »
Za waszą zachętą sobie kongres włączyłem.
Widzę, w drona zainwestowali.
Uwaga techniczna- brakuje przyśpieszacza odtwarzania tak jak na youtube.
Lett jest tak leniwy, że nie chce mu się wersetów odszukiwać w Biblii, ma zakładki i otwiera bez wertowania lub o zgrozo, odczytuje z kartki.
Co do samego tematu pokoju to wedle nich jestem człekiem prawym, jako że zaznaje pokoju i to bez wysilania się  :)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lipiec, 2022, 09:25 »
Program zawsze jest genialny. Nie dlatego, że jest w nim coś wyjątkowego, ale dlatego, że to jedyna akceptowalna ocena. Słyszałeś kiedykolwiek jakieś zastrzeżenia względem programu? One są jak pielgrzymki JP2 do ojczyzny.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Janek

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Lipiec, 2022, 20:26 »
Mnie zaintrygowało zdanie Davida w ostatnim przemówieniu: "stosowanie się do mądrych i życzliwych rad Jehowy wychodzi nam na korzyść. Ale jeśli nie nie chcemy ich stosować, doświadczymy niepokoju i problemów w życiu". Potem zacytował werset z Izajasza 48:22: "Nie ma pokoju dla niegodziwych", ale skąd wiadomo, o jakich niegodziwych tu chodzi? Czy niegodziwiec to każdy, kto nie słucha Ciała Kierowniczego? Czy Izajasz to miał na myśli?
Potem jeszcze David podkreślił, że to NIE JEST manipulacja, żeby wpływać na zachowanie ludzi, tylko PRAWDA!


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Lipiec, 2022, 23:20 »
Program zawsze jest genialny. Nie dlatego, że jest w nim coś wyjątkowego, ale dlatego, że to jedyna akceptowalna ocena. Słyszałeś kiedykolwiek jakieś zastrzeżenia względem programu? One są jak pielgrzymki JP2 do ojczyzny.

Mam prawo wierzyć że ocena była szczera nie podyktowana "tak wypada". Przykłady co się podobało tez były. Mnie nie dziwi ze ktos w to szczerze wierzy. Dziwi mnie ze nie dopuszczacie myśli ze tak jest. Nie wszyscy myślą o tym tylko żeby uciec. Ciężko to zaakceptować ale tak jest.


Offline Światus

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Lipiec, 2022, 14:46 »
O zarządzaniu datkami (z pamięci):
   "Na produkcję przepięknych prezentacji filmowo-muzycznych (tych na początku każdej części) poświęciliśmy mnóstwo czasu, sił i ŚRODKÓW.

O homoseksualistach:
   - Zapewne więc w waszym kościele są geje?
- Nie ma."

Piątek po południu cz. 1.

"Początkiem każdej choroby jest grzech"
Co na to Jana 9:2-3?

Skutki:
   "Jehowa usunie śmierć i jej skutki".
Myślałem, że po śmierci już nic się nie dzieje, a tu proszę...

OSTATNIO:
Ostatnio coraz gorzej dzieje się na świecie. To znak, że koniec jest bliski. Tylko co to znaczy "ostatnio"?
   "Siostra Gabriela z Polski o mało nie straciła domu w powodzi".
Ostatnia większa powódź była w 2010 roku. Może 12 lat łapie się jeszcze do definicji.

W BIBLII TEGO NIE ZNAJDZIESZ:
   "W trakcie wielkiego ucisku wielu członków wielkiej rzeszy może cierpieć na poważne choroby. Jednak, jak wynika z naszych publikacji, wydaje się rozsądne oczekiwać, że krótko po zniszczeniu szatańskiego systemu dojdzie do  cudów, takich jak te, których dokonywał Jezus, ale na wielką, ogólnoświatowa skalę."

POD WPŁYWEM... SZATANA:
   "Bo strach przed śmiercią, to potężna broń. Ludzie pod wpływem szatana wykorzystują ją, żeby zmuszać innych do zdrady przyjaciół, czy wyrzeczenia się przekonań. Ale w naszym wypadku ta broń nie jest skuteczna."

Kot by się uśmiał. Zapewne Niewolnik nie stosuje tej potężnej broni...

DOMKI W GÓRACH:
   Obiecują każdemu dom i winnicę. O ile winnica na południowym zboczu jest OK, todom w górach wcale mi się nie podoba. Wolę morze. A tu co obietnica, to padają słowa: "na mojej świętej górze"  ;)

To tylko wyciąg z esencji. zabieram się za 2-godzinną część 2.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lipiec, 2022, 15:15 »
(mtg): Czy nie zdajecie sobie sprawy Panie i Panowie, że program (Ww) kontynuowany na zgromadzeniu w 2022 to kolejny temat o charakterze NWO,
PŚ czyli KL to podstawowy kanon wszechwładnej teorii spiskowej od zarania ludzkości, dziwię się, że niektórzy wierzą w tak fantastyczne opowieści warto poczytać z pożytkiem Baśnie 1001 nocy  >:D   


Offline Turbulent_Business

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lipiec, 2022, 16:07 »
(mtg): Czy nie zdajecie sobie sprawy Panie i Panowie, że program (Ww) kontynuowany na zgromadzeniu w 2022 to kolejny temat o charakterze NWO,
PŚ czyli KL to podstawowy kanon wszechwładnej teorii spiskowej od zarania ludzkości, dziwię się, że niektórzy wierzą w tak fantastyczne opowieści warto poczytać z pożytkiem Baśnie 1001 nocy  >:D

Przeciez cala ta religia to jedna wielka teoria spiskowa:) Calym swiatem (mediami, handlem, rzadami) steruje szatan i tylko my wiemy co sie wydarzy. Nie da sie bardziej wpasowac w definicje teorii spiskowej :)

Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac