Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Książka NEW BOY o życiu w Betel w USA  (Przeczytany 429 razy)

Offline PoProstuJa

Książka NEW BOY o życiu w Betel w USA
« dnia: 12 Czerwiec, 2022, 17:05 »
Niedawno na Youtube powstał nowy kanał o nazwie: KANAŁ ŁĄCZNOŚCI

Jest na nim dużo ciekawych rzeczy, a jedną z nich jest książka NEW BOY opisująca życie w głównym Betel w USA w latach 70-tych oraz m.in. takie historie jak na przykład życie ludzi oczekujących na rok 1975.

Książka bardzo ciekawa - jest biograficzna, ale zawiera kawał ciekawej historii, której już prawie nikt nie pamięta (tylko najstarsi członkowie zborów). Na razie nie wiem jeszcze jak długo główny bohater spędził w Betel (bo póki co nagranych zostało 17 rozdziałów), ale prawdopodobnie kilkadziesiąt lat.
Główny bohater opisuje swoje życie - jak został ŚJ oraz jak znalazł się w Betel i jak wyglądało jego życie w Betel.

W końcu dowiedziałam się - dzięki tej książce - dlaczego Świadkowie mają awersję do niebieskich dzinsów. Otóż już w roku 1970, gdy prezesem w Betel był N. Knorr, uznał on, że betelczycy powinni wystrzegać się niebieskich dżinsów, ponieważ takie spodnie noszą homoseksualiści!
Co ciekawe Knorr miał takie stanowisko w 1970 roku, a tymczasem całkiem niedawno (to było  2 - 3 lata temu?) pojawił się list ze wskazówkami dla osób wybierających się na kongres międzynarodowy, że nie powinni oni PO ZGROMADZENIU, na ulicy, nosić niebieskich dżinsów.

Czyli mija 50 lat, a obsesja na punkcie dżinsów ze strony (nieżyjącego od dawna!) N. Knorra zostaje! Dodajmy, że biedny Knorr miał na tym punkcie fioła (i ogólnie seksu), ponieważ wywalił z Betel sporo homoseksulanych młodych betelczyków.

Ehhh... Świadkowie bardzo kojarzą mi się ze współczesnymi Amiszami. Niby jeżdżą autami, a nie furmankami, niby mają współczesne ubrania, a nie sprzed 150 lat, ale mentalnie mają umysły i poglądy z czasów sprzed owych 150 lat!

Polecam wysłuchanie książki - odcinki z kolejnymi czytanymi rozdziałami nagrywane są sukcesywnie:


 
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec, 2022, 17:07 wysłana przez PoProstuJa »


Offline Estera

Odp: Książka NEW BOY o życiu w Betel w USA
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec, 2022, 17:24 »
Niedawno na Youtube powstał nowy kanał o nazwie: KANAŁ ŁĄCZNOŚCI
Jest na nim dużo ciekawych rzeczy, a jedną z nich jest książka NEW BOY opisująca życie w głównym Betel w USA w latach 70-tych
oraz m.in. takie historie jak na przykład życie ludzi oczekujących na rok 1975.
   Też o tym wspomniałam na wątku ... "ABC ... dla wybudzających się" ...
   https://sjwp.pl/index.php?topic=9163.msg244380#msg244380
   Książka bardzo ciekawa, odkrywająca arkana życia w Głównym Biurze świadków Jehowy w New York'u.
   Również polecam, jest czego słuchać.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.