Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Związki homoseksualne pośród Świadków Jehowy  (Przeczytany 438 razy)

Offline Gostek

Związki homoseksualne pośród Świadków Jehowy
« dnia: 10 Czerwiec, 2022, 22:21 »
To, że osoby o odmiennej orientujacji seksualnej są obecne w organizacji, to jest rzecz zrozumiała. Jednak ukryte związki to, jest już inna sprawa.
Otóż znam dwóch mieszkających ze sobą od dobrych paru lat braci. Są na tzw przywilejach. Pełnią też razem co jakiś czas  służbę misyjną w Afryce.
Zbór jak do tej pory pory, toleruje taką sytuację.... 🤔
Może ktoś zna podobne przypadki?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Związki homoseksualne pośród Świadków Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 22:43 »
To, że osoby o odmiennej orientujacji seksualnej są obecne w organizacji, to jest rzecz zrozumiała. Jednak ukryte związki to, jest już inna sprawa.
Otóż znam dwóch mieszkających ze sobą od dobrych paru lat braci. Są na tzw przywilejach. Pełnią też razem co jakiś czas  służbę misyjną w Afryce.
Zbór jak do tej pory pory, toleruje taką sytuację.... 🤔
Może ktoś zna podobne przypadki?
[/b][/size]
jakoś się tłumaczą, ukrywają??? Czy zbór bezrefleksyjnie przyjmuje ich związek, wiedząc co ich łączy???
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Siedemtwarzy

Odp: Związki homoseksualne pośród Świadków Jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 22:51 »
Kiedyś jedna z dziewczyn z dawnego zboru, przyznała się ze pociągają ja tylko dziewczyny... wiadomo, rodzimy zbór, by takiej bardziej zaawansowanej przyjazni z drugą kobietą, nie przepuscił. Wiec obie wyjechały na teren oddalony do do innego kraju. Tam są pionierkami, mieszkają razem...


Offline Gostek

Odp: Związki homoseksualne pośród Świadków Jehowy
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 07:23 »
Ci dwaj braciszkowie, którzy razem mieszkają już od dobrych paru lat mieszkają obecnie w Niemczech. Przyjechali z Polski z okolic Grudziądza. Wiem, że jak mieszkali jeszcze w Polsce, to też razem mieszkali.
Znałem, też przypadek,  siostry w średnim wieku (ok 4o lat) która to potajemnie flirtowała z inną kobiety z innego zboru. Przyznała się i została publicznie napomniana.


Offline Technolog

Odp: Związki homoseksualne pośród Świadków Jehowy
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 08:20 »
Nie przypominam sobie, żeby było w Paście o tym, że dwóch mężczyzn czy dwie kobiety nie mogą ze sobą mieszkać. Tym bardziej pionierki. Mieszkają razem jako współlokatorzy, nikogo to nie dziwi, nie ma tematu. A co jest za drzwiami nikogo nie interesuje, jeśli na zewnątrz nie wyjdzie, że to jakiś związek.
Dokładnie odwrotnie jest w przypadku gdy koleżanka wzięłaby jako współlokatora kolegę np. dla obniżenia kosztów wynajmu itp. To nie przejdzie, nawet jeśli nie są razem, śpią w osobnych pokojach itp.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec, 2022, 08:36 wysłana przez Technolog »


Offline janeczek

Odp: Związki homoseksualne pośród Świadków Jehowy
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 10:51 »
Znam w obie strony pionierki i pionierzy to idealna przykrywka, jak wiadome na dzieci w organizacji patrzy się jak na patologię powyżej 2.
Chyba wszystkim wygodnie nie widzieć jak Technolog to ujął, w Biblii też mamy przejawy takiego zachowania Dawid i żony Izaaka są jeszcze ale to nie moje klimaty.
Org ma same korzyść są ułożeni spokojni nigdy nie odejdą, same profity a zgorszenia nie ma że tak ujmę tu akurat religia mi nie pasuje, ogólnie bo to ultra powszechne.
Norma jak dla mnie to ksiądz co uwodzi przedszkolankę i po 4 latach 5 dzieciaków.

PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Sebastian

Odp: Związki homoseksualne pośród Świadków Jehowy
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 11:24 »
lesbijki mają łatwiej gdyż miłość lesbijska nie rzuca się w oczy tak mocno, jak dwóch mężczyzn

w Polsce nikogo nie dziwi, jak np. podczas powitania na dworcu PKP dwie kobiety ściskają się, całują się, przytulają się itd. Nigdy nie słyszałem, aby ktoś zrobił o to komuś awanturę.

w Polsce jeśli dwóch mężczyzn idzie trzymając sie za rękę, to ryzykują, że podejdzie jakiś aktywista Młodzieży Wszechpolskiej i w najłagodniejszym przypadku nawyzywa ich od pedałów i zboczeńców, a w nieco gorszym rozpocznie bójkę podczas której ktoś komuś wybije zęba

ten "zróżnicowany" klimat wygląda podobnie także w zborach świadków Jehowy

podobieństwo polega na tym, że geye muszą się mocno ukrywać, a lesbijki prawie wcale
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)