Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wraca głoszenie  (Przeczytany 2142 razy)

Offline Gwałcidusza

Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 00:08 »
Chcą głosić o zarazach, wojnach itd. Tylko te zarazy ich powstrzymują.


Offline Grazyna

Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 06:20 »
Tu chodzi o kampanię na kongres, która zaczyna się za kilka dni. Stąd ta decyzja. Wcześniejsza decyzja o powrocie na Salę była spowodowana Pamiątka


Offline Sebastian

Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 11:27 »
Tu chodzi o kampanię na kongres, która zaczyna się za kilka dni.
zaczyna się "kampania na kongres"?
a sam kongres na kiedy zaplanowano?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 12:54 »
Kisnę... Bardzo kisnę z tego jak oni manipulują nawet tak prostą informacją. To nic że głoszenie od domu do domu to 80-90% tej służby. Ale jakby co to wznawiamy wszystko, totalnie wszystko oprócz tego jednego, niewiele znaczącego procenta.

Legenda głosi że kiedyś zobaczymy nie zmanipulowana informacje na jw.org...

Jesteś pewien? Ja mam wrażenie, że ostatnio (pomijając pandemię) to właśnie wózki, głoszenie na ulicy stało się fundamentem głoszenia wielu SJ. Od domu domu co najwyżej w sobotę po zbiórce.


brat_straszny

  • Gość
Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 13:12 »
a sam kongres na kiedy zaplanowano?

We wtorek byłem na zebraniu i był cały punkt poświęcony kongresowi. Program będzie puszczany przez wszystkie niedziele lipca i część sierpnia. Będzie skrócona strażnica a potem odtworzona część programu z kongresu. I tak przez ponad miesiąc.

Gdyby wiedzieli, że mogą bezkarnie nakazać wiernym głoszenie, a konsekwencje spadną na szeregowych członków, jestem pewien, że by to zrobili.

Myślę że trochę przesadzasz i demonizujesz niepotrzebnie nastawienie organizaji. Moim zdaniem jednak chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie głosicieli. Z resztą nie raz słyszałem jak bracia mówili że to ze względów bezpieczeństwa, sanitarnych itd. Dla świata może to wyglądać glupio że nosimy nadal maseczki itd. ale może jest coś co organizacja wie a czego świat nie wie i stąd te ''nadgorliwe'' procedury.


Offline Blue

Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 13:23 »
We wtorek byłem na zebraniu i był cały punkt poświęcony kongresowi. Program będzie puszczany przez wszystkie niedziele lipca i część sierpnia. Będzie skrócona strażnica a potem odtworzona część programu z kongresu. I tak przez ponad miesiąc.

Myślę że trochę przesadzasz i demonizujesz niepotrzebnie nastawienie organizaji. Moim zdaniem jednak chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie głosicieli. Z resztą nie raz słyszałem jak bracia mówili że to ze względów bezpieczeństwa, sanitarnych itd. Dla świata może to wyglądać glupio że nosimy nadal maseczki itd. ale może jest coś co organizacja wie a czego świat nie wie i stąd te ''nadgorliwe'' procedury.

Bracie Straszny, jesteś troll konto :)


Offline Sebastian

Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 13:24 »
ale może jest coś co organizacja wie a czego świat nie wie i stąd te ''nadgorliwe'' procedury.
kiedyś przewrotnie postawiłem żartobliwą tezę, że w Ciele Perwersyjno-Kierowniczym zasiada 8 mentalnych odstępców, którzy od kilku lat konsekwentnie realizują plan zakończenia działalności sekty

temu celowi miałoby służyć zastąpienie dreptania od domu do domu stojakami, temu celowi miałoby służyć zatrzymanie głoszenia na czas epidemii, temu celowi miałoby służyć wymuszenie na świadkach Jehowy aby każdy (nawet jeśli nie chce) musiał korzystać z "szatańskiego" internetu, gdzie czai się odstępstwo, itd. itp.

propagowanie maseczek gdy świat z nich zrezygnował może służyć np. ... no właśnie, wymyślmy :)
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec, 2022, 13:32 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 14:58 »
Dla świata może to wyglądać glupio że nosimy nadal maseczki itd. ale może jest coś co organizacja wie a czego świat nie wie i stąd te ''nadgorliwe'' procedury.
Organizacja już kilkukrotnie wiedziała (czego świat nie wiedział),że nastąpi Armagedon.
I co?
Kicha.


Offline peters

Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Czerwiec, 2022, 01:16 »
We wtorek byłem na zebraniu i był cały punkt poświęcony kongresowi. Program będzie puszczany przez wszystkie niedziele lipca i część sierpnia. Będzie skrócona strażnica a potem odtworzona część programu z kongresu. I tak przez ponad miesiąc.

Myślę że trochę przesadzasz i demonizujesz niepotrzebnie nastawienie organizaji. Moim zdaniem jednak chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie głosicieli. Z resztą nie raz słyszałem jak bracia mówili że to ze względów bezpieczeństwa, sanitarnych itd. Dla świata może to wyglądać glupio że nosimy nadal maseczki itd. ale może jest coś co organizacja wie a czego świat nie wie i stąd te ''nadgorliwe'' procedury.

Noszenie masek nic nie daje. Tylko ciemny lud wszystko słucha i wykonuje.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Czerwiec, 2022, 13:43 »
  ale może jest coś co organizacja wie a czego świat nie wie i stąd te ''nadgorliwe'' procedury.

Masz lubika :)    ,,ale może" kluczowe sformułowanie ;)   

p.s.   Wilgotna 10-ty raz zakładana maseczka na brodę zapewne jest zbawienna. Przecież to absurd.


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Czerwiec, 2022, 15:21 »
Bracie straszny, ale mnie nastraszyłeś .Czytając twój wpis z 02.06 przez moment myślałem ,że jakiś wirus internetowy przerzucił mnie na Forum Tower. Ale spokojnie, każdy ma prawo do swoich poglądów, opinii i.t.d. Np. 10% mieszkańców USA wierzy ,że ziemia jest płaska. I niech wierzą -jeśli są przez to szczęśliwsi ,  nic mi do tego.
Szkoda ,że organizacja wie coś czego świat nie -ale na boga dlaczego dopiero teraz ? !!! Po co moi rodzice gorliwie głosili o Armagedonie w 1975 ? Po co ja głosiłem o "bożej obietnicy" odnośnie pokolenia 1914 ? Czyżby wtedy przekaz informacji płynący z góry (z niebios) był zniekształcony przez bliskość siedziby BESTII i dopiero wyprowadzka do Warwicka dała szansę odbioru przekazu już bez zakłuceń ?!  Ach, czego to się dowiemy ! No,no.



Offline pawelek1980

Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Czerwiec, 2022, 21:44 »


Offline kredek

Odp: Wraca głoszenie
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Czerwiec, 2022, 22:29 »
Organizacja już kilkukrotnie wiedziała (czego świat nie wiedział),że nastąpi Armagedon.
I co?
Kicha.

Organizacja nadal wie, że nastąpi Armagedon. Zmieniło się tylko to, że teraz tylko nie zna dnia ani godziny, podobnie jak reszta świata. :)


Offline Sebastian

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)