Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.  (Przeczytany 733 razy)

Offline JW

Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« dnia: 06 Maj, 2022, 23:39 »
Proponuję wrzucać tutaj swoje ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.

Dla byłych Świadków (lub obecnych, ale mentalnie poza) propozycja, aby dawać wersety zarówno te kiedy byliście w organizacji, jak i już gdy wyszliście.

Można dodać komentarz.

Dzięki.


Offline Blue

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj, 2022, 00:32 »
Łukasza 21:8


Offline Matylda

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj, 2022, 10:11 »
Mateusza 24:14
Kiedy byłam świadkiem strasznie chciałam wzbudzić w sobie takie pragnienie wypełnienia woli jehowy ażeby głosić, głosić, głosić.
Nie udało się. Nawet jak się zaplątałam na ośrodku pionierskim to kombiniwalam jak by tu zostać kuchni na dyżurze.
Ten werset był w moich czasach odmieniany przez wszystkie przypadki, dla mnie był niedoścignionym, był moim przekleństwem.
Nawet mnie teraz rozśmieszyło jaka(nje)była moja duchowość 🤓
A teraz? Teraz to jest jednym z niewielu które jeszcze pamiętam😜


Online Turbulent_Business

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj, 2022, 10:32 »
Kiedy byłem mentalnie w borg, nie miałem ulubionych wersetow, bo aż tak bardzo mnie to nie interesowało. Jako wybudzony uwielbiam Ks Daniela 4:28, parę ktorkich słów które orają doktrynę 1914 na przepisowe 25 centymetrów.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Stanisław Klocek

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj, 2022, 10:40 »
Kaznodziei 3:19 --> 9:5 --> 9:10 Najbardziej wiarygodne przeznaczenie ludzi i innych istot ziemskich <---> przeciwne nieśmiertelności.


Offline Storczyk

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj, 2022, 14:17 »
Objawienie 21:3,4


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj, 2022, 14:37 »
(mtg):
Przysłów 5-1,2,7,8,9
1 Ku ex-sów mądrości zwróć się, mój synu,
ku ex-sów rozwadze nakłoń swe ucho,
2 abyś zachował roztropność,
twe usta niech strzegą rozsądku! ....
7 Więc teraz, mój synu, posłuchaj:
nie odstępuj od ex-sów pouczeń;
8 idź drogą swą od (Ww) daleko,
pod drzwi jej domu nie podchodź,
9 byś obcym swej sławy nie oddał,
a lat swych (Ww),


Offline Storczyk

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maj, 2022, 15:58 »
Rzymian 10:9-13.
Przecież czarno na białym, widać o kogo tam chodzi  :D
A wersety, 14 i 15 stawia kropę nad i .
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2022, 16:01 wysłana przez Storczyk »


Offline janeczek

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maj, 2022, 16:40 »
Już wcześniej wiedziałem że zmieniony Pwt 32, 8;9, ale wiedzieć i rozumieć to dwie różne rzeczy i w czym sedno.
Tu widać jak zmieniano poprawiano niestety to co starożytni wiedzieli a my obecnie nie, cytaty o ciele Mojżesza  List św. Judy 1;9  [9 Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: «Pan niech cię skarci!], dlaczego teraz nic nie wiemy skąd ten cytat o co chodzi. Ten werset Pwt 32, 8;9[8 Kiedy Najwyższy rozgraniczał narody,
rozdzielał synów człowieczych,
wtedy ludom granice wytyczał
według liczby synów Izraela3;
9 bo Jego lud jest własnością Pana,
dziedzictwem Jego wydzielonym jest Jakub] zmieniona wersja a oryginał na foto widać , tłumaczy jak poprawiamy i dlaczego nieraz sensu nie ma w tym co pisze w wersjach które obecnie znamy.

Tu tłumaczy jak wyszedł taki werset  https://www.youtube.com/watch?v=SpwzuuWFilY&t=271s
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline JW

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maj, 2022, 11:03 »
U mnie zawsze był to 2 Kor. 4:4. Pomagał wszystko co złe wytłumaczyć. Jednak teraz po wybudzeniu ten werset jest jeszcze bardziej wymowny  ;)


Offline Gostek

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maj, 2022, 11:20 »
Ja nie miałem ulubionych wersetów biblijnych. Były jednak takie, ulubione przez ŚJ, szczególnie ze starego testamentu, którymi, się często posługiwali i które były ponadczasowe i można było je stosować do różnych sytuacji..
Były, też takie, nad którymi długo rozmyślałem i nie za bardzo potrafiłem je zrozumieć, np. ten fragment mówiący o tym, kiedy to Jezus wraz z grupą apostołów byli na łodzi i rozszalała się burza i łódź miała prawie zatonąć a Jezus w tym czasie sobie spał. 🤔
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2022, 11:23 wysłana przez Gostek »


Offline Storczyk

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maj, 2022, 19:21 »
 :) Był zmęczony to spał :)
Na to wygląda, że sen Boga jest poprostu twardszy, dużo twardszy, od naszego ludzkiego  ;)


Offline Sebastian

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Maj, 2022, 20:14 »
Apokalipsa 8:1 "i nastała cisza w niebie na około pół godziny" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline agent terenowy

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Maj, 2022, 18:35 »
Iz 66,
 5 Słuchajcie, co mówi Jehowa, wy, którzy odnosicie się do Jego słowa z drżeniem: „Wasi bracia, którzy was nienawidzą i odrzucają z powodu mojego imienia, powiedzieli obłudnie: ‚Niech Jehowa będzie wychwalany!’. Ale On się pojawi i zapewni wam radość, a oni zostaną okryci wstydem”.
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Sebastian

Odp: Ulubione wersety, fragmenty z Pisma Świętego.
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Maj, 2022, 18:48 »
Jeremiasza 23:16 ("To mówi Pan Zastępów: «Nie słuchajcie proroków, którzy wam przepowiadają:
wprowadzają was w błąd; zwiastują wam urojenia swego serca, nie zaś to, co pochodzi z ust Pańskich.")
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)