Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiatka, ochrzczeni  (Przeczytany 527 razy)

Offline kochanek

Pamiatka, ochrzczeni
« dnia: 17 Kwiecień, 2022, 10:32 »
Od Ponad 2 lat pierwszy raz byłem na pamiątce osobiście z uwagi na covid. Czas ten pomógł mi popatrzeć na pewne rzeczy z dystansu. Siedzę tam, wykład jak wykład. Ostatni temat o niegodnym spożywaniu emblematów. Wydaje mi się, że był dużo bardziej podkreślony niż w latach ostatnich. W końcu podawanie emblematów. Siedzę i czuję się dziwnie. Od zawsze wysmiewano katolików i inne religie, że ludzie bezmyślnie klękają, powtarzaja utarte formułki i nad niczym się nie zastanawiają. Ludzie w milczeniu podają sobie emblematy z ręki do ręki. Jedni szybko, inni trzymają przez 2 sekundy w dłoni. Porządkowy podchodzi do nagłośnienia i wręcza bratu kielich. Brat oddaje. Porządkowy idzie do prowadzącego który stoi kolo stolika z emblematami. Odbiera kielich i oddaje, po czym Porządkowy odstawia na stolik. Siedzę i się zastanawiam. W jakim rytuale ja uczestniczę. Dziwnie się czułem.

Na zgromadzeniu obwodowym jedna osoba ochrzszczona. Na sali 50% braci. Pandemia pomogła "letnim" usunąć się w cień.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień, 2022, 10:34 wysłana przez kochanek »


Offline glindzior

Odp: Pamiatka, ochrzczeni
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień, 2022, 10:46 »
esjoty sa mistrzami hipokryzji w zarzucaniu innym wszystkiego tego co sami robia.

a frekwencje sobie pewnie sami tlumacza ze ludzie ze wzgledu na covid "uczestnicza" zdalnie przez telefon.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień, 2022, 10:49 wysłana przez glindzior »


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Pamiatka, ochrzczeni
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień, 2022, 18:20 »
U nas podali na zbor około 140 głosicieli byli 245 obecnych. Przyznam że mnie to zaskoczyło. Jakos tak... dużo.


Offline Roszada

Odp: Pamiatka, ochrzczeni
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień, 2022, 18:26 »
U nas podali na zbor około 140 głosicieli byli 245 obecnych. Przyznam że mnie to zaskoczyło. Jakos tak... dużo.
Jakby z tych 140 głosicieli było 70 par małżeńskich i każda po 2 dzieci to byłoby też 140, czyli 280 osób.
To taka tylko luźna przymiarka, o niczym nie świadcząca. :)