Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zebrania w tygodniu - od maja przejście z fantasy do podręcznika pierwszoklasist  (Przeczytany 903 razy)

Offline Turbulent_Business

Otóż od maja w tygodniu przeglądana będzie (specjalnie nie używam słowa studiowana, bo swiadki nie maja pojęcia co to znaczy studium) nowa kretyńska książeczka do konwertowania ludzi. Nie wiem co gorsze. Książka o Ezechielu to jedne wielkie pierwowzory / odpowiedniki ułożone w chaotyczny sposób, wyniszczające mozg. Ale ta książeczka to szczyt... Każdy rozdział zjada czytającemu punkt IQ... Nie wiem też jaki jest sens przeglądania tego. I tak za 2-3 lata okaże się że książeczka jest nieskuteczna i trzeba nowej...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

No cóż poprzedni komentarz do Ez się wyczerpał i ilościowo i czasowo:

   „Już wkrótce, jeszcze w naszym XX wieku, rozgorzeje ‘walka w dzień Jahwe’ przeciw współczesnemu odpowiednikowi Jeruzalem, to znaczy przeciw chrześcijaństwu. (...) Wszystkich religiantów liczących na to, że chrześcijaństwo cieszy się uznaniem u Boga, wojenny ‘miecz’ Jehowy ‘wytnie’ z tej pozycji, którą przypisują chrześcijaństwu jego duchowni. Jednakże ‘miecz’ Jehowy zostanie dobyty nie tylko przeciw zwolennikom chrześcijaństwa. Ugodzi także we ‘wszelkie ciało od południa /chrześcijaństwa/ aż do północy’. Religianci stanowiący całą resztę światowego imperium religii fałszywej poczują cięcia ostrza ‘miecza’ Jehowy. Nie uchroni ich od tego fakt, że nie są chrześcijanami” („Narody mają poznać, że Ja jestem Jehowa” – jak? 1974 [ang. 1971] s. 143).

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101971012?q=%22jeszcze+w+naszym+xx+wieku%22&p=par


Offline Roszada

Ta książka jest niebywała, bo aż 7 razy w niej występuje Russell.

Czyste wielbienie Jehowy nareszcie przywrócone!

Np.
*** rr rozdz. 11 s. 127 ak. 23 „Wyznaczyłem cię na strażnika” ***
W latach poprzedzających rok 1914 Charles Russell i jego współpracownicy działali jako „posłaniec”, który miał ‛oczyścić drogę’ przed ustanowieniem mesjańskiego Królestwa (Malach. 3:1)

Musieli w niej coś już majstrować, bo elektroniczna wersja ma datę 2021, a nie 2019:

*** rr s. 1 Strona tytułowa i redakcyjna ***
Przygotowano do druku w czerwcu 2021 roku (...)
© 2019


Offline PoProstuJa

Otóż od maja w tygodniu przeglądana będzie (specjalnie nie używam słowa studiowana, bo swiadki nie maja pojęcia co to znaczy studium) nowa kretyńska książeczka do konwertowania ludzi. Nie wiem co gorsze. Książka o Ezechielu to jedne wielkie pierwowzory / odpowiedniki ułożone w chaotyczny sposób, wyniszczające mozg. Ale ta książeczka to szczyt... Każdy rozdział zjada czytającemu punkt IQ... Nie wiem też jaki jest sens przeglądania tego. I tak za 2-3 lata okaże się że książeczka jest nieskuteczna i trzeba nowej...

Po takiej reklamie chętnie bym tę książeczkę zobaczyła :D
Czy ona jest dostępna na jw.org? Mogę prosić o link?



Offline Matylda

Po takiej reklamie chętnie bym tę książeczkę zobaczyła :D
Czy ona jest dostępna na jw.org? Mogę prosić o link?

😀😀😀PPJ zadzwoń do mnie, ja ci bajki poopowiadam😜 Zaoszczędzisz kupę czasu.
Te ich infantylne książeczki to nawet pierwszoklasista by wyśmiał.


Offline Roszada

Ciekawe teksty:

„Pomyślmy o obietnicy danej Abrahamowi. Jehowa powiedział, że rozmnoży potomstwo Abrahama »jak ziarnka piasku na brzegu morza« (Rodz. 22:17, 18). Ale liczba tych, którzy tworzą jego potomstwo, wynosi 144 001 (Gal. 3:16, 29)” (Czyste wielbienie Jehowy – nareszcie przywrócone! 2019 s. 233).

144 000 + 1 Jezus = 144 001. :)

„Strażnicy, którzy są dla nas przykładem
(...) CZASY WSPÓŁCZESNE
Charles Russell i jego współpracownicy ok. 1879-1919
Wierny niewolnik od 1919 do dzisiaj” (Czyste wielbienie Jehowy – nareszcie przywrócone! 2019 [ang. 2018] s. 124).

To już czwarty komentarz do Ez

1917-1926 – ang. Dokonana Tajemnica (kilka edycji ze zmienianą treścią, szczególnie dot. dat);

1927 – ang. Dokonana Tajemnica (w tej ed. nie zamieszczono komentarza do Ez, ale tylko do Ap);

1931-1932 – Vindication (trzy tomy);

1971 – ang. „Narody mają poznać, że Ja jestem Jehowa” – jak? (ed. polska 1974);

2018 – ang. Czyste wielbienie Jehowy – nareszcie przywrócone! (ed. polska 2019);


Offline blossom

No cóż poprzedni komentarz do Ez się wyczerpał i ilościowo i czasowo:

   „Już wkrótce, jeszcze w naszym XX wieku, rozgorzeje ‘walka w dzień Jahwe’ przeciw współczesnemu odpowiednikowi Jeruzalem, to znaczy przeciw chrześcijaństwu. (...) Wszystkich religiantów liczących na to, że chrześcijaństwo cieszy się uznaniem u Boga, wojenny ‘miecz’ Jehowy ‘wytnie’ z tej pozycji, którą przypisują chrześcijaństwu jego duchowni. Jednakże ‘miecz’ Jehowy zostanie dobyty nie tylko przeciw zwolennikom chrześcijaństwa. Ugodzi także we ‘wszelkie ciało od południa /chrześcijaństwa/ aż do północy’. Religianci stanowiący całą resztę światowego imperium religii fałszywej poczują cięcia ostrza ‘miecza’ Jehowy. Nie uchroni ich od tego fakt, że nie są chrześcijanami” („Narody mają poznać, że Ja jestem Jehowa” – jak? 1974 [ang. 1971] s. 143).

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101971012?q=%22jeszcze+w+naszym+xx+wieku%22&p=par

Cytuj
Czy chrześcijaństwo jest odpowiednikiem starożytnej odstępczej Jerozolimy?
Czyste wielbienie: rozdz. 16, ramka 16A

Wcześniejsze zrozumienie: Niewierna Jerozolima jest pierwowzorem chrześcijaństwa. Dlatego zagłada tego miasta zapowiadała to, co czeka chrześcijaństwo.

Obecne zrozumienie: Sytuacja niewiernych Izraelitów w Jerozolimie — panujące tam bałwochwalstwo oraz upadek moralny — rzeczywiście przypomina to, co dzieje się w chrześcijaństwie, ale już nie uważamy, że jest ono odpowiednikiem starożytnej Jerozolimy.

Uzasadnienie: Nie ma biblijnych podstaw, by twierdzić, że w tym wypadku mamy do czynienia z pierwowzorem i jego odpowiednikiem. W przeciwieństwie do mieszkańców starożytnej Jerozolimy wyznawcy religii chrześcijaństwa nigdy nie praktykowali czystego wielbienia. Poza tym Jerozolima w pewnym momencie skorzystała z miłosierdzia Jehowy, natomiast chrześcijaństwo nie ma takiej możliwości.

Teraz wychodzi na to, że miecz Jehowy wytnie najpierw samych świadków, albo w sumie to w pierwszej kolejności Izrael duchowy   8-) tylko oni czysto wielbią Jehowę i cieszą się Jego miłosierdziem oraz są oczywiście odpowiednikiem Izraela, ludu Bożego.


Offline Legion

Ta książka jest niebywała, bo aż 7 razy w niej występuje Russell.

Super. Tak długo walczę z przeciwnikami noszenia zarostu u mężczyzny (bo u kobiet to nikomu nie przeszkadza), że teraz to już nie będą mieli wymówki...



Offline janeczek

Pastor brody a to przecież druga owca z pastora, tak pamiętam pewny to nie jestem rydwan na dopingu więcej kasy to pędzi. I zmiany też mogły być, do tej pory tylko sędzia pijaczek był promowany.
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się