Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Atak króla północy  (Przeczytany 2912 razy)

Offline Roszada

Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Marzec, 2022, 10:11 »
A ja nie jestem przekonany, że Daniel zajmował się Putinem. ;)


Offline Blue

Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Marzec, 2022, 10:19 »
Wojna może niedługo się skończyć uzaniem przez Ukrainę niepodlełości dwóch nowych państw, uznania utraty Krymu i neutralną polityką Ukrainy." Król północy" wygrałby w takim wypadku bo takie miał od początkużądania (propaganda polska wmawia co innego że celem była aneksja żeby ogłosić potem zwycięstwo Ukrainy)

Co do znaczy dla świadków ?

Aha. Czyli propaganda zachodnia wymyśliła sobie desant na hostomel, otoczenia Kijowa oraz bombardowanie Lwowa, Kijowa oraz Odessy?

Niech zgadnę, gdyby Ukrainie udało się wypchnąć Ruskich faszystów za ich granicę, to tak naprawdę Rosja ogłosiłaby strategiczne zwycięstwo i świetnie przeprowadzony odwrót? Zawsze wszystko dla Ruskich idzie zgodnie z planem.

Co tam jeszcze dzisiaj pisali w Комсомольская правда?
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2022, 10:24 wysłana przez Blue »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Marzec, 2022, 19:58 »
(mtg): zauważyłem, poniektóre osoby uważają nadal, że król południa w obecnym czasie to potęga ''Anglo-amerykańska'' natomiast król północy jak donoszą przypuszczenia to blok komunistyczny, czyli w skrócie Rosja.
Dostrzegłem pewną wyłaniającą się zależność mianowicie (Ww) zaistniała inaczej mówiąc narodziła się w USA i przypisała jemu naczelne stanowisko jako król południa.
Jakim kierowała się powodem (Ww) w takiej interpretacji proroctwa Daniela?
Uważam, że podstawowym czynnikiem to patriotyzm względem swego kraju ( nie będę rozpisywał się dodatkowo omawiając tę zależność) a przeciwny król północy to wszelkie przeciwieństwo wszystkiego co prezentuje tenże cały system polityczny tegoż mocarstwa. [Księga Daniela- rozdz. szesnasty - str. 284 (ramka) pod ramką interesująca jest wzmianka zaznaczona (*)- warto przeczytać].
Analizując dzieje historyczne powstania Stanów Zjednoczonych a zarazem znaczący wpływ Anglii tworząc wspólnie wielkie zachodnie mocarstwo, jak również spojrzeć na historię Cesarstwa Rosyjskiego za czasów Iwana IV Groźnego, który koronował się na cara moskiewskiego (1547)-  materiały zamieszczone są np. WIKIPEDIA.
Zauważyć i wyciągnąć można wniosek, że wypowiedź (Ww) przedstawiona w Księdze Daniela jest błędna i grubo naciągana.
Moim zdaniem jest na odwrót jak przedstawia (Ww) król południa to ROSJA natomiast król północy to przeciwne mocarstwo światowe wobec Rosji.
Uważam również (dalekosiężne przypuszczenie, prawie niemożliwe do zrealizowania, ale, ale ...), że w niedalekiej przyszłości Rosja wraz z Chinami staną się mocnym królem południa jaki opisuje prorok Daniel. Jak zareaguje król północy? można tylko wysnuć z dalszej opisanej wizji finał.
Opierając się na s-f  bujnym snem Daniela mogę przypuszczać, że poniekąd dorównuje w gatunku hard sciece fiction  niezrównanemu światowej sławy pisarzowi, którym był autor ''Solaris'' czy ''Powrót z gwiazd''.


Offline Turbulent_Business

Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Marzec, 2022, 20:15 »
Bo to jest Panie kolego literatura apokaliptyczna. Jedna z wielu tego typu, charakteryzująca okres gdzieś od końca 2 wieku p. n. e. do (tu nie pamiętam dokładnie) 1-2 wieku n.e. Nie czyta się przeglądu technicznego frezarek cnc dla jego poetyckiej głębi tak samo jak nie czyta się księgi Daniela czy objawienia tak jak ks Izajasza. Literatura apokaliptyczna to coś innego niż pisma prorocze.

https://www.britannica.com/topic/prophecy/Prophecy-and-apocalyptic-literature
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2022, 20:18 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Marzec, 2022, 20:57 »
Bo to jest Panie kolego literatura apokaliptyczna. Jedna z wielu tego typu, charakteryzująca okres gdzieś od końca 2 wieku p. n. e. do (tu nie pamiętam dokładnie) 1-2 wieku n.e. Nie czyta się przeglądu technicznego frezarek cnc dla jego poetyckiej głębi tak samo jak nie czyta się księgi Daniela czy objawienia tak jak ks Izajasza. Literatura apokaliptyczna to coś innego niż pisma prorocze.

https://www.britannica.com/topic/prophecy/Prophecy-and-apocalyptic-literature
Witaj Turbulent_Business
Literatura apokaliptyczna w obecnym czasie dorównuje w gatunku hard sciece fiction + Horror, dlatego czyta się z przymrużeniem oka, zauważ dawniej dzieci straszono Baby-Jagą, smokami ... itp, dziś: Seria Harry Potter, Opowieści z Narnii ... itp.


Offline Turbulent_Business

Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Marzec, 2022, 22:08 »
W 100% się zgadzam:) Mam po prostu duży sentyment do księgi Daniela i uwielbiam o niej rozmawiać. Przeczytanie obszernego komentarza do tejże księgi  napisanego przez prawdziwego uczonego było dla mnie czymś niezapomnianym    i kamieniem milowym w procesie prawdziwego poznawania biblii  Dzięki temu zafascynowałem się poznawaniem tej księgi ( nie jako natchnionej). Uświadomiłem też sobie jak żenujący poziom, setki metow poniżej dla reprezentują sobą publikacje wt ..
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #81 dnia: 18 Marzec, 2022, 22:11 »
Przeczytanie obszernego komentarza do tejże księgi  napisanego przez prawdziwego uczonego było dla mnie czymś niezapomnianym    i kamieniem milowym w procesie prawdziwego poznawania biblii 
[/b][/size]
O jakim komentarzu piszesz?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Turbulent_Business

Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #83 dnia: 18 Marzec, 2022, 22:15 »
Nie dla mnie niestety, jest po angielsku. Szkoda, ale mam kilka komentarzy do ST.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline armagedon

Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Marzec, 2022, 07:44 »
Przecież to widać i czuć. ;D

Wiesz kogo CK nakazuje popierać w tej obecnej wojnie? ;)
Nikogo?
A może zachód bo jak Putin przegra to może ruskie oddzadzą biuro oddziału i zniosą zakaz  ;D


Offline Roszada

Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #85 dnia: 19 Marzec, 2022, 08:27 »
Nikogo?
A może zachód bo jak Putin przegra to może ruskie oddzadzą biuro oddziału i zniosą zakaz  ;D
W broadcastingu mówili, żebyś nawet w sercu nie opowiadał się po czyjejś stronie. :-\
Jak oddadzą im biuro oddziału, to przestaną być tym królem, bo Putin straci koronę. ;D
A królem gospodarczym nad całą Rosją zostaną Chiny i też zabiorą BO. :)


Offline urgent

Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Marzec, 2022, 09:58 »
W broadcastingu mówili, żebyś nawet w sercu nie opowiadał się po czyjejś stronie. :-\
Jak oddadzą im biuro oddziału, to przestaną być tym królem, bo Putin straci koronę. ;D
A królem gospodarczym nad całą Rosją zostaną Chiny i też zabiorą BO. :)
Nie zawsze tak było. Bo dziękowali Bogu za dobry wynik I wojny światowej


Offline urgent

Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #87 dnia: 19 Marzec, 2022, 14:55 »
Ale później to odszczekali, a tego co dał nawoływanie do modlitwy wypchnęli z Biura Głównego w teren. :)
A to nie Rutherford był wyłącznym pisarzem wtedy?


Offline Roszada

Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #88 dnia: 26 Marzec, 2022, 10:28 »
Co sądzicie o ostatnich wydarzeniach o ataku Rosji na Ukrainę?
Czy to nie może być początkiem biblijnego ataku króla północy i preludium armagedonu?

Atak miał być już w XX wieku. Poślizg na dziś, to co najmniej 22 lata, liczone od 2000 r., a od 1984 r. dużo więcej:

*** w84/19 s. 14 ***
„Zanim jednak nadejdzie »koniec«, jeszcze w naszym XX wieku nastąpią pewne wydarzenia zasługujące na uwagę. W proroctwie Daniela powiedziano na przykład: »A w czasach ostatecznych zetrze się z nim [królem północy] król południa. Lecz król północy uderzy na niego« (Dan. 11:40, Nowy Przekład)”.

Pewnie nastąpiło 'przegrupowanie wojsk'. :)


Offline armagedon

Odp: Atak króla północy
« Odpowiedź #89 dnia: 26 Marzec, 2022, 12:10 »
Atak miał być już w XX wieku. Poślizg na dziś, to co najmniej 22 lata, liczone od 2000 r., a od 1984 r. dużo więcej:

*** w84/19 s. 14 ***
„Zanim jednak nadejdzie »koniec«, jeszcze w naszym XX wieku nastąpią pewne wydarzenia zasługujące na uwagę. W proroctwie Daniela powiedziano na przykład: »A w czasach ostatecznych zetrze się z nim [królem północy] król południa. Lecz król północy uderzy na niego« (Dan. 11:40, Nowy Przekład)”.

Pewnie nastąpiło 'przegrupowanie wojsk'. :)
Możliwe