Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: hej  (Przeczytany 948 razy)

Offline karyma

hej
« dnia: 12 Marzec, 2022, 20:30 »
Nie jestem świadkiem ani nigdy nie byłem. Jednak kiedyś trochę sympatyzowałem, czytałem gazetki... Zastanawiałem się nad studium ale na szczęście się ostatecznie nie zdecydowałem na tego typu rzeczy.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: hej
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec, 2022, 20:36 »
Witaj KARYMA w Naszym GRONIE.  :) :) :) :) :)
Prawdopodobnie Matka ''Bosa'' ustrzegła przed wstąpieniem do (Ww) w której TEORIA SPISKOWA zajmuje podstawowe miejsce - pozdrawiam


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: hej
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec, 2022, 12:24 »
Witaj karyma.
Jednym słowem upiekło Ci się.  :)


Offline karyma

Odp: hej
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec, 2022, 12:41 »
Teraz na podjęcie studium biblijnego nie ma szans. Wiem juz to że nie studium Bibli ale studiowanie  książki do studium biblijnego gdzie są wybrane wersety z jedyną słuszną interpretacją.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: hej
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec, 2022, 12:56 »
A po co chcesz studiować?


Offline karyma

Odp: hej
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Marzec, 2022, 12:15 »
Dalej chciałbym się cegoś dowiedzieć więcej  o Biblii, ale już nie od Świadków

Czy ktoś może polecić  przystępnie napisane "studium biblijne"w internecie  ale nie mające na celu doprowadzeniu owcy do jedynej słusznej religii tylko lepszemu poznaniu Biblii. Może być po angielsku.


Offline Roszada

Odp: hej
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Marzec, 2022, 12:22 »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: hej
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marzec, 2022, 19:27 »
Dalej chciałbym się cegoś dowiedzieć więcej  o Biblii, ale już nie od Świadków

Czy ktoś może polecić  przystępnie napisane "studium biblijne"w internecie  ale nie mające na celu doprowadzeniu owcy do jedynej słusznej religii tylko lepszemu poznaniu Biblii. Może być po angielsku.

Możesz potraktować nasze forum jako pomoc do studium Biblii  ;)


Offline Turbulent_Business

Odp: hej
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Marzec, 2022, 19:35 »
https://youtube.com/playlist?list=PLbQINmUy3n7Yd56ISO-zbVMu0vLtkExB8

To ja moze byc po angielsku to tu masz darmowy kilkunastogodzinny kurs starego testamentu z Yale. Nie jest to jakis pierwszy lepszy youtuber, tylko są to nagrane wykłady z Yale Divinity School.
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2022, 19:36 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline karyma

Odp: hej
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Marzec, 2022, 20:21 »
dzięki za porady. bede ogladał ten kurs na youtube.
 Powoli wgłebiam się w forum. Ile tu tych peeł i fajnyc migających światełek...


Offline blossom

Odp: hej
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Marzec, 2022, 20:49 »
Dalej chciałbym się cegoś dowiedzieć więcej  o Biblii, ale już nie od Świadków

Czy ktoś może polecić  przystępnie napisane "studium biblijne"w internecie  ale nie mające na celu doprowadzeniu owcy do jedynej słusznej religii tylko lepszemu poznaniu Biblii. Może być po angielsku.

Jak po angielsku to polecę to http://www.freebiblecommentary.org
Po polsku jest tylko kilka ksiąg
Werset po wersecie każda księga opisana i przy każdym wątku są wypisane wszystkie możliwe interpretacje (bez wskazania na jedną prawidłową)  ;)


Offline karyma

Odp: hej
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maj, 2022, 20:05 »
Z Świadkami łączy mnie nie tylko że znam ich dwóch czy trzech (choć aktualnie nie mam kontaktu) ani to  też że kiedyś czytałem czasem ich gazetki i ogólnie sympatyzowałem.

Mam pewne cechy charakteru dzięki którym byłbym  dobrym świadkiem. Cichy spokojny , nieawanturujący się . Do tego nie przepadam za imprezami. Byćie świadkiem byłby dla mnie dobrymprzetekstemżeby nie iść na niektóre imprezy...

Mam zamiłowanie do teorii spiskowych. Przeważnie  wierzyłem w "bliski koniec systemu rzeczy" jak mawiają świadkowie. Że będzie koniec świata, armaregon, albo depopulacja, kontakt z kosmitami, wielki reset, koniec cywylizacjijakiej  znany albo coś w tym rodzaju. W informacjach ze świata doszukiwałem zbliżających się oznak któreś z tych rzeczy co zmieni całkowicie sytuację na świecie. (choć wiedziałęm że niekoniecznie to przeżyję).   Nie łączyłem jednak tych przekonań z jakąkolwiek konkretną religią i nie głosiłem prawdy .
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2022, 20:24 wysłana przez karyma »