Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach  (Przeczytany 772 razy)

Offline Światus

Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« dnia: 08 Marzec, 2022, 19:05 »
W Towarzystwie Strażnica widać od kilku lat tendencję do chwalenia się w lokalnych mediach. Najczęciej dzieje się tak przy okazji Pamiątki i Kongresów.
Pomoc uchodźcom z Ukrainy to też dobra okazja, żeby pokazać chrześcijańską jedność i miłość.

Dzisiaj przypadkiem trafiłem na taki artykuł o ŚJ z Lublina:
https://tulublin.pl/2022/03/01/chrzescijanska-milosc-w-dzialaniu/

Autor zaznaczył, że Świadkowie pomagają swoim współwyznawcom. Chyba dlatego, żeby inni chętni nie myśleli, że mogą skorzystać "przy okazji".
Nawet w marcowym Broadcastingu powiedziano wprost, że "najpierw pomagamy swoim braciom".
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Technolog

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marzec, 2022, 19:13 »
Te tulublin, roztocze.net i parę innych stron to jakaś reklamówka do wrzucania takich tekstów. Takie teksty własne niby, że publikowane w niezależnych mediach. Jakbyś był na grupie fejsbukowej i tych artykułów właśnie z tuliblin i kilku innych, zawsze tych samych stron pojawiają się co jakiś czas. Jak była jakaś kampania ostatnio to był wrzucony ten sam artykuł, lekko zmieniony w treści, z podmienionymi nazwami miejscowości i regionów na kilka takich stron.
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2022, 19:17 wysłana przez Technolog »


Offline Roszada

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marzec, 2022, 19:18 »
Co przeciętny zjadacz chleba ma sobie pomyśleć widząc: jw.org
Gdyby trzymali tablicę: Świadkowie Jehowy pomagają.
Albo: Pomoc dla Świadków Jehowy.
To byłby przekaz... :)


Offline Sebastian

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec, 2022, 19:30 »
mam wątpliwości czy przeciętny telewidz skojarzy jw.org ze świadkami Jehowy
mam nawet wątpliwości czy przeciętny telewidz skojarzy jw.org ze stroną internetową
a tym bardziej mam wątpliwości czy ktokolwiek wejdzie na stronę www po takiej reklamie
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec, 2022, 19:31 »
Co przeciętny zjadacz chleba ma sobie pomyśleć widząc: jw.org
Gdyby trzymali tablicę: Świadkowie Jehowy pomagają.
Albo: Pomoc dla Świadków Jehowy.
To byłby przekaz... :)
Przeciętny zjadacz wbije w kompa jw.org i poprosi o spotkanie na formularzu S-77... a nie, to na końcu :)


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marzec, 2022, 19:41 »
Co nie zmienia faktu że "przypadkiem" są w każdej telewizji i mają darmowa reklamę na szeroką skalę. Oglądam wiadomości i na wielu kanałach było widać tabliczki jw.org.
Ciekawe czy stoją w dobrych miejscach czy przenoszą się jak widzą tv  ;)


Offline Vog

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec, 2022, 07:07 »
Te tulublin, roztocze.net i parę innych stron to jakaś reklamówka do wrzucania takich tekstów. Takie teksty własne niby, że publikowane w niezależnych mediach.
Dokładnie tak. Artykuł na Roztoczu dodatkowo momentalnie po pojawieniu się ma już sporo polubień i pochlebnych komentarzy. Nie wiem, czy to już jest "w pakiecie" czy też sami świadkowie skrzykują się, być może w ramach służby grupowej do komentowania i lajkowania.
Parę komentarzy krytycznych i możliwość komentowania jest wyłączana a pojawia się notka od redakcji o rzekomej mowie nienawiści.
Dodatkowo każdy z tych artykułów jest pisany takim sztucznym, świadkowskim językiem. Od razu czuje się, że to dzieło jakiegoś korporacyjnego trybika oderwanego od rzeczywistości.
Często te teksty zwierają błędy i literówki, są pisane niechlujnie.
Najwyraźniej "reklama" dopasowuje się do obecnego poziomu organizacji. Stąd sztuczność i takie niszowe, lokalne portale (jak nie wiadomo o co chodzi...).


Offline zona_abrahama

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec, 2022, 08:13 »
Na szczęście coraz więcej "przecietnych" widzów lub mijaczy świadków na tych dworcach czuje, powiem po świadkowsku, zgorszenie. Cytat: "jak już tak stoją, to może coś bardziej pomocnego niż reklamę swojej religii". Tak jak to było w innym temacie: robią sobie kryzys wizerunkowy (wśród ludzi spoza, nawiedzeni ŚJ pewnie będą zachwceni tymi działaniami).


Offline NNN

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec, 2022, 22:04 »
Myślę, że organizacja jw.org nie chce dopuścić do tego, aby wpuścić do "świętych" sal królestwa i sal zgromadzeń ludzi z takich religii. Byłoby to prawdopodobnie zbezczeszczenie "domu Jehowy". A tym bardziej do domów głosicieli, gdzie przy przedłużającym się pobycie mogłoby dochodzić do rozmów na temat wiary. Możliwe, że nie tylko prawosławni znają lepiej od katolików Biblię, wobec czego byłoby to dla świadków niebezpieczne. Prawosławie - wyznanie pierwotne, pierwsze, prawowierne, prawdziwe; i tym podobnie.
Dlatego trzymają na granicy plakaty z jw.orgiem, przyjmując tylko swoich, przy okazji "piekąc drugą pieczeń", bo ich namiot nieraz jest w tle wywiadów z uchodźcami nawet przypadkowo (sądzę, że nieprzypadkowo postawili go w tak dobrym miejscu).

   Poza tym, warto przeczytać broszurę "Wskazówki dotyczące organizacji kongresów"  od podtytułu: "Dział kontaktu z mediami". Ja przytoczę niektóre zdania, które pokazują, jak dla orga jest ważna sprawa  ich wizerunku i jak to, co dotyczy ich spostrzegania przez media i społeczeństwo jest od początku do końca kontrolowane przez Nadarzyn (podkreślenia moje).

"Dział kontaktu z mediami przygotowuje rzetelne informacje na temat kongresu do wykorzystania w artykułach prasowych, w wywiadach radiowych i telewizyjnych oraz w bezpłatnych komunikatach informacyjnych" (dodam, iż stale i zawsze są to "rzetelne" informacje, takie jakie są na przykład teraz w Rosji).

"Wszystkie informacje dla miejscowych środków masowego przekazu powinny być zatwierdzane przez nadzorcę programu. (...) Bez uzyskania zgody Biura Oddziału nie należy wykupywać płatnych ogłoszeń w prasie, radiu lub telewizji".

"Każdemu dziennikarzowi zawsze powinien towarzyszyć przynajmniej jeden przedstawiciel Działu Kontaktu z mediami".

"Można robić zdjęcia lub nagrywać napływające tłumy uczestników, uśmiechnięte twarze obecnych słuchających program oraz przykładowe rodziny z dziećmi" (jeśli by nie było tłumów to co? nieuśmiechnięte twarze i śpiących na kongresie nie pokazujemy, także bawiących się dzieci).

"Do reprezentowania organizacji w odpowiedni sposób, podczas wywiadów, należy przygotować wykwalifikowanych  miejscowych braci, w tym członków Komitetu Kongresu". ... Celem kontaktów z dziennikarzami jest przedstawienie dokładnych, pozytywnych informacji o Świadkach Jehowy, naszych wierzeniach lub kongresie. Chodzi o zrozumiałe wyjaśnienie korzyści wynikających z obecności na kongresie, myśli przewodniej kongresu, oraz tego, czego się mogą  spodziewać goście uczestniczący w kongresie. Należy się trzymać podanych we "Wskazówkach dla Działu Kontaktów z Mediami" wytycznych dotyczących kontaktów z przedstawicielami mediów".

Wystarczy pod te "rzetelne wskazówki" podstawiać sobie różne wydarzenia, oprócz kongresu i już możemy być spokojni o wizerunek organizacji. W tym wypadku podstawiamy "przyjmowanie uchodźców".

Wikipedia:

W wyniku soboru zjednoczeniowego, który obradował w dniu 15 grudnia 2018 w Soborze Mądrości Bożej (Sofijskim) w Kijowie, duchowni Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego, wespół z duchownymi Ukraińskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz częścią duchownych Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego, powołali Kościół Prawosławny Ukrainy, a Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Kijowskiego i Ukraiński Autokefaliczny Kościół Prawosławny rozwiązały się[4][5].

 Statystyki według danych sondażowych w 2015: Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Kijowskiego 44,2%; Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Moskiewskiego 20,8%; Ukraiński Autokefaliczny Kościół Prawosławny 2,4%; Kościół katolicki obrządku bizantyjsko-ukraińskiego (grekokatolicy) 11%, Kościół rzymskokatolicki 1%; protestanci i Świadkowie Jehowy 2,5%; judaizm 0,1%, ateiści 9,5% (sondaż nie objął Krymu i ługańskiej republiki separatystycznej)[6].
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec, 2022, 22:16 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Gostek

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marzec, 2022, 08:13 »
W sumie, to nie wiedziałem, w którym wątku tę informację zamieścić. Ale natknęłem się dzisiaj na taką informację dotyczącą uchodźców z Ukrainy.

https://www.onet.pl/informacje/onetwroclaw/mezczyzna-zgwalcil-19-latke-uciekajaca-z-ukrainy-ktora-przyjal-w-domu/4hq6yfn,79cfc278


Offline Matylda

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marzec, 2022, 17:24 »
Na jakimś innym portalu czytam że ta 19 letnia ukrainka nawiązała kontakt z tym gnojkiem, przez internet. No to o ile to prawda to niestety troszkę sama sobie winna. Gardzę i brzydze się gwałcicielami. Każdemu bardzo chętnie, osobiście urzezała  bym kutasa , tępym nożem.
Ale taka młoda dziewczyna powinna się trzymać jakchiś starszych ludzi, czy matki z dziećmi a nie wchodzić w kontakty z jakimiś chłopem starym. Co nie Zmieni faktu że trzeba gnoju ukarać karą z górnej półki.


Offline uncja

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Marzec, 2022, 18:33 »
Matylda nie wiesz w jakiej ona była sytuacji, na ile jest życiowo rozwinięta, przez co przeszła zanim trafiła do niego, jakie trudności miała ze znalezieniem noclegu, czy była głodna, jak bardzo była zmęczona, czy ja coś bolało. Twoja wypowiedz jest trochę w stylu sama sobie winna bo krótką spódniczkę nosiła.On jest winien I tylko on bo zgwałcił i wykorzystał trudne położenie ofiary. Bedą się takie sytuacje zdarzały. Czasem ukraińskie dzieciaki same przechodzą przez granice. Na pewno będą sytuacje w ktorych ucierpią Ukraińcy i zdarzy ie pewnie nie raz że ucierpią pomagający Polacy. To nieuniknione te dziewczyny są w sytuacji w której muszą ryzykować.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marzec, 2022, 19:02 »
Pomoc uchodźcom z Ukrainy to też dobra okazja, żeby pokazać chrześcijańską jedność i miłość.

Pomaganie swoim to nie jest powód do dumy, co nawet Jezus zauważył. Wciąż lepsze niż nie pomaganie nikomu, ale żadna w tym zasługa biorąc pod uwagę, że katoliccy Polacy biorą pod swoje dachy prawosławnych. Choć z drugiej strony można powiedzieć, że pomaganie swoim to pewnego rodzaju pragmatyzm dzięki któremu niweluje się możliwość wystąpienia spięć i konfliktów, bo współwyznawca to jednak bardziej pewny lokator. Wychodzi na to, że w tej sytuacji to katolicy okazują się romantycznymi humanitarystami, natomiast świadkowie pragmatykami z pretensjami do bycia postrzeganymi jako romantycy. Innymi słowy - świadki dobrze robią, ale w tym wypadku nie ma się czym chwalić, bo światusy ich swoją bezinteresownością i solidarnością prześcigają.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2022, 19:10 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Matylda

Odp: Świadkowie pomagają uchodźcom - reklama w mediach
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec, 2022, 19:29 »
 Nie nie Uncja, absolutnie nie miałam na myśli czegoś w stylu,“za krótką miała spódniczkę“
Nigdy w życiu nie usprawiedliwię gwałciciela. Nigdy.
Miałam tylko na myśli że być może licząc na  lepsze, sama się Wystawiła na krzywdę.
Zgadzam się z tobą że nie wiadomo czy ona jest osobą która ptotrafi ocenić zagrożenie.