Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: wzór "formularza RODO" dot. zgody na przetwarzanie danych przez starszyznę zboru  (Przeczytany 648 razy)

Offline Sebastian

bardzo zaciekawiła mnie ta wypowiedź na forum
Jak nie podpisałeś zgody na przetwarzanie danych osobowych, to nie wiem czy takie oficjalne spotkanie z urzędnikami korporacji jest możliwe.  Na druku do podpisu była informacja, że kto nie podpisze, nie będzię mógł skorzystać z ich wsparcia duchowego.
, dlatego chcę _samodzielnie_ ocenić, _co_konkretnie_ wynika z treści "formularza RODO", który kilka lat temu podpisywali świadkowie Jehowy w polskich zborach.

Zaznaczam, że proszę, aby w tym wątku NIE zamieszczać waszych przemyśleń, co (Waszym zdaniem) wynika, a co (Waszym zdaniem) nie wynika z treści tego formularza...

Jeśli będzie potrzeba i ochota, to na ten temat można podyskutować w innym wątku, np. tym:
https://sjwp.pl/kwestie-prawne/mozna-powolac-komitet-sadowniczy-przeciwko-osobie-ktora-nie-wyrazila-zgody-rodo/

Tutaj interesują mnie WYŁĄCZNIE skany formularza.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline smaigol


Przesyłam formularz  S-290-P z rodo


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Ciekawe! Wyrażanie zgody "in blanco" na przyszłość, cokolwiek by nie opublikowali na stronie. Chyba nie do końca legalne  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Sebastian

Przesyłam formularz  S-290-P z rodo
wielkie dzięki
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Niestety, po przeczytaniu treści formularza,
Przesyłam formularz  S-290-P z rodo
wielkie dzięki
muszę wyrazić opinię, że

Organizacja pisemnie komunikuje swoim owieczkom, że zgoda RODO wcale NIE jest potrzebna do przetwarzania ich danych osobowych.

W szczególności, Organizacja może przetwarzać _dowolne_ dane członków zboru, a oni NIC w tej sprawe NIE MOGĄ zrobić.

Pozwólcie że „przetłumaczę z języka prawniczego na język potoczny” to co napisali prawnicy organizacji:

Prawnicy napisali:
1) Nawet jeśli to się Tobie, Głosicielu, nie spodoba, to my i tak _będziemy_ przetwarzali Twoje dane.
2) Informujemy Cię, Głosicielu, że nie jesteś w stanie skutecznie tego oprotestować
3) Uważamy, że jedyne co możesz zrobić, to uznać swoją bezsilność i pogodzić się z faktami, na które i tak nie masz żadnego wpływu
4) To my decydujemy, jaki zakres danych będziemy przetwarzali, a Ty nie masz a to wpływu
5) Na wszelki wypadek (gdyby okazało się, że Cezar jest złośliwy) prosimy abyś pozwolił nam przetwarzać te dane osobowe, które NIE SĄ nam niezbędne do działalności
6) Oczywiście, jesteśmy tak bezczelni, że NIE poinformujemy Ciebie, które dane są nam potrzebne, a które dane mogą okazać się nadmiarowe i niepotrzebne.
7) Oczekujemy, że Cezar się od nas odpier...li, ale... gdyby okazało sie inaczej (a Cezar okazałby się wyjątkowo złośliwy), to wtedy pokażemy mu tę kartkę i powiemy, że przecież Ty się zgodziłeś i na przetwarzanie tych danych, które mieliśmy prawo przetwarzać bez Twojej zgody i dodatkowo, zgodziłeś się na przetwarzanie tych danych, których przetwarzanie mogłoby się Cezarowi nie spodobać).
8) Oczekujemy że przyjmiesz to co wszystko z ufnością i z radością (tak tak, nasza bezczelność nie tylko siega niebios, ale jest o wiele większa)
9) Sumując, tak czy siak, będziemy przetwarzali Twoje dane osobowe (nawet jeśli to sie Tobie NIE spodoba), ale „na wszelki wypadek” daliśmy Tobie do podpisania tę karteczkę, jako „dodatkowy dupochron”, który ma nas zabezpieczyć przed ewentualną złośliwością Cezara.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Tu do pełnego wątku przydałyby się jeszcze dwa dokumenty:
- S291 Instrukcja przetwarzania danych
- zborowy rejestr czynności przetwarzania, czyli tabelka z informacją jakie dokumenty i jakie dane w jakim celu są przetwarzane


DeepPinkTool

  • Gość
W załączeniu:
- INSTRUKCJA WYKORZYSTYWANIA DANYCH OSOBOWYCH, S-291-P,
- INFORMACJA I ZGODA NA WYKORZYSTYWANIE DANYCH OSOBOWYCH, S-290-P - w troszkę lepszej jakości.


DeepPinkTool

  • Gość
... i jeszcze Zborowy rejestr czynności przetwarzania.