Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Znalezione  (Przeczytany 588481 razy)

Offline Światus

Odp: Znalezione
« Odpowiedź #600 dnia: 17 Listopad, 2016, 20:23 »
To stwierdzenie jest głupie samo w sobie.
KAŻDY przebywający na terenie Polski MUSI przestrzegać Konstytucji.
Art. 83. Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Lila

Odp: Znalezione
« Odpowiedź #601 dnia: 17 Listopad, 2016, 21:30 »
Nie wiedziałem gdzie to umieścić. Nie wiem czy śmiać się czy płakać...

Posłanka PiS Beata Mateusiak-Pielucha uważa, że ateiści, prawosławni czy muzułmanie powinni podpisywać oświadczenia, że znają i zobowiązują się respektować polską Konstytucję. Ci, którzy tego nie zrobią, powinni być deportowani

http://wiadomosci.wp.pl/kat,143276,title,Poslanka-PiS-Beata-Mateusiak-Pielucha-chce-lojalek-min-od-ateistow-Biardzki-dla-WP-a-moze-ich-oznaczac-i-zamykac-w-obozach,wid,18597420,wiadomosc.html



Powstała już nawet lista pasażerów do pierwszej deportacji:

https://www.facebook.com/events/109397099544392/



Jednak jak tak sobie patrzę na ten polski pierd**, to łatwiej byłoby spakować i wysłać rząd, bo to on ma największy problem z respektowaniem Konstytucji i polskich wartości. Przez wieki Polska była ostoją tolerancji i powszechnej akceptacji różnic kulturowych, w tym religijnych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione
« Odpowiedź #602 dnia: 17 Listopad, 2016, 21:37 »

 Przez wieki Polska była ostoją tolerancji i powszechnej akceptacji różnic kulturowych, w tym religijnych.

Polska przez wieki chrześcijanstwem stała ... Nie było multikulti :) 
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Znalezione
« Odpowiedź #603 dnia: 17 Listopad, 2016, 22:51 »
Następna inteligentna inaczej z partii niestety rządzącej, która nie zna konstytucji. Podobno jest zawarta w niej klauzula gwarantująca obywatelom RP wolność wyznania.  :o

W obu obozach znajdą się takie inteligentne :) Ja jedną z PO wrzuciłem niegdyś, która moim zdaniem, choć nie miała ostrych poglądów, to tylko dlatego, że nie miała ich wcale.


Offline Lila

Odp: Znalezione
« Odpowiedź #604 dnia: 17 Listopad, 2016, 23:15 »
Polska przez wieki chrześcijanstwem stała ... Nie było multikulti :) 

No 10,5 wieku, z czego i tak lud dalej tkwił w pogaństwie, bo internetu nie było i domniemywać można, że trochę trwało zanimi się przestawili na chrześcijaństwo :)
Przez sporą część tego okresu Polska słynęła z niespotykanej tolerancji i była schronieniem dla mniejszości religijnych, a to sprawiało, że właśnie tu było prawdziwe multikulti w wybitnym wydaniu. O ile pamiętam, to Kazimierz Wielki zapoczątkował erę wielkiej tolerancji wobec wyznawców innych religii, i to w dodatku mając głęboko w pompce wolę ówczesnego papieża ;)
Jest naprawdę sporo materiałów na ten temat i warto poczytać, bo ja osobiście zawsze czułam dumę, że był czas, gdy byliśmy dla innych prawdziwym ratunkiem, azylem dla ludzi, którzy gdzie indziej tracili życie za swoje przekonania.

Cytuj
Polska tolerancja religijna była czymś równie wyjątkowym w ówczesnej Europie, tak jak postawa ostatniego z Jagiellonów Zygmunta Augusta, który w czasach sterowanych przez władców rzezi religijnych uroczyście oświadczył: Nie jestem panem waszych sumień, jeno stróżem waszych praw. Szczególnie doniosłym aktem tolerancji religijnej była konfederacja warszawska, ustawa uchwalona w styczniu 1573 roku przez polską szlachtę po śmierci Zygmunta Augusta. Gwarantowała ona pełne swobody religijne i była w owym czasie najbardziej tolerancyjnym w ówczesnej Europie aktem tego typu.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione
« Odpowiedź #605 dnia: 17 Listopad, 2016, 23:20 »
Wobec kogo ma być ta tolerancja?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Lila

Odp: Znalezione
« Odpowiedź #606 dnia: 17 Listopad, 2016, 23:22 »
Wobec kogo ma być ta tolerancja?

Ludzi wobec ludzi.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Znalezione
« Odpowiedź #607 dnia: 17 Listopad, 2016, 23:24 »
No 10,5 wieku, z czego i tak lud dalej tkwił w pogaństwie, bo internetu nie było i domniemywać można, że trochę trwało zanimi się przestawili na chrześcijaństwo :)
Przez sporą część tego okresu Polska słynęła z niespotykanej tolerancji i była schronieniem dla mniejszości religijnych, a to sprawiało, że właśnie tu było prawdziwe multikulti w wybitnym wydaniu. O ile pamiętam, to Kazimierz Wielki zapoczątkował erę wielkiej tolerancji wobec wyznawców innych religii, i to w dodatku mając głęboko w pompce wolę ówczesnego papieża ;)
Jest naprawdę sporo materiałów na ten temat i warto poczytać, bo ja osobiście zawsze czułam dumę, że był czas, gdy byliśmy dla innych prawdziwym ratunkiem, azylem dla ludzi, którzy gdzie indziej tracili życie za swoje przekonania.

I za tegoż Kazimierza miały miejsce pogromy żydowskie jedne z największych w średniowieczu. Polska była domem innych wyznań chrześcijańskich, żydów i muzułmanów, ale od czasu do czasu ludność każdą z tych mniejszości prześladowała. Te fakta oczywiście nie pomniejszają wartości Twego postu, bo istotnie wyróżniała się wówczas Rzeczypospolita pod tym względem na tle innych państw. Jednak nazywanie tego multikulti jest jednak nadinterpretacją.
Jest też sporo materiałów na temat tego, że odkąd jest w Polsce mniejszość żydowska, to trudno znaleźć 100 lat bez jakiegoś większego pogromu  :(

I jeszcze jedna sprawa:
tolerancja od łac. tollo - znosić (tolerantia - znoszenie)
akceptacja od łac. accipio - przyjmuję
Wg mnie to różnica. Ja znoszę (=toleruję) bardzo wiele rzeczy, np. nawet brak podwyżki od 20 lat :P Od tolerancji do akceptacji droga daleka.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2016, 23:27 wysłana przez Gorszyciel »


Offline Lila

Odp: Znalezione
« Odpowiedź #608 dnia: 17 Listopad, 2016, 23:29 »
I za tegoż Kazimierza miały miejsce pogromy żydowskie jedne z największych w średniowieczu. Polska była domem innych wyznań chrześcijańskich, żydów i muzułmanów, ale od czasu do czasu ludność każdą z tych mniejszości prześladowała. Te fakta oczywiście nie pomniejszają wartości Twego postu, bo istotnie wyróżniała się wówczas Rzeczypospolita pod tym względem na tle innych państw. Jednak nazywanie tego multikulti jest jednak nadinterpretacją.
Jest też sporo materiałów na temat tego, że odkąd jest w Polsce mniejszość żydowska, to trudno znaleźć 100 lat bez jakiegoś większego pogromu  :(

I jeszcze jedna sprawa:
tolerancja od łac. tollo - znosić (tolerantia - znoszenie)
akceptacja od łac. accipio - przyjmuję
Wg mnie to różnica. Ja znoszę (=toleruję) bardzo wiele rzeczy, np. nawet brak podwyżki od 20 lat :P Od tolerancji do akceptacji droga daleka.


Też racja :) Odkąd znam pare osób tego pochodzenia, to całkowicie rozumiem pogromy... Zabrzmiało rasistowsko? Sorry, ale jeśli Biblia faktycznie jest świętą księgą i Bóg istnieje, to nawet on miał z nimi problem wytrzymać. No ale cóż - sam sobie ich wybrał... ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Znalezione
« Odpowiedź #609 dnia: 17 Listopad, 2016, 23:30 »

Też racja :) Odkąd znam pare osób tego pochodzenia, to całkowicie rozumiem pogromy... Zabrzmiało rasistowsko? Sorry, ale jeśli Biblia faktycznie jest świętą księgą i Bóg istnieje, to nawet on miał z nimi problem wytrzymać. No ale cóż - sam sobie ich wybrał... ;)

A znasz parę osób? W Polsce ich mało. Szczęściara ;)


Offline Lila

Odp: Znalezione
« Odpowiedź #610 dnia: 17 Listopad, 2016, 23:38 »
A znasz parę osób? W Polsce ich mało. Szczęściara ;)

No właśnie były uprzejme wyemigrować po wojnie. Dla mnie to był prawdziwy szok, że osoba, która jest świadkiem Jehowy od dekad, może w tak widoczny sposób prezentować cechy, które są tematem żartów, a czasami przedmiotem napiętnowania. No ale może faktycznie miałam "szczęście" spotkać szczególny przypadek Żyda, świadka, Polaka, emigranta w jednej osobie ;)


Offline ufoludek

Odp: Znalezione
« Odpowiedź #611 dnia: 18 Listopad, 2016, 10:42 »

Też racja :) Odkąd znam pare osób tego pochodzenia, to całkowicie rozumiem pogromy... Zabrzmiało rasistowsko? Sorry, ale jeśli Biblia faktycznie jest świętą księgą i Bóg istnieje, to nawet on miał z nimi problem wytrzymać. No ale cóż - sam sobie ich wybrał... ;)
Zabrzmiało fatalnie. Naprawdę (zacytuję Ciebie) całkowicie rozumiesz pogromy?? Ja próbuję choć trochę zrozumieć, ale widzę , ze życia mi braknie i nie zrozumiem tych okropności :'(
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline Fantom

Odp: Znalezione
« Odpowiedź #612 dnia: 18 Listopad, 2016, 10:46 »
 ;)
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Znalezione
« Odpowiedź #613 dnia: 18 Listopad, 2016, 11:53 »

 Odkąd znam pare osób tego pochodzenia, to całkowicie rozumiem pogromy... Zabrzmiało rasistowsko? Sorry, ale jeśli Biblia faktycznie jest świętą księgą i Bóg istnieje, to nawet on miał z nimi problem wytrzymać. No ale cóż - sam sobie ich wybrał... ;)

Coś mi się wydaje że Palnęłaś coś z rozpędu >:(

Trzeba czasem sobie uzmysłowić o czym się rozmawia. Pogromy żydów w Polsce były np w latach 60-siątych 19 wieku.
Wtedy to mnóstwo ŻYDÓW wyemigrowało do Ameryki i co ciekawe na mapie to obrazującej miejsce lądowania jest w NOWYM JORKU

Taki pogrom polegał na mordowaniu ludzi i paleniu w stodołach czyli ,,WOŁYŃ"  tylko że ofiarami byli Polacy o wyznaniu Żydowskim.

Wyglądem częstokroć nie odróżniali się od innych Polaków.

GŁÓWNYM PRZEWINIENIEM ŻYDÓW I POWODEM ICH MORDOWANIA ZAWSZE BYŁA ZAWIŚĆ I CHĘĆ ZAGRABIENIA ICH MAJĄTKÓW

CZY TO ICH WINA ŻE BYLI PRACOWICI FIZYCZNIE I UMYSŁOWO I POSIADALI MAJĄTKI W WYNIKU CIĘŻKIEJ PRACY?

NIE!!!

A jeśli już w pogromach ginęli ludzie to częstokroć płotki i ludzie z dolnej warstwy a bogacze uciekali. TAK TEŻ BYŁO W CZASIE 2 WOJNY ŚWIATOWEJ.

Przecież żydom w Polsce konta bankowe zablokowano dopiero w 1943 roku, więc bogacze mieli ogrom czasu na ucieczkę a biedaki nie mieli szans.

Niektórzy Żydzi handlowali i zarabiali na 2 wojnie a ogrom umierał.

Co ciekawe SYJONIŚCI brzydzili się tymi co umarli w AUSCHWITZ i w całym HOLOKAUŚCIE bo uznali ich za tchórzy co umarli bez walki.

Dopiero po latach wietrząc interes zaczęto rozdmuchiwać ich już wspólną tragedię i dmuchają do dzisiaj.

HISTORIA JEST BARDZO ZAWIŁA, jednak nikt nie zasługuje na śmierć zbiorową = POGROM


Offline Lechita

Odp: Znalezione
« Odpowiedź #614 dnia: 18 Listopad, 2016, 13:32 »
Fantom natchnąłeś mnie historycznie  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper